Manželé odvedle

Manželé odvedle
https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366087/manzele-odvedle-N4b-366087.jpg 4 5100 5100

„Thrillerový debut roku 2016, o kterém se nejvíc mluví.“ Stylist „Naprosto strhující příběh plný zvratů“ Tess Gerritsenová „Pečlivě vybroušené – a ostré jako břitva“ Harlan Coben NIKDY NEVÍTE, CO SE DĚJE NA OPAČNÉ STRANĚ ZDI. Vaše sousedka nechce, abyste vzali své šestiměsíční dítě na slavnostní večeři. Nic osobního, ale rušilo by pláčem. Váš manžel prohlásí, že to nevadí. Bydlíme přece hned vedle. Zapneme dětskou chůvičku a každou půl hodinu ho přijdeme zkontrolovat. Vaše dcerka spala, když jste ji viděli naposledy. Teď stoupáte po schodech do svého mrtvolně tichého domu a vaše nejhorší noční můry se naplnily. Je pryč. Nikdy předtím u vás nebyla policie. Teď prohlížejí celý váš dům a kdoví, co tam všechno najdou…... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: ekniha , Knižní klub

The Couple Next Door, 2016

Jane100
22.07.2017 4 z 5

Pořád přemýšlím, jaký mám na tuto knihu vlastně názor. Na jednu stranu mám dost výhrad, na druhou stranu jsem nadšená. Libilo se mi, jaké to bylo psycho. Skoro na každé stránce se příběh překulil tak, že podezření padlo na někoho jiného. Byla to taková bláznivina. Trochu mi to připomínalo Paulu Hawkins a jeji Dívku ve vlaku. Co se mi ale nelíbilo byl styl psaní. Jako kdyby to psal deváťak při nějaké pololetní slohové práci. Nebo to možná bylo překladem, nevím. Ale některá volená slova, obraty nebo celé věty byly skutečně hloupé. Ale to nevadí, třeba autorka ještě vypiluje jazyk a další kniha již bude na plný počet hvězdiček :-)

Roubas
22.07.2017 1 z 5

Laciný thriller, který díky reklamní masáži hltají davy jako smyslů zbavení. Zajímalo by mě, která část byla šokující, nebo alespoň měla být. Sledujeme skupinu naprosto nesympatických postav, které si mezi sebou přehazují nálepku podezřelý. Kladem je, že to táhne přímo na bránu, ono ještě aby ne, při svých pár stránkách. S touhle knihou je to jako s ostatními trendy. Všichni to mají a já se sám sebe ptám, proboha proč ? Za chvíli ze schránky vytáhnu leták z Kauflandu a bude na něm napsáno: Edice světový bestseller.

Marcela52
22.07.2017 3 z 5

Knihu jsem přečetla až dokonce, ale měla jsem pocit, že spíše než o literaturu, jde o slohové cvičení, jak nejvíce překvapit čtenáře nenadálými zvraty. Literatura to rozhodně není a thriller spíše průměrný, takže opět překvapení, proč byla kniha zařazena mezi tzv. bestsellery.

harena
21.07.2017 3 z 5

Na knihu jsem se těšila, čekala jsem , až na mě přijde v knihovně řada. Proč ale bestseller? Dobře, kniha je čtivá a chtěla jsem vědět, kdo je nakonec ten padouch, ale hodně mi vadily krátké, jednoduché věty, zpočátku tam téměř ani nebyl dialog, připadalo mi to spíš jako scénář pro film. Hrdinové mě neoslovili, příběh nenadchnul, ale závěr mě překvapil, ten se povedl. Nenáročná knížka přečtená za jeden letní den. Na dovolenou k vodě docela v pohodě.

amanek
20.07.2017 4 z 5

Mě se líbila a konec mě dostal, všechno je jinak.

pavčape
20.07.2017 1 z 5

Velké zklamání! Už jednou jsem tu na DK podotýkala, že knihy s nálepkou Světový bestseller rozhodně bestsellerem nejsou, a tahle kniha mě o tom přesvědčila! Možná to někomu vyhovuje, ale mně takový styl psaní vůbec nesedí! Nelíbí se mi krátké nerozvinuté věty stroze popisující probíhajícíc děj. Nevím, zda to přičítat překladu, ale prostě ne! Zápletka taková nějaká nijaká a rozuzlení překombinované. Mne tedy kniha vůbec neoslovila... :-( Škoda, těšila jsem se.

Aliii
20.07.2017 3 z 5

Váhala jsem mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, nakonec jsem zvolila lepší průměr. Kniha se čte velmi dobře, nejsou zde žádné sáhodlouhé popisy - spíše kratší věty a děj rychle plyne. Do tří čtvrtin jsem byla celkem napnutá a zvědavá, pak už mi přišel děj dost překombinovaný.

melonka
19.07.2017 4 z 5

Tak nějak jsem čekala překvapení. Jak jsem knihu četla už jsem tušila,kdo za cim stojí a říkala si třeba v tom bude jeste neco jiného. škoda,že nebylo. celkově se to dobre četlo a co bych vyzdvihla každá postava měla, co říct a nebyla v příběhu zbytečně :)

Laime
19.07.2017 3 z 5

Knihu jsem dočetla až do konce, kde autorka široce děkuje svému prodejnímu týmu a spol. Velmi s ní souhlasím, oni si to jistě zaslouží, protože pokud je kniha bestsellerem, tak především díky nim! Vracet se k ní nebudu, dojmů moc nezbylo a emoce v podstatě žádné, hrdinové si mne nezískali. Přesto musím přiznat, že jsem tu instantní komerci docela rychle zhltla, na pláži nebo ve vlaku jistě neurazí.

Lokina
18.07.2017 4 z 5

No, že bych si během dočtení, jak se říká, sedla na zadek, to se nedá říct. Byla jsem i mírně zklamaná, jak to s tím "únosem" celé bylo. Čekala jsem něco víc, něco mrazivějšího a temnějšího. Ale musím říct, že při té poslední kapitole, mi přešel lehký mráz po zádech. I když mi bylo rodičů ztraceného dítěte někdy líto, zvlášť matky a i na malou chvíli jsem si myslela, že to udělala ona.
Kniha ale i tak byla čtivá, jednoduchá oddychovka.
Ale přesto není nic horšího než ztráta dítěte, zvlášť když v tom má prsty někdo z blízkých. To aby jste své budoucí ratolesti už vůbec nenechávali z dohledu.

Ellen16
18.07.2017 4 z 5

Styl psaní mi ze začátku nesedl, ale nakonec jsem to nějak překousla a knížku přečetla za pár dní. Je to taková oddechovka, ale bavila mě.

LuckaH2
18.07.2017 4 z 5

Uz si nevybiram knihy podle nalepky bestseller, vetsinou to proste neni na sednuti na zadek. Ale zase jsem od knihy nic neocekavala. Ale ac to neni nic "no pani",je to ctiva sonda do zoufalstvi,zamotavani do vlastnich lzi, a vyvolava zvedavost co se stane dal...a ze neni psychologicke vykresleni postav nebo policejni prace je podle me zamer. Proste se mi to cetlo dobre, ale jsem si vedoma, ze to je takova "prosta forma" literatura,kde spis nez o kvalitu textu,jde o to zaujmout.

kareska94
18.07.2017 5 z 5

Napínavé až do konce

Falda
17.07.2017 4 z 5

No jooo... Nic nového pod sluncem... Na knihu jsem se velice těšila, ale žádné velké haló to nebylo... Postavy nebyly skoro vůbec popsány, děj nebyl zase tak napínavý a konec mi přišel dosti přehnaný (dlouho se nic nedělo a naráz bum a konec)... Na druhou stranu musím ale uznat, že byla velice čtivá a za to má u mě velké plus :)

Dáma s hrnstjm
17.07.2017 2 z 5

Velké zklamání... nechala jsem se nalákat dobře znějící anotací, podle které jsem čekala úplně jiný děj - to ale nevadí, to nekritizuji. Vadilo mi naprosté překombinování zápletky a celková jednoduchost (až prostoduchost) vyjadřování. Pořád se omílá to samé dokola, ty samé myšlenky, ta samá jména desetkrát na jedné stránce... A text psaný v čase přítomném neudělal vůbec dobrou službu. Je hodně znát, že jde o prvotinu, autorčin styl na mě působí značně "nevypsaně." Souhlasím, že závěr knihy je zbytečně dovedený do extrému.

piquillio
16.07.2017 2 z 5

Prostý průměr. Zápletka celkem dobrá, postavy vlastně hrozné - ani jednoho z nich bych nemohl mít za přítele - a jazyková hodnota nulová. Což ovšem je už dnes klasický jev. Z literatury se stala novinařina.

romca3001
16.07.2017

Z této knihy mám trošku rozporuplné pocity. Určitě zajímavý námět, i docela svižné čtení. Ale na druhou stranu mi připadalo, že tam jsou v některých chvílích až nudné dialogy. V knize mi chybí nějaká větší chvíle napětí a konec byl přehnaný. Jak už tu více čtenářů píše, je to dobrá oddychovka, ale bestseller pro mě určitě ne.

Leniii
16.07.2017 4 z 5

Oddechová četba, kniha se dobře četla, bavil mě celý příběh, zápletky. Musím se přiznat, že já jsem teda dlouho netušila, kdo v tom má prsty..:) Dávám čtyři hvězdy, kdyby to šlo dám i 4,5 ale bestsellerem bych to nenazvala...

Evitka59
16.07.2017 2 z 5

Docela čtivá.

Danilla
16.07.2017 4 z 5

Kniha se četla velmi rychle. Byla bych ráda, kdyby byli životy postav ještě více rozepsány. Knihu bych zařadila spíše jako oddechovou četbu, kde čtenář nemusí moc přemýšlet, protože ještě před polovinou knihy je jasné, kdo je dareba. Ač kniha vůbec nebyla špatná, dávám čtyři hvězdy za méně propracovaný děj.