Miznúce dievčatá

Miznúce dievčatá
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/500931/bmid_miznuce-dievcata-654c9b4ebd359.jpg 4 1834 1834

Bola dosť blízko na to, aby videla, že dievča napísalo na stenu slovo jasnou červenou krvou. Vlastne to ani nebolo slovo. Meno... Jedného dňa zmizne v ospalom americkom mestečku Denton krásna sedemnásťročná Isabelle Colemanová. Všetci obyvatelia sa pustia do hľadania, no jediné, čo sa im podarí objaviť, je jej mobilný telefón. Nečakane sa však v meste zjaví iné unesené dievča – otrasené a traumatizované po roku väznenia –, ktoré vôbec nereaguje na svet okolo seba. Detektívka Josie Quinnová, ktorú práve suspendovali, sa rozhodne po zmiznutej Isabelle pátrať na vlastnú päsť. Má však len jedinú stopu, po ktorej sa môže vydať. A tou je záhadné meno Ramona. Tuší, že obe zmiznuté dievčatá majú niečo spoločné a Ramona je tajuplným kľúčom k tejto záhade. Josie Quinnová sa púšťa do zúfalých pretekov s časom. Za každú cenu musí nájsť Isabelle živú. Postupne zisťuje, že zmiznutých dievčat je viac, lenže nikto jej neverí. Podarí sa jej napriek tomu chytiť šialenca, ktorý ich unáša? A na aké temné miesta sa bude musieť vydať, aby odhalila pravdu, ktorú nikto nechce vidieť?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Cosmopolis

Vanishing Girls, 2018

krejcovka76
11.08.2022 5 z 5

Pro mě prvotina od této autorky. Půjčila jsem si jí náhodou v knihovně a protože mám problém s nálepkami Světový bestseller, bála jsem se, že to bude další podobná "slátanina" . Knížka od začátku překvapila svižným tempem. Chvilku jsem byla zmatená z jednotlivých příběhů, které do sebe ale na konci knížky neuvěřitelně zapadly a vytvořily velmi povedenou zápletku. Hlavní hrdinka mi byla tak neuvěřitelně sympatická, až jsem měla pocit, že jí doopravdy znám. Prožívala jsem s ní všechny její stavy, plné lásky, nenávisti, ponížení, strachu nebo vítězství. Další postavy jako Luke, Noah i Ray byly tak opravdové, že jsem po dlouhé době cítila, že ten příběh se odehrává kolem mě a je neuvěřitelně reálný a blízko. Už se moc těším na další příběhy.

pedobro
06.08.2022 4 z 5

Překvapivě dobré na začátek série, až mám chuť přečíst si další díl.

ElleNora
04.08.2022 4 z 5

Velice povedená kniha, trochu mi ale vadilo posledních cca 60 stránek, které mi po odkrytí hlavní zápletky připadaly nadbytečné.

PolBara
01.08.2022 4 z 5

Moje první kniha od autorky a určitě ne poslední. Kniha mě bavila, hlavní hrdinka Josie mi byla sympatická - odhodlaná, trochu tvrdohlavá a temperamentní. Hlavní myšlenka rozhodně zajímává, děj plný akce. Těším se na další díly série.

KnihomolkaKatka
29.07.2022 5 z 5

Kniha je napínavá od začátku do konce. Lisa Reganová je autorka, která se nebojí zabíjet, nebojí se krve v knihách a nebojí se zvrácenosti. Atmosféra ve dvou scénách byh se nebála říct až možná trošku do hororu (alespoň lehce.) Nejvíc mě mrazilo ze scény spojenou s June. Kdo četl, jistě pochopí. To byla síla.
Josie Quinnová, vyšetřovatelka této knihy se také s nikým nemaže. Dělá v podstatě to, co chce a o čem věří, že je správné i když k tmu neváhá pužít i nesprávné prostředky. Je prostě svá. A to se mi na ní líbí. Co se týče vyšetřování případu je zkrátka nezastavitelná. :) Její postava je svým způsobem určitými věcmi v celku originální. Rozhodně charakterem, s takovou vyšetřovatelkou jsem se ještě nesetkala. Obdivuju jí.
Autorka píše velice čtivě, napínavě a mrazivě. Umí skvěle vystihnout atmosféru a kdzž je tam celkem dost i civilní život Josie, nijak to příběhu neubírá na dynamice a není to rušivé, což často bývá (viz kniha V lese visí anděl od pana Bjorka). Rozhodně se pustím do dalšího dílu. Těším se :). Určitě doporučuju milovníkům thrillerů. Je to masakr :). Jsem nadšená.

adela2230
25.07.2022 4 z 5

Kniha má zajímavý příběh, ze začátku mi příběh přišel mírně zmatený a zdlouhavý. Ale pak nastaly zvraty, které knize dodaly spád a pak se kniha četla velmi dobře.

krevetka79
19.07.2022 5 z 5

Skvělá a velmi čtivě napsaná knížka ....
Autorka je Robert Bryndza v sukni ... Určitě se tu rýsuje úžasná série...
Nechybí napětí, odhalení střídá odhalení ...
Přečteno za dva dny skoro jedním dechem
Ideální knížka na dovolenou.
Už se těším na další díly

namornice
15.07.2022 4 z 5

Slušný začátek série, která se bude líbit hlavně fanouškům Angely Marsonsové nebo Roberta Brynzy - stejně jako v jejich knihách je i tady hlavni hrdinka vyšetřovatelka žena. Josie Quinová není úplně nesympatická, ale Kim Stoneová mi sedí víc. Kniha je celkem čtivá, napínavá plná zvratů. Po zmizení mladé dívky Isabelle se Josie, která je momentálně mimo službu, pouští na vlastní pěst do pátrání. Zjišťuje, že Isabelle není jedinou dívkou která se ztratila. Děj má ze začátku trochu pomalejší tempo, ale postupně se to rozjíždí. Líbila se mi velmi zdařilá interpretace Zuzany Slavíkové. Další díly ze série jsi určitě taky ráda poslechnu. Za mě určitě doporučuji.

TVer
15.07.2022 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, rozhodně jsem nečekala další a další odhalení v rámci celé knihy. Doporučuji

Katerina015
14.07.2022 5 z 5

PeckA, vyborne se cetla. Doporucuji

Canniosh
08.07.2022 5 z 5

Tak takovouto pecku jsem fakt nečekal. Dostal jsem se k této spisovatelce a knize vlastně jen díky doporučení v rámci letošní čtenářské výzvy, a určitě nelituju. Příběh je vystavěn na představách děsu, které unesené dívky musejí prožívat, což umocňují krátké kapitoly, které přesně pocity dívek popisují, a čtenáře tak utvrzují v tom, že detektiv Quinnová by fakt měla pohnout a odhalit pravdu co nejdříve. Obrovský rozsah tohoto případu, množství lidí i doba, po kterou se tyto skutky děly, to mi až tak nesedělo, přece jen mám raději knihy o vyšetřování menších případů (byť neméně brutálních), ale nakonec proč ne, aspoň jsem měl zajímavou změnu; a vysoce kvalitní, čtivou, depresivní, zajímavou. Je mi jasné, že další knihy této autorky jsou v tuto chvíli již povinností.

knihomolka_eli
08.07.2022 3 z 5

Knižka sa čítala dobre a rýchlo. Prvá polovica ma neskutočne bavila, dobrý námet, napínavý dej, zaujímavý prípad a sympatická vyšetrovateľka.
Potom ale prišlo postupné rozuzľovanie, odkývanie toho, kto všetko je vlastne do únosov mladých dievčat nejako zapojený a to mi už prišlo veľmi pritiahnuté za vlasy. Na mňa to pôsobilo až príliš prekombinovane a neuveriteľne. A tá akcia bola už tiež taká cez.
Zároveň to ale bolo veľmi čtivé a určite sa pustím aj do ďalšej časti, som zvedavá, ako sa autorka popasovala s ďalšou knižkou zo série.
No z tohto žánru som čítala naozaj už aj lepšie knižky.

veriszv
07.07.2022 4 z 5

Svérázná a neuvěřitelně sympatická detektiv Josie Quinnová je postavou, na které to celé stojí. Momentálně je suspendovaná, a tak se poušti do pátrání na vlastní pěst, protože prostě nemůže jen tak nečinně sedět.
Až nepříjemně reálné, na můj vkus dost drsné, ale kniha se prostě nedala odložit.
Josie je postava, které fandíte od začátku do konce a místy zadržujete dech, protože o ni máte vážně strach.
A tak se před vámi pomalu odkrývá skvěle napsaný a poskládaný příběh. I když je vyšetřování docela komplikované a zamotané, všechno je vysvětleno a všechno dává smysl.
Takže i přesto, že to bylo docela drsné čtení, asi se pustím do dalšího dílu Dívka beze jména, protože detektiv Quinnová mě fakt bavila.

uzivatel6305
06.07.2022 5 z 5

Lidičky, opět pecka! Vemte si dovču, sedněte si na terásku, zavřete dveře, vypněte mobil, dejte si něco dobrého a nenechte se rušit. A když se chvíli nic neděje, věřte, že zase přijde šok! Skvěle, poutavě napsáno, děj se pomalu odkrývá, spousta překvapení, různobarevné charaktery, napětí... No prostě všechno. Tak hezkou zábavu! Já jdu na další.

birgitte
06.07.2022 5 z 5

Skvělý detektivní román, velice čtivý, autorku hned zařadím mezi své oblíbené. Doporučuji všem těm, kdo mají rádi kvalitní detektivky

Micandy
16.06.2022 5 z 5

Moc povedená detektivka, vůbec jsem nečekala, že bude až tak skvělá. Mě se líbila víc než Němý křik od A.Marsonsové. Tady mi určitě více vyhovuje její styl psaní a tím mě děj vtáhl.
Prostě jsem si tuhle knihu parádně užila a autorku si dávám na seznam. Těším se na další díly.
Jinak Josie mi byla sympatická a jsem zvědavá jak se bude vyvíjet její postava a příběh s Lukem.

Anahk1
11.06.2022 5 z 5

Tak tohle vypadá na dobrou sérii.. První díl super, čtivé, napínavé.. Vrhám se na další příběh s Josii Quinnovou.. doporučuji!!

šipek
07.06.2022 5 z 5

Velice dobrá detektivka na začátek nové serie s Josie Quinnovou. I když jsem si říkal, že si dám chvilku pauzu od dalších serii tak mi to nedalo a šáhl jsem po další nové serii kriminálních případů. A múžu říct vůbec nelituji. Krátké kapitoly plné zvratů no paráda. Vřele doporučuji.

evelýny
05.06.2022 2 z 5

Odporné a skličující, dívky divně mizející
a minulost stále dotírá.
Než zatáhne se opona nutno umlčet démona.
Přítomnost vše rozkrývá v jednom jméně: RAMONA...

Detektivní příběh o tom, jak jedna slabá policistka s tíživou minulostí všem vytřela zrak.
Lehce předvídatelné, občas šokující, někdy fascinující. Trochu vykonstruované, patetičnost všudypřítomná a tím lehce manipulovatelné.
Chápu vysoké hodnocení tohoto příběhu, však u mě slabý průměr.
Přesto velmi čtivé, takže já v sérii hodlám pokračovat.

P.S.: Dobrý autorčin záměr :-))

Audiokniha: čte Zuzana Slavíková - zastřeně, nekompromisně.

Peggy2711
29.05.2022 4 z 5

Pěkně napsané, Josie se mi líbila a přála jsem jí ať není suspendovaná a může vyšetřovat naplno. Četlo se to velmi dobře, pořád se něco děje a je nad čím přemýšlet. Vrhám se na další díl