Malý princ

Malý princ
https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/606/bmid_maly-princ-1a9-606.jpg 4 16307 16307

Není princ jako princ. Tenhle je skutečně jen jeden – Malý princ Antoina de Saint-Exuperyho, jedno z nejslavnějších děl moderní světové literatury. Malý princ, kouzelná pohádková bytost, přichází na naši Zemi ze vzdálených vesmírných světů, aby se kdesi v Africké poušti setkal s autorem našeho příběhu a zjevil mu tajemství své podivuhodné životní pouti. Ale zjeví mu vlastně daleko víc: tajemství čistého srdce, dobra a krásy. Je to opravdu líbezná knížka, která vám bude jistě právě tak milá a blízká, jako byla všem čtenářským generacím, a k níž se budete i později najednou rádi vracet.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Le Petit Prince , 1943

Tiana
04.12.2013 5 z 5

Zajímavé, jak si s věkem vytvoříte jiný názor na tuto knížku. Jako malá jsem této knížce moc nerozumněla, chápala jsem ji "dětským způsobem", spíš mi z ní bylo smutno. Pohádky přeci vypadají jinak. Nyni po přečtení chápu, oč autorovi šlo. Hltala jsem každé jeho slovo, s otevřenou pusou jsem si uvědomovola, jak mi některé důležité věci v životě unikají. K takovému poučení stačilo Exupérovi pouze 93 stránek!
Jsem opravdu ráda, že jsem měla tu možnost si tuto knížku přečíst jak dětskýma, tak dospělýma očima.
" Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. Jsi zodpovědný za svou růži... "
" Správně vidíme jen srdcem, co je důležité, je očím neviditelné."

iVca.v
04.12.2013 5 z 5

Jako malá (bylo mi méně než 10) jsem ji nedočetla, protože mi přišla nudná. Vrátila jsem se k ní asi v 17ti a najednou to tam bylo. Nádhera, nikdy mě nepřestane bavit ji číst.

mauvais-ange
29.11.2013 5 z 5

Jedna z mých srdcových knížek. V této knize je neuvěřitelná síla. Viděla jsem i divadelní představení a to byla také nádhera.

TinaBookBlog
24.11.2013 5 z 5

Kniha, kterou si snad oblíbí každý!

Daffodila
24.11.2013 5 z 5

Jak okomentovat něco tak skvostného. Neodvažuji se. Snad jen, že se stydím, že nemám knihu v knihovně (ale chystám se to napravit).

janett
17.11.2013

Půvabně půvabné...

coco.cartier
17.11.2013 5 z 5

Můžete ji číst znovu a znovu.
A vždy najdete něco, co vás překvapí, co vás zasahne.

radixa
16.11.2013 5 z 5

K této knize bych se asi nedostala, ale četli jsme ji na střední škole – kapitolu po kapitole jsme rozebírali. Vrátím se k ní. Okouzlující kniha.

Martias
15.11.2013 5 z 5

Kdyby každému utkvěla z celé knihy jen jedna maličkost, bylo by to moc fajn.

Třeba odpovědnost za to co k sobě připoutáme...

timelady
15.11.2013 5 z 5

Když jsem se s knihou setkala jako malá poprvé, nechápala jsem ji. Líbila se mi, jen se mi zdála celá zvláštní a nepochopitelná - proč si Malý princ tolik hlídá jednu růži, když je růží všude plno? K čemu mu bude přátelství s liškou? S přibývajícím věkem jsem smysl knihy chápala o něco víc. Kouzlo knihy se mi začínalo pomalu odkrývat, začínala jsem více vidět a chápat skryté významy. Tato kniha bude navždy jednou z těch, ke kterým se budu pokaždé ráda vracet.

Adelajda_4
13.11.2013 5 z 5

Knížku jsem vzala do ruky s tím, že je to obligátní četba k maturitě. Jak moc jsem se ale zmýlila! Po otevření první stránky jsem knihu přečetla jedním dechem a musím přiznat, že nic kouzelnějšího jsem nikdy nečetla. Ke knížce se ráda vracím a můj vztah k ní se nedá slovy popsat, je to něco tak nepopsatelně kouzelného. Ačkoliv je kniha primárně určena pro děti, je tam tolik životních mouder a skrytých ponaučení. Za mě rozhodně každému doporučuji!

Enefersis
13.11.2013 4 z 5

Milá a kouzelná knížka, po jejímž přečtení jsem hrdá na to, že se pořád umím dívat na svět dětskýma očima:) Obsahuje tolik krásných myšlenek, jeden příklad za všechny...
"Ovšem my, kteří chápeme život, nestaráme se vůbec o čísla." -moje slova, přesně tímhle se utěšuju v hodinách matiky:D

EffyMerillis
08.11.2013 5 z 5

Trochu lituji toho, že tuto knihu nemáme k maturitě, protože by to byla snad jediná, která by mě z nich opravdu bavila! Jsou tam krásně smíchané názor dospělých s tím, co si vlastně myslí děti (třeba had co snědl slona). Myslím že by ji zvládl přečíst i můj bratr, ale ten to zásadně odmítá vyzkoušet...

čtenář 007
04.11.2013 5 z 5

Tato kniha, která odhaluje zajímavý a originální názor na svět dospělých, mě opravdu zaujala. Spisovatel zde zanechal spoustu významných myšlenek a skvělých nápadů. Ještě když se k tomu přidá délka knihy, která je opravdu stvořena i pro nečtenáře, vznikne z toho výborné dílo.

7barevduhy
28.10.2013 5 z 5

Krásná kniha, jež za pohádkově snovým příběhem skrývá moudra pozemského bytí. Návštěvy planet jsou vhledy do lidských povah a vlastností a jsou skrze nevinný pohled malého prince banalizovány a odhalovany ve sve směšnosti. Jde o mou oblîbenou knihu, v níž mám poznačeny všechny pro mě významné výroky. Tato kniha má v mé knihovně čestné místo.

Anya
27.10.2013 odpad!

Když jsem četla tuto knihu, myslela jsem že mě bude muset někdo vzbudit!!

Miken008
27.10.2013 5 z 5

Malého prince jsem se docela dlouhou dobu obával, protože už od základky mi bylo štěpeno, že se jedná o náročnou četbu. No zjistil jsem, že není tak náročná jazykem jako spíš hledáním jejího významu. Paradoxně bych knihu neoznačoval ani tak jako čtení pro děti, podle mě to má jen skrytý název poselství vypodobněného do pohádkově laděného příběhu.
Malého prince by si měl každý v životě alespoň jednou přečíst...

Kyrk
25.10.2013 5 z 5

Měl jsem mít na střední škole Malého prince v povinné četbě, ale odmítl jsem to, vzal jsem si raději jinou knihu s tím, že si Malého prince přečtu jindy, až budu mít více času a více klidu. Udělal jsem velice dobře, neboť tato kniha je naprosto kouzelná. S jakým citem je napsána, dá se sfouknout jedním dechem, za večer u kávy, a ta chvilka u kávy je opravdu dechberoucí. Exupéry to nemohl napsat lépe a pokaždé, co tuto knihu čtete, tak v ní objevíte něco nového, něco co jste v předchozím čtení nenašli. Takže určitě doporučuji přečíst vícekrát, s určitým časovým odstupem. Vhodná jak pro malé děti, jako pohádka, tak pro starší s mnoha ponaučeními. Proste vynikající!

Lassair
21.10.2013 5 z 5

Kniha, která mě provádí celý můj život, pro menší dítě pohádka, pro větší motivace k přemýšlení a pro dospělého také. Myslím si, že v Malém princovi si opravdu každý najde to své a něco mu dá. Je to jedna z těch věčných knih a je to tak správně.

withoutchild
21.10.2013 4 z 5

Četl jsem to jako povinnou četbu někdy asi v páté třídě základní školy, a naprosto jsem netušil, o co tam kráčí. Musím to napravit.