Miznúce dievčatá

Miznúce dievčatá
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/500931/bmid_miznuce-dievcata-654c9b4ebd359.jpg 4 1834 1834

Bola dosť blízko na to, aby videla, že dievča napísalo na stenu slovo jasnou červenou krvou. Vlastne to ani nebolo slovo. Meno... Jedného dňa zmizne v ospalom americkom mestečku Denton krásna sedemnásťročná Isabelle Colemanová. Všetci obyvatelia sa pustia do hľadania, no jediné, čo sa im podarí objaviť, je jej mobilný telefón. Nečakane sa však v meste zjaví iné unesené dievča – otrasené a traumatizované po roku väznenia –, ktoré vôbec nereaguje na svet okolo seba. Detektívka Josie Quinnová, ktorú práve suspendovali, sa rozhodne po zmiznutej Isabelle pátrať na vlastnú päsť. Má však len jedinú stopu, po ktorej sa môže vydať. A tou je záhadné meno Ramona. Tuší, že obe zmiznuté dievčatá majú niečo spoločné a Ramona je tajuplným kľúčom k tejto záhade. Josie Quinnová sa púšťa do zúfalých pretekov s časom. Za každú cenu musí nájsť Isabelle živú. Postupne zisťuje, že zmiznutých dievčat je viac, lenže nikto jej neverí. Podarí sa jej napriek tomu chytiť šialenca, ktorý ich unáša? A na aké temné miesta sa bude musieť vydať, aby odhalila pravdu, ktorú nikto nechce vidieť?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Cosmopolis

Vanishing Girls, 2018

rodak
15.11.2020 4 z 5

Oproti Kim a Erice z podobných sérii je tedy Josie dračice. Četlo se dobře, rád přečtu další díly.

Lusle
15.11.2020 4 z 5

Skvělá kniha.

Horallka
11.11.2020

Skvělá detektivka, napínavá a za mě velmi zajímavý příběh - k zamyšlení...

Lenka_S
09.11.2020

Přestože byl začátek pomalý tak jsem knihu nemohla jen tak odložit. Zvláště od chvíle, kdy se objevila další unesená žena a příběh dostal spád. Už teď se těším další případy Josie.

Hella
09.11.2020 2 z 5

Ať se snažím sebevíc, závratné množství zúčastněných šmejdů a podobně vysoké číslo obětí mi prostě přijde stupidní. Zrovna tak mi vadí, když si někdo plete thriller s erotickou literaturou a musí i tam ty sexuplné pasáže naflákat.
Za mě pouhý průměr.

Nikola_
08.11.2020 4 z 5

Ze začátku jsem se nemohla začíst.. Začala mě bavit až od půlky, ale nakonec to bylo fajn počtení :)

kneslova
08.11.2020 4 z 5

Průměrná detektivka, celkem dobře se čte a to je její plus.

Dela111
08.11.2020 3 z 5

Tento příběh se zpočátku jeví velmi nadějně, začátek mě upoutal. Zápletka je chytře vymyšlená a celé se to lehce čte. Postupně ovšem začíná být vidět, že zpracování je jednoduché, místy naivní a občas zavání hollywoodskou produkcí. Celé rozuzlení by se dalo označit za méně reálné.

Tato kniha je slabší průměr. Od čtení ale neodrazuji, protože někomu se to bude líbit hodně, tady záleží na osobní náročnosti v tomto žánru. Kdo má rád detektivky a thrillery a má jich skutečně hodně načtených, takže může bohatě srovnávat a jednoduché zpracování ho nenadchne, naopak má vysoké nároky, tady spokojený nebude.

RADOST
08.11.2020 4 z 5

První třetina knihy mě rozčilovala, stále mi připadalo, že něco podobného jsem už četla. Charakter, urputnost , odhodlání i těžkosti v osobním i profesním životě a hrůzné zážitky v dětství nejsou zde poprvé. Podobně jsou vykresleny ženské vyšetřovatelky i v jiných thrillerech. Přesto mě kniha pozvolna zaujala, byla napínavá i zajímavá námětem. Další díl série, pokud u nás vyjde, si určitě přečtu.

Krchnaida
08.11.2020 5 z 5

(SPOILER) Skvěle promyšlený děj. Hltala jsem každé slovo, nemohla jsem se od čtení odtrhnout. A těm chlapům bych nejradši ..... !!!

Zuzvil
07.11.2020 4 z 5

Málokdy hodnotím vlastnosti dané knihy, ale tady musím. Velmi mě potěšila její lehkost a dobře otevíratelnost vazby v jakékoliv části knihy, paráda, také ale zároveň musím říct, že v knize bylo hodně chyb, překlepů. Teď už k samotnému námětu a stylu autorky. Moc se mi líbí krátké kapitoly (to ve všech knihách), jasný a zřejmý text, který čtenáři vše osvětlí a nic nezůstane nevysvětleno, to také kvituju s povděkem. Námět se mi také líbil, zaujal a vtáhnul mě, ale musím taky přiznat, že tolik, jak jsem očekávala, v tomto stylu knih většinou chci číst dál a dál, taky jsem tu potřebu neměla, klidně jsem dočetla kapitolu a pokračovala další den. Každopádně knihu řadím k těm povedenějších thrillerům a těším se na další knihy od autorky.

Ráčkajda
06.11.2020 4 z 5

Díky vysokému hodnocení jsem asi čekala něco o malinko víc....četlo se to dobře, děj celkem ubíhal, detektiv Josie mi byla sympatická, ale četla jsem i detektivky, thrillery a krimi, u kterých jsem ani nedýchala a hltala každou stránku, což tady se mi nestalo, ale tím nechci vůbec říct, že by to bylo špatné. Slušné 4 hvězdičky.

Spímsknihou
04.11.2020 5 z 5

Díky podcastu "Opravdové zločiny" jsem začala mít radši thrillery a detektivky. Proto jsem u této knihy neváhala a sáhla jsem po ní. Zaujala mě totiž anotace knihy. A já jsem moc ráda, že jsem dala na první "přečtení", protože tohle byla vážně síla.
Dobře tedy, začátek měl takový pomalý rozjezd. Ale potom? To byla smršť. Najednou příběh dostal takový spád, že jsem se musela několikrát pozastavit, abych to všechno vstřebala. Opět jsem objevila knihu, která pro mě byla plná nečekaných zvratů. A ten konec? Uf, tohle jsem fakt nečekala.

Příběh byl moc hezky promyšlený. Líbilo se mi, že se tu objevovaly i střípky z minulosti. Celému příběhu to dalo skvělý nádech.
Josie Quinnová se pro mě stala hrdinkou. I přes všechny její vlastní problémy a démony se nevzdala odhalování pravdy. Nebála se ničeho a nikoho. Byla rozhodnutá odhalit pravdu. Postavila se pravdě, postavila se minulosti a tajemstvím, která zjistila.

Takže, tu máme skvělý příběh. A ještě bych k tomu ráda přičetla skvělý styl psaní, který mě donutil se od knihy nehnout.

Kniha plná tajemství, záhad, zrady, zvratů, ale také i kniha o lásce, přátelství, odvahy. Kniha, která se skvěle hodí k podzimnímu čtení.

martineden
04.11.2020 2 z 5

Přiznám se, že mě nalákala obálka knihy. Samotná kniha mi připomínala nepříliš zdařilé slohové cvičení, hlavně tedy primitivním jazykem. Je to možná dáno překladem. Co to je modulární domek? Přesto se určité napětí upřít nedá.

a.k
04.11.2020 5 z 5

Detektiv Josie Quinnová nemá zrovna šťastné dny. V práci byla suspendovaná a v soukromí řeší rozvod. Ze všeho nejraději by se zapojila do pátrání kolegů po zmizelé sedmnáctileté Isabelle.
Kniha je svižně napsaná, napínavá a vývoj událostí přináší nečekaná překvapení. Původně jsem cítila pochybnosti nad celou zápletkou, která mi přišla svým rozsahem až nereálná, ale nakonec, proč ne. Napsané to je bravurně, přičtu-li trýznivé pasáže z pohledu uvězněné dívky a nesčetná dramata, která vás přikovají ke stránkám, není, co si více přát. K tomu závěrečný epilog, který tomu všemu dodá až bolestivou korunu. Zkrátka výborné čtení.
Doporučuji.

EmillyT
04.11.2020 4 z 5

První případ Josie Quinn se mi moc líbil. Po dlouhé době detektivka, jejíž závěr čtenář opravdu nečeká. Příběh si po celou dobu udržuje svižné tempo. Už se moc těším na další díl z této série.

lena.o.knihach
02.11.2020 4 z 5

Když sáhnu po žánru, který obvykle nečtu, musí mě kniha dostat už od začátku. A Mizejícím dívkám jsem propadla od prvních stran. Může za to hlavně sympatická Josie Quinnová, která si nenechá do ničeho kecat a do všeho jde naplno.

Krátké a výstižné kapitoly mě po celou dobu udržovaly v napětí. Bylo to svižné, ani na chvíli jsem se nenudila a u jedné scény jsem měla dokonce slzy v očích.

Narovinu musím přiznat, že na hlavního pachatele jsem nepřišla. Ale ještě před polovinou knihy jsem uhádla, kdo má s mizejícími dívkami co do činění.

Kdyby se příběh odehrával ve větším městě, možná by to bylo uvěřitelnější. Tady jsem stále musela myslet na to, že by si někdo něčeho dávno všimnul a nezašlo by to tak daleko.

Kromě Josie jsem si oblíbila i jiné postavy, kterým dala autorka v knize prostor. Doufám, že se s nimi setkám i v dalších dílech.

JarkaK82
02.11.2020 4 z 5

To se mi hodně líbilo. Svižný, napínavý, brutalni... policajtka ve stylu Kim Stoneove... doufám, že brzy bude dalsi. Určitě si ji přečtu.

Nuttelka
01.11.2020 4 z 5

Vůbec to nebylo špatné, ráda si přečtu i další díly, pokud vyjdou, ale vyloženě na prdel jsem si z toho nesedla. Josie je mi sympatická, bavila mě, ale nevyhnete se přirovnání ke Kim Stone od Angely Marsons nebo Erice Foster od Roberta Bryndzy.

ellescorpio
01.11.2020 2 z 5

Nemastné, neslané. Po přirovnání k Bryndzovi a Marsons jsem byla hodně natěšená-tak ani omylem. Nezáživné, ne a ne se začíst a vůbec mě to nebavilo.