Lujza a Lotka

Lujza a Lotka
https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/141481/lujza-a-lotka-141481.jpg 5 850 850

Luisa a Lotka je příběh rozdělených dvojčat, která se náhodně setkají o prázdninách, spiklenecky se při odjezdu domů vymění a tím způsobí nejednu spletitou či veselou situaci. "Copánky a kudrny" se prostě rozhodly vzít osud do svých rukou - a čtenáři jim při tom urči tě budou držet palce!

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Mladé letá

Das doppelte Lottchen, 1949

Briv
11.02.2017 5 z 5

Je sice ostuda, že jsem tuhle knihu četla, až jako dospělá, ale lepší pozdě než vůbec, ne? :) Knížka je to velice pěkně napsaná, jsou v ní krásně vykreslené postavy a ten stupňující děj. Kdybych byla dítě, určitě se mi u ní bude tajit dech. Doporučuji a určitě až jednou budu mít své děti, tak jim to moc ráda budu číst.

Kopretina
19.01.2017 5 z 5

Ke knize jsem se dostala náhodou. Synové ji trochu znali ze školy, měli úryvek v čítance (copy a kudrliny). Moc jí chtěli přečíst. No a tak jsme se do ní pustili. Na začátku jsem zjistila, že začíná otázkou, takže hned jsem rozhodla, že ji použiji ve čtenářské výzvě 2017. To téma, jak bych řekla, se velmi dotýká mé rodiny, a připadá mi velmi citlivé. Pokaždé jsem se kluků ptala, jestli v pohodě, jestli nevezmeme jinou knihu. Ale oni NE, tahle je nejlepší, cos nám kdy četla. Takže i když mě přišla dost citově náročná, synci ji naprosto "žrali" a hned po dočtení řekli: "A teď by to chtělo 2. díl!"

Baiba
14.01.2017 5 z 5

K Luise a Lotce jsem se vrátila snad po třiceti letech (ech!) a byla jsem velice příjemně překvapená. Notoricky známý příběh jsem samozřejmě nezapomněla, ale jako dítě jsem si rozhodně neuvědomovala ten půvabný, lehce ironický a přesto krásně dojemný styl, jakým je kniha napsána. Musím říct, že "první" setkání Luisy s maminkou jsem málem obrečela :)

Hathor89
08.01.2017 5 z 5

Nádherná knížka, ke které se ráda vracím (a nejsem v rodině jediná). Není nádherné, jak jsou děti vynalézavé a jak je pro ně všechno jednoduché? Je škoda, že nás tyto schopnosti s věkem opouští.

tatafa
07.01.2017 5 z 5

Nádherná knížka, která mne doprovází od útlého dětství a stále se k ní velice ráda vracím. Škoda, že postupem času člověku odchází ta krásná naivita a lehkost věci změnit, kterou nalézáme v této knížce.

kikidok
06.01.2017 5 z 5

Nádherná dětská naivní knížka, která se čte jedním dechem, pohladí po duši a na okamžik dodá pocit, že s určitou snaživostí jde vše, co si kdo umane.

okureček
28.12.2016 5 z 5

Jedna z mojich oblíbených knížek dětství! Tenkrát mi ji doporučila paní učitelka. :) Příběh dvojčat naprosto fantastický a co se týče ilustrací, ty jsou nádherné.

Morčička
26.12.2016 5 z 5

Moc krásná kniha. Milá a má jedna z nejoblíbenějších z dětství.

Yarwen
11.12.2016 5 z 5

Četl jsem knížku jako malý a líbila se mně natolik, že jsem se k ní vrátil díky čtenářské výzvě. A zatímco tenkrát jsem si užíval krásného příběhu, nyní, jako dospělý, jsem si vychutnával i kapky moudrosti, které Erich Kästner hojně roztrousil do řádků knihy. Místy až poetický styl, jenž dojímá, a chvíle, kdy máma odhalí Luisu, je jeden z nejsilnějších momentů, na který jsem v knihách doposud narazil, a to jsem jich přečetl nemálo.

lenkaabooks
01.10.2016 4 z 5

Vrátila jsem se do dětství a to díky Čtenářské výzvě. Zfilmovanou verzi Past na rodiče jsem několikrát viděla s dětmi, ale knihu jsem četla opravdu dávno. Příběh dvojčat , která žijí každá s jedním rodičem a náhodně se setkají na letním táboře a následně se vymění, je opravdu milým počtením, které vykouzlí úsměv na tváři. :-)

Pajina68
27.09.2016 5 z 5

Nádherná dětská knížka. Pro mě to byl velice krásný příběh, který jsem četla, když jsem byla ve stejném věku jako ty dívky z příběhu. Takže jsem to vše prožívala, jako bych byla jedna z nich. Myslím že i dnes se tato kniha malým slečnám musí líbit.

Dakarianna
21.08.2016 5 z 5

Ať je vám kolik chce, tento příběh je zkrátka čtivý a úsměvný.

AllyKumari
17.08.2016 5 z 5

Vynikající dětská kniha o "dospělém" tématu. Zábavná i čtivá, a v každém případě stále současná.

jarki
10.07.2016 4 z 5

Jako malá jsem jí četla, líbí se mi příběhy ze života, těším se až si ji opět přečtu.

Madlenka_Knihy
11.06.2016 5 z 5

Viděla jsem sice prvně film, a pak jsem četla knihu, a tušila jsem, jak to asi dopadne, ale vůbec mě nenudila! Obdivuji autora, jak píše knihy... Tak lidsky! Nebo já nevím :-D A nepřijde mi divné, že se k sobě vrátili tak rychle. Byli mladí, a tak se nejspíše z unáhlenosti rozešli, ale nepřestali se mít rádi, to je normální, to se může stát i v reálném životě. Akorát nechápu, proč na obálce je taková exotika - papoušek, gepard, či co to je :-D Neví to někdo?

lapagerie
27.04.2016 5 z 5

Tuhle knížku jsem jako dítě milovala a dobrovolně se přiznávám, že si jí sem tam přečtu i teď... :)

pklimova
20.02.2016 5 z 5

Nezapomenutelný příběh dvou sester. V komentářích již je napsáno vše, za mě je to velmi silné čtení, které jsem jako dítě prožívala do posledního slova.

Carpinus-CZ
27.10.2015 4 z 5

Kam se na tento lidský příběh se zdánlivě obyčejnou, ale přitom hezkou zápletkou hrabou některé dnešní pseudoknížky pro děti ...

aronoele
31.07.2015 5 z 5

Miluju od dětství tenhle příběh i jeho filmové adaptace.

Luccy78
20.07.2015 4 z 5

Moc hezká a humorná dětská knížka o dvou nezbedných holčinách, které na táboře zjistí, že jsou dvojčata.