Dítě číslo 44

Dítě číslo 44
https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/198770/dite-cislo-44-198770.jpg 5 2281 2281

Lev Děmidov série

Román Dítě číslo 44, zdařilý a oceňovaný debut mladého britského autora Toma Roba Smithe, vychází ze skutečného případu sériového vraha Andreje Čikatyla. Příslušník MGB Lev Děmidov pátrá po pachateli vražd dětí, ačkoli tím porušuje veškerá nařízení svého úřadu, ruské tajné policie, a nakonec riskuje život. Thriller s reálným pozadím odehrávající se v Rusku na počátku 50. let nabízí kromě strhujícího kriminálního příběhu i děsivý obraz diktatury, která se drží u moci jen díky stupňovanému teroru.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Child 44 , 2008

dagsvob
18.05.2016 5 z 5

Strhující příběh, odporné poválečné Rusko, fakt mě to bavilo.

raffi
18.05.2016 4 z 5

Veľa som od tejto knihy neočakávala, ale prekvapila ma. Je zaujímavá, napriek tomu koncu ako z amerických romantických filmov. Pozitívne hodnotím to, že kriminálna zápletka je v rovnováhe s psychologickou linkou. Autor tak dobre udržiava napätie od začiatku po koniec a je poznať, že je zdatný rozprávač. A ak je doba čo len z časti verne vystihnutá, tak by sme všetci, čo sme ju nezažili, mali oslavovať.

Crowley
17.05.2016 3 z 5

Rozumím, že se kniha mnoha lidem líbí, ale světový bestseller? Fakt nevím. Spousta knih mi přijde o dost lepší. Prostě mi u knihy schází "rampampam" efekt. Neodsejpá to. Prvních přibližně sto stran je natolik matoucích, že jsem si několikrát musel znovu přečíst anotaci. Čtu vůbec tu správnou knihu? Ptal jsem se. Jednoduše neodpovídala popisu.
Na druhou stranu velmi dobře popisovala totalitní režim a činnosti s ním spojené. Brutalita a šikana. Strach občanů o svůj život a nedostatek základních potřeb. Zaujalo mě to, jen bych nečekal od takové knihy něco takového. Čekal jsem prostě kriminálku a s tím i ke knize přistupoval. Rozjezd prostě trvá moc dlouho a mezi tím dostanete do rukou spoustu informací, které nejsou tolik užitečné, ale z části nutné k propojení čtenáře s postavou hlavního hrdiny. Pochopení jeho činů a převážně získání sympatii.
Poté se však kniha rozjede a časová investice se vám nakonec vyplatí. Je to opravdu zábavná kriminálka s prvky thrilleru. Jen mi to nepřijde prostě tolik originální. Jako bych to už někde četl jen v jiném prostředí. To je podle mě největší tahák celé knihy. Zasazení. Krimi z prostředí sovětského svazu je zajímavé převážně díky omezeným možnostem hrdiny a různých překážek ve vyšetřování směrem od státu nikoliv od vraha. Takový thriller bylo nakonec zábavné číst. Slabý drive a průměrná krimi složka mě subjektivně táhne k nižšímu hodnocení. Pořád je to zábavná kniha, ale Nagáno to není. Největší prim prostě hraje stát a lov na Lva.
Co se týče konce, tak jak zde bylo vyjádřeno, je to zklamání. Dopadla to v americkém stylu. Vypadává tak z atmosféry a celkově i myšlenky knihy. Těžko to popsat bez nějakého vyzrazení. Řekl bych, že pochopíte při čtení.
Jsem si vědom, že za tento koment nedostanu mé milované palečky, ale vyjádřím svobodně názor proti matičce rus! Sabaki!

lucievach
17.05.2016 4 z 5

Rozumím všem superlativum na tuto knihu, mě také uchvátila - jen ten konec, no nevím... nechci nic prozrazovat, ale happyend!?

Aneta6
17.05.2016 5 z 5

Velice čtivý a napínavý příběh. Konec knihy trochu mimo realitu, i tak doporučuji. :-)

yxioma
15.05.2016 2 z 5

Dvě hvězdy za svižný příběh.
Jinak,toto téma přísluší těm,kteří nemají načteno,ale prožito A.Solženicyn,J.Ginzburg...........

Madovka
14.05.2016 5 z 5

Drsné a zcela určitě reálné. Všichni pod čtyřicet by ji měli mít jako "povinnou" četbu.

Peslik
13.05.2016 5 z 5

Jak tu již někdo psal.........nacisté měli svoje metody, šílené, drsné a nepochopitelné, ale to co se dělo po válce v Rusku, se od nich moc nelišilo. Žít v té době, bych rozhodně nechtěla, kniha mě dostala stejně jako film, který jsem viděla cca před rokem. Až na pár drobností úplně totožné, což mám ráda. Rozhodně doporučuji a já se těším na další díla.

kalache
09.05.2016 4 z 5

...nevěřím,že jeden člověk způsobil takový morální marast,musel mít mnoho a mnoho přisluhovačů a z toho jde hrůza.Na které straně by asi stál každý z nás?Těžká odpověď,což?...

medvidek
08.05.2016 4 z 5

Kniha mnohem mnohem drsnejsi nez film. Totalni narez na psychiku.

Jiří.H
06.05.2016 5 z 5

Nečekal jsem, ale nic jiného než 5* mě nenapadá...

Lacerta.j
03.05.2016 5 z 5

Nic podobnyho jsem nikdy necetla. Pribeh na me hodne zapusobil. Byla jsem napnuta od zacatku az do konce. Sileny obdobi, skvele vyliceny.

haluz
29.04.2016 5 z 5

DOKONALOST

LuBu
29.04.2016 5 z 5

Super čtení, příběh nemá chybu. Čte se jedním dechem.

Evus
24.04.2016 5 z 5

Nacisté možná proces vraždění dotáhli k dokonalosti, ale praktiky popsané v knize ukazují, že komunismus byl ještě mnohem horší. Kniha je povětšinou napsána děsivě realisticky, ačkoli posledních pár stran mi přišlo jako pěkná pohádka. I tak ale 100 %

olihenova
14.04.2016 5 z 5

od této knihy jsem se nemohla odtrhnout :) ..doporučuji

Katka81
13.04.2016 5 z 5

Thriller, který se vymyká průměru. Četl se jedním dechem. Doporučuji a ihned čtu další díl trilogie.

MirkaM
08.04.2016

Kniha se mi moc líbila, teď jsem měla možnost shlédnout film a ten mě teda moc nenadchl. Určitě doporučuji nejdříve číst knihu a pak až se podívat na film. Nebo film úplně vynechat.:-))

1v8na
06.04.2016 4 z 5

Ze začátku kniha nabízela výborný příběh, který bude mít parádní děj, akci a napětí. Nicméně ve chvíli, kdy Lev ukončil výslech jednoho špiona, tak od této části mě to začalo trošku nudit. Musela jsem se prokousat až na stranu 210, kde jsem se opět chytla.
U většiny sérií se říká, že první díl je lepší než druhý, nicméně v této mi to přišlo naopak.
Mám v plánu podívat se i na film -dost by mě zajímalo, jak bude vypadat filmová verze.

Meebo87
03.04.2016 5 z 5

Ještě lepší zápletka než ve filmu :)