Malý princ

Malý princ
https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/606/bmid_maly-princ-1a9-606.jpg 4 16298 16298

Není princ jako princ. Tenhle je skutečně jen jeden – Malý princ Antoina de Saint-Exuperyho, jedno z nejslavnějších děl moderní světové literatury. Malý princ, kouzelná pohádková bytost, přichází na naši Zemi ze vzdálených vesmírných světů, aby se kdesi v Africké poušti setkal s autorem našeho příběhu a zjevil mu tajemství své podivuhodné životní pouti. Ale zjeví mu vlastně daleko víc: tajemství čistého srdce, dobra a krásy. Je to opravdu líbezná knížka, která vám bude jistě právě tak milá a blízká, jako byla všem čtenářským generacím, a k níž se budete i později najednou rádi vracet.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Le Petit Prince , 1943

Fross
24.06.2014 5 z 5

Tento příběh se mi líbil, ale mám za to, že je to pro děti. A myslím, že také hlavně pro dospělé. :)

Anette Abeja
24.06.2014 4 z 5

Knihu bych si asi sama nepřečetla, kdybych ji neměla ve svém seznamu k maturitě, protože jsem si myslela, že je to jen další kniha pro děti. Jako malá jsem ji nečetla, takže nemohu porovnat svůj zážitek s tím, jak bych to vnímala jako dítě, ale hned jak jsem ji začala číst, tak mě velice zaujala. Je to bezvadná kniha, akorát si myslím, že moc dětí v ní to pravé kouzlo neuvidí. :) Možná že je také napadne si ji přečíst později a zjistí jak je báječná. Mě rozhodně velmi nadchla. :)

zuza.floderova
16.06.2014 5 z 5

Kniha se mi v dětství vůbec nelíbila, ale teď jsem ji konečně pochopila a jsem tomu ráda. Má toho tolik co dát. :)

pavla9879
11.06.2014 5 z 5

Do téhle knihy jsem se pustila kvůli maturitě, ale už během prvních stránek mi přirostla k srdci :o)

petiiiii
08.06.2014 5 z 5

Pro mě jako pro dítě nepochopitelná kniha..Pro mě jako dospělou osobu se stala mou nejoblíbenější knihou.

MartinekV
04.06.2014 2 z 5

Exupéryho jsem nepochopil, a asi nikdy nepochopím.

veronika9471
03.06.2014

Jedna z nejoblíbenějších knih vůbec. Ovlivnila moje myšlení tehdy a ovlivňuje i teď, když se k ní pravidelně vracím. Malý princ pro mě není příběh nebo pohádka, ale životní filozofie. Bez nadsázky.

brambora2000
01.06.2014 5 z 5

Tuto knihu jsem četla si čtyřikrát.. pokaždé jsem jí viděla v jiném obraze. Je to kniha pro děti, ale zároveň pro dospělé. Udělala na mě neuvěřitelný dojem :) Mám ji i jako audioknihu namluvenou Jiřinou Bohdalovou, něco neuvěřitelného :)

Beerushka
16.05.2014 3 z 5

tohle byla moje prvni knižka kterou jsem četla

elutep
11.05.2014 5 z 5

Knížka je to krásná, kouzelná...ovšem pět hvězdiček dávám jen těm, které mě doslova strhly. Což tato (přes veškeré klady, které nesporně má) tak docela nedokázala. Přesto ale jde o dílko, které lze jen doporučit.

Dolinka
08.05.2014

Asi nejoblíbenější kniha. Zaujala mne už když jsem byla dítě díky svému barevnému grafickému provedení a přečetla jsem ji už asi v 8 letech. Tenkrát jsem jí ještě moc nerozuměla, vnímala jsem ji spíše jako pohádku, než jako příběh s mnoha skrytými myšlenkami. Pokaždé, když ji čtu znova si v ní najdu něco nového. Je to jedna z mála knih, která se mi neomrzí ani po desátém přečtení. Geniální!

Bauriska
06.05.2014 5 z 5

Moje srdcovka! Mohu si v ní číst denně a nikdy mě neomrzí.

kaptn Jan
06.05.2014 5 z 5

Četl jsem ho už kdysi dávno, ale stále si jeho poselství pamatuji. "Když k sobě někoho připoutáš, musíš se o něho starat". Je to knížka útlá, přečteš ji za chvíli, ale mysl ti zaměstná na roky a možná i na vždy.

nerusa
05.05.2014 5 z 5

Jednoduše milovaná kniha :-)

Eillee
02.05.2014

Čekala jsem od ní asi moc, po všech těch chválách... přečtena během jedné hodiny a zřejmě nepochopona... odložím a vrátím se třeba za 10 let, třeba musím ještě dospět :-)

Pišingr
25.04.2014 4 z 5

Když jsem ji četla jako malá, nechápala jsem. Nelíbily se mi ani obrázky:-) Bylo mi Malého prince líto, že má tak malou planetu a z beránka v krabici mi bylo úzko. Čím jsem starší, tím je mi ta kniha bližší a bližší.

JohnMiller
20.04.2014 3 z 5

Malého princa som v detstve prečítal niekoľkokrát mohol som mať 8,9 možno 10 rokov. Keď som bol trocha starší a v škole nám vysvetlili ako to vlastne skutočne s tou knižkou je že jej skrytá hĺbka a myšlienka sa nachádza "medzi riadkami" nedalo mi to a prečítal som si ho znova. Táto publikácia je krátka takže mi to nerobilo problém. Po prečítaní to vo mne nevyvolalo nejaké zásadnejšie pocity alebo pochopenie. Uvedomil som si že mňa táto knižka bavila naozaj a iba vďaka nádherným, úžasným, fantastickým obrázkom plných silného citu a snového kúzla. Knihy z obrázkami moc nemusím ale bez nich by Malí princ nebol tak plný nostalgických pocitov. Navždy sa mi do pamäti vryl dialóg princa a opilca
„A prečo piješ?“
. „Aby som zabudol,“
„Aby si zabudol na čo?“
„Aby som zabudol, že sa hanbím,“
. „A prečo sa hanbíš?“
„Hanbím sa, že pijem!“

antonio22
16.04.2014 5 z 5

Veledílo na pár stranách. Kdykoliv mám sentimentální náladu, Malého prince přečtu a je mi ještě hůř...

Kolaloka
14.04.2014 5 z 5

jedna z těch knih, kterou mi nestačí jen číst, ale musím ji i vlastnit :-)

Kyta
10.04.2014 5 z 5

Dlouho jsem se chystala číst Malého prince a teď, když už ho mám přečteného, vážně nemám slov...
Je to kouzelná kniha s velice kouzelným příběhem. Je to sice krátký příběh, přesto se na každé stránce dozvíte něco nového a nezapomenutelného. Jako pohádku to moc nepovažuji, spíš jako neobyčejný příběh, který lidi přivádí na jiné myšlenky pokaždé, když si ji přečtou. Čtení jako takové těžké není, ale chápání jeho významu mi lehké zrovna nepřipadá. Je hodně na zamyšlení a já jí nemám co vytknout.
Ke knize se s jistotou určitě vrátím. :)