Muž jménem Ove (filmová obálka)

Muž jménem Ove (filmová obálka)
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/508949/bmid_muz-jmenem-ove-muz-jmenem-ove-filmo-hLh-508949.jpeg 5 4589 4589

Román o lásce, pořádném nářadí a o tom, proč je důležité jezdit saabem. Ovemu je padesát devět let. Řídí saab. Na pozici předsedy družstva vlastníků ho sice vystřídali už před pár lety — což on sám považuje za převrat —, ale to mu rozhodně nebrání vykonávat funkci strážce pořádku. Samozvaného strážce pořádku. Když se do protějšího domku přistěhují noví sousedé a místo pozdravu se jim podaří nacouvat do Oveho poštovní schránky, spustí se kolotoč nečekaných událostí — začíná příběh o překvapivém přátelství, toulavé kočce a prastarém umění řídit. A o tom, jak se změní životy lidí, kteří se s Ovem setkají. Román Fredrika Backmana o starém vzteklounovi humorně ztvárňuje řadu důvěrně známých situací. Je to kniha, jež má svůj vlastní svět, ale zároveň nám říká něco důležitého o nás i naší době.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Host

En man som heter Ove, 2012

Zorka
11.06.2016 5 z 5

Starý bručoun, který potřeboval zachránit a opět rozsvítit jeho potemnělé dny. To se úžasným, vtipným a přitom laskavým způsobem podařilo těhotné sousedce, která člověku prostě nedovolila jen tak si umřít. Knížka, která mě pobavila a zároveň téměř rozplakala.

Boblenka
08.06.2016 5 z 5

Kniha mě bavila od samého začátku. Nepřečetla jsem si dopředu o čem Muž jménem Ove je, takže jsem vůbec nečekala jak se příběh vyvine.. Kniha na začátku vypadala, že mě provede (a pobaví) úsměvnými příhodami bručounského dědka Ova a jeho nových sousedů. Začátek mě Vůbec nepřipravil na příběh opravdového chlapa se vším všudy, na příběh oddanosti a lásky a opravdového přátelství. Byl to příběh neskutečně něžný a já několikrát cedila slzy dojetí. Při čtení takové knihy si člověk uvědomí, co je v životě podstatné..

Šánka
08.06.2016 5 z 5

Já jsem z knihy nadšená, líbilo se mně to moc. Od autora jsem začala podivínskou Britt-Marií, teď protivný, nekomunikativní Ove a zase jsem dostala velkou dávku optimismu a naděje v dobro v nás lidech, kterou mně autor prostřednictvím Oveho předal.
Jen už si příště knihu nechci půjčovat z knihovny, neboť ji potřebuji mít doma, abych se k ní kdykoliv mohla vrátit, protože takové příběhy udělají den hezčí.

Jupijow
07.06.2016 5 z 5

Jaj, ten začátek šel ztuha. Musela jsem kouknout sem a přečíst si pár hodnocení, abych se namotivovala pokračovat...dala jsem tomu šanci...svět je o úhlu pohledu, Ove byl pořád stejný a přece se zdál o třista stránek jiný....jsem ráda, že jsem knížku dočítala v temném kupé, protože jsem fakt přes slzy neviděla...

Alcastep
07.06.2016

Moc se mi líbila

evik196
06.06.2016

Moje nejvíc nejoblíbenější knížka :-) Pujčila jsem si ji z knihovny, ale po přečtení jsem zainvestovala a mám svého Oveho taky doma :-) co nevidět ho budu číst po druhé, řekla jsem si, že ze čtení Ova udělám letní tradici a myslím, že mě nikdy neomrzí. úžasný humor a román, co chytí za srdce... U mě top! Zajím jsem nezjisitla, jak se uděluje počet hvězd... :-) Já jich ale dávám minimálně 10 :)))))

Antoaneta
05.06.2016 5 z 5

Skvělá kniha moc dobře se mi četla mohu všem jedině doporučit.Náhled do života Oveho a do jeho duše mně zaujal natolik že jsem si knihu pořídila i jako audio a i vt é audio podobě je to naprosto úžasný zážitek.

amysa
05.06.2016 5 z 5

Já to tušila, že mu ta maska morouse dlouho nevydrží a že je to v jádru velký dobrák... Takových chodí po světě určitě nepočítaně a já Ovemu moc děkuji za to, že mi dovolil nahlédnout do jeho života a utvrdil mě v tom, že můj pohled na lidi kolem mne není někdy přehnaně pozitivní a že naděje stále žije:-)
Moc hezký příběh, zasloužených 5 hvězd - mám moc ráda, když se mnou cloumají emoce, ať už jsou jakékoliv a tady jsem se stihla nejen čílit, smát se, ale i slzet... Doporučuji:-)

Gandalfek
01.06.2016 5 z 5

Dostal jsem, přečetl a půjčil dál. Humorně popsané poslední měsíce života člověka, jehož okolí totálně prudí všemi těmi moderními změnami, které jsou proti selskému rozumu. Nerudný dobrák se srdcem na pravém místě, s jasně definovanými hodnotami, který šmahem (a mnohdy neprávem) odsuzuje všechno (a všechny) nové, co se mu postaví do cesty. Jedná zkratkovitě a je to mrzout každým coulem, ale když opravdu o něco jde, stojí nepochybně na té správné straně. Oveho si nemůžete nezamilovat. Autorovi se povedlo humornou formou upozornit na celou řadu nešvarů dnešní doby, kterých si možná občas všimneme i my, ale ve spěchu nad nimi mávneme rukou. Ove si všímá, Ove už nikam nespěchá...

anavi2009
01.06.2016 2 z 5

Tak jsem váhala jestli dát dvě nebo tři hvězdičky.. Asi jsem čekala něco jiného. Knihu jsem si vzala na dovolenou, ale v půlce jsem přestala - je to dost depka, k vtípkům jsem se buď nepročetla, nebo jsem je nepochopila. Je to o uzavřeném chlapovi, který je nerudný na celý svět (a někde pod tím vším je asi hodnej. Asi..) Možná jsem si ji neměla brát na dovolenou a měla přečíst doma, ale takhle mě spíš zklamala..

evalan
01.06.2016

Knihu doporučuji k přečtení. Je to opravdu pěkný příběh, i k zamyšlení.

Maichalka
31.05.2016

Asi půjdu proti proudu...ale kniha mne příliš nenadchla..

marrrsch
30.05.2016 3 z 5

Dala bych 2,5, kdyby to šlo, ale tři jsou možná lepší, bylo to lehce nad průměr.
Předvídatelný příběh, několik celkem dobrých fórků, Oveho jsem v životě nejednou potkala. Obvykle ovšem ze svých předsudků neustoupil, a kolikrát si ani nevšiml, že ho nikdo nemá rád. V tom se právě liší život od literatury, v ní i nemožné je možné, a to je fajn.

HedušKoč
27.05.2016 5 z 5

Tak tato knížka mě dostala. Úžasný pan Ove, člověk s velkým srdcem i když to tak někdy vůbec nevypadalo. Krásná kniha u které jsem měla úsměv na rtech, ale i slzy v očích.
Doporučuji přečíst!

Scathia
23.05.2016 4 z 5

Oblíbila jsem si Oveho hned ze začátku. Zvláštní člověk s velkým srdcem a přitom on jen dodržoval svoje zásady. Člověka to donutí přemýšlet, jak dnes málo lpíme na zásadách a jak málo přisuzujeme věrnosti (a to nejen ke značce auta :-)). Příjemné čtení, co pohladí po duši.

blaka165
22.05.2016 5 z 5

Krásný a úsměvý příběh! Kniha byla opravdu skvělá, lehká, odpočinková. Na konci mi tedy až slzička ukápla. :)

kate333
17.05.2016 5 z 5

Krásná, dojemná, vtipná i trochu smutná knížka, jako celek mě to dostalo, jsem nadšená a určitě doporučuju :) !

Melanka
17.05.2016 5 z 5

Myslim, že už tu bylo všechno řečeno. Bezva!

ondaboss
11.05.2016 5 z 5

Bylo to naprosto bezvadný.
Potřeboval jsem po detektivkách vyčistit hlavu nějakou komedií.. A ouha. První kapitoly byly o zaprděném na všechno nasr... dědkovi. Totálně mániodepresivní :-o
Jsem rád, že jsem se nenechal odradit.
Bezvadná oddychovka, dobře jsem se pobavil.
Některý lidi jsou prostě bezva. Já ne!! Protože v BMW už jsem jel, ale v Saabu ne :-D

jane4352
10.05.2016 5 z 5

Po přečtení téhle knížky je mi prostě hezky, jinak se to vyjádřit nedá :-)