Miznúce dievčatá

Miznúce dievčatá
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/500931/bmid_miznuce-dievcata-654c9b4ebd359.jpg 4 1834 1834

Bola dosť blízko na to, aby videla, že dievča napísalo na stenu slovo jasnou červenou krvou. Vlastne to ani nebolo slovo. Meno... Jedného dňa zmizne v ospalom americkom mestečku Denton krásna sedemnásťročná Isabelle Colemanová. Všetci obyvatelia sa pustia do hľadania, no jediné, čo sa im podarí objaviť, je jej mobilný telefón. Nečakane sa však v meste zjaví iné unesené dievča – otrasené a traumatizované po roku väznenia –, ktoré vôbec nereaguje na svet okolo seba. Detektívka Josie Quinnová, ktorú práve suspendovali, sa rozhodne po zmiznutej Isabelle pátrať na vlastnú päsť. Má však len jedinú stopu, po ktorej sa môže vydať. A tou je záhadné meno Ramona. Tuší, že obe zmiznuté dievčatá majú niečo spoločné a Ramona je tajuplným kľúčom k tejto záhade. Josie Quinnová sa púšťa do zúfalých pretekov s časom. Za každú cenu musí nájsť Isabelle živú. Postupne zisťuje, že zmiznutých dievčat je viac, lenže nikto jej neverí. Podarí sa jej napriek tomu chytiť šialenca, ktorý ich unáša? A na aké temné miesta sa bude musieť vydať, aby odhalila pravdu, ktorú nikto nechce vidieť?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Cosmopolis

Vanishing Girls, 2018

Racík
21.08.2021 5 z 5

Kniha má krátké kapitoly. Je čtivá a vtáhne vás do děje. Líbila se mi, ale hlavní hrdinka je pro mě tak trochu "nečitelná". Na jednu stranu silná, odvážná žena. Na druhou stranu bezbranný uzlíček nervů. Některé její myšlenky nechápu. Jak může taková chytrá a realistická ženská tohle udělat?
Detektivní příběh se uzavřel, ale ten osobní je hezky našlápnutý a jsem zvědavá, jak bude pokračovat. Určitě si nenechám ujít i další díl série.

zaba335
19.08.2021 4 z 5

Lepší kriminálka.
Od začátku jsem věděla, že to bude lepší průměr. Kniha je čtivá, má krátké kapitoly, takže děj svižně ubíhá.
První čvrtinu knihy, jsem se nemohla začíst. Bylo to trochu seznamovací, neoriginální, trochu slabé, policie se mi zdála velmi neprofesionální.
Poté se tam stalo pár zvratů, začalo to být zajímavé a já otáčela stránky se zvědavostí a kroutila hlavou, protože se případ čím dál více zamotával. Byla to ale spíše zvědavost než strach a nervozita, tak jako např. u severských kriminálek.
Asi tak v té polovině už jsem měla tušení jak to dopadne, a že není všechno černobílé.
I přes velmi našlapaný děj druhé poloviny a sympatické postavy, mi něco chybělo v první polovině knihy. Nějaká jiskra.

AlexandraBane
16.08.2021 4 z 5

Děj knihy svižně ubíhal, hrozně dobře se to četlo.

ctenarkaEva
15.08.2021 4 z 5

Tato kniha se mi líbila. Nebyl to tak velký krvák jako od jiných autorů. Vyhovovaly mi krátké kapitoly, kniha byla čtivá, hlavní hrdinka Josie Quinn se podobá vyšetřovatelkám jiných autorů.

Kanimůra2
09.08.2021 4 z 5

Mě byla hlavní hrdinka Josie sympatická. Těším se na pokračování. A za přestupek, za který ji odvolali ze služby by měla dostat pochvalu... Jen mi trochu neseděla postava vrchního inspektora. Nejdřív Josie odvolá, odmítá, pak jí přehnaně věří. Tak co? Myslela jsem si, že je do toho taky zapletený.

BaPe895
02.08.2021 4 z 5

Kniha se četla celkem dobře,ale hlavní postava mi nebyla příliš sympatická.

Makůvka
01.08.2021 4 z 5

Na tuto knížku jsem se hodně těšila, protože prý zaujme fanoušky Bryndzy a Marsonsove. No, nevím. Určitá podobnost s vyšetřovatelkama tam je, ale tohle nemělo takovou šťávu.
Ale, nebylo to špatný, jen jsem od knížky asi čekala víc. Myslím ale, že druhému dílu dám určitě šanci.

Špekyn
01.08.2021 5 z 5

Skvělá, povedená, napínavá a čtivá detektivka. Příběh je sice trochu okoukaný (únosy mladých žen a jejich držení pro znásilňování), ale přesto zajímavý. Hlavní postava detektivka Josie je zvláštní charakter a člověk chvílemi neví, co si o ní a jejím počínání má myslet. Náznaky propojení případů jsou pěkné. Ale přítel Luke až moc ochotně souhlasí spolupracovat, to samé Carrieann, na to, že je vše bez důkazů a jen na základě domněnek. Najednou pak vše bere rychlý spád. Událost následuje událost, a dokonce i po rozpletení hlavní zápletky je stále co odhalovat a řešit.
V knize je také víc než pár překlepů, které už jsou rušivé.
Těším se na další případ!

martina4041
31.07.2021 4 z 5

Kniha čtivá, za jeden den je pryč. Ale taková jiná, ale podobná než ostatní knihy co znám, či mám přečtené. Četla jsem o dosti horší, kde bylo násilí skoro na každé straně, co krev tekla pomálu proudem.
Tady se mi líbilo, že byli krátké kapitoly, to pomáhalo k rychlému čtení, jen ten konec jak kdyby někdo zařadil s dvojky za pět.

Radomilka
29.07.2021 4 z 5

Z knihy mám smíšené pocity. Ne, že by se mi kniha nelíbila, ale hlavní hrdinka mě po většinu času tak rozčilovala, že další knihu asi vynechám.

99jana99
26.07.2021 3 z 5

Kniha se čte dobře, krátké kapitoly jsou plus. Zkusím i druhý díl.

ydnac
25.07.2021 5 z 5

SKVĚLÁ DETEKTIVKA :-)

Velice čtivá, napínavá, stránky mi utíkaly pod rukama. Tomu napomáhají krátké kapitoly a větší písmenka, ale tahle kniha mi prostě sedla :-)
Detektiv Josie je sympatická, odhodlaná a dělá svoji práci dobře.
Přesto, že je toho času suspendovaná, nelelkuje a pátrá na vlastní pěst po ztracených dívkách.
Vzhledem k tomu, že jsem poslední dobou četla o hodně drsnější knihy např. od Cartera, Mastertona, Fieldsové tak tuto považuji za takové lehčí oddechové čtení na jedno odpoledne, které mě ovšem hodně bavilo :-)
Další díly si určitě přečtu a autorku přidám mezi své oblíbené :-)

sidonka
21.07.2021 4 z 5

Zpočátku jsem se v tom trochu ztrácela, ale pak jsem se se nemohla od knížky odtrhnout, zajímavé zvraty a sympatická Jossie, hned se pustím do dalšího dílu

Nikusha
21.07.2021 1 z 5

Tak tohle mě fakt nebavilo. I když už člověk pomalu přicházel na kloub tomu jak to je, nedostavilo se žádné udivení jako u hrdinky, která z toho zvracela 15 minut.

perpe2a
19.07.2021 3 z 5

Průměrné.

monte
12.07.2021 4 z 5

Pěkné čtení. Josie mi je sympatická

ElikaS
07.07.2021 4 z 5

Knížka se mi celkem líbila, ale k tomu, abych ji označila jako skvělou, jí přece jen něco chybí. Musím ji nechat, že je čtivá a zaujala mě hned od začátku.
Josie mi byla sympatická, bavila mě, ale při čtení jsem si připadala, jak kdybych o této vyšetřovatelce už četla. Prostě neoriginální a trochu okopírovaná Kate Marshallová nebo Kim Stoneová a určitě by mě napadly i další podobné hrdinky.
Samotné vyšetřování bylo fajn, mělo spád, některé momenty mě dokázaly i překvapit. Ale konec už mi přišel přitažený za vlasy a nereálný, což mi u detektivek trochu vadí.
Takže celkově hodnotím jako lepší průměr.

jasmína
07.07.2021 4 z 5

Kniha mě překvapila, že naštěstí nebyla popsaná tak jako předchozí kniha Moje báječná žena, ale četla se dobře, jen jsem čekala něco jiného, tak ještě uvidím, zda se pustím i do dalšího dílu.....

Jana8774
05.07.2021 4 z 5

Tak jak je psáno i dříve, pomalý začátek, trošku zmatenější než se něco pořádně děje, ale nakonec trošku rozjezd. Pohádková detektivka, na letní čtení dobré. Napětí 3 z 5.

Turante
04.07.2021 3 z 5

Příběh má pomalejší rozjezd a chvíli trvá než se člověk rozkouká, ale pak to vcelku stojí za to. Hlavní hrdinka je sympatická a i proto si přečtu další díl. Jinak spíše průměrnější detektivka.