Miznúce dievčatá

Miznúce dievčatá
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/500931/bmid_miznuce-dievcata-654c9b4ebd359.jpg 4 1834 1834

Bola dosť blízko na to, aby videla, že dievča napísalo na stenu slovo jasnou červenou krvou. Vlastne to ani nebolo slovo. Meno... Jedného dňa zmizne v ospalom americkom mestečku Denton krásna sedemnásťročná Isabelle Colemanová. Všetci obyvatelia sa pustia do hľadania, no jediné, čo sa im podarí objaviť, je jej mobilný telefón. Nečakane sa však v meste zjaví iné unesené dievča – otrasené a traumatizované po roku väznenia –, ktoré vôbec nereaguje na svet okolo seba. Detektívka Josie Quinnová, ktorú práve suspendovali, sa rozhodne po zmiznutej Isabelle pátrať na vlastnú päsť. Má však len jedinú stopu, po ktorej sa môže vydať. A tou je záhadné meno Ramona. Tuší, že obe zmiznuté dievčatá majú niečo spoločné a Ramona je tajuplným kľúčom k tejto záhade. Josie Quinnová sa púšťa do zúfalých pretekov s časom. Za každú cenu musí nájsť Isabelle živú. Postupne zisťuje, že zmiznutých dievčat je viac, lenže nikto jej neverí. Podarí sa jej napriek tomu chytiť šialenca, ktorý ich unáša? A na aké temné miesta sa bude musieť vydať, aby odhalila pravdu, ktorú nikto nechce vidieť?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Cosmopolis

Vanishing Girls, 2018

Marta_P
19.04.2021 5 z 5

Napínavé, zajímavé, hlavní vyšetřovatelka mě někdy trošku štvala, ale pak jsem si na ni zvykla. Kniha byla napsaná čtivě, příběh jako takový byl promyšlený. Druhý díl si nenechám ujít.

annettka1098
18.04.2021 3 z 5

Kniha se velmi dobře čte a to od ideálního fontu písma a velikosti řádkování po krátké kapitoly. Text stačí jen přejíždět očima a velmi rychle plyne. Co mi však v knize chybělo, byla větší psychologie všech postav, autorka šla na můj vkus málo do hloubky, vše bylo jen takové povrchové. Přesto beru knihu Mizející dívky jako první díl serie (v originále prý vyšlo už celkem 11 dílů ) a druhý díl na mne již čeká v knihovně.

dzeta
17.04.2021 4 z 5

Zajímavý příběh i osobní vztahy, líbilo se mi to!

Nixa
16.04.2021 5 z 5

Objevila jsem další skvělou sérii :) Hned po pár stránkách jsem si detektivku Josie oblíbila. Jedná se o mladou a sympatickou vyšetřovatelku a doufám, že se v dalších dílech postupně dozvíme něco o jejím soukromí.
Kniha se mi četla hodně dobře. Kapitoly jsem krátké, které končí napínavě, takže musíte číst postě dál a dál!
Jsem zvědavá co přinesou další díly.

Jiparis
15.04.2021 5 z 5

Ponurá, napínavá kniha, kde se mísí zločiny spojené s policií a složité vztahy vyšetřovatelky se mi moc líbila. Nadějná autorka.

neubam02
15.04.2021 3 z 5

Kniha se mi líbila, ale asi jsem od ní čekala víc. Dá se říct, že je přechválená, je to takové průměrně krimi.
Líbilo se mi, že kniha je i hodně o životě hlavní hrdinky Josie, která mi byla velice sympatická. Sice jsem si myslela, že její milostný život dopadne úplně jinak, ale super, mám ráda knihy, které nejsou úplně předvídatelné.
Autorka se vůbec nebála zavraždit řadu důležitých postav. Fajn bylo, že i když odhalili zločince, že kniha neskončila, ale příběh pokračoval, kdy jsme byli svědky toho, jak se vše dává do pořádku.
Co se mi ale nelíbilo byl styl psaní kapitol. Chtělo by to popis toho, kdo zrovna danou kapitolu vypráví.

Kristulda
14.04.2021 5 z 5

Kniha se četla moc dobře, bylo to velmi napínavé. Zaujala mě tak, že mám na cestě druhý díl.

Tereziee
12.04.2021 3 z 5

Mizející dívky aneb knížka, co mě dostala do čtecí krize. Svojí anotací mě vlastně nalákala hned, když vyšla. Miluju detektivky, kde je silná a nezávislá hlavní hrdinka. Lisa Regan je hodně srovnávána právě s Bryndzou, od kterého nedám dopustit na sérii s Erikou. Vypadalo to, že nemůžu šlápnout vedle. Bohužel už když jsem začala číst, jsem věděla, že to nebude to pravé ořechové. Hlavní hrdinka Josie mě totiž neuvěřitelně vytáčela už od začátku. Příběh jako takový má zajímavý námět, ale styl psaní mi vůbec nesedl. Musela jsem se nutit pokračovat, což by se u dobré krimi stávat nemělo. Celá zápletka tak nějak vyustí cca 80 stran před koncem a pak se všechno už jen tak nějak vleče.

Koukala jsem, že tato série má v originále zatím vydaných cca 10 dilů, takže je možné, že ze startu nebyla autorka ještě tak vypsaná a kvalita poroste. Jestli dám ale šanci dalšímu dílu zatím nevím. Třeba si časem s autorkou ještě padneme do noty :)

optimista55
10.04.2021

Zložitý príbeh poctivej vyšetrovateľky, ktorá napriek nepriaznivým okolnostiam ide za svojim podozrením. Toto nie je dej klasickej detektívky, tu ide o popis zložitého života detektívky Josie Quinnovej. Josie na hranici prežitia bojuje s policajným gangom, ktorí nemá zábrany.

cleopatra11
07.04.2021 4 z 5

Policistka byla sympatická, její tvrdohlavost se mi líbila.
Pěkný příběh.

iveta3689
06.04.2021 2 z 5

Místo vyšetřování jsme se většinu času věnovali osobnímu životu hlavní hrdinky, to mě vůbec nebavilo. Přišlo mi neuvěřitelné, jak policie ignoruje důkazy a vysvětluje a propojuje je někdo, kdo stojí mimo vyšetřování. To se asi v polovině knihy vysvětlí, bohužel tak případ spadne do nejnudnějšího klišé. Konec byl jedna velká slátanina. Škoda, podle anotace to vypadalo na nadějnou knihu.

dawson321
06.04.2021 5 z 5

Čtivý thriller. Jelikož se odehrává na maloměstě, tak všichni se znají se všemi a líbila se mi ta provázanost.

Layyen
29.03.2021 4 z 5

Uplně náhodou jsem narazil na tuto knihu, a je to jedna z dalších zajímavých autorek. Lehce bych to připodobnil ke Klevisový, čtivý styl psaní, napínavé, nečekané zvraty, zajímavý konec. Nejspíš si pořídim i další kousky od stejné autorky .

HDosoudilová
29.03.2021 4 z 5

Vypadá to na další skvělou autorku napínavých detektivních příběhů. Tohle bylo skvělé!
Příběh se mi moc líbil, jelikož byl správně napínavý a komplikovaný. Celou dobu jsem neměla tušení, jak tohle celé dopadne ani kdo by mohl být únoscem. Co se týče Jossie, ze začátku jsem si říkala, že to bude nějaká troska. Nakonec mi ale byla sympatická a fandím jí. Troufnu si říct, že jsem si ji i oblíbila. Jsem zvědavá, jaký osud ji v dalších dílech čeká.
Celá kniha by byla skvělá a neváhala bych s plným hodnocením. Avšak ten závěr, který na mě působil tak trochu narychlo dopsaný (tady bych ráda napsala, co a proč, ale nechci spoilerovat). Pak mi taky neseděla postava vnucující se novinářky. Tudíž jsem se rozhodla dát nižší hodnocení. Ale opravdu doufám, že je to jen prvním dílem.
A souhlasím s přirovnáním ke knihám mého oblíbeného Roberta Bryndzy :-) Jossie mi velmi často připomínala Eriku Foster, též vysoce tvrdohlavou vyšetřovatelku.

TiKinka
26.03.2021 4 z 5

Některé pasáže se mi četly těžko a byly nepříjemné, ale kniha o sobě čtivá od začátku do konce. Sfoukla jsem ji jedním dechem, doporučuji.

katallinka
26.03.2021 5 z 5

Tak jsem zase jednou nadšená. Na začátku jsem měla trošku problém s hlavní postavou, ale na konci se stala mou oblíbenou. Napínavý příběh s velmi zajímavým rozuzlením, navíc kniha se četla sama. Musela jsem se nutit do přestávek. Už se těším na další knihu autorky.

Trolice
25.03.2021 5 z 5

Jak už tu bylo psáno, i mně trvalo začíst se, ale potom jsem se nemohla odtrhnout. Trochu se mi až do konce pletly jména. Těším se na další díl.

Medvědářka
22.03.2021 5 z 5

Páni, tak tohle jsem vážně nečekala.
Očekávala jsem příběh, který bude podobný mnoha jiným, kdy se ztratí dívka a pak se hledá. Jenže to tak nebylo.
Josie se do přípradu zakousla jako buldok a snažila se najít ztracenou Isabellu a tajemnou Ramonu dřív než bude pozdě. Roztočil se kolotoč událostí, kdy jsem nevěřila svým uším. Knihu jsem totiž poslouchala jako audioknihu s hlasem Zuzany Slavíkové a výborným hudebním podkresem.
Přííběh mě šokoval, když se vydal směrem, který jsem ale vůbec neočekávala a i tím, jak nakonec skončil. Jsem moc zvědavá, jaké to bude příště, protože další díl má vyjít každým dnem.

lucakuca
20.03.2021 5 z 5

Josie mě bavila :-). Příběh byl dobře jiný. Suspendovaná, na placené dovolené, se může zbřídit. Malé město, kde se nic neděje, najednou postihuje jeden lukrativnější případ za druhým a nikdo nechce její pomoc! V ní to tak opravdově vře! Jak kdybych ji měla celou dobu za krkem a cítila, jak je festovně nas... :-)

INCOGNITOREADER
19.03.2021 5 z 5

Tak tohle bylo skvělé!
Sympatická hlavní hrdinka, která sice má nějaké ty problémy, ale ty jí jen dělají víc lidskou. Příběh začíná zmizením dívky, které je záhy změněno na únos. Naše hlavní vyšetrovatelka Jossie je suspendovaná a ze všeho nejdřív se chce zapojit a pomoct.
Tohle je jen začátek a stejně tak jak má Jossie komplikovaný osobní život se zkomplikuje i tenhle případ.
Moc se mi líbilo, že vprávění nekončí tam kde většina detektivek končí, ale jde dál a ukazuje i části, které ve většině podobných knih nejsou a musíte si je domýšlet.
Naprosto perfektní začátek série a už mám objednaný druhý díl.