Manželé odvedle

Manželé odvedle
https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366087/manzele-odvedle-N4b-366087.jpg 4 5100 5100

„Thrillerový debut roku 2016, o kterém se nejvíc mluví.“ Stylist „Naprosto strhující příběh plný zvratů“ Tess Gerritsenová „Pečlivě vybroušené – a ostré jako břitva“ Harlan Coben NIKDY NEVÍTE, CO SE DĚJE NA OPAČNÉ STRANĚ ZDI. Vaše sousedka nechce, abyste vzali své šestiměsíční dítě na slavnostní večeři. Nic osobního, ale rušilo by pláčem. Váš manžel prohlásí, že to nevadí. Bydlíme přece hned vedle. Zapneme dětskou chůvičku a každou půl hodinu ho přijdeme zkontrolovat. Vaše dcerka spala, když jste ji viděli naposledy. Teď stoupáte po schodech do svého mrtvolně tichého domu a vaše nejhorší noční můry se naplnily. Je pryč. Nikdy předtím u vás nebyla policie. Teď prohlížejí celý váš dům a kdoví, co tam všechno najdou…... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: ekniha , Knižní klub

The Couple Next Door, 2016

zuzana3434
30.07.2017 5 z 5

Pekná kniha... Autorka prostredníctvom detektíva postupne zvažovala všetky možnosti páchatela ktorý uniesol dieťa manželov...bola to suseda ktorá má averziu voči detom? Matka ktorá trpí psychickou labilitou? Manžel ktorý skonštruoval samotný únos dieťaťa pre zisk financii od rodičov ženy kvôli možnému krachu firmy ? ? Autor nás postupne približuje ku pravde, ktorá je zamotaná nejasná a neúplná do poslednej chvíle.

Nickky
30.07.2017 2 z 5

Manželé odvedle mě bohužel zklamali. Nejspíše to bude opravdu tím, že jsem, soudě dle blýskavé nálepky, očekávala bestseller. (Nebo jsem možná očekávala druhou Zmizelou, která se mi líbila)
Nápad, který autorka měla, je podle mě zajímavý: manželé nechají své miminko doma a když se vrátí, po dítěti jako kdyby se slehla zem... Jenže tak nějak "pokulhává" celkové zpracovaní. Všechny postavy mi připadaly poněkud nevýrazné a osobně si myslím, že by bylo lepší, kdyby měla kniha jednoho hlavního vypravěče.
Knihu jsem chtěla ohodnotit jako průměr a doporučit jako nenáročnou četbu, ale potom přišel samotný závěr, ve kterém se autorka snaží šokovat. Nevím, ale nějak mi tam ten konec nesedí...

Lil30
30.07.2017 4 z 5

Od knihy jsem se nemohla odtrhnout a nedočkavě jsem hltala každou stránku, abych se dozvěděla něco víc. Líbilo se mi, jak autorka postupně odkrývala pravdu a takového pachatele bych nečekala. A samozřejmě ten konec! Miluju knížky, kde zírám na konec s otevřenou pusou. Těším se, co dalšího autorka napíše :-)

nicol.s
28.07.2017 4 z 5

Přečteno téměř jedním dechem, nemohla jsem se od příběhu odtrhnout. Knížka se četla pěkně, děj se velmi rychle vyvíjel, čtenář zůstává v napětí a když už si myslí, že ví tak se ukáže, že je vše jinak. V závěru mi přišlo jedno místo takové slabší (otec v lese...), mohlo tam být více napětí, ale při čtení poslední stránky mi spadla čelist... :)

monishek
28.07.2017 4 z 5

Knizka na pohodove odpoledne. Vzala jsem si ji s sebou na plaz a precetla jsem ji jednim dechem. Byla zajimava a rikala jsem si, kdo to nakonec bude a tak. Byla jsem mile prekvapena koncem. Celkove se mi knizka libila a doporucila bych ji precist. Nic svetoborneho v tom necekejte, ale jestli si chcete zkratit chvili, tak tohle je skvela volba.

papajapa
28.07.2017 1 z 5

Tohle, ze je svetovy bestseller? Nezlobte se na me, ale fakt ne.
Zaplatky predvidatelne a ten styl psani. Nevim jestli to bylo prekladem nebo spisovatelovym umem, ale pripomnelo mi to slohove prace na zakladni skole.

rubit
27.07.2017 3 z 5

Děj byl zajímavý, vtáhlo mě to do knihy, ale ten styl psaní...to mě nesesdlo vůbec. Po prvních pár stránkách jsem dokonce díky tomu chtěla knihu odložit, musela jsem si na to hodně zvykat. Jinak ano, dá se, jako odpočinková kniha dobrý, ale jsou daleko lepší knížky.

Tucaka
26.07.2017 5 z 5

Miluju knihy typu: Dočtu poslední větu a zůstávám zírat

Sabka123
26.07.2017 5 z 5

Čtivé a napínavé od začátku až dokonce. Příběh velice dobrý a ten konec mě naprosto odrovnal :-D Senzační knížka :-))

Pavcitko
26.07.2017 3 z 5

Kniha se dobře čte, zápletka je zajímavá a docela vás nutí ke čtení, ale samotný konec knihy příliš nenadchne a ani nepřekvapí. Hodnotím jako průměrnou.

Naďulka
26.07.2017

Skvělý příběh

Zrzavá_Tereza
25.07.2017 3 z 5

Ale tak jako jóóó, já to zhltla za dvě odpoledne na zahradě... Ale že by to bylo až tak plné zvratů a napínavé a já nevím co ještě... Ale asi je to mnou, asi mám načteno až příliš, stávám se už trošku náročnějším čtenářem a nedokážu to ocenit.

MartinaP1984
25.07.2017 3 z 5

Čtivé, zajímavá zápletka, zajímavé rozuzlení a hodně nečekaný konec. Stojí za přečtení, ale přesto je to takový průměr.

pastelka53
25.07.2017 4 z 5

"Nevím. Nevzpomínám si."

Z nudného začátku se nakonec vyklubal dobrý příběh. No, psychothriller jak hovedo!
Neustále mlžení mě dovádělo k šílenství, pomalé rozplétání příběhu s překvapivým koncem. Málo postav, jen málo z nich mi padlo do noty.

Na panáčka bych zašla asi jen Marcem, ale pod podmínkou, že mimčo i ženu nechá doma.

Odkládám na poličku "oblíbené"! A připravuji si strhující řeč pro mé nečtenářské kamarády, aby znovu mohli protáčet oči a stěžovat si, že básním o něčem co je vůbec, ale vůbec nezajímá.

PS: NIKOMU nevěřte ... ani vlastní rodině!
PPS: Kdo chce být můj čtenářský kámoš? :D

ctenarkaEva
24.07.2017

Knihu jsem přečetla během letního odpoledne. Je psaná spíše jednodušším stylem, ale četla se dobře a svižně. Nejdříve mi děj připadal napínavý a zajímavý, ale asi od poloviny byly některé situace překombinované. Jak už napsal někdo přede mnou, poslední asi 4 strany bych úplně vynechala, ty mi zkazily dojem z celé knihy. Pro mě to určitě není bestseller, ale kniha na rychlé jednorázové přečtení a vrácení zpět do knihovny. Jsem zvědavá na další knihy této autorky.

rode
24.07.2017 2 z 5

Průměrná kniha, která získala označení "světový bestseller" pouze díky davové hysterii. Naštěstí kniha byla tenká a četla se dobře, ovšem zápletka a celkový příběh je podle mě fádní a tím pádem pro mě nejzajímavější na knize byla anotace.

bookcase
23.07.2017 5 z 5

Super, zase jeden čtivý thriller, podařilo se mi ho přečíst u uspávání, těžko se od něj odtrhává.

MiroslavKutík
23.07.2017 4 z 5

Kniha se dobře četla, myšlenka příběhu je zajímavá ze začátku se to táhne ale stále čtete a čtete aby jste se dostaly na konec jak to dopadne i když pachatele tušíte.

a ten konec moc smutny člověk si přeje aby to dobře dopadlo :(

MV111
23.07.2017 3 z 5

Doporučuji nečíst ve stejnou dobu jako Dívku ve vlaku, styl skoro jak přes kopírák.

Toňula
22.07.2017 3 z 5

Ačkoliv některé čtenáře kniha zklamala, já byla spokojená, napínavý příběh, který měl spád, ačkoliv na počátku jsem si musela zvyknout na styl vyprávění, který mi připadal pomerně jednoduchý, ale jak děj postupoval, podlehla jsem mu a nechala se unášet k závěrečnému rozuzlení.