Most na Belle Island

Most na Belle Island
https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/455059/bmid_most-na-belle-island-8l1-455059.jpg 4 19 19

Mladý právnik Benjamin Booker sa po ponižujúcej prehre na súde rozhodne, že už nikdy neuverí krásnej žene. Dôjde však k vražde a starší spoločník ich firmy nie je spokojný s vyšetrovaním. Požiada preto Benjamina, aby celú vec preskúmal. Ten nadšene súhlasí, aby mohol aspoň na chvíľu opustiť Londýn. Dôkazy ho dovedú na malý ostrov na Temži, zahalený hmlou a tajomstvom. Čoskoro sa zaľúbi do hlavnej podozrivej – do ženy, ktorá tvrdí, že ostrov už desať rokov neopustila. Dá sa jej však veriť? Isabelle sa na ostrove Belle Island cíti v bezpečí a vedie plodný život, no strach jej nedovolí ho opustiť. Keď sa objaví pán Booker s novinkami, je šokovaná. Ostrov desať rokov neopustila, ale mala sen, v ktorom videla mŕtveho muža v jeho pracovni. Alebo to nebol sen ale spomienka? Bola na neho nahnevaná, ale jeho smrť si nikdy nepriala. Keď zomrie ďalší človek, dôkazy vedú priamo k Isabelle. Tá nevie, komu má veriť: peknému právnikovi alebo obdivovateľovi, alebo priateľom, ktorí prídu na ostrov? Nakoniec vysvitne, že každý z nich mal niečo proti mŕtvemu mužovi. A môže vlastne veriť svojej vlastnej mysli?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , i527.net

The Bridge to Belle Island, 2019

evineckY
26.02.2023 4 z 5

Je to taková historická ''detektivka''.
Kniha se četla dobře, ale výtky bych mněla, tak že na 5 hvězd to není.

Starmoon
16.01.2022 4 z 5

Klassenovej Tajomstvo Pembrooke Parku mi v čase šestonedelia doslova zachránilo psychiku. Odvtedy som čítala od nej aj pár iných kníh, žiadna ma však neupútala podobne intenzívne. Neviem, či to bolo hormonálnym rozpoložením alebo som si hneď na prvýkrát vybrala na prečítanie tú najlepšiu od nej, faktom však je, že odvtedy v Klassenovej repertoári márne hľadám ďalší román, ktorý by som najradšej čítala dňom-nocou. Ani Most na Belle Island ním nebol, skôr naopak. Zrejme si ho zapamätám ako ten typ knihy, z ktorej si pred spaním (s)pokojne prečítate pár kapitol, ale keď sa vám to pre časové dôvody či únavu nevyjde, vlastne vám to nie je ani veľmi ľúto.

Na to, že to bola regentská detektívka, ma vrah a jeho motív zaujímali minimálne. Možno až v poslednej štvrtine sa mi zdalo, že sa dej rozbehol. Trochu ma tiež sklamalo, že som pomerne skoro odhalila vraha. K ďalším mini mínusom by som pridala to, že Klassenovej postavy síce žijú v 19. storočí, správajú sa však skôr ako súčasní Američania, ktorí sa strojom času preniesli do 19. storočia a snažia sa tváriť, že tam žili odjakživa...

Klassenová však píše dobre, zápletku má dôsledne premyslenú, reálie naštudované, postavy pomerne sympatické... Kto má chuť na niečo skôr nenáročné a atmosferické z čias regentského Anglicka s dejom netradične situovanom na ostrove na Temži (schválne, pred čítaním tohto románu som ani netušila, že také sú), toto môže byť fajn voľba.

Majka1979
08.05.2021 5 z 5

Možno som od knihy čakala niečo iné, ale veľmi ma prekvapila. Určite som čakala historickú romancu, namiesto toho to bolo niečo úplne iné a o to viac ma to potešilo.

Rodina, ktorá má svoje starosti a radosti ako každá iná. No ak sa stane vražda a začne sa vyšetrovať, príde sa na veľa zaujímavých skutočností.
V príbehu nechýba napätie, láska, zrada, dôvera, sklamanie a túžba. Túžba žiť šťastný život.
To všetko sa dá, keď sa vyrieši záhada vraždy jedného člena rodiny.
Ak máte takéto príbehy rady, určite neváhajte a pustite sa do vyšetrovania s nimi.

pip11
26.01.2021 5 z 5

Velmi příjemně jsem si užila tento neobvyklý příběh Jullie Klassen. Dobrá detektivní zápletka, která udrží v napětí. Děj knihy se odehrává převážně na jednom z ostrovů na Temži (fiktivním). Postavy, prostředí a celý příběh se mi moc líbil.

Marylaa
03.01.2021 5 z 5

Kniha je dost jiná než předešlé "klassenovky". Nemůžu si pomoct, ale přijde mi historicky trochu méně věrohodná. Tim myslím hlavně obyvatele ostrova a okolí, tak trochu jsou si tam všichní rovní (což je nevěrohodné). Když tohle pominu kniha se mi líbila. Protože kniha je jiná i v něčem jiném - v podstatě je to detektivka. Julie Klassen jak je vidět umí psát i detektivky a, pokud jde o mě, mohla by jich napsat víc.