Kytice z pověstí národních

Kytice z pověstí národních
https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/394420/mid_kytice-z-povesti-narodnich-uAR-394420.jpg 4 9321 9321

Anastazie0810
17.07.2021 4 z 5

Naprostá klasika!

KatkaSvanda
20.06.2021 5 z 5

Pokud by byla Kytice napsána autorem, který by psal kupříkladu anglicky, tak by se stala světovým literárním odkazem! Je neuvěřitelná, magická a musí být čtena. Já ji miluji od školních let.

Bmisarova
11.06.2021 3 z 5

Kytice je ten druh knihy, kterou když nepřečtete, jako byste nikdy nečetli. Básně nejsou můj šálek kávy, ale občas je dobré zkusit jinou literární formu. Přečetla jsem to, líbilo se mi to, ale nijak mě to ne oslovilo.

raty
31.05.2021 5 z 5

Kytici jsem si v rámci letošní čtenářské výzvy vybrala jako vzpomínku na milovanou babičku, která na sklonku života nevěděla, co měla ten den k obědu, ale uměla odrecitovat celého Vodníka a Polednici. Sbírka mě mile překvapila, i když to nebylo naše první setkání. Prostě na některé věci je třeba dozrát.

PS: Polednici jsem uměla celou ve čtyřech letech. Skoro se divím, že to na mně nezanechalo následky :-)

Vjeerus
18.05.2021 4 z 5

Tak i já jsem se konečně dokopala k nějaké té klasice. Jistě, Kytici jsme probírali ve škole, ale ruku na srdce, kolik z nás to zajímalo.
Musím říct, že text je krásně srozumitelný a člověk v tom to poučení najde, i když opravdu extrémně a morbidně pojaté. Ale nějak jsem kdysi měla pocit, že těch se špatným koncem je tam víc a tak jsem byla příjemně překvapená, že většinou hrdinové z básní dojdou odpuštění.
A velká třešnička na dortu jsou pro mě ty nádherné ilustrace ve vydání z roku 2020. Opravdu je to takový šperk v mé knihovně.

Pružinka
17.05.2021 5 z 5

Tohel byl můj šálek čaje. Hororové příběhy s pointou.

Lily-fairy
11.05.2021 5 z 5

Prostě klasika.

VeDny
11.05.2021 5 z 5

Neskutečné umění. Je to morbidní, poučné i plné mystických prvků, to je něco pro mě. Umím si představit, že Kytice tématem nesedne všem, ale už jenom pro tu lehkost a plynulost krásných rýmů ji snad musí ocenit každý.
Všechny jsou krásné, ty nejznámější jsou samozřejmě nejuchopitelnější a nejdramatičtější. Pokud jste neviděli filmové zpracování určitě doporučuji, viděla jsem to už jako malá a docela horor. :)

baji42
01.05.2021 5 z 5

Klenot české poezie.

Imor
26.04.2021 2 z 5

I když tato kniha patří mezi naše nejvýznamnější díla, nemohu o těchto pesimistických a morbidních baladách, především zaměřených na matky a děti, napsat nic pozitivního. Po každé vině prostě následuje trest, tak si dávejme pozor.

archivářka115
25.04.2021 5 z 5

Naposledy jsem jí četla ve škole, ale pamatuju si, že se mi líbila. Klasika se nezapomíná.

CiaKawlone
20.04.2021 4 z 5

Za mě moc drsné, ale pořád pěkné. Prostě klasika.

peprenka12
15.04.2021

klasika, mnoho del je z kytice zpracovano i filmove, i kdyz jsem nic z toho nikdy nevidela. knihu jsem cetla k maturite, asi nejvice se mi libil vodnik, svatebni kosile nebo polednice (vlastne ty nejznamnejsi povidky). v nekterych pasazich jsem se doslova ztracela a musela jsem neco cist i vicekrat, ale urcite doporucuji, kytici by si mel precist urcite kazdy.
hodnotim 4/5

jes09
13.04.2021 5 z 5

Klasika ke které se člověk musí vracet.

Pippi
12.04.2021 5 z 5

Četla jsem na střední škole. Pamatuju si to příjemné mrazení :)

Pain
07.04.2021 5 z 5

Tuto knihu jsem četla dříve než jsme ji měli jako povinnou četbu na SŠ.

Loriss
05.04.2021 5 z 5

Klasika, ke které se pravidelně vracím celý život a která asi zapříčinila mou slabost pro pohádkové hororově laděné příběhy.

marhoul
03.04.2021 5 z 5

Erbenova Kytica ve slovenském překladu Ľubomíra Feldeka a s ilustracemi Kataríny Vavrovej je dech beroucí! Měla jsem obavu, že číst cosi tak notoricky známého v jiném jazyce, přestože blízkém, nebude ono, opak je pravdou! Překlad nemá chybu! Nakladatelství Perfekt mi vyrazilo dech, kniha je to nádherná jak vizuálně, tak obsahem, doporučuji všem milovníkům krásných knih, kousky s ilustracemi Kataríny Vavrovej jsou ozdobou mé knihovny, byl to nádherný dárek.

Len2očka
28.03.2021 5 z 5

Kytici mám několikrát přečtenou a přesto stále rozečtenou.

Knihomol170
27.03.2021 3 z 5

Kniha se mi moc nelíbila, ale v té době, ve které byla kniha vydána, se lidem kniha určitě líbila. Jedna se o uznávané a známé české dílo. Knihu jsem četl jako povinnou četbu k maturitě.