Miznúce dievčatá

Miznúce dievčatá
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/500931/bmid_miznuce-dievcata-654c9b4ebd359.jpg 4 1834 1834

Bola dosť blízko na to, aby videla, že dievča napísalo na stenu slovo jasnou červenou krvou. Vlastne to ani nebolo slovo. Meno... Jedného dňa zmizne v ospalom americkom mestečku Denton krásna sedemnásťročná Isabelle Colemanová. Všetci obyvatelia sa pustia do hľadania, no jediné, čo sa im podarí objaviť, je jej mobilný telefón. Nečakane sa však v meste zjaví iné unesené dievča – otrasené a traumatizované po roku väznenia –, ktoré vôbec nereaguje na svet okolo seba. Detektívka Josie Quinnová, ktorú práve suspendovali, sa rozhodne po zmiznutej Isabelle pátrať na vlastnú päsť. Má však len jedinú stopu, po ktorej sa môže vydať. A tou je záhadné meno Ramona. Tuší, že obe zmiznuté dievčatá majú niečo spoločné a Ramona je tajuplným kľúčom k tejto záhade. Josie Quinnová sa púšťa do zúfalých pretekov s časom. Za každú cenu musí nájsť Isabelle živú. Postupne zisťuje, že zmiznutých dievčat je viac, lenže nikto jej neverí. Podarí sa jej napriek tomu chytiť šialenca, ktorý ich unáša? A na aké temné miesta sa bude musieť vydať, aby odhalila pravdu, ktorú nikto nechce vidieť?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Cosmopolis

Vanishing Girls, 2018

KatyM.
28.01.2022 5 z 5

Příběh se mi moc líbil, byl správně napínavý a komplikovaný. Celou dobu jsem neměla tušení, jak to celé dopadne ani kdo by mohl být únoscem dívek.

pavla.ctenarka
27.01.2022 2 z 5

Kniha je díky krátkým kapitolkám velmi čtivá. Téměř každé tři až pět stran přijde autorka s novou informací a děj rychle ubíhá. Bohužel až tak rychle, že mi příběh přišel příliš překombinovaný. Už od začátku se děje tolik náhod, že mě to neskutečně iritovalo. Téma je zajímavé, ale přijde mi natolik komplikované, že jen těžko půjde kvalitně zpracovat v takovéhle krátké detektivní jednohubce. Poslední dobou mám pocit, že se na poli krimi sérií vyrojilo neskutečné množství rádoby bestsellerů, které většinou za moc nestojí. Přečíst se dají, ale za půl roku už si člověk nevybaví, o čem kniha byla. Mizející dívky bohužel řádím k nim.

Marfinka
25.01.2022 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Velmi dobře se mi četla, krátké kapitoly jsou super. Byla napínavá. Jedna z nejlepších detektivek. Hned jsem se vrhla na druhý díl.

smardice
22.01.2022 4 z 5

Čtivá detektivka, promyšlený a zajímavý příběh vč. komplikovaných osobních vztahů celkem sympatické vyšetřovatelky.

genie
16.01.2022 3 z 5

Knížka má spád - krom toho, že se neustále něco děje, pomáhá si autorka i krátkými kapitolkami a taky dost kombinuje. Hlavní hrdinka mě neuvěřitelně iritovala - od začátku až do konce, ale fandit jsem jí musela, to zase jo.

Becca_
15.01.2022 2 z 5

První kniha ze série o detektivce Josie Quinnové mě příliš nezaujala. Na můj vkus celkem nereálná a překombinovaná zápletka. Zjednodušeně bych to označila za takovou béčkovou detektivku. Jestli jste zvyklí na severské detektivky, tohle dílo Vás zřejmě moc nezaujme. Navíc trošku vykrádačka z jiné populární knihy. Na druhou stranu je kniha díky jednoduchému stylu psaní a rozdělení do kapitol po pár stránkách velmi čtivá a není v ní žádné prázdné místo. Četla jsem díky výzvě.

deny_ba
14.01.2022 5 z 5

Kniha nemá jedinou nudnou pasáž. Je to jedna velká jízda. Příběh na sebe krásně navazuje, až na pár vstupů unesených dívek, takže je kniha skvěle čtivá a řadí se mezi nenáročnou literaturu. Krátké kapitoly beru jako jedno velké plus. Hlavní postavu by kdekdo asi poslal na psychiatrii, ale já jsem si jí už od začátku oblíbila - složitá, někdy nevyzpytatelná, mnohdy neví, co sama se sebou, zároveň hodná, upřímná a spravedlivá.

Za mě tady najdu menší psychologický průzkum postav a zdlouhavější konec pro objasnění skutečností.

Každopádně jednoznačně doporučuji.

Niu
14.01.2022 3 z 5

Zjistila jsem, že si píšu poznámky na papír u knih, ve kterých mě něco irituje :o( Začátek byl pro mne horší na začtení se, seznámení se s prostředím a lidmi, charaktery jednotlivých postav. A právě tady narážím na hlavní postavu, u které jsem si poznačila "manipulativní mrcha, co věci řeší raději sexem, nefér, lživá, nepříjemná, sebestředná; když jí pravda kouká přímo do tváře, stále ji nevidí." Nejvíc jsem se pobavila, když hlavní postava použila ona slova manipulativní mrcha o jiné osobě :o) Jak se po tom pomalém oťukávání případ rozjel až od druhé poloviny, tak to byl fičák. Co bylo odlišné od ostatních detektivek, tak tady spíš takové klouzání po povrchu, a potom závěr, který byl velmi věnován událostem po odhalení, což bylo zajímavé. A vlastně ke konci mi Josie už tolik nevadila.

Pavlina50
13.01.2022 4 z 5

Nevěř vůbec nikomu, jen sám sobě … to mě napadalo při čtení nové série s vyšetřovatelkou Jossie řešící případ záhadného mizení několika mladých dívek, při vyšetřování kterého naráží neustále na tajemné jméno Ramona. Klasická zápletka, kterou identifikuje už název. Je to celkem fajn čtení, i když na můj vkus trošku má pomalejší rozjezd, ale tempo se naštěstí postupně zrychluje a čtivosti nahrává i využití krátkých kapitol.
Postava Jossie mi sice nijak zvlášť k srdci nepřirostla, mimo vyšetřování tam hodně řeší i svoje soukromé problémy, zejména vztahy s dvěma muži, mezi kterými se pořád nějak tak potácí. Ale ani jednomu vztahu jsem moc nemohla uvěřit.
Celkem brzy se dá vytušit, kdo za celým případem ať už přímo či nepřímo stojí, takže rozuzlení mi nepřipadalo až tak šokující.
I indicie vedoucí k odhalení jsou většinou objevovány prostřednictvím až moc málo uvěřitelných a nepravděpodobných náhod, Jossie je „zcela náhodou“ vždy v pravý čas na klíčovém místě.
Hlavní pachatelé mi vzdáleně připomněli vynikající thriller Muži, kteří nenávidí ženy, i když opravdu jen typově a vazbami, vše ostatní od zápletky i kvality knihy se srovnávat samozřejmě nedá.
Už dříve jsem četla následný druhý díl této série - Dívka beze jména - a ve srovnání s druhým díle se mi Mizející dívky líbili přece jenom trochu víc. Chystám se i na třetí, tak uvidím, jestli má pro mě série spíš sestupnou tendenci nebo to ten třetí díl zvrátí.
Takže zejména z důvodu čtivosti, která mi zde nescházela, vlastně hodnotím vcelku kladně, ale k té k páté hvězdičce mi tam přece jenom něco scházelo.

Katulinka69
11.01.2022 3 z 5

Že bych knihu nemohla odložit říct nemohu,ale bavila mě. Beru hned další do ruky

Pavlnka
10.01.2022 4 z 5

Velmi dobrá detektivka, čtivá, napínavá, ale něco mi v ní chybělo. Rozhodně si autorku pohlídám a přečtu si i další knihy.

marara
07.01.2022 3 z 5

Pro mě to byla další knižní jednohubka. Čtivá detektivka, která mě stále drží v napětí, ke čtení se ráda vracím, ale že by mi něco utkvělo v paměti, na to bych nesázela. Pěkně napsané, zajímavé postavy s pohnutou minulostí, napětí - je tam vše potřebné.

Haduwig
06.01.2022 5 z 5

Chápu výtky psané přede mnou, že příběh není zcela uvěřitelný, trochu překombinovaný, a chvíli trvá, než se člověk do knihy "zakousne". Ale moje zkušenost je taková, že jakmile se tak stane, tak neskončíte, dokud celou knihu nepřečtete, protože se neustále něco děje a napětí a akce jsou dávkované ve správném množství. Na Josii jsem si musela trochu zvyknout, ale teď se už nemůžu dočkat, až si počtu o jejích dalších případech.

Butterfly340
01.01.2022 3 z 5

Průměrná detektivka. Děj poměrně ubíhá, čte se dobře, ale žádná "wow" kniha to opravdu není.

Asi největší problém jsem měla s postavami. Bylo pro mě těžké pochopit, proč se chovají tak, jak se chovají. Například Josie, tedy hlavní postava. Od začátku se plete do případu, přestože jí po tom vůbec nic není a přestože jí za to hrozí postih. Ten případ se jí absolutně netýká, jde "jen" o zmizení holky, kterou vůbec neznala. Tak proč se do toho míchá za každou cenu?

Taky je hezké, jak si Josie dokáže "propojit" souvislosti, které na první pohled spolu vůbec nesouvisí. Asi policejní intuice.

Dá se říct, že jde o klasickou americkou kriminálku, takže v ní najdeme spoustu střílení, mrtvol a zkorumpovaných policajtů. Vše na úkor vyšetřování a nějaké psychologie postav.

Mizející dívky jsou za mě jednou z nejpřeceňovanějších knih.
Po takové chvále, kterou jsem na ně četla, jsem čekala prostě víc.

lost.in.books
01.01.2022 5 z 5

Hodnocení: Vcelku chválenou detektivní sérii začínající knihou s názvem Mizející dívky jsem si už delší dobu chtěla přečíst. Musím říct že jsem byla velmi příjemně překvapena a jedná se o jednu z nejlepších detektivních knih co jsem zatím četla.
__
První věc co mě velmi příjemně překvapila bylo to, jak rychle ubíhaly stránky pod rukama. Přesto že se jednalo o detektivku, tak autorka nepopisovala nic zbytečně komplikovaně, vše bylo popsané srozumitelně, aby se v tom čtenář dobře orientoval.
__
Neskutečně mi také padla do oka hlavní hrdinka a vyšetřovatelka celého příběhu, která se autorce opravdu povedla bravurně vykreslit. Statečná, odvážná a neskutečně bystrá - tak si představuji ideální vyšetřovatelku.
__
Detektivka obsahuje skvělou zápletku a neskutečné množství všelijakých zvratů a komplikací v příběhu- opravdu není skoro žádný moment, kdy by se čtenář nudil a měl chuť knihu odkládat. Já jsem knihu zhltla jedním dechem až do poslední stránky a jsem neskutečně zvědavá co přinese další díl této skvěle rozjeté série plné překvapení a někdy až neuvěřitelných momentů.
__
Pokud hledáte skvěle napsanou detektivku se sympatickou hlavní hrdinkou a strhujícími zvraty, tak mohu Mizející dívky vřele doporučit!

MarkétaI.
31.12.2021 4 z 5

V malém městě zmizí sedmnáctiletá dívka, kterou se snaží všichni najít. Suspendována detektivka Josie Quinnová začne sama pátrat a zjistí znepokojivé věci..
Kniha se čte dobře. Kapitoly kratke. Má příběh, zápletku a nečekaný, i když podle mě trochu nereálný, konec.
Další knihu o Josie Quinnová si ráda přečtu.

Babo
30.12.2021 4 z 5

Kniha se četla dobře.Měla spád a pokud člověk nehledá uvěřitelnost,tak proč ne.

mfajmanova
26.12.2021 2 z 5

Pro mě těžko uvěřitelný a překombinovaný příběh, který mne celkem zklamal. První dvě třetiny knihy se mi moc hezky četly, ale ke konci jsem se začala ztrácet v postavách a rozuzlení příběhu se mi nelíbilo.

moudivlacek
18.12.2021 5 z 5

Ohó!!! Tak za mě spokojenost. Sice jsem si zpočátku říkala, že to nebude nic moc, ale postupně děj graduje a přestane až na konci knihy.
Paličatá a zarputilá detektiv Jo mi opravdu dost připomínala detektiva Kim od spisovatelky Angely Marsons. Ženu s minulostí, která ale bojuje za spravedlnost. Nezajímá ji nic jiného než práva mrtvých na vyjasnění zločinu. Jo je postavena mimo službu a když pátrá policie o únosu a přesto ji nikdo nechce vzít nazpět, je to divné, a tak začne na své vlastní frontě.
Po přečtení knihy si říkám, kdo vlastně někdo z nás lidí je - no rozhodně ne člověk, ani ne zvíře, prostě monstrum.... Ráda se pustím do dalšího dílu.

sachista
06.12.2021 4 z 5

Úvod je zdlouhavější, následně nabere celý děj rychlý spád a hned je konec hlavní záhady s následnou akcí a dovysvětlováním. Osobně preferuji spíše dlouhé čekání na rozuzlení, nicméně poslední třetina knihy nenudila a neztratila tempo z prostřední části. Druhý díl z této série moji knihovnu pravděpodobně rozšíří.