Kruh

Kruh
https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/453514/bmid_kruh-ge1-453514.jpg 4 2194 2194

Martin Servaz série

Druhý díl detektivní trilogie s komisařem Martinem Servazem, jež se stala bestsellerovou senzací ve Francii! Uvnitř domu je nalezena mrtvá žena. Spoutaná a utopená ve vaně. U bazénu v zahradě sedí její žák a milenec, který je pod vlivem sedativ. Je to vrah? Na nic si nepamatuje… Marsac je zdánlivě klidné městečko v Pyrenejích, známé díky elitní univerzitě. Dokud ovšem není zavražděna jedna z přednášejících a dokud není o pár dní později nalezeno tělo místního chovatele psů, které roztrhala na kusy jeho vlastní zvířata… Kdo a proč rozpoutal v tomto univerzitním městečku šílenství smrti? Mohly by být vraždy dílem uprchlého sériového vraha? Stačí jeden tajemný email a telefonát a komisař Martin Servaz je vtažen do vyšetřování. Hlavním podezřelým se stane syn jeho bývalé lásky z místní univerzity. Když Servaze požádá, aby se případu ujal, nemůže odmítnout… Aby vrchní komisař Servaz případ vyřešil, musí se ponořit do své vlastní minulosti a znovu otevřít své staré rány. Bude to jeho nejnebezpečnější a nejosobnější vyšetřování dosud!... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , XYZ (ČR)

Le Cercle , 2012

VerčaFF
28.05.2018 4 z 5

Druhý díl série se mi líbil ještě více než první. Mrazivá atmosféra zasněžených Pyrenejí trochu ustoupila intrikám na prestižní internátní škole, ale celkově je příběh mnohem více propracovaný, osudy jednotlivých postav se na konci krásně propojí a linka se sériovým vrahem se mi zdá naprosto skvěle vymyšlená. Po stále dokola opakujících se severských detektivkách mi knihy tohoto autora připadají velice zábavné a překvapivé.

Colletka
15.05.2018 3 z 5

DOBRÉ - místy zbytečně komplikované a zdlouhavé.

Teresita
10.05.2018 4 z 5

Mně se Minierovy knihy líbí, jsou čtivé, napínavé, moc se mi líbilo prostředí i příběh, ale je fakt, že kniha by klidně mohla mít cca o 200 stránek méně, některé věci jsou tam vyloženě navíc (kdo zrovna poslouchá jakou hudbu, co dělá postava na dovolené, detailní popis oblečení, počasí…) a ten formát knihy je příšerný (velké okraje, řádkování), kniha se ani nedá poořádně držet v ruce. Některé linky mě vyloženě nebavily, jakoby jími autor akorát potřeboval zaplácnout místo (politik, soudce, soukromý detektiv, dovolená četnice).

Vadí mi, že některé věci jsou nelogické a nereálné (samotný "kruh", jednání určitých postav a jejich nesmrtelnost, superschopná četnice...). Nesympatická mi byla postava Marianne, naopak oblíbila jsem si Margot. Nejlepší na knize byla intermezza.

Další díl si určitě přečtu, nicméně teď si raději od tohoto autora odpočinu.

konformita
04.05.2018 4 z 5

Kruh lepší než mráz, ale pořád mi tam něco chybí.

Wargo
23.04.2018 5 z 5

Osobne sa mi viac páčil dej zasadený do mrazivých hôr a psychiatrickej liečebne, ale "pozostatky" deja prvej knihy (potreba čítať prvú knihu sa viac než odporúča) sa fantasticky preniesli aj do druhej Minierovej knihy o Servazovi. Výborné, a jedna z mála kníh, ktorej svedčí väčšie množstvo strán, nakoľko si to dej vyžaduje. Ani na chvíľku kniha nenudí, dej je precízne a prehľadne vypracovaný, a vsuvky s uväznenou ženou sú čerešňou na torte. Vlastne, tá hlavná čerešňa prichádza na záver, a vyráža dych. Hor sa do "Tmy" !

zuzurana
21.04.2018 5 z 5

Uzasna kniha. Tesim se na treti dil

Nelly
07.04.2018 5 z 5

Tak tady jsem si příběh užila, možná o něco víc než Mráz, ale každá kniha má něco do sebe. Hlavní hrdinové mi sednou, to že se zde prolíná minulost s přítomností je osvěžující i matoucí. Těším se na další díl...

Sudin
01.04.2018 3 z 5

Zrovna jsem dočetl a jsem docela zklamaný. Potenciál měl příběh rozhodně větší, všechno mi přijde strašně zdlouhavé, Martin nesmrtelný, Irene je druhý Chuck Norris a všechno je tak nějak málo uvěřitelné. Takže za mně průměr 50%.

March
19.03.2018 4 z 5

Knížka se mi libila, i když jsem vraha neodhalila, byla i místy hodně napinava.
Občas zdlouhavé pasáže, a je lepší číst knihy postupně, aby čtenář chápal tu návaznost z předešlého dílu.

tulip131
19.03.2018 4 z 5

Kniha měla šmrnc a nechybělo napětí. Chvíli mi trvalo než jsem pochopila, že sem tam vsunuta kapitola nemá nic společného se současnosti ( s dobou, kdy probíhá vyšetřování ) a v závěru se to objasnilo. O chlup slabší než první díl. Přesto skvělé čtení.

Artep25
03.03.2018 4 z 5

Trochu překombinované ve srovnání s knihou Mráz ,ale čtivé .

Janinho
02.03.2018 5 z 5

Hezky propracovaný příběh :-)

Irsaf

28.02.2018 5 z 5

Paráda!Doporučuji.

astra3
28.02.2018 5 z 5

Minier opět nezklamal. Víc než 600 stran napínavého čtení. Hned se vrhnu na Tmu.

lenysek69
26.02.2018 5 z 5

Přečetla jsem celou trilogii Miniera a tento příběh mě asi zaujal nejvíce. I přesto, že v knize figuruje spoustu postav a občas je to celkem zamotané, tak děj mě naprosto strhl a knihu jsem "zhltla" za jeden pouhý den. Prostě začnete a nemůžete přestat než zjistíte, kdo to vlastně dělá. Martin Servaz opět naprosto dokonalý. Doporučuji :-)

DoDidDone
25.02.2018 5 z 5

Tuhle sérii jsem začal nelogicky od Tmy, tedy třetího dílu, takže když jsem posléze šel se sérií postupně od jedničky, věděl jsem, jak děj bude postupovat a to mě ochudilo o nějaké to napětí. Věděl jsem, že se v Kruhu něco stane, něco, co zahýbe dějem, když třetí díl začal děsivým snem, který na Kruh navazuje. Už od začátku jsem ale věděl, že koupí Minierovy knihy rozhodně nedělám chybu. Každá kniha má spád, čte se rychle a to jsou to vždycky velké bichle. Tahle nebyla výjimka. Sedla mi anotace, sedl mi děj, sedl mi vyšetřovatel i jeho životní příběh a sedl mi i tradiční způsob, jakým se přichází k vrahovi.

Četl jsem, že v komentářích připadá kritika k postavě Martina, hlavně na to, jaké je to nemehlo a skoro nic neumí a všeho se bojí. Mně to naopak připadá zajímavé a neotřelé. Pořád je mi příjemnější Martin, který se bojí výšek a chová se lidsky, všechno holt nevydrží, než detektiv, který projde veškerou špínou světa, skoro zemře, ale vždycky přežije a ještě se přitom usmívá. Martin je mi sympatický povahou a právě i tím, jaký je „nedokonalý“.

Četl jsem od autora dost knížek a při každé cítím zvláštní pocit směsice strachu a nechuti, tyhle knížky jsou nechutné, strašidelné a praktiky vrahů/únosců jsou fakt příšerné, že jsem se – hlavně při čtení intermezz – musel dívat mimo knihu a ujišťovat se, že je to pouze jen kniha. Proto je nejlepší po takových knížkách nějakou klidnější a oddechovější. Nedokážu si představit, že teď začnu číst Noc, ačkoliv ji mám v hledáčku.

Kniha je ale ve svém žánru skvělá, poutavá a hodně čtivá. Sice tlustá, ale samotné vás překvapí, jak rychle se na konci octnete. Při vyšetřování se našlo několik absurdit (Co ta parta měla být?!!!), ale za mě samotného to vytáhl konec. Nemluvím o tom, kdo je vrahem (to se v téhle knížce dá docela dobře uhádnout, což mě překvapilo), ale o tom, jak vypadalo čtvrté a poslední intermezzo. Rozhodně mě zajímá, co se bude dít dál!

bobulaL
19.02.2018 5 z 5

Další série, u které si budu ráda hlídat její pokračování :) Knížky mají spád, napětí, hlavního hrdinu sympaťáka, co víc si přát? Ráda doporučuji!

Siwan
11.02.2018 5 z 5

Za mě výborná kniha, příběh má spád, smotaných několik linek dohromady dodává šmrnc, postavy zajímavé, všechno odsejpá jak má.
To co čtu v některých komentářích o příliš velkém počtu stránek a popisech mi naopak připadá jako Minierova značka - odlišení od ostatních knih tohoto žánru.
Dovede díky všem těm popisům vytvořit atmosféru, která vtahuje do knihy. Atmosféru, která vás obklopí a dokonale naladí na příběh.

Hell_Rihova
07.02.2018 5 z 5

Kruh se mi líbil více, než předešlý díl – Mráz. Opět musím říct, že mi napětí nechybělo od začátku do konce, vraha jsem si tipla hned na začátku a byla jsem přesvědčená, že to je on, ale ono ne. Konec byl překvapivý, jako v předchozím díle. Musím si přečíst i Tmu a budu čekat na to, až vyjde Noc, jestli konečně přijde rozuzlení, kterým nás autor napíná od prvního dílu. :)

francouzská literatura thrillery sérioví vrazi

Bernard Minier
francouzská, 1960