Miznúce dievčatá

Miznúce dievčatá
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/500931/bmid_miznuce-dievcata-654c9b4ebd359.jpg 4 1834 1834

Bola dosť blízko na to, aby videla, že dievča napísalo na stenu slovo jasnou červenou krvou. Vlastne to ani nebolo slovo. Meno... Jedného dňa zmizne v ospalom americkom mestečku Denton krásna sedemnásťročná Isabelle Colemanová. Všetci obyvatelia sa pustia do hľadania, no jediné, čo sa im podarí objaviť, je jej mobilný telefón. Nečakane sa však v meste zjaví iné unesené dievča – otrasené a traumatizované po roku väznenia –, ktoré vôbec nereaguje na svet okolo seba. Detektívka Josie Quinnová, ktorú práve suspendovali, sa rozhodne po zmiznutej Isabelle pátrať na vlastnú päsť. Má však len jedinú stopu, po ktorej sa môže vydať. A tou je záhadné meno Ramona. Tuší, že obe zmiznuté dievčatá majú niečo spoločné a Ramona je tajuplným kľúčom k tejto záhade. Josie Quinnová sa púšťa do zúfalých pretekov s časom. Za každú cenu musí nájsť Isabelle živú. Postupne zisťuje, že zmiznutých dievčat je viac, lenže nikto jej neverí. Podarí sa jej napriek tomu chytiť šialenca, ktorý ich unáša? A na aké temné miesta sa bude musieť vydať, aby odhalila pravdu, ktorú nikto nechce vidieť?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Cosmopolis

Vanishing Girls, 2018

Sabča92
17.01.2021 4 z 5

Hlavní hrdinka Josie Quinnová mi v mnoha ohledech připomínala Eriku Fosterovou ze série Roberta Bryndzy. Obě jsou totiž stejně paličaté, odhodlané, ponořené do případů a ocitly se na černé listině svého zaměstnavatele. Josie mi byla velmi sympatická už od počátku příběhu, kdy se dost nevinně připletla k případu. Skákám radostí do vzduchu za to, že se nevyšetřuje vražda ale zmizení. Přijde mi totiž, že v současné době se v knižních příbězích řeší jen samé mordy. Celkově musím za konec autorku pochválit, jelikož mi přišlo všechno pěkně dotažené a dokonce se nebála ani nějakých ztrát na životech. Na další díl jsem už nyní hodně zvědavá!

Kocourek
16.01.2021 5 z 5

Po delší době zase kniha, kterou jsem přečetla na jeden zátah. Nato , že to byla prvotina, tak super. Už se těším na další. Konečně také konec, který nebyl utnut, ale vše vysvětlil.

chrudas
16.01.2021 5 z 5

Super počteníčko.... nadchnul mě pozvolný závěr

michalka S.
16.01.2021 5 z 5

Kniha se mi četla dobře,dej byl zajímavý ...Josie jsem si oblíbila,doufám že budou další dily.

jahnovaz
15.01.2021 4 z 5

Velmi zajímavý příběh inspirovaný skutečnými událostmi, které se v Americe dějí. Příběh až mrazí. Konec knihy je takový, jaké mám ráda (ne moc stručný).

SilvieSisinka
15.01.2021 4 z 5

Velice čtivá kniha. Napínavý děj.

Lena1812
15.01.2021

Skvělá kniha, napínavá, vřele doporučuji...Doporučil by mi někdo prosím knihu v podobném duchu? Předem děkuji:-)

allblacks
14.01.2021 5 z 5

Chytla mě od první stránky. Včera jsem ji otevřela a dnes dočtená.

KočkomilkaJana
10.01.2021 3 z 5

Mizející dívky splňuje víceméně všechna kritéria prvotiny v oblasti násilných krimi. Je propracovaná a detaily, se kterými si neumí poradit, zakrývá dalším množstvím dat o všem okolo - minulosti osob, historií vlastní postavy, drogami na zjemění mysli, atd. Na rozdíl od jiných prvotin se autorka opravdu snaží a jde vidět jistý um v předkládání informací čtenáři. Bohužel spíše v romantické lince celé detektivky. Myslím si, že to bude kámen úrazu v dalších sériích. Buď se zamotá do vztahů nebo přepískne míru násilí a uvěřitelnost. Ne, že by v Mizejících dívkách šlo uvěřit v dokonalost záporáka - ale Reganová to zaobalí tak, aby to na poklidné městečko sedělo. S vysvětlením o sháňce obětí si člověk řekne, že proč by to tak nemohlo fungovat, kdo by měl čas všechno tohle prověřovat a dávat dohromady?

mirka71
09.01.2021 3 z 5

Nenadchne, neurazí, knížka kterou přečtete a za dva měsíce si vůbec nevzpomenete, o čem to vlastně bylo...

Lenia1606
08.01.2021 3 z 5

(SPOILER) Nebylo to špatné, ale dle recencí jsem čekala více. Příliš mnoho zbytečně mrtvých, konec mi přišel vtipný – že v tom svým způsobem jede velitelčina babi. To je ale náhoda.

book_loverka_
08.01.2021

Tohle byl super thriller, byl napínavý a nechyběla tomu tajemná atmosféra. Akorát bych řekla, že měl trochu slabší začátek a ty střípky se mi začaly do sebe skládat až později. Ale posledních 100 stran byl masakr - pořádně nabité akcí. Hlavní hrdinka byla sympatická a stála si za svým. Plusové body dávám i za krátké kapitoly, díky tě se kniha četla ještě rychleji. Řekla bych, že je to úplně ideální kniha na podzim, když prší a je zataženo ????
4⭐️/5⭐️

IreneP
05.01.2021 4 z 5

Podle nadšených recenzí na Instagramu jsem čekala trochu větší "bombu", takže mírné zklamání. Ale kdyby nebylo těch očekávání, knížka by se mi líbila asi ještě o hvězdičku víc. Dobře vykreslené postavy, trochu drama, trošku slaďák, napětí. Výborná kombinace. Knížka, kterou můžu s klidným svědomím komukoli doporučit.

Roseblood
04.01.2021 5 z 5

Sedly mi hlavní postavy a celý příběh se mi líbil. Lehce jsem se začetla, ze začátku mi to přišlo jako klasická krimi ale potom se to opravdu rozjelo. I záporáci byli dobře vykreslení.

Z postav jsem si oblíbila babičku hlavní hrdinky a její linku příběhu plus velice emotivní závěr - odhalení kdo je Ramona a jak to s ní bylo.

Kniha je čtivá, námět a zápletka dobrý, vůbec jsem neodhadla, jak se děj bude vyvíjet a jak bude směřovat. Krimi příběh, který je dramatický i napínavý tak akorát. Skvěle promyšlený děj, který překvapí. Rozhodně se nebojím doporučit dál a neskutečně se těším na další díl

hodnocení: 5/5*

SimonaP
03.01.2021 3 z 5

Moc mě to nebavilo. Do tří čtvrtin zdlouhavé, spíše se stále řešily soukromé životy, než mizející dívky. Konec rychlý, těžko uvěřitelný.

Gracinka
03.01.2021 4 z 5

Příjemné čtení, vyvrcholení přišlo trochu moc brzy.

AtomX
03.01.2021 3 z 5

Téma zpracováné již v mnoha detektivkách. Některé části zbytečně zdlouhavé. Mimořádně špatně odvedená korektura, kniha je na plná překlepů a i chybějících slov ve větách. O faktických chybách raději nemluvit - část jde určitě za překladatelkou a část za spisovatelkou.

lenik284
02.01.2021 4 z 5

Knihu jsem četla poněkud dlouho, ale to jen proto, že jsem ji začala číst okolo vánoc kdy bylo spousty práce, pečení a tak,musím napsat, že se mi kniha líbila,hezká detektivka, svižná, sice jsem chtěla dát 3,5hvězdy, ale vzhledem k tomu jakou má krásnou obálku dám 4 a možná si přečtu i další sérii s hlavní postavou policajtky Josie.

skrytourka
01.01.2021 5 z 5

Za mě super.Precteno za dva večery.Napinavy příběh,který si myslím že má spoustu nečekaných zvratů.Myslim ze milovníky tohoto stylu určitě neurazi.

L.Helena
31.12.2020 3 z 5

Průměrná detektivka, jakých je poslední dobou přehršel. Vyšetřovatelka s neuspořádaným osobním životem, chce vyšetřovat, ale nadřízení jí v tom brání. Ona je jediná zapálená pro případ a schopná porušovat pravidla, aby se dopídila pravdy. To už tady bylo několikrát. Nevím proč, ale prostě mi tímto Josie nějak k srdci nepřirostla. Děj se občas dostane do dramatických situací, ale hodně dlouho mi to přišlo jako docela tuctové čtení. Snad až posledních zhruba sto stran příběh začal být trochu jiný než to, co se běžně objevuje i v jiných detektivkách.
Možná pro čtenáře, který zabrousí do tohoto žánru jen občas, bude kniha zajímavá, napínavá a čtení si užije, ale pro mě nijak nevybočuje z řady jí podobných.