Malý princ

Malý princ
https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/606/bmid_maly-princ-1a9-606.jpg 4 16302 16302

Není princ jako princ. Tenhle je skutečně jen jeden – Malý princ Antoina de Saint-Exuperyho, jedno z nejslavnějších děl moderní světové literatury. Malý princ, kouzelná pohádková bytost, přichází na naši Zemi ze vzdálených vesmírných světů, aby se kdesi v Africké poušti setkal s autorem našeho příběhu a zjevil mu tajemství své podivuhodné životní pouti. Ale zjeví mu vlastně daleko víc: tajemství čistého srdce, dobra a krásy. Je to opravdu líbezná knížka, která vám bude jistě právě tak milá a blízká, jako byla všem čtenářským generacím, a k níž se budete i později najednou rádi vracet.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Le Petit Prince , 1943

Sepurine
24.02.2014 5 z 5

Knihu jsem četla ve škole a teď, v dospělosti. Poprvé mě vůbec nebavila, teď mě bavila mooooc. Je to hrozně milé čtení a sem tam si čtu určité části. Jsem ráda, že jí ve své knihovně mám.

Rapunzel
24.02.2014 3 z 5

Malý princ určitě nepatří mezi knihy mého srdce. Kniha mě nezaujala a upřímně jsem ji vlastně nikdy nepochopila.

lesumir
23.02.2014 5 z 5

Není důležitý přebal, papír, vlastně ani ty slova, která Exupéry psal, ale to, co si z toho člověk odnese, protoe každý to pochopí jnak. A o tom to celé je. Malý princ je opravdový skvost.

dennie3
23.02.2014 5 z 5

Malého prince jsem si přečetla teprve teď, ve svých patnácti, a musím říct, že ta kniha je.. dokonalá.
Skrývá toho v sobě tolik, vyvolala ve mně tolik emocí a donutila mě přemýšlet nad tím, jestli beránek spásl, nebo nespásl růži. Tak krátký příběh a tak smysluplný obsah..

Roselunda 1928
23.02.2014 4 z 5

jako malou mě ta kniha vůbec nebavila... ale přečetla jsem si ji teď, v páté třídě a videla jsem to úplně jinak...

Baru007
23.02.2014 5 z 5

Nejlepší kniha! Četla jsem jí 5 krát a vždy tam bylo něco nového, jiné vnímání :)

Anya
22.02.2014 odpad!

Strašná kniha. Nevím jak to vnímají ostatní, ale já ji čtu jen z donucení na literární deník do školy. Kniha je o ničem. Je plná nesmyslů!

Ravabi
20.02.2014 5 z 5

Když jsem byla malá maminka mi jí četla, a už jako dítě jsem chápala že v té knize je mnoho moudra. Jako dospělá si při čtení jen oživuji co jsem vnímala jako dítě. Můj pohled na tuto knihu a na to co představuje se vůbec nezměnil, což je zvláštní, protože během dospívání se mění naše vnímání světa. Malý princ je ale nejspíš výjimkou a nesporným důkazem toho jak geniálně je napsaná jak pro malé děti, tak pro dospělé. :)

niknikita
13.02.2014 5 z 5

Malý princ se stal mojí "soukromou biblí" už v dospívání.
Časem jsem pochopila, jak málo lidí se té čisté lidské duši podobá...

AnnieMyaSun
10.02.2014 5 z 5

Je to krásná pohádka pro děti, a velké moudro pro dospělého. Velmi se mi líbí myšlenka, prostupující touto knihou: Jsi zodpovědný za to, co k sobě připoutáš". Každý to pochopí jinak, a s odstupem zase ještě trošku pohled změní.
Můžeme to číst jako líbovou pohádku pro děti. Pro mě je nejzajímavjěší ten konec.

tatruszka
08.02.2014 5 z 5

Tuto knihu jsem četla několikrát, vždy s odstupem několika let a pokaždé jsem knihu pochopila trošku jinak a lépe, pokaždé jsem v ní našla nové kouzlo. Malé děti v ní vidí krásnou pohádku, dospělí v ní vidí smysl lásky a života. Autorovi se povedlo něco neobyčejného.

Lole
05.02.2014 5 z 5

Kouzelné dílko, které v mnoha ohledech odahaluje kouzlo dětské fantazie, která je skryta před dospělou duší.

Manyna
05.02.2014 5 z 5

Poprvé jsem si ji přečetla asi tak v páté třídě, protože se mi líbil obal knihy a já byla přesvědčena, že se jedná o pohádku. Po čase se mi dostala opět do rukou a já zjistila, že se skutečně jedná o pohádku, ovšem pro dospělé. Myšlenky v ní obsažené mi trochu změnily celkový pohled na svět. Myslím, že se k ní po čase opět vrátím, a opět z ní vytáhnu nějaké další poselství pro můj život.
"Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal."

Oberon85
05.02.2014 5 z 5

Příběh o podobenství. O věcech, které dělají z člověka lidskou bytost. Filozofie jemně vetkaná do fantazie. Příběh pro čtenáře, kteří už mají za sebou kus života. Neboť přesto, že se tak tváří - Malý princ není pohádkou...

Franklin
04.02.2014 5 z 5

Poprvé jsem tuto knihu četl na prvním stupni základní školy. Přečetl jsem ji za jeden den a vůbec jsem si ji neužil. Znovu jsem ji četl nedávno a do knihy jsem se zamiloval už po první přečtené stránce...
Krásná nadčasová kniha...

imubi
24.01.2014 5 z 5

Dočteno. Už asi po osmé :) Miluju tu knížku :)

Oifa
24.01.2014

Do této knihy člověk musí dospět. Všechny souvislosti a poselství mu dojdou až časem. Dokonalá kniha.

Kaihomielisyys
22.01.2014 odpad!

Tolik lidí hodnotí maximálně kladně...a ti, kteří hodnotí špatně, většinou zmiňují, že je kniha o ničem nebo nepochopili, o co šlo. Já musím říct, že kniha má smysl, má myšlenku, ale ta strašlivá naivita hlavního hrdiny je pro mě tak nesnesitelná, že všechno, co by jinak mohlo být hodnoceno pozitivně, nemilosrdně smaže. Možná je to v mém případě severskou příslušností...U nás se zbytečně netlachá. Vše co má člověk na srdci se vždy dá vyjádřit pár slovy....ta by měl člověk pečlivě volit a mluvit jen tehdy, kdy má co říct. Prázdné, naivní a zdlouhavé žvásty proto nejsou nic pro mě. Tato kniha je pro mě až bolestně obtěžujícím čtením. Je mi líto.

Flack007
22.01.2014 5 z 5

Nejlepší knížka, na kterou si každý musí přijít sám. Postupně to možná člověk pochopí a nebo si alespoň vytvoří myšlenku, že knihu pochopil podle sebe.

nickym
20.01.2014 5 z 5

Moc se mi líbílo jak se Malý princ stará o svoji růži. I když později objeví tisíce růži, jen ta jeho jedinná je pro něho ta jedinečná. I když mu zalhala a má nedostatky má ji rád... kdyby tak ta růže bylá má manželka.... :)