Krysař

Krysař
https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/330004/bmid_krysar-OHf-330004.jpg 4 6590 6590

Tajemný muž. Město. Krysy. Proč tady je? A co nastane? Jsou hlodavci jedinou špínou ve městečku Hameln, která záhadného hrdinu čeká? Viktoru Dykovi jako inspirace posloužila staroněmecká pověst. V knize plné překvapivých zvratů můžeme hledat snahu se mstít, ale také potřebu milovat.

Vlcatko333
25.01.2016 5 z 5

Nemůžu jinak než 5*. Příběh o Krysařovi mě fascinoval už od dětství, prvně jako pohádka, následně jeho muzikální zpracování od Landy. Když se mi do ruky dostala knížečka, netušila jsem že v něčem tak tenkém se může skrývat něco tak nádherného jako zpracování od Viktora Dyka (tehdy zcela netuše že je to od stejného spisovatele který napsal moji milovanou Země mluví). K maturitě samozřejmost, dokonce se na mě usmálo štěstí a Krysaře jsem si vytáhla a excelovala :)

ArtieLoony
21.01.2016 5 z 5

Jedním dechem.

Matkaknihomolka
16.01.2016 3 z 5

Zajímavý příběh to ano, ale styl, jakým Dyk psal mi úplně neseděl.

Kee
10.01.2016 5 z 5

Spíše než samotný příběh, mě nadchly myšlenky a pocity, krásně vepsané do slov. Autor s nesmírnou lehkostí vykreslil atmosféru Hamelnu, stejně jako Krysařovu osobnost. A mně nezbývá, než tleskat, protože tato útlá knížečka si rozhodně zaslouží pozornost.. :-)

Pavluška33
06.01.2016

Pro mě je tahle kniha zvláštně mystická. Trochu z ní mrazí...........nebo jen mě?

thejanula
02.01.2016 3 z 5

Pro mě takový průměr, než jsem se dokázala zorientovat v tom, jak Viktor Dyk píše, už jsem měla knihu přečtenou.

KatChiss
24.12.2015 3 z 5

"Přemíra lásky, kterou dáváš, ničí možnost lásky, kterou bys měl bráti.

Čtivá kniha se zajímavým příběhem.

AdélaV.
08.12.2015 5 z 5

"- jsem minulost, pravil hlas.
- jsem budoucnost, odpovídal jiný.
- jsem krásná, mluvila minulost.
- budu krásnější, slibovala budoucnost.
- měla jsem vše: úsměvy, slzy, sen i procitnutí, děla minulost.
- budu mít vše: úsměvy, slzy, sen i procitnutí, řekla budoucnost.
Mezi hovorem minulosti a budoucnosti - jaká to přítomnost!"
Já mám tu knížku prostě ráda!!!

Tauriel
24.11.2015 4 z 5

Ne každému se bude líbit styl jakým Dyk píše (já z toho nejsem nadšená, ale ani mi výrazně nevadí), ale musím uznat, že příběh o Krysaři a městečku Hammeln zpracoval opravdu podařeně. Dýchne u toho na člověka atmosféra a já nemohla jinak a opravdu jsem s Krysařem soucítila a chápala jeho hněv a pomstu.

Lucie18
22.11.2015 5 z 5

Knihu mám v povinné četbě k maturitě a mohu říct, že mě velmi ohromila. Přečetla jsem jí za dvě hodiny a četla se sama... Doporučuji!

papi
15.11.2015 3 z 5

Čekala jsem něco trochu jiného a asi i lepšího :)

Lemon
04.11.2015

Velice zajímavá kniha, ať už mluvím o stylu nebo o příběhu. Kniha mě zaujala, i když bylo náročné ji přečíst, protože se mi staročeština hůře čte, ale to si myslím, že asi každému. Knihu doporučuji. :)

Schullerka
02.11.2015 3 z 5

Příběh se mi líbil, ale první půlka téhle útlé knížky se mi docela špatně četla. I tak jsem Krysaře přečetla na jeden zátah. Hodnotím 'jenom' třemi hvězdami kvůli stylu psaní, který mi nesedl, ale taky kvůli pocitu, že původní pověst o Krysaři s Hammelnu by se mi líbila víc. Dyk vlastně příběh obohatil jenom o romantickou linku, která mě ani tak nezaujala.

Lumine
10.10.2015 4 z 5

Ano Konečně knížka z povinné četby, která se dá číst i dobrovolně!

I když to místy bylo takové... táhlé, tak to bylo zajímavé. Něco se tam stále dělo.
Podtrženo, sečteno. Knížka má 5* na seznamu povinné četby, ale obecně jí dávám 4*.

ttpnkov
03.10.2015 5 z 5

Z hodin literatury jsem věděla, do čeho jdu. Ovšem nečekala jsem, že se mi bude kniha takhle líbit. Děj je jednoduchý, není zbytečně zdlouhavý a přesto krásně zobrazí ty "ovčí" lidské vlastnosti a sílu vědomí naší síly. No já jsem spokojená.

lenka1048
02.10.2015 5 z 5

Knihu jsem měla k maturitní četbě a musím říct, že se mi velmi líbila. Symbolika, super. Autor skvěle vystihl lidskou zkaženost. Myslím, že to alespon někoho donutí se nad tím zamyslet.. :)

Salwator
28.09.2015 5 z 5

Žádná kniha na mě nikdy tak nezapůsobila. Lidi jsou doopravdy jen hloupé ovce, vedené do propasti.

exinix
22.09.2015 2 z 5

Poměrně krátká ale zbytečně složitá kniha.

Etelea
11.09.2015 4 z 5

Klasika, která mě velmi bavila.

aleachim12
13.08.2015 2 z 5

V rámci povinné četby jsem musela tuto knihu přečíst, ale nijak moc mě nezaujala. Na druhou stranu je dost krátká a byla tudíž rychle za mnou.