Muž jménem Ove (filmová obálka)

Muž jménem Ove (filmová obálka)
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/508949/bmid_muz-jmenem-ove-muz-jmenem-ove-filmo-hLh-508949.jpeg 5 4589 4589

Román o lásce, pořádném nářadí a o tom, proč je důležité jezdit saabem. Ovemu je padesát devět let. Řídí saab. Na pozici předsedy družstva vlastníků ho sice vystřídali už před pár lety — což on sám považuje za převrat —, ale to mu rozhodně nebrání vykonávat funkci strážce pořádku. Samozvaného strážce pořádku. Když se do protějšího domku přistěhují noví sousedé a místo pozdravu se jim podaří nacouvat do Oveho poštovní schránky, spustí se kolotoč nečekaných událostí — začíná příběh o překvapivém přátelství, toulavé kočce a prastarém umění řídit. A o tom, jak se změní životy lidí, kteří se s Ovem setkají. Román Fredrika Backmana o starém vzteklounovi humorně ztvárňuje řadu důvěrně známých situací. Je to kniha, jež má svůj vlastní svět, ale zároveň nám říká něco důležitého o nás i naší době.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Host

En man som heter Ove, 2012

shmaic
23.07.2016 4 z 5

nechápu, jak to může mít stejné 5 hvězdičkové hodnocení, jako jonassonův stařík, na to to má příliš jednoduchý a zbrklý děj. ale 4 hvězdičky to dostat musí. doporučuji jako audioknihu, načtené Janem Vlasákem celý dílo působí fakt dobře, imitace věčně nasraného dědka je vskutku povedená:)))

Vladísek
20.07.2016 4 z 5

Oveho příběh mě prvních pár kapitol nijak zvlášť neoslovil.S přibývajícími kapitolami, kdy se před čtenářem začne odvíjet životní cesta tohohle mrzutého chlapíka, najednou zjišťujete, že Ove zase takový nelida a bezcita nebude a Vám nezbyde nic jiného než s ním sympatizovat. Kniha je pěkná, avšak smutná a k zamyšlení.

střapatá
19.07.2016 4 z 5

Dávám 3,5 hvězdy. Oveho minulost mě moc nebavila, zato přítomnost byla super. Jen mi vadila "pražská" mluva, k Ovemu se mi zkrátka nehodí.

Irsaf
19.07.2016 5 z 5

Hezký příběh

michaela7881
18.07.2016 5 z 5

Vyborny pribeh. Poslouchala jsem ho jako v audioknihu a nemohla jsem se od ni odtrhnout.

lucille48
18.07.2016 3 z 5

Tato kniha mě velmi překvapila, očekávala jsem od této knihy něco úplně jiného. Osobně k Ovemu sympatie nechovám, ani po tom, co jsem si celý román přečetla. Musím ale uznat, že je málo knih, které by byly na toto téma a já je přečetla celé. Tato kniha ukazuje, že každý se se zármutkem vyrovnává jinak. Nicméně číst znovu tuto knihu určitě nebudu.

Privda
18.07.2016 5 z 5

Prvních pár kapitol mě tento nabručený pán celkem rozčiloval, ale časem jsem si ho zamilovala. Čím víc stránek jsme měla přečtených, tím více mi byl tento bručoun sympatický a chovala jsem k němu čím dál víc pozitivních pocitů. Je to velice pěkný příběh. :) Všem tuhle knihu vřele doporučuji.... jsem si jista, že tahle kniha dostane opravdu každého. :)

Freemantle
15.07.2016 5 z 5

Jsem nadšený, skutečně nadšený a v duchu tleskám. Doslova každou volnou chvíli jsem věnoval jejím řádkům. Snad mě paní, vedle které jsem seděl včera na lavičce s knihou v ruce, už vytěsnila z hlavy - prvních několik stran jsem totiž skutečně řval smíchy a nedokázal se ovládnout. A pak jsem se uklidil domů a četl dál. A na konci, tam jsem řval taky, ale už ne smíchy. Frederik Backman a jeho Ove se nesmazatelně zapsal do mého literárního srdce.

dagmar7028
14.07.2016 5 z 5

Nejdřív mě ten starý bručoun příšerně štval, protiva jeden. A najednou jsem zjistila, že ho mám vlastně ráda. Překvapilo mě to. Jak se to přihodilo? Jak to autor dokázal, že si člověk ani nevšimne, že se vztah čtenáře k jeho hrdinovi změní?
Líbily se mi i další knihy F.Backmana, ale Ove byl první!!

preciousx
14.07.2016 5 z 5

Úžasné, Oveho jsem si postupně oblíbila, ale kdo mi hned padl do noty, byla Parvaneh, Oveho sousedka. Bavila mě, věděla jak na něho a uměla se vypořádat s jeho nerudností galantně a tak, že měl Ove pocit, že to dělá dobrovolně. Kniha je opravdu úžasná, vtipná, smutná a zároveň hrozně živá.

Michaeles
11.07.2016 5 z 5

Jedna z nejlepších knih co jsem za poslední dobu četl. Od začátku do konce jsem se bavil a nikdy bych neřekl ze i u knihy se mohu nahlas smát. Úžasná kniha, která určite stoji za přečtení. Doporučuji!

Již brzy recenze na blogu
www.vsude-plno-knih.blogspot.cz

FishCo.
07.07.2016 4 z 5

Prvních sto stran jsem váhal, zda je to pro mne či ne...jak však čtete dál a ten starý sympatický bručoun vám začne vlézat pod kůži všemi svými skutky tak už ji nelze odložit a člověka to thane až do konce.

Marika Vanova
29.06.2016 5 z 5

Nakonec se mi to líbilo a moc. Ze začátku to nevypadalo, ale jak přibývalo víc a víc stránek, tak se mi to víc a víc líbilo, až mi bylo líto, že už je konec. Docela jsem si toho starého nespokojence oblíbila.

iška
28.06.2016 5 z 5

Toho bručouna jsem si zamilovala. Kniha mě pobavila i dojala.

hledaseniki
27.06.2016 5 z 5

Co říct, co tu nebylo ještě řečeno. Muž jménem Ove je jedním slovem neuvěřitelná kniha. Příběh plný přátelství, lásky, samoty a všeho co k lidskému životu patří. Backman své čtenáře dokáže rozesmát, dojmout, zaujmout...
Z příběhu dýchá neuvěřitelná lidskost a i přesto, že Ove je bručoun dokáže čtenáře okouzlit. V příběhu dominují i vynikající postavy a za to všechno můžu Backmana jen obdivovat a žasnout nad jeho vypravěčským talentem.
Muž jménem Ove je nejlepší kniha jakou jsem kdy četla.

Jeanie
22.06.2016 4 z 5

Ove mi byl ze začátku protivný svojí nabručeností a po pár stránkách jsem chtěla knížku odložit. Naštěstí jsem to neudělala a nakonec možná i slzička ukápla :-)

pajzdaz
18.06.2016

Krásná práce se slovy. Věty mířené tak, že přesně zasáhnou svůj cíl. Alespoň mě zasáhly. V jednu chvíli jsem se smála a po pár stranách jsem plakala. Doporučuji.

Dalinea
17.06.2016 5 z 5

Báječná kniha s hlubokým přesahem

karolina0560
16.06.2016 5 z 5

Úžasně úžasný příběh, žila jsem s Ovem, dýchala jsem s ním a vše jsem s ním prožívala!
Backman je super autor! Pokud přemýšlíte zda si ji koupit nebo né určo po ní sáhněte, nezalitujete!

DariDerek
13.06.2016 5 z 5

Příběh plný emocí, podpory a přátelství, lásky, ale také samoty a deprese, touhy po "svobodě" a po pořádku, přesně tohle se ukrývá v knize s názvem Muž jménem Ove. Já si i pobrečela. A pokud chcete,více v recenzi v záložkách :)