Malý princ

Malý princ
https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/606/bmid_maly-princ-1a9-606.jpg 4 16311 16311

Není princ jako princ. Tenhle je skutečně jen jeden – Malý princ Antoina de Saint-Exuperyho, jedno z nejslavnějších děl moderní světové literatury. Malý princ, kouzelná pohádková bytost, přichází na naši Zemi ze vzdálených vesmírných světů, aby se kdesi v Africké poušti setkal s autorem našeho příběhu a zjevil mu tajemství své podivuhodné životní pouti. Ale zjeví mu vlastně daleko víc: tajemství čistého srdce, dobra a krásy. Je to opravdu líbezná knížka, která vám bude jistě právě tak milá a blízká, jako byla všem čtenářským generacím, a k níž se budete i později najednou rádi vracet.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Le Petit Prince , 1943

Hikari
13.10.2013 5 z 5

Tuto knihu jsem přečetla povinně do školy, ale jsem za to moc ráda. :) Je tokrásné čtení, ikdyž často i smutné. Ráda se k této knížce vrátím a přečtu si ji znovu. :)

Rousse
12.10.2013 5 z 5

V podstatě bych mohla označit komentář uživatele Pajina6, zmáčknout ctrlC a ctrlV. Jen si neodpustím jedno slovo: Nádhera. Jak v češtině, tak i v originále:-)

Pajina6
12.10.2013 5 z 5

Na základní škole jsme Malého Prince měli jako povinnou četbu... Absolutně jsem k ní dostala odpor, jelikož jsem děj absolutně nechápala... Poté přišla znovu jako povinná četba, ale k maturitě. Tehdy jsem už byla starší a knížku jsem měla přečtenou za chvilinku. Od té doby jsem jí četla několikrát a stále se mi líbí... Opravdu - pro děti to pohádka určitě není :-).

Poutnice
30.09.2013 4 z 5

já jsem ji četla na střední škole hlavně proto, že o ní všichni pořád dokola mleli, jak je úchvatná a kdesi cosi. Pochopila jsem, že by to měla být nějaká pohádka, ale při jejím čtení mi to tak vůbec nepřišlo. Přestože se mi moc líbila, ještě neuzrál čas na to, číst ji znovu.

Ivaksa
29.09.2013 5 z 5

Moje děti se u toho celkem nudily.Chápu,taky bych se nudila.Jenže já už jsem velká holka.Já už jsem to pochopila...:-)

wooloong
24.09.2013 5 z 5

Kdysi jsem si Malého prince vybrala jako povinnou školní četbu, nikdy jsem nelitovala a četla ho od té doby několikrát. Nedávno jsem se ovšem přichomýtla k seriálu o malém princi http://www.serialzone.cz/serial/petit-prince/ a byla jsem zděšená. Udělat z poetické knížky seriál s mnoha díly nastavované kaše a naředěného vývaru mi přijde kacířské.

puplik
24.09.2013 2 z 5

Pohádka pro děti to rozhodně není :)

Eumenida
22.09.2013 5 z 5

Malý princ není pro malé děti. Myslím, že kouzlo Malého prince a myšlenky v knize ukryté dokáže ocenit až dospělý člověk, který něco zažije a je už trochu škráblý na duši. Když jsem Malého prince četla na základce, nudil mě. Četla jsem ho o pár let později a nadchl mě.
Totéž se mi stalo u Marťanské kroniky...

Lentilka45
22.09.2013 4 z 5

Kniha patří právem do kategorie povinné četby středoškoláků.

Morsie
20.09.2013 5 z 5

To není knížka pro děti, ani náhodou to není knížka pro děti! A nebo je pro děti, ale pro hodně vyspělé děti. Vyspělejší, než je většina z nás - pro takové Malé prince.

Zas tak často se mi nestává, že bych u knížky brečela - u Malého prince mi tekly slzy proudem. Jenže zároveň jsem se usmívala, běhal mi mráz po zádech, bylo mi smutno a chtělo se mi rozletět se – kamkoliv – do vesmíru, do vedlejší ulice, do snů…
Síla a kouzlo Malého prince je až hmatatelná... a vlastně neskutečná...

Teď když ale nad tím tak přemýšlím, Malý princ je vlastně právě a jen pro děti - dospělý to možná pochopí, ale nezažije...

*Lilien*
14.09.2013 5 z 5

Za nový překlad této knihy od pana Richarda Podaného bych dávala trest nejvyšší. Tento bezcitný překlad, kdy zmizelo veškeré kouzlo této knihy, mělo za následek mé zklamání a vrácení knihy do obchodu. Bohužel se mi dodnes nepodařilo sehnat jakékoliv jiné vydání, s původním, zakořeněným a všudeznámým krásným překladem od Zdeňky Stavinohové. Mé hodnocení náleží pouze této překladatelce. A samozřejmě autorovi. A nechápu, proč vůbec Albatros pana Podaného oslovil a nenechal knihu tak, jak byla!

Leslie739
13.09.2013 odpad!

Měla jsem to v povinné četbě někde kolem 12-13-ti a absolutně mě to nebavilo. Možná jsem nepochopila poslání knihy, ale nelíbil se mi styl psaní a vůbec "děj" byl celý divný a zamotaný. Celou dobu, co jsem to četla, jsem litovala malé děti, které to buď poslouchaly nebo samy četly. Já osobně jsem tu knihu měla doma už někde od osmi.
Nezanechala ve mě nic, nic mi nedala, akorát mi poprvé dala pocit, že i "populární" titul může být naprostý propadák.
Nemám chuť si to přečíst znova, protože mi šestý smysl napovídá, že by se mi to líbilo ještě méně.

Babouš
12.09.2013 1 z 5

Knihu jsem nejspíš četl v příliš mladém věku. Prostě jsem ji moc nepochopil a ta symbolika mě nějak míjela. Občas mi ty věty a příběh přišly hrozně kýčovité. Znovu už se mi číst nechce.

Liina
11.09.2013 3 z 5

Hezké...

pauele
11.09.2013 5 z 5

Menej je niekedy viac. V útlej knihe materiálu koľko kto len chce.

Standa Šebek
07.09.2013 5 z 5

Kniha, kterou přečtete za jedno odpoledne a od té doby zůstane ve vašem srdci navždy.

Lauralex
31.08.2013 5 z 5

Některé knihy si přečtete. Některé si užijete. A pak jsou tu takové, které pohltí vás, vaše srdce i vaši duši. A to je přesně Malý princ. Můj milovaný Malý princ! ♥

Ano, tohle je nejoblíbenější, nejznámější, nejlepší a velkolepé dílo. Kniha knih. Ale proto ho nemiluju, miluju ho proto, protože mi otevřel srdce a objevila jsem v něm jednu z životních cest, po které bych se chtěla vydat. Malá, velká kniha, která mě vlastně zachránila. Považuju ji za svůj osobní poklad a asi nikdy nebudu žádnou knihu víc milovat, vlastně bych si to ani nedovolila. Cítím vůči této knize jakýsi vděk.

Není mnoho knih, které můžete číst vícekrát a pokaždé v nich najdete něco nového. Malého prince můžete číst stokrát a ani poté neobjevíte všechen jeho smysl. Je to geniální nadčasové dílo, ve kterém si každý najde něco svého, ale musíte číst i mezi řádky, právě tam je ukryta jeho síla a neviditelná krása. Malý princ má své kouzlo, ale odhalí ho jenom tomu, kdo ho chce vidět.

Jedna z knih mého srdce a nejoblíbenějších knih vůbec, nedám na ni dopustit. Výjimečná, úžasná, nadčasová kniha, kterou by měl každý aspoň jednou v životě přečíst a zamyslet se nad ní i nad životem a nad sebou.
Malý princ mě vždy pohladí na duši a zahřeje u srdce a já v něm našla zalíbení a přítele, se kterým půjdu po celý život. Četla jsem ji nesčetněkrát a pokaždé mám husí kůži a pocit naplnění, jako kdysi, a tím víc jsem přesvědčená, že jsem si vybrala správně. Pro vás, kdo máte malého prince rádi, není stejně jako pro mě nic ve vesmíru stejné. Je v ní nepřeberné množství pravd, myšlenek, postojů, rad a smyslu, což byste jinde jen těžko hledali. Vždy v ní najdu to, co hledám.

Jestli pátráte po zázraku, jako já, přečtěte si ho, a já věřím, že vám to dojde. Ono se totiž nedá vysvětlit, v čem tkví jeho genialita a krása. Není to v té knize, je to v nás. Protože co je důležité, je očím neviditelné. To je vlastně celá filozofie té knihy. Kdo tohle neumí, nikdy to nedokáže pochopit. Nebo prostě musí akorát dospět. Po jejím přečtení nikdo nezůstane stejný. Víte, každý z nás je takovým princem, ať chceme, nebo ne. Je na každém, jak s tím naloží a co udělá. Můžete si vybrat: buď ho budete milovat nebo nenávidět.

Existují dvě období života - před Malým princem a s Malým princem.
A možná jeho kouzlo spočívá v tom, že děti se usmívají a dospělí pláčou.

HDosoudilová
31.08.2013 5 z 5

Právě tato kniha by měla být tou povinnou. Ovšem ne pro děti v páté třídě, málokteré dítě ji může v takovém věku pochopit. I když jako pohádka to není špatné ;-) Přiznám se, že jsem ji přečetla pořádně až na střední, kdy jsme z ní měli úkol na informatice :-) Pak jsem si ji v klidu přečetla ještě jednou a ano, opět musím opakovat stovky dalších lidí: Jedinečná kniha!

AjťačkaTýnka
29.08.2013 5 z 5

Knihu jsem četla vícekrát, abych jí porozuměla opravdu do hloubky. Perfektní příběh. V některých pasážích vidíme odrazy dnešní doby, bohužel. :)

Tešo
28.08.2013 5 z 5

Hovorí sa, že táto knižka sa má čítať pomaly a postupne, každý deň pár stránok. No aj tak som sa rozhodol ju prečítať naraz. A nebanoval som. Krástny príbeh, ktorý vám pri posledných vetách vyrazí dych a dlho budete rozmýšlať o životných hodnotách .