Dívka v pavoučí síti

Dívka v pavoučí síti
https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/276870/bmid_divka-v-pavouci-siti-eS5-276870.jpg 4 2176 2176

Milénium / Millennium série

Mikael Blomkvist a Lisbeth Salanderová opět spolu. Časopis Milénium má nové majitele a jeho kritici tvrdí, že Mikael Blomkvist je vyhořelý a že uvažuje o změně zaměstnání. Pozdě v noci Blomkvistovi zavolá profesor Frans Balder, přední odborník na výzkum umělé inteligence. Balder mu tvrdí, že pro něj má důležité informace o americké zpravodajské službě a že byl v kontaktu s výbornou mladou hackerkou, která se podobá někomu, koho Blomkvist velice dobře zná. Mikael Blomkvist doufá v exkluzivní reportáž, kterou on i Milénium tak zoufale potřebuje. Lisbeth Salanderová má jako obvykle své vlastní plány. Ale nadešel čas, aby se jejich cesty ještě jednou zkřížily.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Det som inte dödar oss , 2015

petraso
09.02.2017 4 z 5

Čtivé pokračováni Milénia, je znát jiný autor, ale je to čtivé. Mrzí mě, že se autor nezmínil a nijak nenavázal na vztah Mikaela z předchozího díla. Závěr knihy mi přišel velmi uspěchaný a divně až nereálně zakončený. Zůstal prostor k napsání pokračování, ale asi bych více uvítala, kdyby autor touto knihou příběh definitivně ukončil.

Disease
09.02.2017 4 z 5

Ale jo, vcelku důstojné pokračování. Sice ve druhé polovině je děj komixovitý jako přezdívky hlavních postav, ale vzhledem k relativně nízkému očekávání v pohodě.

Ruzaaa
03.02.2017 4 z 5

Souhlas s komentářem pode mnou, i když já jsem nebrala tak vážně to, že se jedná o pokračování. Líbila se mi zápletka, téma IT, malého autisty. Bohužel ale se mi moc nelíbila Lisbethina sestra, že by z ní najednou byl takový ďábel. To se mi zdálo takové až prvoplánové. Některé pasáže se mi protivily s tím, jak byly předvídatelné a potom opět nesmrtelná Lisbeth, ale to už jsem vyčetla i u předchozího dílu.

Jinak kniha jako celek byla fajn, dobře se mi četla a ráda jsem se k ní vracela. Nicméně si nedokážu představit pokračování, protože i tak je série Milénium již značně vyždímaná a další díl by byl možná ještě horší.

lucie5078
03.02.2017 3 z 5

Mám z této knihy rozporuplné pocity... Kdyby to byla samostatná kniha, hodnotila bych ji asi lépe, ale jako součást Milénia není dostatečně dobrá. Některé postavy autor podle mě nedokázal vystihnout tak, jak se objevovali v předchozích dílech. Největší zklamání pro mě byly dvě hlavní postavy, Lisbeth a Mikael....

Na druhou stranu zápletka knihy byla zajímavá, líbilo se mi, že do děje zapojil Lisbethinu sestru. Trošku se ale bojím pokračování, už prosím ne... Trojka byla skvělá a tato kniha na ní svou propracovaností děje a postav neměla.

martina1199
28.01.2017 4 z 5

Dívka v pavoučí síti se mi líbila :)

Je to jiné, než Milénium, ale není to na škodu :) Příběh je zajímavý a oblíbené postavy - Lisbeth a Mikael - nezklamaly. Zachovaly si svůj charakter a nazírání na svět a to je moc dobře :)

Někdy se ale děj příliš zpomalil - to když se autor věnoval popisům všech IT skutečností, kódování, šifrování - prostě celému tomu kybernetickému světu, v němž se skrývá i tajemství, které je jádrem zápletky tohoto příběhu.

Lisbeth je jako vždy svá a hvězdná, jen se mi zdálo, že v některých momentech a situacích z ní autor udělal téměř superhrdinku.

Myslím si, že autor dostál se ctí hodně vysoko nasazené laťce původního Milenia S. Larssona a těším se na další příběhy, pokud přijdou :)

janasim
27.01.2017 5 z 5

Myslím si,že kniha stojí za přečteni,alespoň mně se libila.Samozřejmě,že je jiná než Milénium.Vždyť ji napsal jiný autor a pouze se inspiroval příběhem Stiega Larssona. Podle mého dobře navázal.

Miťuli
26.01.2017 4 z 5

Kniha, která navazuje na Milénium, ale bohužel na to nemá.... kdyby jsem ji četla samostatně, musím uznat, že rozhodně není špatná a je čtivá... ale ve srovnání s Miléniem je to prostě zklamání....

Lemurka
21.01.2017 1 z 5

Raději snad žádné pokračování než toto. Prvních 150 stran hrozná nuda, ani pak to nebylo o nic lepší.

Etvel
14.01.2017 3 z 5

tak tahle kniha už prostě do Milénia nepatří.(( naprosto nenavazuje na předchozí děj.... kde je Mikaelova přítelkyně, s kterou to na konci trilogie myslel vážně??? Jasně, že nejsem naivní a nedoufala jsem, že skončili svatbou, ale takhle vymazat něco, co evidentně nebylo jen nějakým "šukem" na jednu noc...... navíc je v příběhu, ve stavbě slov, v myšlení postav velmi cítit ruka jiného autora..... tohle se nedělá. Larsson měl radši Mikaela na konci trilogie zabít, aby se na něm nemohli přiživovat, jako se právě teď děje./
tři hvězdy jsou možná až moc, ale vyplňoval mi dlouhé chvíle na karlovarském festivalu, takže nadsadím...

Hedik1608
13.01.2017 5 z 5

Po prectneni predchozich trech dolu jsem se nemohla dockat pokracovani. A jsem absolutnw nadsena! Kniha je napinava, dobre citelna. Hrdinove se opet stali realnymi jako v prvjich dilech. Super! Za me perfekt. Bude me mrzet az doctu... :(

BarbRyc
09.01.2017 4 z 5

Od prvního dílu Milénia jsem se stala velkou Larssonovou fanynkou a celou trilogii jsem přečetla už několikrát. Když se mi do ruky dostala Dívka v pavoučí síti, byla jsem napůl zčásti nadšená a zčásti skeptická. Vítala jsem pokračování příběhu mých oblíbených hrdinů, ale zároveň jsem se trochu bála, jestli David Lagercrantz neudělal z knihy tak trochu parodii.
První dvě třetiny knihy jsem hodnotila třemi hvězdami. Nebylo to nudné čtení, i když místy byly některé pasáže poněkud zdlouhavé, ale zároveň se příběh rozhodně nemohl rovnat těm Larssonovým. Postavy, především pak Lisbeth Salanderová, jednaly chvílemi tak, jak by to u Larssona nikdy neudělaly, zkrátka příběh nebyl příliš uvěřitelný, pokud ho člověk neustále srovnával s předchozí trilogií. Ale někde kolem strany 300 nabrala kniha konečně spád a začala být napínavá, zajímavá a tajemná. Proto tedy nakonec hvězdy čtyři.
Doporučuji knihu číst bez větších očekávání, protože pokud ji člověk srovnává s Larssonem, nemůže nikdy obstát, pokud ji však člověk čte jako samostatný nový příběh, pak je to čtení příjemné.

kerstyn
31.12.2016

Fakt jsem tomu dávala hodně šancí, ale jestli mě za poslední dobu nějaká kniha fakt nebavila, byla to tahle /a to jsem Milénium shltla jednim dechem/. Nemohla jsem se pořádně začíst, příběh mě nudil, nezajímal, neposouvalo mě to dál. Nedočetla jsem, dávám přednost jiným knihám.

wiix
19.12.2016 3 z 5

Kniha sa príliš sústredila na dotváranie už aj tak uzavretej minulosti Lisbeth, zaujímavej postavičky, ktorá strácala na čare v tomto dieli. Išlo v skutku len o napodobeninu Larsonových kníh, kde jedna kapitola prekonávala tú druhu a zamotávala a objasňovala zároveň. Toto bol len slabší, priehľadnejší odvar.

Bbrody
24.11.2016 5 z 5

Kniha mě po několika letech absolutně vtáhla zpět do děje.
Je pravda, že nemám původní tři knihy v nějak živé paměti, takže nejsem schopná dost dobře porovnat styl psaní a další. Musím ovšem říct, že děj knihy mi přišel skvělý a dobře navazoval na původní díly. Knihu jsem nakonci doslova hltala a přišla mi opravdu skvělá.
Prostor pro další pokračování určitě je a já se nesmírně těším.

lucie.kapal
14.11.2016 4 z 5

Předchozí knihy jsem nečetla, pouze viděla velmi povedené filmy, ale autorovi se povedlo velmi slušně navázat. Doufám, že bude pokračování, už pro tu linku s Lisbetinou sestrou.

olsmen1
09.11.2016 2 z 5

Nebýt známých postav a nevědět že je to pokračování trilogie milénium tak bych to ani nedočetl. Dlouho jsem se takhle u žádné knížky nenudil a nenutil se číst tak jako tady. Jakmile byla zmínka o její sestře tak mi bylo jasné, jak to skončí a jak to bude pokračovat v dalších dílech. Pro mě, jako pro fanouška trilogie je toto velké zklamání.

asam
08.11.2016 5 z 5

Na hlavu autora se určitě snese plno rozporuplných kritik,- Je to dobré, ale není to Milénium, to se nedá srovnat apod. Já obdivuji jeho odvahu o něco takového se pokusit. Mohl to vydat jako svou knihu s jinými postavami, ale on ne, pokračuje v díle již zesnulého autora. Má můj obdiv.
Děj má pomalejší rozjezd, ale pak je skvěle propracovaný. Do poslední chvíle napětí.

Vlaďka189
07.11.2016

Mám pocit, že čtu nějakou jinou knihu než většina komentujících. Už se s ní trápím několik týdnů a pořád to nejde. Jsem tak zklamaná, že ani nedokážu popsat co mi vadí asi všechno. Nejem zvyklá knihy nedočítat, ale nevím jestli se mi to u této povede. Jsem za půlkou a stále věřím, že se to zlomí.

sagasir
02.11.2016 5 z 5

Zmrtvýchvstání aneb „knižní Ježíš“

. Věc se má tak, že původní autor série Milénium Larsson skonal a dlouho to vypadalo, že tato série je už pohřbena v čase. Nijak aktivně se pak nejevila ani možnost dopsání a vydání údajného pokračování této série, které se mělo nacházet v Larssonově notebooku. Kdo ví, jak to s touto možností dopadne. Přesto tato skvělá série znovu ožila (proto zmrtvýchvstání aneb knižní „Ježíš“ v nadpisu). O znovu ožití Milénia se postaral novinář David Lagercrantz. Přiznám se, že jsem byl k tomuto počinu vcelku hodně kritický. Sice jím sepsaná fotbalová autobiografie Já jsem Zlatan Ibrahimovič je v mnoha ohledech skvělá, ale je to úplně něco jiného než Milénium. Nicméně budu chválit, jelikož Lagercrantz se tohoto úkolu zhostil dle mého na výbornou a mile překvapil. Klidně bych od něj bral další pokračování. Největším plusem je pak samotný příběh, ve kterém se dozvíme mnoho nových a zajímavých věcí (termín savant, či jiné technické termíny). Je však pravda, že mnohdy byl text až moc přeplněn pojmy. Budiž tomu ale odpuštěno. Další velkou devízou tohoto pokračování je věrohodné vykreslení známých postav. Těm autor vtiskl něco svého a nového, přesto je dokázal vylíčit jako ty staré známé. Nové postavy pak také nijak nezaostávají. Rozsahově pak opět klasika. Já vám na závěr opět nabídnu svou další klasiku a to procentuální hodnocení. Tady hodnotím 90% a klidně si přečtu případné další pokračování. Myslím, že Stiegovi by se pokračování jeho kultovního díla líbilo.

Eeli
23.10.2016 4 z 5

Čtvrtého dílu Milénia se autor jistě zhostil zodpovědně, nicméně když dva dělají totéž, není to totéž. Kniha byla sice čtivá, napínavá, se zajímavou zápletkou, avšak děj samotný, jednání Lisbeth a spoustu dalšího mi přišlo trošku přitažené za vlasy. Postrádala jsem Larssonovu věcnost, schopnost zůstat nohama na zemi. Přesto hodnotím knihu jako zdařilé a důstojné pokračování původní trilogie.