Miznúce dievčatá

Miznúce dievčatá
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/500931/bmid_miznuce-dievcata-654c9b4ebd359.jpg 4 1834 1834

Bola dosť blízko na to, aby videla, že dievča napísalo na stenu slovo jasnou červenou krvou. Vlastne to ani nebolo slovo. Meno... Jedného dňa zmizne v ospalom americkom mestečku Denton krásna sedemnásťročná Isabelle Colemanová. Všetci obyvatelia sa pustia do hľadania, no jediné, čo sa im podarí objaviť, je jej mobilný telefón. Nečakane sa však v meste zjaví iné unesené dievča – otrasené a traumatizované po roku väznenia –, ktoré vôbec nereaguje na svet okolo seba. Detektívka Josie Quinnová, ktorú práve suspendovali, sa rozhodne po zmiznutej Isabelle pátrať na vlastnú päsť. Má však len jedinú stopu, po ktorej sa môže vydať. A tou je záhadné meno Ramona. Tuší, že obe zmiznuté dievčatá majú niečo spoločné a Ramona je tajuplným kľúčom k tejto záhade. Josie Quinnová sa púšťa do zúfalých pretekov s časom. Za každú cenu musí nájsť Isabelle živú. Postupne zisťuje, že zmiznutých dievčat je viac, lenže nikto jej neverí. Podarí sa jej napriek tomu chytiť šialenca, ktorý ich unáša? A na aké temné miesta sa bude musieť vydať, aby odhalila pravdu, ktorú nikto nechce vidieť?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Cosmopolis

Vanishing Girls, 2018

LukBook
01.11.2020 5 z 5

Parádní thriller, trochu připomínající knihy u nás populárnějšího Roberta Bryndzy. Napínavý a mrazivý děj, nechybějí ani nějaké ty vztahy, pořádná policejní práce a nakonec brutální finále.

koubinda
01.11.2020 5 z 5

Skvělá kniha, četla se velmi dobře. Další díl si ráda přečtu. Vřele doporučuji.

oolinkaa
01.11.2020 2 z 5

Na knihu jsem se těšila , tento styl a žánr miluji , ale kniha mě ničím nezaujala , nemohla jsem se vůbec začíst . Pro mě toto žádná topka není , bohužel

Pajka.cte
30.10.2020 5 z 5

Těšila jsem se na zahadno a spíš duchařinu ale tohle?pecka:)

MichaelaS081
30.10.2020 5 z 5

Luxusní kniha. Nemohla jsem se odtrhnout. Jedna z nejlepších co jsem.

zuzana2599
30.10.2020 5 z 5

Nepopírám, že jsem si i já hrdinku nové série Josie Quinnovou zamilovala a již teď se těším na další díl s touto sympatickou, silnou ženou. Bylo to vynikající čtení, svižné, plné stupňujícího se napětí a taky drsné a já při posledních kapitolách nevěřila vlastním očím... Tolik zla, krutosti, bolesti. Kdo má rád knihy Roberta Bryndzu, ten si určitě oblíbí i tuto sérii, já při čtení cítila určitou podobnost ve stylu psaní, která mě provázela po celou dobu čtení.
Takže cítím velkou spokojenost a očekávám další případ !!

stesti.s.knihou
29.10.2020 5 z 5

Knihou nás provází hlavní hrdinka Josie Quinnová, kterou si zřejmě oblíbíte od prvního momentu (stejně jako já). Josie je momentálně suspendovaná z výkonu práce kvůli použití nepřiměřeného násilí v předchozím případu. Jelikož však přitahuje nebezpečné situace, ocitne se jako svědek u havárie auta. A nejedná se o ledajakou havárii - auto narazí do budovy benzinové stanice krátce poté, co je doslova provrtáno kulkami. V autě se nachází členové gangu a středoškolský učitel. Záhy proniká na povrch informace o spojitosti členů posádky s případem mizejících dívek v okolí. Případu se ujme místní policie, Josie však nic nenechává náhodě a případ si vyšetřuje po vlastní ose. A je dobře, že to dělá - přichází totiž na věci, které by policie nikdy nebyla ochotna zveřejnit... Děj navíc prolíná Josiino bilancování nad starým a novým vztahem, které příjemně ředí hladinu policejního vyšetřování.
Kniha je plná napínavých momentů, v podstatě od prvního okamžiku se nenudíte, ba naopak jedete spolu s Josie na vlně záhadných zmizení. Zápletku určitě nečeká ani jeden ze čtenářů - i pro mě byla překvapením. Mám radost, že se ke mně tento #skrytypoklad mezi thrillery dostal a jsem moc zvědavá na pokračování série s detektivkou Quinnovou!

zuziosi
28.10.2020 5 z 5

Další kniha se svižným dějem, která vás pohltí. Ano, samozřejmě bych našla pár společných jmenovatelů se známějšími knihami - hlavní hrdince, která byla v dětství týraná (momentálně snad každý můj knižní hrdina má nějaké bubáky z minulosti), téměř nikdo nevěří, jede na vlastní pěst.. ale tohle není důvod ke snižování hodnocení. V dnešní bestsellery nabité době je nemožné vymyslet nového originálního hrdinu. I přesto se mi Josie líbila.

Matita310
28.10.2020 5 z 5

Tato kniha mi zpříjemnila poslední dny mé karantény. Musím říct, že kniha se četla velmi dobře. Těším se na další pokračování.

oblakaknih
27.10.2020 4 z 5

Další skvělý začátek nové série!
Osobně mám krimi série hrozně moc ráda, užívám si začínání nových a těším se na každého nového vyšetřovatele. A tento první díl odstartoval sérii skvěle!
Námět knihy je jasný už z jejího názvu a mě hned napadlo, že jsem toto téma ještě v žádné knize nenašla. Považuji ho tedy za velmi originální a skvěle zpracované.
Ze začátku jsem byla z knihy dost nejistá. Pořád mi připadalo, že se nic moc neděje a příběh zůstává na jednom místě. Potom se ale děj pořádně rozjel a já hltala každou stránku. Co mě ale opravdu přesvědčilo, že se na další díl těším, byl konec.
Detektivka, která v příběhu vystupuje byla trochu odlišná od těch, které už znám. Opět byla tak trochu černá ovce, ale tady se s tím alespoň prala a nikdo její provinění neututlal. Občas se chovala trochu přehnaně, ale na druhou stranu byla neuvěřitelně statečná a vše, do čeho se pustila, udělala naplno.
Hodně jsem si také oblíbila její babičku a kolegu Noaha.
Autorčin styl psaní mi hodně připomněl knihy Roberta Bryndzy, takže se kniha četla velmi dobře a rychle.
Kniha ve mě vyvolala hodně pocitů. Při čtení mi běhal mráz po zádech, bylo mi nepříjemně, ale také jsem byla dojatá a na konci nechyběly ani slzy v očích.
Pokud bych srovnávala s jinými thrillery, určitě jsem četla lepší. Přesto je to hodně povedený první díl a já se moc těším na další!

LukesAdamek
26.10.2020 5 z 5

Napínavé, temné, skvělé. Nic víc není potřeba psát!

rumova_kulicka
26.10.2020 5 z 5

To bylo hodně dobré! A neděle víte kde... Jestli to je nebo není reálné neřeším, spád to mělo, napnutá jsem byla taky. Další díl si ráda přečtu.

prestiggio
25.10.2020 5 z 5

Zo začiatku som sa nevedela ponoriť do deja. No potom už to išlo super. Dej dobre plynie.

Léňa2510
25.10.2020 5 z 5

úžasná kniha, nemohla som ju odložiť, nechýbalo napeti...super, teším sa na dalsiu čast

jeny-v
22.10.2020 5 z 5

Velmi napínavý a dobře napsaný krimi thriller, který mě doslova vtáhl do děje, a i kdybych věděla, jak to dopadne, stejně bych četla. Detektiv Josie Quinnová je silná mladá žena, oddaná své práci, která se nevzdává hledáním zmizelé dívky Isabelly, ač je postavena mimo službu. Při pátrání se objeví další dívka June. Je nějaká spojitost mezi oběma? Proč stále Josie naráží na tajemné jméno Ramona? V patách má reportérku Trinity, která ji nesmírně štve, ale pomůže. Zjišťuje ohromující informace o případu před šesti lety o mladé ženě Ginger, který byl smeten ze stolu. Nyní nemůže věřit nikomu, ani svému manželovi Rayovi. Postupně odkrývá zkorumpovanost všech policejních složek. Nastává "masakr" při odhalování případu, motivu a minulosti. Věřím, že v amerických podmínkách malého města Dentonu je příběh možný, vybavil se mi případ Kampusch.

Luccinda
22.10.2020 5 z 5

Mizející dívky jsou skvělý detektivní příběh, který ve všech ohledech předčil má očekávání. Já už několik let detektivky nečtu, nebaví mě totiž koncept klasického vyšetřování, přijde mi to všechno na jedno brdo. Mizející dívky mě ale zaujaly jak obálkou, tak anotací, proto jsem si řekla, že dám knížce šanci.

Jak poznáte dobrý thriller? Hlavně musí být hodně čtivý a napínavý, a to o knížce Mizející dívky platí stoprocentně! Autorka vsadila na krátké úderné kapitoly, ve kterých pokaždé odhalíte novou informaci k případu, což vás nutí číst dál a dál. První polovina knížky je pomalejší, případ je totiž dost zapeklitý a dlouho trvá, než se pátrání posune někam dopředu. Zároveň bych chtěla upozornit na velké množství postav, někdy totiž i na první pohled nedůležitá postava může hrát v příběhu svou roli, takže si dávejte pozor na jména!

Samotný příběh nakonec není zas tak originální, jak se může zdát z anotace. Já už jsem četla minimálně dvě knihy s podobnou zápletkou, ale Mizející dívky se mi líbily ze všech nejvíc. Dlouho jsem tedy tušila, jak by to s těmi mizejícími dívkami mohlo být, ale pachatele jsem absolutně neodhadla.

Hlavní hrdinka Josie byla fantastická! Líbilo se mi, že se autorka zaměřila také na její minulost, Josie si toho totiž i přes svůj mladý věk hodně prožila. Dobrou zprávou je, že detektivní série s Josie Quinnovou má už devět dílů a desátý je na cestě. Doufám tedy, že se toho v dalších dílech o Josie dozvím ještě víc.

Ronnie Sparks
21.10.2020 5 z 5

Vzhledem k tomu, že knihu přeložila Kateřina Elisová, tak se mi kniha četla velmi dobře. K. Elisová přeložila všechny díly od Roberta Bryndzy a dva díly s detektivkou Cat Kinsellová. Kniha obsahuje krátké kapitoly, což je skvělé.
Jedná se o napínavý příběh, který mě do sebe vtáhl tak, že jsem knihu nepustila z ruky a během dne ji dočetla. Detektivku Josie Quinnovou jsem si oblíbila od samého začátku.
Závěr byl neuvěřitelný. Nějak jsem tušila, kdo byl do únosů zapletený, ale nečekala jsem, proč dívky unášejí. Celkově musím říct, že se jedná o dobrou detektivku s nečekanými zvraty.

onyx84
19.10.2020 4 z 5

Ale tak jo...nebylo to špatný...úplně hotovej z toho nejsem,ale až bude pokračování, tak ho asi zkusím...

knihomolkaŠárka
19.10.2020 4 z 5

Kniha, ze které mrazí a nedokážete ji odložit. Jedná se o odpočinkový thriller, který vás však dokáže upoutat natolik, že na něj budete neustále myslet. Nedá vám spát totiž nejen samotný příběh, ale především si zde natolik oblíbíte nezastavitelnou hlavní hrdinku, že budete toužit vědět, jak to celé dopadne. A i právě kvůli Jesie je skvělá zpráva, že v zahraničí z této série vyšlo už osm dalších dílů a brzy k nim přibude další. Já už se tedy nemůžu dočkat, co si pro nás autorka připraví příště. ❤

evonra
18.10.2020 5 z 5

Pro fanoušky Angely Marsons jak dělané.
Super čtení a i já se těším na další setkání s Josie.