Miznúce dievčatá

Miznúce dievčatá
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/500931/bmid_miznuce-dievcata-654c9b4ebd359.jpg 4 1834 1834

Bola dosť blízko na to, aby videla, že dievča napísalo na stenu slovo jasnou červenou krvou. Vlastne to ani nebolo slovo. Meno... Jedného dňa zmizne v ospalom americkom mestečku Denton krásna sedemnásťročná Isabelle Colemanová. Všetci obyvatelia sa pustia do hľadania, no jediné, čo sa im podarí objaviť, je jej mobilný telefón. Nečakane sa však v meste zjaví iné unesené dievča – otrasené a traumatizované po roku väznenia –, ktoré vôbec nereaguje na svet okolo seba. Detektívka Josie Quinnová, ktorú práve suspendovali, sa rozhodne po zmiznutej Isabelle pátrať na vlastnú päsť. Má však len jedinú stopu, po ktorej sa môže vydať. A tou je záhadné meno Ramona. Tuší, že obe zmiznuté dievčatá majú niečo spoločné a Ramona je tajuplným kľúčom k tejto záhade. Josie Quinnová sa púšťa do zúfalých pretekov s časom. Za každú cenu musí nájsť Isabelle živú. Postupne zisťuje, že zmiznutých dievčat je viac, lenže nikto jej neverí. Podarí sa jej napriek tomu chytiť šialenca, ktorý ich unáša? A na aké temné miesta sa bude musieť vydať, aby odhalila pravdu, ktorú nikto nechce vidieť?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Cosmopolis

Vanishing Girls, 2018

Maus
10.02.2021 5 z 5

Tak tohle byla pecka. Krásný a originální příběh.

Lokina
07.02.2021 4 z 5

O knize jsem věděla, protože na mě neustále vyskakovala její reklama. Neměla jsem v úmyslu si ji přečíst, ale když se mi do ruky dostala jako výpůjčka, nemohla jsem odmítnout.
Velice mi to připomíná sérii s Erikou Fosterovou, hlavně podobnost hlavních aktérek. Postava Josie Quinnovou si buď oblíbíte nebo vás nechá chladnou. Josie je hodně odměřená, tvrdohlavá a náladová a když se vezme v potaz její životní situace, není se čemu divit. Jako správný detektiv se žene za každou indicií, která by ji mohla dovést k uneseným dívkám a nezalekne se žádných hrozeb.
Kniha byla velmi čtivá, napínavá, místy i mrazivá. Rozhodně za zmínku stojí i pochmurné, typické scenérie amerických lesů a maloměst, ve kterých se děj odehrává.

Mesicnililie
06.02.2021 5 z 5

Skvělé! Dlouho mě žádná knížka takhle nepohltila jako tato. Skvěle napsané a ten děj......moc povedená kniha.

Ver1982
03.02.2021 4 z 5

Když pominu pár nelogických věcí, které v knize jsou, tak to nebylo špatné. Velká podobnost hlavní postavy s postavami z jiných detektivních thrillerů.

Hanaluna
03.02.2021 5 z 5

Bezva čtení, líbila se mi zápletka, s hlavní hrdinkou jsem se sžila hned od začátku, určitě si přečtu další.

Lenkafrankova
01.02.2021 5 z 5

Super, kniha mě bavila od začátku do konce. Asi další oblíbený autor

novakovaterka22
31.01.2021 3 z 5

Kniha byla všude opěvovaná a já se na ni moc těšila. Za mě bohužel zklamání. Čekala jsem mnohem víc. Hlavní hrdinka byla nesympatická a přišlo mi že si o sobě hodně myslela. Děj za mě byl až moc překombinovaný až trochu méně chápavý. Myslím si že určitě vybočuji z řady, ale na mě zanechala spíše negativní pocity. Knihu si podle mě mohou přečíst jak ženy tak i muži. Uvidím jestli se do další knihy autorky pustím, ale pokud jo snad bude lepší než tato. Hodnotím průměrem. Neurazí ani nenadchne. Je to škoda.

HanulkaK.
30.01.2021 5 z 5

Opravdu super, bavila mě víc než než Bryndza, nebyla plná brutálních detailů. Moc se těším na pokračování.

Janča089
30.01.2021 2 z 5

Úplně jako kniha od Bryndzy.
Drsný příběh, větší počet mrtvých, nějaké střílení a krev (rádoby drama), mně nesympatická hlavní hrdinka a happyend.
Ale styl psaní takový jakoby horkou jehlou a kniha ve mně nic hlubšího nezanechá, je jen jedna z mnoha dnes tzv. bestsellerů, které na nás chrlí knihkupectví.

Jara.v
29.01.2021 5 z 5

Jako čtení pro ženskou docela šílené téma, ale zhltla jsem to takřka jedním dechem. Hned od začátku je kniha nabitá akcí a nejde se od ní odtrhnout. Těším se na další díly.

Macekmacek
26.01.2021 5 z 5

Napsala bych masakr, ale knihám se toto přirovnání nehodí. Musím přiznat, že jsem četla se ustáleným dechem a představa, že se toto může reálně dít, mě děsí. Těším se na další setkání s Josie.

petula22
26.01.2021 4 z 5

Poměrně slušná detektivka, děj měl napínavý vývoj. Postava Josie byla sympatická. Určitě si přečtu další díly série.

Anyzz
26.01.2021 5 z 5

Mizející dívky mě ohromně bavily. Stačilo pár stran a mě bylo jasné, že s Josie Quinnovou se určitě nesetkávám naposledy. Paličatá vyšetřovatelka se smyslem pro spravedlnost, to je můj šálek kávy. A když se k tomu přidá ještě banda zkorumpovaných policistů, vznikne něco opravdu čtivého, co jen tak neodložíte. Už se těším na pokračování.

jamellinka
26.01.2021 5 z 5

Ani nevím, jak dlouho jsem neměla v ruce takhle čtivou detektivku. Od začátku mě to vtáhlo a za pár hodin bylo přečteno. Skvělé! Mám ráda knihy Roberta Bryndzy a tohle bylo podle mě ještě o chlup lepší. Doufám v další díly a moc se na ně těším!

jupiterovka
26.01.2021 5 z 5

Dlouho jsem přemýšlela jestli si mám knihu koupit a udělala jsem dobře, že jsem si jí koupila. Určitě mě nezklamala, je napínavá, čtivá. Autorku jsem si přidala do sledování a čekám na další knihu

makyla
24.01.2021 3 z 5

Chvilku mi trvalo se začíst. Kniha mě zkrátka nevtáhla ihned s první kapitolou. Přečetla jsem ji, ale nezanechala ve mně žádné pocity, žádné chtění přečíst si další knihu od této autorky.

astra3
22.01.2021 5 z 5

Napínavé, čtivé, takové "americké".

koki.veru
22.01.2021 5 z 5

Pěkná detektivka, konec docela napínavý a překvapivý, zajímavá zápletka. Povedený příběh.

smajiska
22.01.2021 5 z 5

Kniha mě mile překvapila. Čekala jsem, že děj bude úplně o něčem jiném a celé to nakonec bylo báječně zamotané.

georginaa
17.01.2021 5 z 5

Tak tahle detektivka mě opět pohltila, že jsem nedokázala přestat, dokud nebylo dočteno. Perfektně zpracován příběh, žádné díry, kde člověk nedostane odpovědi. To co se dělo mezi policajty bylo opravdu dost kruté, nedivím se, že nechtěli Josii jako policajtku, aby nahlédla pod pokličku. Jenže ta byla tak tvrdohlavá a cílevědomá, že se nedala odradit kde jakým vyhrožováním. Jedině co mě mrzí je, že musíme čekat delší dobu, než vyjde další díl.