Lujza a Lotka

Lujza a Lotka
https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/141481/lujza-a-lotka-141481.jpg 5 850 850

Luisa a Lotka je příběh rozdělených dvojčat, která se náhodně setkají o prázdninách, spiklenecky se při odjezdu domů vymění a tím způsobí nejednu spletitou či veselou situaci. "Copánky a kudrny" se prostě rozhodly vzít osud do svých rukou - a čtenáři jim při tom urči tě budou držet palce!

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Mladé letá

Das doppelte Lottchen, 1949

Byxy123
09.04.2019 5 z 5

K této knize se každý rok velmi ráda vracím. Poprvé jsem ji četla ve škole, v rámci třídního čtení a od té doby je jedna z mých nejoblíbenějších. Jedná se o pohodové čtení, u kterého nemusíte až tak moc myslet (jedině, když si ujasňujete kdo je kdo a kde). :D
Určitě doporučuji dětem, ale samozřejmě i dospělým. Myslím, že je v ní spoustu dobrých postřehů, které se dají použít v jakékoliv době. :)

JancaMia
27.03.2019 4 z 5

po letech a stejně se četlo s nadšením jako kdysi ..

Šárkaxx
10.03.2019

Přečteno asi 10x během mého dětství - úžasný příběh.

haki34
22.02.2019 4 z 5

Opakovane prečítaná v detstve..dnes náhodne pripomenutá kolegyňkou v práci :)

Prostredie i atmosféra vykreslené veľmi pekne, a keďže som celé prázdniny trávievala na chalupe so starými rodičmi, pri tejto knižke som snívala o podobnom letnom tábore, v akom sa zoznámili Lujza a Lotka,...

od začiatku dievčatám držíme palce, prežívame príbeh s nimi, ja som sa teda až divila ich odhodlaniu a nápadu, odvážene baby veru, ja by som si netrúfla :D a tie nervy v priebehu čakania, ako to vlastne dopadne !!!

Každopádne, i navzdory happyendu vo mne i po rokoch ostáva pocit smútku z tejto knižky - možno z ťažkej témy všeobecne, možno z podvedomého porovnávania ostatných rozpadnutých rodín, čo nedopadli dobre, s týmto príbehom..a možno i vďaka stresu, čo som si pri fandení dievčatám prežila ;)

a ešte jedna poznámka - ako dieťa som nemala rada, keď sa príbeh komplikoval chorobou...čo niektorí autori dosť často použili (a i používajú) ako barličku k rozseknutiu príbehu... (napadá ma druhá detská knižka z našej police - Princ a Škovránok..)

Zhrniem - navzdory mojmu osobnému pocitu, že knižka je vlastne smutná, určite odporúčam ako peknú detskú literatúru, ktorá viac zaujme zrejme dievčatá...

lietajka
20.02.2019

Prečítané v origináli v rámci učenia sa nemčiny. Konečne viem, odkiaľ je ten motív rozdelených a potom zamenených dvojčiat. Ako malá som totiž čítala len Emil a detektívi od tohto autora. A ešte je zaujímavé porovnanie, akým témam sa venuje detská kniha oproti našej detskej literatúre (z rovnakého obdobia)...

Nikola_
11.02.2019 5 z 5

První kniha, kterou jsem si sama přečetla, moc se mi líbila.

Hani77
01.02.2019 5 z 5

Četla jsem jako malá a líbila se mi.

SSTknihy
14.08.2018 5 z 5

Jak já jsem těm holkám záviděla! Tak moc jsem si přála zažít podobné dobrodružství. Celou dobu jsem jim držela palce, aby všechno vyšlo, a přitom se výborně bavila nad tím, jak se učily žít v životě té druhé. No a bez šťastného konce by to prostě ani nešlo. I dneska v knize ráda zalistuju.

kojana
20.07.2018 5 z 5

Je to moje dětství. Vždycky jsem na konci brečela.

DancerJaneBooks
02.02.2018 5 z 5

Četli jsme ji před pár lety ve škole a je to moc hezký a originální příběh.

M-arta
10.12.2017 5 z 5

Překrásný příběh se šťastným koncem o vztazích a lásce v rodině. Dcera ho přečetla jedním dechem a já v jejím věku taky.

nycol
03.10.2017 5 z 5

Jako dítě jsem jí milovala.

slimáčik
23.09.2017 5 z 5

Keď som videla film Pasca na rodičov s vtedy roztomilou Lindsay Lohan dvojmo, pripomenul mi iný tak veľmi podobný príbeh odohrávajúci sa v inom období, kde vystupuje pán skladateľ, hlavne detskej opery.
Tak som si na stránkach CSFD vyhľadala detaily k filmu a pri mene autora predlohy sa mi automaticky doplnili ďalšie niekoľko desaťročí uložené spomienky. Trebárs aj na palacinky so šľahačkou a rozverne ihravé piesne spievané za sprievodu klavíra .
Idem sa pustiť do pátrania, kam sa schovali Lujza i Lotka spolu s knihou. ;)

leny.wood
05.09.2017 5 z 5

To je tak krásný a uvolňující návrat do dětství, který jasně ukazuje, že i v dospělosti bychom si měli tu a tam dětskou knížku přečíst :)

Atanone
29.07.2017 5 z 5

Další kousek mého dětství. Tahle kniha mě dojímala moc ráda jsem ji četla znovu.
Strašně jsem toužila po sourozencích (i když obdaření kamarádi to nechápali) a obzvlášť jsem toužila po sestře,se kterou bych všechno mohla sdílet. Moje přání se splnilo až ve zralém věku. Sesterství a bratrství nemusí být vždy jen po krvi a já ten dar dostala.

moničina
12.06.2017 5 z 5

Výborná kniha, ktorá nemohla chýbať v mojej detskej knižnici.

Karcoolka2210
24.05.2017 5 z 5

Krásny a dojímavý príbeh uzdravenia rodiny. Kde je láska a vôľa, tam sa dejú zázraky. A kde sú ešte aj múdre a šikovné dievčatá :)

Elulilinka1
18.05.2017 5 z 5

KLASIKA. Každý by si měl přečíst. Viděla jsem i ve filmovém zpracování, ale kniha byla( podle mého názoru ) lepší.

TaLu
11.05.2017 5 z 5

Nevšední příběh, přečtený kdysi dávno a nezapomenutelný. Těším se, až vnoučci povyrostou, že budu číst i jim. Rozhodně tato kniha na pomyslném seznamu, který si již v duchu vytvářím, nebude chybět.
Jak já těm holkám fandila, aby to se všemi dobře dopadlo a jejich plán se zdařil!

Aleen
01.03.2017 5 z 5

Vím, co je to za knihu: je to SÍLA !! Jak jinak bych si pamatovala příběh a pocity z něj tolik let? Vím, že jsme si o něm s kamarádkami ve škole i vyprávěli (Jůtubeři tenkrát nebyli, tak jsme si četli a taky jsme si spolu povídali...) a líbil se nám všem. Patří mezi nadčasové knihy a doporučuji i dnešním holčičkám a klukům.