Myšlenky za volantem

Myšlenky za volantem
https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/459493/bmid_myslenky-za-volantem-hYi-459493.jpeg 5 1083 1083

Kniha Marka Ebena Myšlenky za volantem představuje soubor sloupků a fejetonů, které vycházely časopisecky v letech 2014–2020. „Moje zkušenost s podobnými knížkami je taková, že se mi vždycky něco líbí a něco zase ne. A byl bych vlastně rád, kdyby v té knížce zbylo jen to, co se mi líbí, abych nemusel otravně listovat a přeskakovat to, co se mi nelíbí. Ale nikdy jsem neměl to srdce z knížky něco vytrhnout, připadá mi to barbarské. A proto je tato knížka ve formě kroužkového bloku, protože z bloku člověk vytrhne list jako nic a nemusí se trápit. Pokud někomu po přečtení zbudou jen desky, velice se omlouvám.“... celý text

edith79
16.08.2021 5 z 5

Tak jsem si lehla u bazénu na lehátko, nasadila sluchátka do uší a užila si skvělou audioknihu mého oblíbence Marka Ebena. Pěkné vyprávění nejen o autech a volantu. Tento všestranně nadaný člověk mě ani nemohl zklamat, to on prostě neumí.

Alma-Nacida
13.08.2021 3 z 5

Posloucháno jako audio poté, co knihu opakovaně chválila mamka. Já tak uchvácena nejsem, je to takové poněkud nijaké rozumování, nic proti ničemu. Myslím, že mi to moc dlouho v hlavě neutkví, taková oddechovka.

evineckY
10.08.2021 4 z 5

Autor nám toho práskl na sebe hodně, ač nerad dává interview. Má rád psy, cukroví a miluje svou ženu, zato nemá rád hloupé lidi, hodně cukroví, zeleninovou zahrádku, focení a politiku (y) :-)

luckomar
08.08.2021 5 z 5

Milá a vtipná jednohubka

burg
06.08.2021 5 z 5

Asi takhle: to, že je pan Eben moudrý, inteligentní a vtipný člověk (čím dál tím vzácnější kombinace!), to jsem tak nějak věděl díky těm létům, kdy jsem na něj narážel v TV. Ale to, že je to (odpusťte mi ten výraz) takovej hlásič a člověk až tak prudce inteligentní, to jsem fakt nečekal.
Myšlenky se četly naprosto skvěle a rozhodně nesouhlasím s autorovo výzvou na začátku knihy "klidně si vytrhni stránku či dvě s úvahami, se kterými nesouhlasíš, milý čtenáři. A pokud ti zbydou jen desky, velice se omlouvám." Ba naopak! Stránek bych klidně uvítal třikrát, pětkrát i desetkrát tolik. Přečíst si pár zápisek - to by byl pravý lék na klasickou českou blbou náladu a nasranost.
Jedinou výtku, kterou bych ke knize měl je ta, že zahrnuje relativně dlouhé časové období (od dubna 2014 až po červenec 2020) a tak si na další pokračování budeme muset asi dlouho počkat. Velká škoda.

Via_
02.08.2021 4 z 5

Vyposlechnuto najednou jako audiokniha namluvená samotným autorem a obohacená tak o jeho příjemný a kultivovaný přednes. Poslouchali jsme ji stylově 1.8. za volantem během cesty napříč republikou po D1 a díky knize nám cesta příjemně utekla, chvílemi jsem měla pocit, že s námi Marek Eben sedí přímo v autě a vypráví to jen pro nás.
Vážné i úsměvné zamyšlení nad spoustou každodenních témat, veselé zážitky autora, který před námi poodkrývá své přemýšlení, a tak trochu i život, do kterého nás nechává lehounce nakouknout. Rozhodně doporučuji k přečtení, ještě lépe však asi k poslechu, všem, kteří mají rádi milou, inteligentní zábavu na úrovni. Pro ty, co mají rádi Marka Ebena a styl jeho vypravování pak jednoznačně "povinná" četba. Velmi vtipné vypravování.

saez
02.08.2021 5 z 5

Knížka, kterou v pohodě přečteš za den a ještě při ní v pauzách ledacos uděláš. Napadá mě jen pár slov: "milé, slušné, přemýšlivé, inteligentní, vtipné" jako Marek Eben sám. Často jsem s ním souhlasila, občas se dojala, občas rozesmála... Gumovrat mě zcela rozsekal, příště si při něm budu zpívat :-)

TheBookOfAnnie
31.07.2021 4 z 5

Musím přiznat, že jsem čekala o něco vtipnější texty, ale i tak to bylo velmi laskavé oddechové čtení. Marka Ebena mám moc ráda, ale plný počet hvězdiček dát bohužel nemůžu.

iceVS
31.07.2021 5 z 5

Ani jsem neměla v úmyslu číst, prostě si mě ta kniha sama vybrala.
Tak jsme šly do parku, jedna hemisféra házela psovi míček a odháněla mravence, druhá se zabývala Markovými myšlenkami.
A nečekaně - bavila jsem se...
Bylo to milé, na úrovni, vtipné i moudré - no jako Marek sám.
A náramně jsem se bavila v okamžiku, kdy autor sám sebe napráskal, že sdílí lože i se svým psem. Jak mu rozumím... :-)

evask
30.07.2021 5 z 5

Knížku jsem měla půjčenou z knihovny. Je to takový vylepšovač nálady. Vtipný a laskavý. Asi si ji koupím a hned víc výtisků, takovým dárkem potěším.

changaj
30.07.2021 4 z 5

Milá, kultivovaná a vtipná kniha milého, kultivovaného a vtipného autora...

Varjohukka
28.07.2021 4 z 5

Pana Ebena mám ráda a i tahle kniha je moc fajn a hezky se četla. Určitě se k ní ještě někdy vrátím.

martini.ce
28.07.2021 4 z 5

Poslechnuto jako audiokniha, s milým hlasem pana Ebena. Byl to pro mě takový doping laskavosti. Milé, vtipné, inteligentní, s nadhledem - a to můžu. Za srdce mě chytila láska k manželce, která je mezi řádky.

christiey14
26.07.2021 3 z 5

Přečteno během jednoho večera. Místy vtipné, ale asi nejsem správný čtenář na tento typ literatury :-(

JezinkaJ
24.07.2021 5 z 5

Potřetí za sebou 5*.
Laskave, vtipné, kultivované, místy dojemné, a autor vládne krásnou češtinou.
Pohladila jsem si duši, pozpytovala své chování. Občas jsem se také viděla.
Nic víc a není to málo.
Doporučuji vřele k přečtení a nebojte, kniha není příručka řidiče. :))

Litocha
23.07.2021 5 z 5

Napsat dobrý fejeton, který pobaví, potěší a přiměje k zamyšlení, neumí jen tak někdo. Ale Marek Eben ano. A není to ojedinělá záležitost, v téhle knížce je jich několik desítek. Textíky jsou to vlídné, neútočné, plné zajímavých postřehů, psané vybroušeným jazykem (ty roky psaní osobitých písňových textů se někde projevit musí) a naplněné jazykovými hříčkami (a někdy, v mém případě třeba při čtení o vlastních výpěstcích nebo o psích spacích zvycích, jsou doslova k popukání). Je zkrátka radost je číst. Osobně si Marka Ebena řadím k oblíbeným Skácelovým a Nepilovým fejetonům.

A má u mě ještě tři významná plus. Jednak není vulgární, útočný, nikomu se nevysmívá a dělá si legrace hlavně sám ze sebe. Za druhé neuráží čtenářovu inteligenci.
A snad vůbec nejsympatičtější je jeho loajalita a láska, kterou projevuje vůči své ženě. Po takových ranách osudu, které je potkaly, by se mnohý zlomil, zahořkl nebo vydal svou cestou. Marek Eben bere svou ženu jako partnerku a jeho obdiv a láska k ní jsou v jeho textech zřejmé. A to mě hřeje u srdce.

Jannik158
22.07.2021 5 z 5

Knížku jsem přečetla jedním dechem a pak ještě jednou s tím, že jsem některé pro mě nejlepší kapitoly, předčítala svému manželovi a moc jsme se pobavili. Humor Markovi Ebenovi vlastní je zde všudypřítomný. Historky mají nadhled a myslím, že čtenář ocení nejen vzpomínky na dobu dávnou minulou, ale i vtipný popis současné nelehké situace. Doporučuji přečíst a pak i darovat :-)

Corvus
12.07.2021 5 z 5

Tuto drobnou knížku plnou povedených sloupků Marka Ebena, jsem si objednal ihned poté, co ve svém pořadu Minišou, Karel Šíp přečetl celou epizodku s květákem pro honoraci :-) A musím podotknout, že těch pár korun nelituji. Eben má talent a jeho glosy/sloupky jsou zábavné a lidské a občas jsem u těch milých stránek neplánovaně vybuchoval smíchy.

Vytknul bych jen dvě věci (do dalšího vydání, až p. Eben nasbírá další příhody a myšlenky): 1) Obal - nechci se nikoho dotknout, ale tohle už ne; 2) K jednotlivým datumům epizod prosím přiřadit název, ať se snadněji hledá konkrétní pasáž ( v čemž se plně shoduji s p. Šípem).

Jinak fór s kroužkovou vazbou je povedený. Za mě jednoznačně 5 hvězd, bavil jsem se od začátku dokonce.

Janinkniznisvet
08.07.2021 4 z 5