Mlčení jehňátek

Mlčení jehňátek
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/545487/bmid_mlceni-jehnatek.png 5 1984 1984

Hannibal Lecter série

Nejslavnější kniha ze série o Hannibalu Lecterovi, geniálním vrahovi s chutí na lidské maso. Podobně jako v Červeném drakovi se tu vyšetřovatel FBI – tentokrát ovšem žena Clarice Starlingová – obrací právě na něj, aby pomohl s dopadením jiného šíleného zabijáka, muže přezdívaného Buffalo Bill pro jeho zálibu stahovat své oběti zaživa z kůže. Ambiciózní Clarice se úkolu ujme s policejní profesionalitou, ale taky obrovským soucitem pro oběti těchto strašlivých zločinů. Kniha byla odměněna Cenou Brama Stokera za nejlepší román roku 1988 a dodnes se řadí mezi nejlepší a nejnapínavější krimithrillery všech dob.... celý text

Literatura světová Horory Thrillery
Vydáno: audiokniha , Audiotéka

The Silence of the Lambs, 1988

Interpreti: Dagmar Čárová

taikatalvi
13.04.2017 5 z 5

Pre mňa top kniha, tak ako aj film s úžasným Anthonym Hopkinsom. Kniha je fakt prepracovaná, tie myšlienky, rozbory. Odporúčam.

SeverusSnape
22.03.2017 5 z 5

Miluju a milovat budu.Úžasná knížka od úžasného autora.Film není špatný,ale z knihou se nedá srovnat.Kniha je až neuvěřitelně propracovaná a skvěle se čte.

Rade
12.03.2017 5 z 5

Když knihu srovnám s různými pozdějšími thrillery na podobné téma, tak se mi zdá prostě lepší: mrazivé, děj bez nadbytečných odboček, napínavé, srozumitelné a logické, uvěřitelné, s psychologickým přesahem, na svou dobu originální, nepřekombinované (řekla bych, že překombinovanost je nejhorším nešvarem současných thrillerů a detektivek). Takže nakonec za pět, i přes ten divný překlad.
Část jsem četla ve večerním vlaku, sama v kupé, zešeřelá chodbička, za okny tma, vhodnější knihu jsem si nemohla vybrat…

Susan94
05.03.2017 4 z 5

Dokonalá kniha, dokonalý film. Pokud si myslíte, že tento příběh znáte dokonale díky filmu, přečtěte si knihu. Najdete tam nový rozměr, nový pohled,.... Díky knížce více všemu porozumíte a osobně já si o postavě doktoraLecterai i agentce Starlingové udělala nový obrázek.

Dee.Grusova
13.02.2017 5 z 5

Nikdy jsem nečetla nic podobného a myslím, že ani nebudu číst! Naprosto brilantní propracovanost postav, děje.. Napínavé do poslední chvíle, čtivé, geniální.

Manyna
12.02.2017 3 z 5

Předem podotýkám, že film jsem neviděla, takže nemůžu srovnávat. Ale! Já jsem asi čekala něco víc, byla jsem knihou lehce zklamána. Doktor Lecker a rozhovory s ním bylo to nejlepší, co kniha přinesla, zbytek už tak dobrý nebyl.

Metroušek
11.02.2017 5 z 5

Velice se přimlouvám, aby nějaký český vydavatel nechal znovu a tentokrát adekvátně přeložit tak vynikající, ba přímo dokonalá literární díla, jakými jsou tři knihy s dospělým Hannibalem. V originále (mám všechny tři plus Juniora) je vidět, že Harris promyslel mnohokrát doslova každou větu, a pak ji vytesal jako do mramorového náhrobku. O tuto psychologickou sílu ošizený český čtenář do značné míry přichází. Přitom jde o jednu ze zásadních sérií thrillerů a hororů všech dob. Jenom neználek si může myslet, že toto je pokleslá, braková literatura, a podle toho s ní zacházet!

dreamhex
21.01.2017 4 z 5

Tuto knížku jsem objevil doma náhodou. Nakonec je to jedno z příjemných překvapení, napínavý čtivý příběh, určitě stojí za přečtení.

Kaemni
20.01.2017 5 z 5

Kniha patří mezi mé oblíbené. Příběh je napínavý a čtenáře baví. Když jsem knihu četla, spojovala jsem si jednotlivé postavy s herci z filmové verze. O výkonu A. Hopkinse ve fimovém zpracování nemá cenu polemizovat. Ráda se ke knížce i filmu vracím.

gonegirl
18.01.2017 5 z 5

Po této knize jsem sáhla hned po shlédnutí filmu, který se stal také rázem jedním z mých nejoblíbenějších. Neuvěřitelný talent Anthony Hopkinse v roli šíleného psychiatra Hannibala Lectera se zkrátka nezapře.
Ačkoli jsem knihu četla až po shlédnutí filmu, velmi se mi líbila. Přečetla jsem si ji, abych zjistila, jestli kniha nebyla ve filmu o nějaké pasáže ochuzena a také abych trochu nahlédla do autorovy poněkud zvrácené mysli. Jsem ráda, že jsem tak udělala a už se těším na přečtení Hannibala.

edith79
11.01.2017 5 z 5

K této knížce není co dodat. Právem je považována za bestseller podle kterého vznikl kultovní film, který si taktéž plným právem odnesl pět Oscarů.

ArwenAragorn
04.01.2017 5 z 5

Kniha se mně moc líbila, ráda se k ní vracím. Řekla bych, že nebýt skvělého obsazení filmu (moji oblíbení herci opět ukázali, že jsou ve skvělé formě), jednoznačně bych řekla, že kniha byla lepší.

Akemi4
03.01.2017 5 z 5

Nesmírně čtivá kniha, užívala jsem si ji ještě víc jak (dost podařený) film.

FifrQzypf
21.12.2016 3 z 5

Již jsem četl vícero knih, od kterých jsem viděl i zfilmovanou verzi, ale tato je jediná, kde film byl lepší a to mnohem lepší. Autorův um ani zdaleka nepodnítil mou fantazii k něčemu, co by se aspoň blížilo skvělým hereckým výkonům a atmosféře filmu. Kniha je dosti průměrná, snadno zapadne mezi stovky jiných.

Kardoš
19.10.2016

kniha lepší než film

Fondis
07.10.2016 5 z 5

Moc sem se bavil. Vůbec nevím, proc sem čekal tak dlouho... nebudu tady vypisovat. Tohle je prostě kult.

Brace
13.09.2016 4 z 5

V době vydání jistě nemalý zázrak, v roce 2016 pouze dobrá kniha. Gumb byl vyšinutý šílenec, ale čtenáři moc strachu nenahání. Doktor Lecter je samozřejmě borec, ale příliš si jej zde neužijete. Za posledních 15 - 20 let se s podobnou tématikou pracovalo již tolikrát (J. Deaver, Ch. Carter, K. Slaughter), že Mlčení jehňátek ztratilo svůj punc geniality. Ovšem primát panu Harrisovi upřít nemůžeme.

Insignitka
05.09.2016 3 z 5

Jedna z mála knih, u které bych řekla, že film je lepší než kniha

AlexisG
01.09.2016 4 z 5

Po Červeném drakovy další skvělé dílo. Z nějakého důvodu mě ale Červený drak bavil víc.

Silber
02.08.2016 5 z 5

(10/10, přidávám do doporučených) Film znám už hodně dlouho (a vždycky tato filmová série patřila k mým oblíbeným), ale dlouho jsem nevěděl, že to byla původně kniha, která tohle všechno začala. A i když jsem film viděl už kolikrát, stejně mě kniha hrozně bavila a doslova jsem ji zhltl. Dokonce mě navnadila natolik, že jsem znovu zhlédl filmy i seriál a díky začerstva přečteným knihám teď mohu sledovat, kde se seriál inspiroval dialogy a třeba i událostmi, které byly ve filmech vynechány.