Malý princ

Malý princ
https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/606/bmid_maly-princ-1a9-606.jpg 4 16307 16307

Není princ jako princ. Tenhle je skutečně jen jeden – Malý princ Antoina de Saint-Exuperyho, jedno z nejslavnějších děl moderní světové literatury. Malý princ, kouzelná pohádková bytost, přichází na naši Zemi ze vzdálených vesmírných světů, aby se kdesi v Africké poušti setkal s autorem našeho příběhu a zjevil mu tajemství své podivuhodné životní pouti. Ale zjeví mu vlastně daleko víc: tajemství čistého srdce, dobra a krásy. Je to opravdu líbezná knížka, která vám bude jistě právě tak milá a blízká, jako byla všem čtenářským generacím, a k níž se budete i později najednou rádi vracet.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Le Petit Prince , 1943

Seraphin
19.01.2014 4 z 5

Knihu jsem četla jako malá a nezanechala ve mě žádný dojem. Teď jsem si knihu přečetla znovu pozorně a už chápu ten smutný příběh. Ti, kdo ji hodnotí odpadem, si nejspíš stále myslí, že je to kniha určená dětem. Jak je vidět, tak ne všechny pohádky jsou pro děti (viz Němcová a Erben), zvlášť když jsou filozofické, předpokládá se od čtenáře jakési znalosti života.

Market10
16.01.2014 5 z 5

Jako dítě jsem ji moc nechápala - byla to pro mě jen smutná pohádka. Dnes už v ní najdu i spoustu ponaučení a mouder. Úžasná kniha, která sice rozesmutní, ale zároveň i pomůže.

Afilada
12.01.2014 5 z 5

Skvělé, skvělé, skvělé. Tato kniha mi zásadně pomohla v jedné docela složité životní situaci.

Yorika
10.01.2014 3 z 5

Toto je jedna z knih, kterou by měl číst každý.Není totiž zbytečná.I když je plná životních mouder a rad, což nemusí každému vyhovovat. Naštěstí však je docela krátká, takže skončí dřív, než se čtenář začne opravdu nudit.

Dreisii
09.01.2014 5 z 5

Nádherná knížka :)

gmail@kvido.tk
07.01.2014

Kniha se mi moc libila, doporucuji.

JenikSebera
07.01.2014 5 z 5

Můžete jí číst kolikrát chcete, ale stejně v ní najdete pokaždé něco nového. Jedna z mých nejoblíbenějších knih, vždycky se k ní rád vracím.

macekd
05.01.2014 5 z 5

Opravdu moc krásně provedená klasika...Za ty peníze určitě stojí, je velká, kvalitně udělaná. I když mám v knihovně starší vydání, tuhle jsem koupila pro dceru a nelituji.

Donatello
02.01.2014 5 z 5

Nádherně napsáno

Kateriska
01.01.2014 4 z 5

Krásná knížka, která obsahuje plno nádherných myšlenek. Toto dílo by si měl přečíst každý člověk. Malý princ je ztělesněním čistoty a krásy, přestože vypadá křehce, jeho myšlenky jsou stejně silné jako jeho víra. Je to kniha, kterou jsem si měla přečíst už jako dítě. Na můj vkus, je Malý princ moc krátký a tak mu uděluji čestné čtyři hvězdy. Kniha stojí za další přečtení, tak snad se k ní ještě někdy vrátím a třeba své hodnocení zvýším na pět hvězd :-)

Caddy
01.01.2014 5 z 5

Zajímavá kniha se zajimavýma myšlenkama - ať tak nebo tak, pravdivýma. Možná by se měl každý čtenář v knize občas pozastavit, zamyslet se a vzít si z ní něco pro sebe. Takže na přečtení doporučuji.

Škubín
28.12.2013 5 z 5

Nádherná knížka která po každém přečtení přinese vždy trochu nového a měl by si ji přečíst každý kdo se chystá k maturitě... ;)

adelinka
27.12.2013 5 z 5

o tejto knihe som dlho vedela len z počutia, Vždy sa objavovala medzi najčítanejšími v rebríčkoch, tak som si ju nakoniec do svojej knižnice kúpila. Aj keď nejako mi rozprávky nikdy nesedeli, príbeh tejto knižôčky je naozaj zaujímavý. Núti čitateľa nečítať to ako rozprávku, ale zamyslieť sa na zisteniami a postrehmi chlapca, ktorý nás dejom sprevádza. Tak konečne túto knižku vlastním a veľmi som bola spokojná s čítaním......

LuciusWlk
24.12.2013 5 z 5

Nádherný příběh, který je kouzelný svou jednoduchostí a důmyslný svou hloubkou sdělení. Přikláním se ale ke zdejšímu názoru, že děti z něj unesené nebudou. Pokud jej ovšem nepochopí tak, jak jej pochopit mají jen děti. Protože dospělí jsou....

Kelíns
22.12.2013 5 z 5

Vzpomínám si, že když jsem knihu četla v dětství moc jsem z ní neměla. Četli jsme ji ve škole a ačkoli je psaná pro děti, přijde mi, že až teď,když jsem takový polodospělý, z té knihy mám opravdový zážitek.
Vepsala se do mého srdce. Je to jedna z nejkrásnějších knih, co jsem kdy četla.

SabinaV.
14.12.2013 3 z 5

Dobrá kniha,ale těžší slova.

knížečka2002
13.12.2013 3 z 5

Tuhle knížku jsme četli ve škole a myslím si že je spíš pro dospělé. Ale je fajn.

Barča736081
11.12.2013 5 z 5

Když jsem četla Malého prince poprvé byla jsem z něho velice zklamaná. Všem v mém věku se líbil a já prostě nevěděla co se jim na tom líbí, protože jsem to nechápala. Když jsem si ho nedávno po 6ti letech znovu přečetla, pochopila jsem. Kniha je opravdu úžasná, krásně čtivá a k zamyšlení. Ukazuje na rozdílnost myšlení dospělého a dítěte což je podle mě úžasné. Knihu bych doporučila každému kdo má rád "pohádky k zamyšlení".

maso007
09.12.2013 5 z 5

Po téhle knížce sahám, když je mi mizerně...

Hory
04.12.2013 5 z 5

Je úžasné, jak lze na tak málo stránkách vyjádřit tolik myšlenek. I přesto, že je to svým způsobem knížka "pro děti", tak my přijde, že ji úplně pochopit může především dospělý. Jedná se o krásný příběh kde na nás téměř na každé stránce čeká jednoduše podaná, přesto velice hluboká myšlenka. Napříkal část s králem, který dává jen takové rozkazy, keré lze splnit je úplně dokonalá. Musím dát 5 hvězd a určitě se k malému princi ještě mnohokrát rád vrátím.