Malý princ

Malý princ
https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/606/bmid_maly-princ-1a9-606.jpg 4 16298 16298

Není princ jako princ. Tenhle je skutečně jen jeden – Malý princ Antoina de Saint-Exuperyho, jedno z nejslavnějších děl moderní světové literatury. Malý princ, kouzelná pohádková bytost, přichází na naši Zemi ze vzdálených vesmírných světů, aby se kdesi v Africké poušti setkal s autorem našeho příběhu a zjevil mu tajemství své podivuhodné životní pouti. Ale zjeví mu vlastně daleko víc: tajemství čistého srdce, dobra a krásy. Je to opravdu líbezná knížka, která vám bude jistě právě tak milá a blízká, jako byla všem čtenářským generacím, a k níž se budete i později najednou rádi vracet.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Le Petit Prince , 1943

pajaskooo
28.08.2014 5 z 5

Doufám že Malý Princ uchránil svou růži před beránkem :)

1v8na
26.08.2014 4 z 5

Kniha byla parádní, velmi se mi líbila. Na to, že většínou povinnou četbu nemám ráda, tak tahle kniha byla výborná. Byla velmi pěkně ilustrovaná.
Malého prince jsem četla i v komixové podobě a to se mi četlo i o trochu lépe.

niika
25.08.2014 3 z 5

Tuto knihu považuji za základní kámen světové literatury a nějak jsem se já stále nemohla dostat k tomu si tuto knihu doplnit. Až se kniha dostala ke mě v podobě audioknihy a bylo příjemné trávit čas s touto nahrávkou. Pocit z knihy dobře vyjadřuje komentář od Nelin.

Pedruska01
21.08.2014 3 z 5

Bezpochybně souhlasím s Nelin. Vzala mi slova. Je to pohádka, která v určitých (nebo všech?) částech postrádá takový ten smysl. Přesto tomu vlastně rozumíme. Je to složité. :D Malý princ by mě snad nikdy nelákal nebýt školy, která mě donutila si tento "skvost" přečíst.

Nelin
20.08.2014 4 z 5

Na knihu si nedokážu udělat pořádný názor. Na jednu stranu si říkám, vždyť je to pohádka pro děti, ale není. Je to celkem složitý a (ne)smyslný příběh.. :)

()))_______)__)
18.08.2014 5 z 5

Kniha není nadarmo věnována dospělému člověku, když byl malým chlapcem. Již v tom věnování je obsaženo, že to není pohádka pro děti, ale pro dospělé, kteří mnohdy zapomněli, že někdy vůbec dětmi byli. A to je celý smysl. Chce nám připomenout, jak malicherní jsme, když jsme již dospěli a cítíme se býti důležitými a váženými. A ono to tak není. Jak je v knize napsáno: "Co je důležité, je očím neviditelné".

Kormorán
15.08.2014 5 z 5

Žádná dětská pohádka, nýbrž malý literární zázrak, který dokáže být inspirativní a obohacující jak pro desetiletého kluka, tak pro čtyřicetiletou matku od rodiny. Nebo pro dvacetiletého maturanta, který si myslel, že si s ním jen odškrtne další položku z povinné četby...

Blanice
07.08.2014 5 z 5

Nádherná, poetická kniha pro všechny věkové kategorie. Samozřejmě v dětství jsem ji tak dobře nechápala, ale líbila se mi při každém čtení

Lidudu
04.08.2014 5 z 5

Tahle knížka je kouzlo....

Kloky
03.08.2014 5 z 5

Výjimečné dílo, ke kterému je příjemné se vrátit, člověk si uvědomí všednost světa a je více odhodlám proti ní bojovat.

IvcaG87
01.08.2014 5 z 5

Malý princ, zvláštní, roztomilý, vyjímečný a tak jedinečný jako žádné jiné dílo. A zároveň tak pravdivý.

seethelight
31.07.2014 4 z 5

Cituji z popisu:
"Není pohádka jako pohádka,..."
To teda není.

Je mi -náct a většinu času nedělám nic jiného, než že se snažím dospět. Co nejrychleji a nejefektivněji.
Ale vždycky, aspoň na těch pár minut, kdy čtu Malého prince, se přistihnu doufat, že se zítra ráno probudím a bude mě ze všeho nejvíc trápit problém zákeřných boabobů a pomíjivých květin.

Bayern88
30.07.2014 5 z 5

Vždy, když si ji čtu znovu (od dětství asi popáté), stále chápu nové souvislosti, které mi v předchozích letech unikaly.
Pro dětské čtenáře se jedná o milý příběh, pro dospělé spíše o smutný s nenaplňujícím koncem - přesto určitě doporučuji všem věkovým kategoriím.

ritz
23.07.2014 5 z 5

Moje srdíčková záležitost, není co dodat.

dubakm
21.07.2014 5 z 5

Kniha, u které se každým dalším přečtením víc přibližujeme k jejímu pochopení. Svým dětem jí čtu často a patří k jejich nejmilovanějším :-)

Kifa
14.07.2014 5 z 5

Srdcová záležitost. Jediná kniha, ke které se vracím pořád a pořád dokola. Je a myslím, že už i zůstane mou nejoblíbenější knihou.

vodenka2
14.07.2014

Jedna z knih, které bych si vybrala do cestovního vaku k osobním potřebám....krásné je si o této knížce povídat, s různými lidmi, z různých zemí, rúzného věku ......

LammEr
13.07.2014 5 z 5

Pro mě osobně je velmi těžké hodnotit cokoli. Ale hodnotit Malého prince je zatím to nejtěžší co mě potkalo. Kdyby se ke mě knížka dostala o deset let dříve, moc bych ji nepochopil, bral bych ji jen jako příběhy malého prince co potkává na různých planetách a poté na Zemi různé nové věci.
Malý prince cestou potkává spoustu různorodých osobností a zjišťuje jak se chová opilec, jaké je to neustále poslouchat jeden nesmyslný rozkaz, a setká se dokonce i s moudrou liškou co se chce nechat ochočit, aby poznala přítele, aby jí na někom záleželo a aby něco mělo smysl.
Nevím, kniha ve mě zanechala nepopsatelný pocit, a na konci jsem vážně soucítil s autorem ohledně malého prince ale velkého člověka.

Veveruška1992
05.07.2014 5 z 5

Těžko říct, co by se tu dalo ještě napsat, co nebylo řečeno. Pro někoho bude tato knížka jen jednou z mnoha na světě, pro někoho se stane celým světem, klíčem k tomu, co je v životě opravdu důležité. Četla jsem ji už jako dítě, ale tehdy jsem si odnesla spíše pohádkový příběh, než abych pochopila její filozofii, k tomu došlo až později. Knížka, která si získala mé srdce a dotkla se duše. Nádherné myšlenky, které člověk snad ještě více docení, až pozná, co je to opravdu milovat, bát se o druhého, cítit za někoho zodpovědnost, být někomu přítelem...
Rozhodně doporučuji každému, hlavně těm, v jejichž duši ještě zůstal kousek dítěte a nebojí se vidět beránky přes bedničku...
P.S. Doporučuji i jako mluvené slovo, moje srdcová záležitost je podání Eduarda Cupáka, nááádhera....

iluliacross
28.06.2014 5 z 5

Malý princ je pro mě jako Bible...mám ho na nočním stolku, skoro každý večer náhodně nalistuji nějakou stránku a začtu se. Ta kniha je plná něčeho tajemného, hluboko ukrytého mezi řádky. Je tam moje dětství.