Macbeth

Macbeth
https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/414081/bmid_macbeth-aGu-414081.jpg 3 1069 1069

JE TO NEJLEPŠÍ POLDA, JAKÉHO KDY MĚLI Když se nepodařený zátah na dealery zvrhne v krveprolití, přichází inspektor Macbeth se svým týmem rychlého nasazení, aby zachránil situaci. MACBETH JE VŠAK I VYLÉČENÝ FEŤÁK S PROBLEMATICKOU, TRÝZNIVOU MINULOSTÍ. Za jeho úspěchy ho čeká odměna. Peníze. Moc. Respekt. To všechno má na dosah. JENŽE CHLAP S JEHO PŮVODEM NEMŮŽE DOSÁHNOUT AŽ NA VRCHOL Nebo může? Macbetha pronásledují halucinace a paranoidní představy o tom, jak mu osud brání v oprávněném vzestupu. Jak se má dostat k tomu, na co má právo? TAK, ŽE ZAČNE VRAŽDIT Z anglického překladu Dona Bartletta překládání do češtiny Jana Jašová.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Práh

Macbeth , 2018

helusa2
12.09.2018 4 z 5

Perfektně zpracovaný Shakespeare, napasovaný na současnost... Až jsem se děsila toho, co nevyhnutelně přijde, jelikož předlohu znám... Obdivuhodné!
A neodpustím si připomínku: Být spisovatelem, nevím zda by mě těšilo, kdyby mí čtenáři neustále vyžadovali jen jednu mou řadu knih, neustále vše srovnávali s touto oblíbenou řadou a já bych nemohla psát nic jiného... Holea miluju, ale Nesbøho obdivuji právě za to, že nenapsal jen Harryho. I ostatními knihami dokazuje, jak je SKVĚLÝ!!! :-)

MirkaProk
10.09.2018 4 z 5

Nesbo je můj oblíbený autor, tak jsem musela samozřejmě přečíst i tuto knihu. Tuto knihu jsem četla o trochu déle, protože i přesto, že konečný závěr je, že se mi líbila, tak se mi nějak těžce četla. Je to trochu jiná kniha, než na jaké jsem od Nesba zvyklá, ale i tak hodnotím kladně. Skvěle vylíčeno, co se z člověka může stát v touze po absolutní moci, která je doprovázena užíváním drog. Na začátku knihy mi byl Macbeth sympatický a naopak Duff mi nesedl, což se samozřejmě v průběhu příběhu změnilo. Bylo mi líto některým postav, které musely zemřít (hlavně jeho náhradního otce, který ho vytáhl ze srabu) a díky tomu jsem začala Macbetha úplně nesnášet. Jinak celkově se mi kniha líbila a doporučuji k přečtení.

Er.es
09.09.2018 3 z 5

Můj první střet s autorem. Podle recenzí mělo jít o slabší kousek. Souhlasím. Chtěla jsem zamotaný příběh, který se měl pomalu rozplétat. Už kvůli tolika stránkám, kterými čtenář musel projít, se dalo očekávat, že půjde o něco víc. Ale bohužel. Do půlky mě kniha ještě dokázala udržet v klepetech, ale s prvním „šílenstvím a vyřčením „ten a ten musí zemřít“ nadšení opadalo.

Blá blá blá, mrtvola, blá blá blá, mrtvola,…

Nejsem fanda Shakespeara a chápu, že šlo v příběhu jen o to, že někomu ruplo v bedně na základě věštecké koule, a tím se rozjel kolotoč mordu, ale Nesbø je přece kalibr, mohl příběh pojat realističtěji s vnitřkem toho, co umí. Škoda.

Címa
09.09.2018 2 z 5

Pro mě zatím nejslabší kniha od Nesba... určitě už bych ji nemusela číst znovu. Hlavní hrdina, který vraždí až neskutečně s lehkosti a vše mu prochází, do toho fetuje a poblaznena Lady, která vše řídí... docela zklamání za mě!

Ivan F
08.09.2018 2 z 5

Nie som znalec a ani fanúšik Shakespearovho diela a nepredpokladám, že niekedy budem. O dráme Macbeth som vedel len toľko, že je to príbeh zrady. Preto som bol zvedavý, ako sa s tým momentálne najpopulárnejší nórsky autor popasuje.

Nedopadlo to najlepšie. Príbeh je na úrovni, ktorá má zaujať pravdepodobne mladšie publikum, jeho podanie je tak na úrovni strednej školy. Takisto rozsiahlosť knihy, ktorá je päťkrát väčšia ako originál mi neulahodila.

Čo však chválim a naozaj som s tým spokojný, je vykreslenie toho, o čom Macbeth je - ambície, vášeň, zrada. Toto sa naozaj Nesbøvi podarilo a je toho v knihe práve toľko, aby čitateľ mohol v priebehu prelúskavania sa príbehom Macbetha obdivovať jeho vášeň, nenávidieť ho kvôli zrade, pochopiť jeho ambície. Okrem toho je Macbethov príbeh veľmi temný, neskonale krutý a plný krvi.

Takže u mňa postava siroty z decáku, s ktorou som sympatizoval, má moje najhoršie opovrhnutie za to, čím sa vďaka ambíciám, vášni a zrade stala. Nesbøa chválim za odvahu, že sa na tak neľahkú úlohu, akou je prerozprávanie vrcholnej Shakespearovskej tragédie podujal. A to aj napriek tomu, že výsledok je, teda aspoň v mojom prípade rozpačitý.

Knihu odporúčam prečítať už len kvôli vytvorenia si vlastného názoru na ňu.

Bar16
02.09.2018 4 z 5

Joovy knihy miluji a vždy se na nové dílo těším. Macbeth nebyl výjimkou. Byl čtivý, perfektně promyšlený a skvěle napsaný. Ale na mě (a to už je co říct) už moc krutý. Ovšem knihu 100% doporučuji, ať si každý udělá názor sám! :-)

Eva73
29.08.2018 5 z 5

Moc se mi líbila!

Marryzlis
29.08.2018 2 z 5

Ufff! Konečně jsem ji přelouskala. Jiné jeho knihy se mi četly dobře (a nečetla jsem jen Harryho Holea), u téhle to byl trochu boj. Chvílemi mi přišlo, že ten příběh byl spáchaný horkou jehlou. Necítím se být tak vzdělaným a sečtělým kritikem, abych do toho mohla nějak víc rýpat. Tentokrát mi to prostě nějak nesedlo.

MaaaR@
28.08.2018 5 z 5

Tak trochu se mi zdá, že značná část horších hodnocení vyplývá z toho, že to není Harry. Ale je jedině dobře, když autor dokáže psát i jinak, než je u něj zvykem. Mě hodně bavily už Krev na sněhu a Půlnoční slunce, ale Macbeth, to je prostě paráda.
Dystopické anonymní město, specifický styl psaní inspirovaný původním dílem a pocit, že dobro stejně nikdy na dlouho nevyhraje. Melancholií a temnotou tak prodchnutou knížku jsem už dlouho nečetl.

Anasa
27.08.2018 2 z 5

Dost dlouho jsem si myslila, že to nedám. Nesnášela jsem Lady i Macbetha, nestrávila jsem ten rychlý sešup osobnosti ke dnu. Zapojení drog chápu, protože jiný mozek než ovlivněný drogami by se snad nemohl takhle poddat. Nakonec jsem to zvládla, dokonce i se zájmem, přestože konec budil úsměv. K Shakespearovi se hodil, k Nesbovi ne.

bgott
26.08.2018 4 z 5

Prvních cca 200 stran bylo spíš rozpačité čtení, ale pak jiskra přeskočila. Dystopická atmosféra, propletenec postav, charakterů, motivů a důvodů, proč toužit po moci a co vše jí obětovat .....
"V mé profesi tomu neříkáme vydírání, ale reálpolitika"

Warty
24.08.2018 2 z 5

Musím říct, že se mi kniha moc nelíbila, ale i tak jsem ji dočetla. Celý příběh mi přišel takový zvláštní, bez jiskry, v podstatě jsem se u toho dost nudila. Od Nesba jsem čekala mnohem víc.

honza0876
22.08.2018 4 z 5

Shakespearovské drama prsknuté do atmosféry Milerova Sin city . Dobrá fošna.

ja.cerven
22.08.2018 5 z 5

Super nápad od Nesba pustit se do něčeho takového. Knížka se mi moc líbila. Jsem fanda "Holeovek" ale i toto mě velice chytlo. Na začátku zvědavost, na konci úžas. Za mě velmi povedené.

LaPetja
22.08.2018 2 z 5

Jo Nesbo není můj šálek kávy a Macbeth to jen potvrdil. Ponuré prostředí plné násilí a krve. Možná Jo Nesbo nemá právo nárokovat si stejnojmenné postavy do své knihy, ale tuším, že spoustu lidí naláká přečíst si Macbetha od Shakespeara.

Annkag
20.08.2018 3 z 5

Milujem Nesba ale toto bolo jedno z jeho najslabšich diel.Ale treba mu aj tak zatlieskat pretože to bolo pisane ukolovo vrámci Shakespearovych diel takže tak nejako.Nebola to zase uplná katastrofa ale ani uplná dokonalost.

Vlak7
18.08.2018 2 z 5

Moc vyumelkovane.... Hary je Hary.

GaleW
15.08.2018 3 z 5

Asi budu opakovat některé komentáře níže, tohle se Nesbovi úplně nepovedlo, ale zase až tak úplně strašné to tedy taky nebylo. Pro sebe vidím velké plus v tom, že si chci co nejdříve přečíst Shakespearův originál, na to mě Nesbo naladil

michalka S.
15.08.2018

Bohužel to nebyl klasický H. H ale knížka mě vůbec nebavila - nedocetla....

marketa6511
15.08.2018 odpad!

Knize jsem dala sto stran... sto stran čtených po večerech, vlastně z vnitřního pocitu donucení, že něco mě tam přeci chytit musí, když jinak mám Nesba ráda. Tak ne, víc jak sto stran tomu nedám, na to si svého času příliš vážím.