Myšlenky za volantem

Myšlenky za volantem
https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/459493/bmid_myslenky-za-volantem-hYi-459493.jpeg 5 1095 1095

Kniha Marka Ebena Myšlenky za volantem představuje soubor sloupků a fejetonů, které vycházely časopisecky v letech 2014–2020. „Moje zkušenost s podobnými knížkami je taková, že se mi vždycky něco líbí a něco zase ne. A byl bych vlastně rád, kdyby v té knížce zbylo jen to, co se mi líbí, abych nemusel otravně listovat a přeskakovat to, co se mi nelíbí. Ale nikdy jsem neměl to srdce z knížky něco vytrhnout, připadá mi to barbarské. A proto je tato knížka ve formě kroužkového bloku, protože z bloku člověk vytrhne list jako nic a nemusí se trápit. Pokud někomu po přečtení zbudou jen desky, velice se omlouvám.“... celý text

Jannik158
22.07.2021 5 z 5

Knížku jsem přečetla jedním dechem a pak ještě jednou s tím, že jsem některé pro mě nejlepší kapitoly, předčítala svému manželovi a moc jsme se pobavili. Humor Markovi Ebenovi vlastní je zde všudypřítomný. Historky mají nadhled a myslím, že čtenář ocení nejen vzpomínky na dobu dávnou minulou, ale i vtipný popis současné nelehké situace. Doporučuji přečíst a pak i darovat :-)

Corvus
12.07.2021 5 z 5

Tuto drobnou knížku plnou povedených sloupků Marka Ebena, jsem si objednal ihned poté, co ve svém pořadu Minišou, Karel Šíp přečetl celou epizodku s květákem pro honoraci :-) A musím podotknout, že těch pár korun nelituji. Eben má talent a jeho glosy/sloupky jsou zábavné a lidské a občas jsem u těch milých stránek neplánovaně vybuchoval smíchy.

Vytknul bych jen dvě věci (do dalšího vydání, až p. Eben nasbírá další příhody a myšlenky): 1) Obal - nechci se nikoho dotknout, ale tohle už ne; 2) K jednotlivým datumům epizod prosím přiřadit název, ať se snadněji hledá konkrétní pasáž ( v čemž se plně shoduji s p. Šípem).

Jinak fór s kroužkovou vazbou je povedený. Za mě jednoznačně 5 hvězd, bavil jsem se od začátku dokonce.

Janinkniznisvet
08.07.2021 4 z 5

Vtipné odychove čtení.

trefic
05.07.2021 4 z 5

Pohodové, odpočinkové čtení.

popeluška
30.06.2021 5 z 5

Tak tohle čtení mě moc a moc bavilo :-) Pěkně jsem se nasmála, super postřehy :-) Víc takových knih bych si přála :-)

Gibis
30.06.2021 5 z 5

To byla taková nádhera! Pan Eben pro mě představuje laskavost, gentlemanství a noblesu. A ten jeho inteligentní humor a trefné postřehy na dnešní dobu, kdy se s ním v mnoha případech ztotožňuji, ale v žádném případě bych to nedokázala tak vtipně okomentovat :) Usmívala jsem se, smála se, dokonce se chechtala a výborně se bavila! Já moc doporučuji.
A jak nás pan Eben na začátku nabádá, že knížka je v kroužkovém bloku proto, abychom mohli případně stránky, které se nám nelíbí, vytrhnout, tak já bych to pojala obráceně a kdyby napsal nějaké další sloupky, raději bych si je do knížky přidala, protože jich nemám dost a četla bych dál a dál :)

Dimas

Moc milá knížka…

Majdoslava
29.06.2021 5 z 5

Kéž by bylo více mužů s tak vytříbeným humorem jako je pan Eben.

Lososovýkvítek
26.06.2021 4 z 5

Celkově mám ráda Ebena i jeho humor. Kniha se mi četla hezky. Vtipná, milá, pohodová..

andrii24
24.06.2021 5 z 5

Nebe pro čtenáře, s mraky příhod. Z pera reka filozofie života, aristokrata slov.

Jirinamac
22.06.2021 5 z 5

Knížku jsem vyslechla v audio vyprávění autorem. Některé vzpomínky mám stejné (jsme stejně mladí), jen bych je nedokázala tak vtipně podat. Doporučuji na odreagování při blbé náladě. :-)

hs777
20.06.2021 5 z 5

Noblesní, kultivované a milé, stejně jako Marek Eben.

daja51
16.06.2021 5 z 5

Laskavý a noblesní humor, který prostě patří k Marku Ebenovi - velká spokojenost, doporučuji.

Marcela52
14.06.2021 5 z 5

Velmi příjemné odlehčení do dnešní uspěchané doby. Myslím si, že se Marku Ebenovi podařilo vybalancovat inteligentní humor s nostalgickými vzpomínkami tak, že se nejen pobavíte ale i zamyslíte nad některými absurditami dnešní doby. Přečetla jsem na doporučení kamarádky, a dobře jsem udělala. Dobré věci se mají šířit, takže doporučuji všem kteří potřebují zlepšit náladu a nejsou pohodlní i trochu zrevidovat zavedené rituály. Občas je potřeba uklidit nejen šatník, ale i v duši...

mol378
14.06.2021 4 z 5

Vesměs chytré, úsměvné, vtipné, roztomilé, místy nostalgické pro naši generaci, prostě jako Marek Eben sám. Avšak - nenadužívat. Poslechnout si to v jednom zátahu je místy až kontraproduktivní, stejně jako nedávné šílenství nasazovat Marka Ebena k moderátorství kdejaké tchořoviny jako záruku jejího povznesení. Myslím ale, že se tomu poslední dobou sám efektivně brání a dobře dělá. Je totiž také moudrý, což se i v této knize sem tam nevtíravě projeví. Ano, potěšil mě - opět.

Makyyy
12.06.2021 5 z 5

Výborné.Mám p.Ebena moc ráda pro jeho humor a vytříbený jazyk.V mnoha kapitolách mi mluvil z duše. Pobavil mě květákem,vánočním cukrovím a balením dárků.Velmi doporučuji!

Dela111
01.06.2021 5 z 5

To byla krása...
Pan Eben se s námi podělil o své zážitky a svůj pohled na každodenní dění. A protože je mu vlastní inteligentní a vlídný humor, je to počtení trefné, milé a vtipné.
Kdo má rád Marka Ebena a jeho jedinečný noblesní projev, doporučuji audioknihu. Načetl ji sám a zážitek je tím umocněný.
Tato knížečka vás potěší, zvedne vám náladu a zpříjemní den :-).

knihovniceS
28.05.2021 4 z 5

Dočetla jsem útlou knížku Myšlenky za volantem. Marka Ebena mám moc ráda, má kultivovaný projev a jemný humor, který najdeme i v jeho „Myšlenkách“ či sloupcích, jak on je nazývá. Postřehy z denního života nejen šoféra. Moc pěkné čtení. Dávám 4 hvězdy a doporučuji.

Ditules
28.05.2021 4 z 5

Útlá knížka dvoustránkových fejetonů na různá témata - běžná i závažná, doprovázená typickým stylem pana Ebena. Jednotlivé fejetony jsou opatřeny přesným datem vzniku - první je z roku 2014, poslední z jara 2020, kdy už jsme žili v době covidové...

evonra
25.05.2021 5 z 5

Noblesní Marek Eben, tak jak ho známe a máme rádi. Se svou typickou elegancí a skvostnou češtinou popisuje věci běžné a všední a najde se zde asi každý :)
Fejetony se mi líbily všechny bez výjimky, přesto ten o popisu dálnice Praha-Karlovy Vary, tak tam jsem až slzela smíchy, jak já ho chápu a rozumím ...
A že Marek Eben je takový náš český Robert Fulghum, to je pravda pravdoucí, proto si moc přeji, aby nám ještě nějaké své myšlenky za volantem nabídl k dalšímu čtení ...krásné.