Miznúce dievčatá

Miznúce dievčatá
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/500931/bmid_miznuce-dievcata-654c9b4ebd359.jpg 4 1834 1834

Bola dosť blízko na to, aby videla, že dievča napísalo na stenu slovo jasnou červenou krvou. Vlastne to ani nebolo slovo. Meno... Jedného dňa zmizne v ospalom americkom mestečku Denton krásna sedemnásťročná Isabelle Colemanová. Všetci obyvatelia sa pustia do hľadania, no jediné, čo sa im podarí objaviť, je jej mobilný telefón. Nečakane sa však v meste zjaví iné unesené dievča – otrasené a traumatizované po roku väznenia –, ktoré vôbec nereaguje na svet okolo seba. Detektívka Josie Quinnová, ktorú práve suspendovali, sa rozhodne po zmiznutej Isabelle pátrať na vlastnú päsť. Má však len jedinú stopu, po ktorej sa môže vydať. A tou je záhadné meno Ramona. Tuší, že obe zmiznuté dievčatá majú niečo spoločné a Ramona je tajuplným kľúčom k tejto záhade. Josie Quinnová sa púšťa do zúfalých pretekov s časom. Za každú cenu musí nájsť Isabelle živú. Postupne zisťuje, že zmiznutých dievčat je viac, lenže nikto jej neverí. Podarí sa jej napriek tomu chytiť šialenca, ktorý ich unáša? A na aké temné miesta sa bude musieť vydať, aby odhalila pravdu, ktorú nikto nechce vidieť?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Cosmopolis

Vanishing Girls, 2018

Arwen777
17.10.2021 3 z 5

Do písmene souhlasím s komentářem Ahmose. Napínavý thriller? Spíš stěží uvěřitelný naivní příběh s rádoby složitou zápletkou. Právě ta uvěřitelnost mě zklamala nejvíce. Je to pravý americký hollywoodský trhák slabé kvality, rozháraná vyšetřovatelka, sama proti celému světu a jediná rozkrývá komplot obrovských rozměrů (také sotva uvěřitelný). Ach ta klišé.
Co autorce neupřu, je poměrně vysoká míra čtivosti, kapitoly jsou krátké, děj ubíhá a i na napětí dojde. Ale celkově je příběh plochý, plný náhod a těžko uvěřitelných postupů, předpokladů a východisek.
Poměrně zklamání při tak dobrém hodnocení. Doma mám i druhý díl, tak mu dám ještě šanci a podívám se, jestli se autorka trochu nerozepsala.

nina3905
16.10.2021 5 z 5

Kniha Miznúce dievčatá sú "knižnou lahôdkou" pre všetkých milovníkov detektívneho žánru. Príbeh má všetko, čo treba na správnu dávku napätia. Určite si zamilujete hlavnú hrdinu, Josie Quinnovú, ktorá je veľmi húževnatá, inteligentná, sebaistá. Určite si prečítam aj pokračovanie série.

loskatos
15.10.2021 4 z 5

Velmi mile prekvapeni. Zit bych ovsem v Dantonu nechtel :)

Lovana
06.10.2021 4 z 5

Před touto knihou jsem měla delší pauzu s detektivními thrillery a tato kniha jako návrat k těmto knihám mi sedla skvěle.
Kniha mě vtáhla do děje hned od začátku, dobře se četla, oblíbila jsem si hlavní hrdinku. S Josie se sice v hodně věcech neshodnu a asi si nejsme v ničem podobné, ale jako hlavní postava mi neskutečně sedla a hrozně mě bavila,
Pokud jde o samotný případ, tak mě čtení bavilo, případ byl zajímavý a neodhadla jsem, kdo za tím stojí.
Určitě si přečtu i další knihy autorky, protože Mizející dívky mě hodně bavily.

Hodnocení 4,25*/5*

Olaf74
02.10.2021 5 z 5

Tak to bylo fakt dost dobrý.

Arsi
02.10.2021 5 z 5

Skvělá detektivka, napínavá od začátku do konce. Těším se na druhé pokračování série.

Peslik
01.10.2021 5 z 5

Tak jako jo, dost dobrý. Dlouho jsem nedala plný počet *. Napínavé od počátku do poslední tečky. Těším se na další.

Vilma232
29.09.2021 4 z 5

Naposloucháno. Hodně dobrá detektivka. Zajímavý námět únosu dívek. Autorka pro mne zatím neznámá, ale určitě si časem přečtu i něco jiného.

Terka18
28.09.2021 5 z 5

Tak tohle byla naprostá paráda. Ponořila jsem se tak do čtení, že jsem až v jeden moment nahlas vykřikla a to se mi často nestává. Naprosto famózní detektivka. Lehce jsem tušila, kdo je pachatel, ale i tak mě to neskutečně bavilo. Doufám, že další díl bude stejně dobrý.

barbora2863
24.09.2021 5 z 5

Skvelé, napínavé, nepredvídateľné, užila som si zmenu svojho bežného knižného žánru plnými dúškami. Nečakala som, že ma to tak chytí, ale akonáhle sa veci začali zamotávať, a zároveň dávať do pohybu, len som s napätím čakala - čo sa, sakra, ešte môže stať? za mňa príjemné prekvapenie a určite siahnem aj po pokračovaní :)

hana4834
23.09.2021 4 z 5

Dobra detektivka přečtena rychle. Jen ji něco málo chybělo proto 4* ale i tak se tesim na pokračování

Parwana
19.09.2021 5 z 5

Naprosto strhující, dechberoucí thriller, který mě pohltil od první kapitoly. Těším se na další knihy od této autorky.

Ahmose
16.09.2021 3 z 5

Pri čítaní tejto knihy som často myslel na seriál Kobra 11. Aj toto je totiž taká rozprávka pre dospelých. Kniha má pomalší rozjazd, ale číta sa dobre, skvele si pri nej odpočiniete. Má krátke kapitoly, takže dej je svižný a rýchlo odsýpa. Nevýhodou je, že dej je strašne nerealistický a predovšetkým rozuzlenie knihy je dosť patetické. Určité udalosti a správanie polície malo strašne ďaleko od reality. Dej postupne graduje, ale chýbala mi tam nervozita a napätie, na ktoré som zvyknutý napríklad u Chrisa Cartera alebo severských detektívok. V čítaní ma poháňala hlavne zvedavosť. Aby som to nejak zhrnul, summa summarum, nie je to žiadny extra boom, ale určite sa jedná o novú sympatickú sériu. Pre mňa to nebolo žiadne veľké prekvapenie, ale bolo to sympatické čítanie, takže za mňa dobré.

alzbeta4340
16.09.2021 4 z 5

Mizející dívky jsou napsané stylem lehkého pera. I když je případ tragický a děsuplný, nijak zvlášť jsem se o nikoho neobávala. Přesto jsem celou knihu přečetla v podstatě na jeden zátah. Větší dojem na mě proto tato detektivka neudělala, ovšem k odpočinku ji určitě můžu doporučit. Slušné 4 hvězdičky.

TheAneta
09.09.2021 2 z 5

Méně je někdy více.
Kniha je čtivá a odpočinete si u ní. Druhá polovina knihy a rozuzlení případu mi přišlo velmi nerealistické. Souhlasím s komentářem níže, že je to "pohádka pro dospělé". Na relax je to však dobrá volba.

katynka78
01.09.2021 3 z 5

Takových detektivek je v nabídce, ale ne každá je dobrá.
Mizející dívky jsem měla vyhlédnuté a moje tušení mě nezklamalo. Patří k těm dobrým, nenudícím, nemajícím hluchá místa či pasáže, u kterých by ste zívali nudou.
Velice čtivé, jen ten úvod měl pomalejší rozjezd. Ale byla jsem napnutá jak šráky a vůbec jsem netušila, k jaké hrůze a odhalení se schyluje. Naprosto mě to dostalo!!!
Ten kolos, který páchal trestné činy, byl odporný a bohužel naprosto uvěřitelný.
Hlavní postava Josie Quinnová se mi dobře pamatuje a navíc mě velmi fascinuje její síla a odhodlání vzhledem k tomu, co prožila.
Vykreslený příběh obsahuje mnoho zamyšlení nad tím, jak to v dnešní společnosti funguje a jak jsme manipulovatelní.

Určitě si tuto sérii a tuto autorku dávám do svého hledáčku a budu čekat na další díly, protože to autorka na konci slibuje.

Páájinka
31.08.2021 5 z 5

Audiokniha. Moc se mi líbila. Určitě si poslechnu i druhý díl.

Acquenta
27.08.2021 3 z 5

Vlastně to byla taková pohádka pro dospělé. Josie mi připadla k srdci, sympatická mladá dáma, která se ničeho nebojí, ale v některých jejich činech to byla opravdu přeháňka. Co se týče samotného případu, dost nesmyslný nápad , věřím, že něco takového by policie již dávno odhalila.

konicekbily
22.08.2021 4 z 5

Na to, že je to první kniha nové řady detektivek či thrillerů, je kniha moc pěkně napsaná. Při čtení jsem měl pocit, že se autorka poměrně často vrací k tomu, co bylo, zejména ve manželském vztahu s manželem a domníval jsem se, že toto snad ani není první knížka této série. Další díly si přečtu rád.

tamdr
21.08.2021 4 z 5

ze začátku trochu zdlouhavé,ale pak to dostalo spád a celkem výborné čtení,dobrá krimi