Miznúce dievčatá

Miznúce dievčatá
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/500931/bmid_miznuce-dievcata-654c9b4ebd359.jpg 4 1834 1834

Bola dosť blízko na to, aby videla, že dievča napísalo na stenu slovo jasnou červenou krvou. Vlastne to ani nebolo slovo. Meno... Jedného dňa zmizne v ospalom americkom mestečku Denton krásna sedemnásťročná Isabelle Colemanová. Všetci obyvatelia sa pustia do hľadania, no jediné, čo sa im podarí objaviť, je jej mobilný telefón. Nečakane sa však v meste zjaví iné unesené dievča – otrasené a traumatizované po roku väznenia –, ktoré vôbec nereaguje na svet okolo seba. Detektívka Josie Quinnová, ktorú práve suspendovali, sa rozhodne po zmiznutej Isabelle pátrať na vlastnú päsť. Má však len jedinú stopu, po ktorej sa môže vydať. A tou je záhadné meno Ramona. Tuší, že obe zmiznuté dievčatá majú niečo spoločné a Ramona je tajuplným kľúčom k tejto záhade. Josie Quinnová sa púšťa do zúfalých pretekov s časom. Za každú cenu musí nájsť Isabelle živú. Postupne zisťuje, že zmiznutých dievčat je viac, lenže nikto jej neverí. Podarí sa jej napriek tomu chytiť šialenca, ktorý ich unáša? A na aké temné miesta sa bude musieť vydať, aby odhalila pravdu, ktorú nikto nechce vidieť?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Cosmopolis

Vanishing Girls, 2018

harena
23.03.2022 4 z 5

Zatím přečten první díl a vypadá to, že jsem díky čtenářské výzvě narazila na dobrou sérii. Snad to tak půjde dál. Příběh má zatím vše, co od krimi románu očekáváme. Pomalu gradující napětí, zajímavá hlavní hrdinka detektivka Josie Quinnová, příběh má spád a švih a proto se dobře čte a zapomenete chvilku na problémy světa. Mám už druhý díl doma a budu naší Josie držet palce.

verka5083
20.03.2022 3 z 5

Skvělá kniha, u které stránky rychle utkají, má spád a konec byl skvělé promyšlený a dobře udělaný. Jen musím souhlasit s tím, co tady bylo už napsané. Je tu až moc velké množství dívek, které zmizely už v minulých letech, ale nikdo je nehledal, to se mi moc s realitou nejeví. I tak si ale další díl určitě přečtu.

VěraČamková
19.03.2022 3 z 5

Knížka se četla dobře, jenom mi přišel příběh až moc přitažený za vlasy, takové množství zmizelých dívek, které předtím nikdo nehledal, zapojení policistů do zločinu, aniž by si toho v předchozích letech vůbec hlavní hrdinka všimla ... Na plný počet hvězd to prostě není...

Andrea7272
19.03.2022 5 z 5

Super čtení jsem nadšena. Hned se pouštím do dalšího dílu :-)

-markéta-
18.03.2022 3 z 5

(SPOILER) Dlooouho jsem nebyla tak nejistá hodnocením.
Když jsem knihu začala číst, tak mě absolutně nebavila, děj byl zdlouhavý, málo akce (na můj vkus), postavy nic moc, no prostě do poloviny jsem byla hooodně zklamaná.
V cca 60 % jsem se přistihla, že vlastně potřebuji číst dál a zjistit, co se děje a jak se to bude vyvíjet. Poslední čtvrtina knihy byla famózní! Byla jsem nadšená!
Miluji, když v krimi příběhu jsou ve zločinu zamotaní policisté, kdy jsou spolupachatelé.
Docela mě zarazilo, že hned v prvním díle série umře tolik (2) důležitých postav.
Po dočtení knihy jsem vlastně nedokázala určit, jestli se mi jako celek líbila. Kvůli nudnému začátku jsem bohužel musela dát pouze 3 hvězdičky, i když jsem z konce knihy byla unešená. V sérii zkusím pokračovat.

Gabetka
14.03.2022 4 z 5

Na prvních stránkách mi Josie přišla pořádně vlezlá a otravná, ale když nás autorka seznámila s její minulostí, názor jsem změnila. Postavy byly reálně vykreslené s dobrými i špatnými stránkami, autorka se nebála jim pořádně zavařit, došlo k nějakým překvapením v ději a příběh byl zamotaný a vysvětlený tak akorát. Na konci do sebe vše zapadlo a já jsem docela zvědavá na další pokračování.

SleepyAllDay
13.03.2022 4 z 5

Super kniha, příběh poutavý.
Velice cením krátké kapitoly!

Luskal
09.03.2022 5 z 5

Velmi napínavá kniha, člověka nutí číst další a další kapitoly. Téma velmi pochmurné a často mi při čtení bylo úzko. Občas jsem se ztrácela v postavách, protože jich bylo v příběhu docela dost, ale i tak rozhodně doporučuji a těším se, až si přečtu i další díly ze série.

Dajine
09.03.2022 5 z 5

Dobrý příběh se spoustou nevyřčeného. Tajemství, která nutí číst další díly.

Pavlína2019
06.03.2022 5 z 5

Velice ráda dávám plný počet hvězdiček! Vynikající kniha! Důkaz - přečtená za den a kousek. Ohromně napínavá! Výborný děj, nedá se přestat číst. Autorka skvěle popsala postavy, okolí, pocity. Jsem nadšená. Samozřejmě smutné téma, rozhodně, ale zajímavé. Poměrně krátké kapitoly, takže se příjemně čte. Pravda, poněkud více postav, ale člověk se prostě musí soustředit možná trochu víc než na jednodušší knihy. Je to tím, že je tak vrstvená a propracovaná. Všem doporučuji.

marta8617
04.03.2022 5 z 5

Wow... Obvykle čtu knihy dlouho.. Tuto jsem začala číst v úterý a dnes ve čtvrtek jsem zhltala poslední stránky. Úžasná kniha, super děj.. I když jsem četla už spoustu detektivek, tak tahle byla jedna z nejlepších.. Až do konce jsem netušila, jak to dopadne.

MarianP
03.03.2022 5 z 5

Dobre napísaná kniha, celkom akčná, plná pátrania a to sa mi páčilo. Občas trochu pritiahnutá za vlasy, ale zaslúži si pozornosť !

clarkens
01.03.2022 4 z 5

Mě se to četlo dobře! Děj mi přišel zajímavý, líbilo se mi, že i když se dopadl vrah, tak se děj vyprávěl ještě trochu za hranici dopadení. Určitě sáhnu po dalším dílu!

cucik14
22.02.2022 5 z 5

První kniha, kterou jsem od této autorky četla a musím říct, že se mi hodně líbila, i když osobně nemám příliš v lásce ženské spisovatelky thrillerů :D
Jen malý poznatek, který mě jako zdravotníka zaujal (i když je možné, že v Americe to mají jinak). Když se u nás převáží pacient do jiného zařízení, tak se nejdřív vše obvola, zjistí se, kde je místo a kde ho přijmou. Opravdu se policajti se sestrama nedohaduji na chodbě :D
Těším se, až se začtu do dalšího dílu.

gordon13
16.02.2022 4 z 5

Velmi čtivá kniha s celkem zajímavým příběhem, docela drsným koncem,
již tradičně překombinovaná a prakticky nereálná...za mě lepší průměr.

Ondra_P
16.02.2022 5 z 5

Povedená detektivka, kde se příběh pěkně pomaličku poodkrývá až do konce knihy. Jossie Quinnová mě bavila, takže určitě budu pokračovat dalšími díly.

snimcibdim
06.02.2022 odpad!

Vyslechnuto jako audiokniha a doposlechnuto jen díky vynikající interpretaci Zuzany Slavíkové.
Knížka sama je poměrně hloupoučká a naivní, má neoriginální námět, nezajímavé postavy, vývoj děje založený na sledu náhod. Celé silně za vlasy přitažené=uhozené. Sexuálně explicitní téma zpracované totálně sterilně, bezzubě a dietně (scénka v bunkru mi přišla dokonce komická).
Podprůměr.

martina2540
03.02.2022 4 z 5

Kniha se mi poměrně líbila. Vytknout mohu to, že zhruba do strany sto pro mě nebyla úplně čtivá, pak už se četla jedním dechem. Také jsem se ztrácela ve jménech.

Siraelxy
02.02.2022 3 z 5

Klasický thriller s fajn vyšetřovatelkou, temnou zápletkou, dost děsivým rozuzlením a hnusným monstrem.
Byla to moje první kniha od Lisy Reganové, ale jistě ne poslední.

miczoken
01.02.2022 5 z 5

Tento dárek od Ježíška jsem v podstatě přečetla jedním dechem. Příběh se čte velmi dobře, je napínavý, hrůzostrašný, má děj. Bohužel je jedna věc, která tuto knihu celkem degraduje - a tou je gramatika. Po páté hrubce jsem je přestala počítat. Pravidla měkkého i a tvrdého y se učí na prvním stupni základní školy.