Mlčení jehňátek

Mlčení jehňátek
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/545487/bmid_mlceni-jehnatek.png 5 1984 1984

Hannibal Lecter série

Nejslavnější kniha ze série o Hannibalu Lecterovi, geniálním vrahovi s chutí na lidské maso. Podobně jako v Červeném drakovi se tu vyšetřovatel FBI – tentokrát ovšem žena Clarice Starlingová – obrací právě na něj, aby pomohl s dopadením jiného šíleného zabijáka, muže přezdívaného Buffalo Bill pro jeho zálibu stahovat své oběti zaživa z kůže. Ambiciózní Clarice se úkolu ujme s policejní profesionalitou, ale taky obrovským soucitem pro oběti těchto strašlivých zločinů. Kniha byla odměněna Cenou Brama Stokera za nejlepší román roku 1988 a dodnes se řadí mezi nejlepší a nejnapínavější krimithrillery všech dob.... celý text

Literatura světová Horory Thrillery
Vydáno: audiokniha , Audiotéka

The Silence of the Lambs, 1988

Interpreti: Dagmar Čárová

sidonie kermack
10.02.2012 5 z 5

Knížku jsem přečetla jedním dechem.

Horxus
13.01.2012 5 z 5

Vlastne ani nevim jestli se mi kniha libila. Byla rozhodne zajimava a autor dokazal skvele popsat vsechny nechutnosti, az jsem si rikala kde na to Harris prisel. Ale pribeh velmi zajimavy a chytlavy.

THERISA
10.01.2012 5 z 5

Za sebe musím říct, že knižní verze příběhu strčí tu filmovou s přehledem do kapsy! Nebýt vynikajícího Hopkinse, sterilní výkon Fosterové by celý potenciál příběhu zabil. (A já se ptám, za co ten Oscar, Jodie???)
Nicméně - super atmoška knihy, skvělá propracovanost postav a napětí, které Harris už pro mě v žádné z následujících knih nezopakoval.

Leeslie
06.11.2011 4 z 5

Kniha je bezpochyby výborná, ale něco tomu schází, a to něco obsahuje právě filmová verze. Takže kniha skvělá, ale film ještě o kus lepší. Vrcholem díla jsou bezesporu rozhovory mezi Hannibalem a Clarrise ve vězení, ty jsem si obzvláště užil...

Looola
01.09.2011

možná si budete myslet že jsem nějaká sadistka apod., ale já fandila Jamu Gumbovi, aby dokončil své dílo....

DustinMind
26.08.2011

Kniha pro mě byla rozhodně děsivější a napínavější než zfilmování, ale rozhodně se mi líbila v obojí podobě.

Temný snílek
31.07.2011 5 z 5

Úžasný thriller, kde je vykreslena mysl jak šíleného génia, tak i vyšetřovatelky FBI. Kniha se mi líbila ještě o trochu více než film a to film byl dokonalý.

Darthanan
25.07.2011

Líbilo se mi, že autorovi nešlo jen o vykreslení krvavých scén a probuzení strachu ve čtenářích, ale že se snažil přiblížit uvažování sériového vraha. Člověk knihu přečetl jedním dechem. Ale na druhou stranu je Harris úžasný manipulátor, celý příběh a popis Hannibala postavil tak, abyste ho začali zbožňovat a po přečtení Zrození si začali říkat, že za to jaký je, vlastně nemůže. Myslím, že v soutěži o nejsympatičtějšího psychopata by ode mě Lecter dostal hlas.

WEIL
02.07.2011 3 z 5

Na jedné straně parádní zločinec, na druhé straně vyšetřovatelka, která se snaží parádního zločince dešifrovat nejen pro sebe, ale i pro čtenáře.

joslin
26.06.2011 5 z 5

Knihu jsem četla jako mládě, dřív než jsem se dostala k filmovému zpracování. Musím uznat, že Harris si fantasticky hraje se čtenářovou myslí, že si nakonec Lectera zamiluje každý a těší se na další stránky v knize, kde ho mladá agentka navštíví ve věznici, kde je zavřený jako zvíře, což on svou jednou částí duše je.

Corehead
08.05.2011 5 z 5

Perfektní thriller,samozřejmě předloha lepší filmu.Čtení uteklo jako voda.Dávám pět hvězdiček.

evickakyticka
17.03.2011 5 z 5

Skvělá kniha, jako filmová předloha daleko napínavější. Určitě jsem se nenudila ani na jedné stránce a děj pěkně ubíhal. Pěkné vykreslení postav Clarise i Lectera. Nemám co dodat. Plný počet!

Rockwood
16.11.2010 4 z 5

Velice dobré počtení :). Třebaže jsem filmové provedení viděl už několikrát (a tehdy nevědom toho, že to je adaptace stejnojmenného románu) bylo to napínavé.

petr2
30.11.-0001 5 z 5

Mistrovský kousek ! Možná to nejlepší psycho jaké jsem kdy četl.SUPER

Alix
30.11.-0001 5 z 5

Děj je napínavý, doktor Lecter charismatický a film knize taky neudělal žádnou ostudu.