Na dvore z hmly a besu

Na dvore z hmly a besu
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/468950/bmid_na-dvore-z-hmly-a-besu-hai-468950.jpeg 5 3628 3628

Druhé pokračovanie fantasy série Na dvore z tŕňov a ruží od autorky série Trón zo skla je ešte temnejšie a fantastickejšie ako prvý diel. Po tom, čo Feyre zachránila krajinu Prythian, si čitatelia mysleli, že zazvonil zvonec a rozprávky je koniec. Feyre sa ocitla v bezpečí, obklopená bohatstvom a luxusom, pripravená na sobáš s milovanými Tamlinom, aby žili šťastne až do smrti. Feyre nikdy netúžila po osude princeznej z rozprávok, na rozdiel od svojich sestier. Feyre sa v nočných morách vracia k boju s Amaranthou, pri ktorom položila svoj ľudský život, a tým zlomila kliatbu, získala nesmrteľnosť a schopnosti férov. Doteraz nedokáže zabudnúť na hrôzy, ktoré zažila pri oslobodení Tamlina, ani na zmluvu s Rhysom, lordom Nočného dvora. Prečo sa nedokáže vložiť do obnovy Jarného dvora? Prečo sa cíti vždy naplnená, iba keď je s Rhysom? Na to nedokáže prísť ani sama. Feyre musí rýchlo spoznať svoje nové nesmrteľné telo a schopnosti, o ktorých dlho ani netušila. Na obzore sa totiž prebúdza prastarý nepriateľ, oveľa nebezpečnejší ako Amarantha, ktorý má na muške svet ľudí aj férov.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: ekniha , Slovart (SK)

A Court of Mist and Fury , 2016

Jacinda
10.04.2017 4 z 5

Po klišoidním a prázdném prvním díle je pro mě druhý díl nejenom překvapení, ale také příjemná změna. Feyre (i přes její ufňukanost a nekonečné skuhrání) mám nyní mnohem raději než pizdu Aelin (kterou jsem zas měla radši v porovnání s prvním dílem). Zatímco Trůn upadl to totálních sra**k, Dvůr se naopak vyšvihl. Velmi se mi líbil neklišoidní vývoj v první části a celkově Rhysanda prostě žeru. Kniha bohužel trochu ztrácí vleklým popisem rozhovorů, které děj spíš natahují a trochu mě mrzí i pravá podstata Rhysanda. Jako parchanta jsem ho měla mnohem radši. Snad se u něj nestane stejná hrůza jako u Jeřába. Má k tomu totiž trochu našlápnuto. Jo a na můj vkus trochu moc diamantů.

NicaCola
10.04.2017 5 z 5

Proč může dát jenom pět hvězdiček? Chci dát víc! :D
Když mi kniha dorazila, lekla jsem se, kolik má stránek. Začala jsem číst v pátek odpoledne a teď je pondělí ráno a já se smutným výrazem v očích koukám, že jsem nakonci a další stránky nikde!! :(
Rozhodně se jedná o jednu z mých neojblíbenějších sérií a už se nemůžu dočkat dalšího dílu:) DOPORUČUJU!!!

ZuKo
09.04.2017 5 z 5

Tak tohle jsem nečekala. Ten pocit, ze zbývá posledních 50 stránek a chuť odložit knížku aby vydržela ještě pár minut nebo hodin.

Nikaa1
07.04.2017 5 z 5

Mé pocity se ani zdaleka nedají popsat.

Tahle kniha.. Tahle kniha mě donutila se usmívat už od začátku. Donutila mě prožívat pocity Feyre tak, že jsem si na chvíli myslela, že jsou mé. Donutila mě přestat dýchat.
Už v prvním díle se mi nezamlouval Tamlin. A abych řekla pravdu, to, co udělal je neodpustitelné.
Rhysanda, Mor, Amren, Azriela a Cassiana jsem si zamilovala. To, co pro ně udělal Rhysand mě donutilo plakat.
Konec téhle knihy vykouzlil zlomyslný úšklebek na mé tváři. A musím přiznat, že se na další, bohužel poslední, díl těším. Protože, ten poslední díl, bude pecka. Cítím to v kostech.