Miznúce dievčatá

Miznúce dievčatá
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/500931/bmid_miznuce-dievcata-654c9b4ebd359.jpg 4 1834 1834

Bola dosť blízko na to, aby videla, že dievča napísalo na stenu slovo jasnou červenou krvou. Vlastne to ani nebolo slovo. Meno... Jedného dňa zmizne v ospalom americkom mestečku Denton krásna sedemnásťročná Isabelle Colemanová. Všetci obyvatelia sa pustia do hľadania, no jediné, čo sa im podarí objaviť, je jej mobilný telefón. Nečakane sa však v meste zjaví iné unesené dievča – otrasené a traumatizované po roku väznenia –, ktoré vôbec nereaguje na svet okolo seba. Detektívka Josie Quinnová, ktorú práve suspendovali, sa rozhodne po zmiznutej Isabelle pátrať na vlastnú päsť. Má však len jedinú stopu, po ktorej sa môže vydať. A tou je záhadné meno Ramona. Tuší, že obe zmiznuté dievčatá majú niečo spoločné a Ramona je tajuplným kľúčom k tejto záhade. Josie Quinnová sa púšťa do zúfalých pretekov s časom. Za každú cenu musí nájsť Isabelle živú. Postupne zisťuje, že zmiznutých dievčat je viac, lenže nikto jej neverí. Podarí sa jej napriek tomu chytiť šialenca, ktorý ich unáša? A na aké temné miesta sa bude musieť vydať, aby odhalila pravdu, ktorú nikto nechce vidieť?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Cosmopolis

Vanishing Girls, 2018

ondrahasic
30.12.2020 4 z 5

Dechberoucí příběh plný zvratů. Velice čtivý. Zvládnuto za tři večery.

chamyl
29.12.2020 3 z 5

Neurazí ani nenadchne.
Nymfomanická policistka s tradičně neurovnaným osobním životem a schopností bez následků zapíjet léky alkoholem i rychle rozchodit nejrůznější zranění, vyšetřuje znepokojivý případ mizejících dívek s letitými kořeny z minulosti.
Komu nevadí občasné nelogičnosti (občas spíše nesmysly) či příliš okaté náhody, bude spokojen. Kdo však nemá rád, když musí jít autorovi příliš naproti, tak ten si toto vyšetřování asi úplně neužije.

PriMula
28.12.2020 4 z 5

Krásně čtivý příběh. Kniha je plná napětí a co je na ní nejlepší je fakt, že není prvoplánová. Děje se tam toho více najednou, takže jsem se u knihy ani jednou nenudila.
Ubírám 1 hvězdu za to, že jsou tam některé věci zkrátka až moc nepravděpodobné..
MINI SPOILER: Kdo četl, asi mu hlavou taky běhalo, jak by tohle mohlo být možné..

aleza1
26.12.2020 4 z 5

Zpočátku jsem se nemohla začíst, ten začátek byl prostě zvláštní. Hlavní hrdinka...nic moc mi neříká, bylo to hodně o jejím osobním životě. Konec byl taky podivný. Za námět dávám 3,5*

eliska8413
25.12.2020 odpad!

(SPOILER) Já ani nevím co zkritizovat dřív. Ženská s pohnutou minulostí, která však všechny hrůzy překoná bez ztráty věnečku. Stane se nejúspěšnější policistkou historie, přesto nezvládne ani své manželství ani běžný policejní zásah. Avšak americký happyend se musí konat přes to nejede vlak, tak ve svém volném čase rozlouskne záhadu maloměsta a jeho okolí, zdiskredituje půlku mužského obyvatelstva v okrese, dokáže přesvědčit násilníka aby si s ní jen hezky povídal a tím se doznal ke všem zvrzacenostem. Stane se hrdinkou a svět je zachráněn. Naštěstí zůstala uchráněna i moje peněženka, za tohle zaplatit, tak jdu spáchat nějaký zločin.

Olous1
22.12.2020 4 z 5

Na začátku knihy jsem se nemohla začíst, ale pak se děj pomalu rozjel.Jinak se mi kniha líbila, určitě si přečtu další díl.Za mě 80%.

wooloong
22.12.2020 3 z 5

Zpočátku jsem se nemohla začíst, ale dala jsem tomu šanci. Široké řádkování a úměrný počet stránek dávaly naději, že i nudnější příběh by se dal učíst za pár večerů.

Josie jako vyšetřovatelka další detektivní série mě moc nezaujala. Nabalila na sebe snad všechna možná klišé - hned v úvodu je zraněna, aby pak mohla příběhem pajdat (kupodivu jenom někdy) a lízat si rány, měla samozřejmě hroznou matku, která jí způsobila doživotní hluboká traumata, má svou posedlost (sexem, Kiminy motorky jsou mi mnohem sympatičtější), je na nucené dovolené a odstavená od případu, ve kterém se čile angažuje a tak dále a tak dále.

Samotný příběh je vcelku napínavý, když už se vám podaří začíst a trochu se zorientovat v postavách, třebaže dost těžko uvěřitelný. Autorce se vcelku podařilo posbírat všechny načaté konce a svázat je do úhledného a logického závěru. To se ne každému autoru, zvlášť začínajícímu, podaří.

Tragickou záležitostí, za kterou autorka nemůže, je český překlad a lajdácká korektura, která za sebou zanechává množství překlepů a chyb. Nedělám si do knížek poznámky a nechce se mi to celé znovu procházet, tak jen pár příkladů.

... chovala se laskavě, jako kdyby švagrové bylo několik let.
... Josie seděla vedle Lukeovi postele.

blackoutzuzi
21.12.2020 3 z 5

Mizející dívky za mě nejsou taková ta kniha, kterou bych přečetla na jeden zátah. Začátek byl lehce nečitelný, rozjezd pomalejší.. Nečekejte, že by vás děj ihned vtáhl do sebe, to přijde až později a tam počítejte s pár infarktovými situacemi :D
Kdybych to měla shrnout: fajn thriller, který neurazí, ale ani jsem si z něho nesedla na zadek. Ten příběh nevyzněl zrovna uvěřitelně, kór když se to celé odehrávalo na maloměstě.. Ovšem pokud se někde něco takového odehrává, tak potěš koště.. :O

katasokolov
20.12.2020 4 z 5

Opravdu solidní krimi. Byla jsem spokojená s hlavní detektivní postavou příběhu - Josie, velmi sympaticky a dobře celkově vykreslená. Josie je suspendovaná, ale stejně se připlete k případu, který se pro ni ukáže být celkem osobního rázu. Kniha byla čtivá a líbilo se mi, že po nalezení pachatelů zbývalo ještě sto stran textu, kde došlo k dalšímu objasnění příběhu ! Původně jsem chtěla dát 3⭐️, ale nakonec dám 4⭐️, a to za ten úplný konec, který byl hodně emotivní(nezapomeňte při čtení na tu holčičku úplně na začátku příběhu). Myslím, že na další případy Jo se ještě podívám. Je pravda, že některé části byly těžko k uvěření tak, jak hlásají někteří recenzenti, ale já to odpouštím, protože by bylo fajn, kdyby to takhle dopadlo i ve skutečném světě, a nejen v tom smyšleném!!

cornetka
19.12.2020 3 z 5

Josie je chytrá, nenechá se jen tak odbýt a nic ji nezastaví, to bylo fain. Žádný velký adrenalin se ale z mého pohledu nekonal a vyprávění tohoto příběhu ve mě moc napětí nevyvolalo.

slamenka
18.12.2020 1 z 5

Pardon, ale tohle byla blbost :-D Suspendovaná policajtka, nepříjemná hlavní postava, které všechno padá přímo k nohám. A ten konec? Půlka kniha nic, nuda, otrava, už mi bylo i jedno to celé vlastně vyřeší a pak takové boom, všechno najednou? Jo a stejně mi to bylo jedno jak to dopadlo :-D

Prostě zase se mi utvrdilo to, že když se kniha hodně propaguje, tak je to proto, že to ta kniha nutně potřebuje, ne že by za to vůbec stála.

Ajuszka
17.12.2020 3 z 5

Popravdě jsem od knihy čekala víc, tak nějak jsem se do příběhu úplně neponořila. I to napětí mi tam docela chybělo. Ještě na autorku úplně nezanevřu, uvidím, jaká bude její další kniha

Aaloha
17.12.2020 4 z 5

Kniha je čtivá, námět a zápletka dobrý. Jen mi chybělo stupňování napětí a rozuzlení bylo takové nějak poskládané díky náhodám. Žádné velké vyšetřování. Josie mi byla bohužel nesympatická. V porovnání s Bryndzou jen slabší odvar. Dala bych tak 3,5 hvězdy, ale díky pěkné obálce jsem dala 4.

Jidáša
15.12.2020 2 z 5

Absolutně nechápu všechen ten povyk... První polovina knihy je naprosto nudná a nezáživná. Vzájemně se tříská "detektivní linka" s rádoby milostnou a erotické myšlenky a scény jsou do příběhu našroubovány v podstatě na sílu a vůbec mi do děje nezapadají. Hlavní hrdinka je nanejvýš nesympatická a někdy až otravná. Její myšlenkové pochody mi často připadaly opravdu scestné.

Závěrečné rozuzlení, kdo za tím vším stojí a kdo/co je ta zatracená "Ramona" není zlé a myšlenka na to, že se něco takového ve skutečném světe opravdu děje, nahání hrůzu. Nicméně to bohužel nevyváží splácaný děj a pocit, že najednou jakoby lusknutím prstů čtete zcela jinou knihu (hop ze vztahových výlevů rovnou do akčního filmu).

Jediný důvod, který mě napadá, proč by tahle kniha mohla být tak opěvovaná, je feministický podtext: hlavní hrdinka, silná emancipovaná žena, to všem těm troubům s penisem místo mozku pořádně nandala, protože všichni chlapi (až na pár velice unikátních výjimek) jsou vlastně strašně zlí srabi. (doplňte si sarkastický tón)

HaHa11
14.12.2020 1 z 5

V podstatě by se dalo mluvit o slátanině, ale ono vlastně toto dílko ničím nevybočuje z dlouhé řady dalších, jemu podobných jako vejce vejci. Stačí se držet osvědčených, čtenáři v současnosti donekonečna předkládaných vzorců. Dosadit jednu mladou policistku, zproblematizovat její minulost, zkomplikovat její milostný život a přidat nepřející, zavilé a mužským šovinismem zasažené kolegy. A pak už rozjet patřičně nelogický sled událost, směsici okořenit kapkou naléhavého sexu, pozvolna dávkovat ztráty na životech, a hlavně si nelámat hlavu, jak to proboha dovést ke (zdárnému) konci. Ono to nějak dopadne … Na závěr je třeba vymyslet patřičně atraktivní název, zvolit přiměřeně mrazivou obálku a především! na ni umístit štempl Světový bestseller n.1!
Nečtěte, nekupujte, nedarujte!

tulip131
14.12.2020 3 z 5

Celý případ vyřešila jedna neoblíbená, po celou dobu suspendována policajtka. Slušná zápletka. Čtivé.

Lethania
11.12.2020 4 z 5

Pozor, zbystřete! Je tu další napínavá detektivka, která může hravě konkurovat Erice Fosterové či Kim Stoneové. Je ale za nimi v těsném závěsu, protože mi některé situace v knize přišly dost nepravděpodobné, a jako kdyby byla Josie vždy ve správný čas na správném místě. Děj byl napínavý, ale ke konci autorka jaksi ztratila spisovatelský dech - konec trochu vyšuměl do prázdna. Jinak povedená detektivka, která rozhodně stojí za přečtení.

jankka0s
09.12.2020 5 z 5

Napínavá od začátku do konce, skvěle napsaná, doporučuji.

Sidonka3
09.12.2020

Detektivka mi držela v napětí. Správně zabavila. Přečetla jsem jí šmahem. Takže vcelku spokojenost. Nejedná se o psychothriller, jde spíš o poutavé pátrání po unesených dívkách s tragickým osudem, kde kromě pátrání po zločinech je vsunutá i osobní linka detektiva Josie Quinnové. Josie chvilku dramaticky pátrá, chvilku řeší peripetie s manželem, který se s ní nechce dát rozvést a hodně toho pro ní v minulosti udělal. Dostane se i na příhodičky milencem, který je klaďas jako vystřižený z románků pro ženy a který toho pro ní dělá dost nyní. Zato Josie má pořádný temperament, svým drsným chováním je skoro až moc „pochlapená“, nicméně jinak by asi nepřežila, má za sebou kruté dětství. Víc prozrazovat nechci, abych ty, co ještě nečetly, nepřipravila o překvapení. Vše psáno jednoduchým jazykem, proto se text snadno čte a není nad něčím dlouze přemýšlet. Zkrátka temná oddechovka, která má spád.
Styl psaní Lisy Regan má jedno úskalí. Většina textu je OK, občas jí to ovšem ujede a napíše s odpuštěním blbinu. Ne že by se to někomu jinému někdy nestalo (třeba mně osobně :)), ale u autorky bestselleru mi to zarazilo. Nad některými větami jsem se pozastavila a chvíli si říkala, jestli to autorce prostě jen nevyšlo, dělá si z nás srandu nebo je napsala ještě kdysi na základce. Naštěstí jde převážnou část knížky brát vážněji a opravdu umí zaujmout.

Grety
07.12.2020 4 z 5

Můj šálek kávy, drsná spravedlivá policistka a kupa zlých zkorumpovaných poldů. Těším se na další díl.