Na dvore z krídel a zmaru

Na dvore z krídel a zmaru
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/541460/bmid_na-dvore-z-kridel-a-zmaru.jpg 5 3032 3032

V napínavom treťom diele série Na dvore z tŕňov a ruží svetového bestselleru od Sarah J. Maas blížiaca sa vojna ohrozíV napínavom treťom diele série Na dvore z tŕňov a ruží svetového bestselleru od Sarah J. Maas blížiaca sa vojna ohrozí všetko, čo je Feyre drahé. Feyre sa vracia na Jarný dvor, odhodlaná získať informácie od Tamlina a útočiaceho kráľa, ktorí chcú zraziť Prythian na kolená. Aby sa jej to podarilo, musí hrať smrteľne nebezpečnú hru plnú úskokov - jediné pošmyknutie môže znamenať porážku nielen pre ňu, ale aj pre celý jej svet. Bude sa musieť rozhodnúť, komu spomedzi oslňujúcich a nebezpečných Najvyšších lordov veriť, a hľadať spojencov na najneočakávanejších miestach. A tak zatiaľ čo na bojovom poli zúri vojna, najväčší boj sa odohrá vo Feyrinom srdci. V epickom finále napínavého príbehu sa zem sfarbí krvou a mocné armády sa stretnú v boji o nadvládu toho jediného, čo ich môže všetkých zabiť.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Slovart (SK)

A Court of Wings and Ruin, 2017

martina2704
18.05.2018 4 z 5

SPOILERY

Třetí díl mi přišel o malinko horší, než dvojka, která u mě teda bezkonkurenčně vede. Hodně mě zklamal konec, nemusel to být takový happy end - i když ruku na srdce, pokud by Rhys fakt umřel, hodně bych to obrečela. A pak se tam taky sehrálo na můj vkus až moc náhod. Jo a LGBT mám fakt ráda, jenom mi přijde, že SJM trochu podlehla trendu, v případě Mor mi to přišlo malinko zbytečné...

Celkově ale doporučuji. Je to čtivé a i když je to bichle, měla jsem během tří dnů přečteno. Trochu doufám, že další díly nebudou, i když jsem zaslechla, že by se točily kolem vedlejších postav. Ale tahle knížka pro mě tuhle sérii pěkně uzavřela a asi nepotřebuji další prodloužení (i když je mi jasné, že pokud vyjde, vrhnu se na to a nakonec se mi to nejspíš bude líbit).

annamc
16.05.2018 5 z 5

Skvělé, skvělé, skvělé! Nejvíce se mi asi líbil druhý díl ale tenhle rozhodně předčil očekávání!!! A Rhys je prostě dokonalej O:)))

KnihoMorka
15.05.2018 5 z 5

prahnu po dalším díle

Belgarion
15.05.2018 3 z 5

Třetímu dílu by prospělo méně ohlušujícího sexu uprostřed bitev, méně předvídatelných romancí, méně poražených neporazitelných postav a rozhodně méně zmrtvýchvstání. Oproti předchozím dílům je to velký krok zpět, nejvíc mě mrzí, že potenciál příběhu i některých postav autorka nevyužila. Ale jako nekomplikovaná slaďárna na dlouhé noci pro náctileté proč ne.

Sarajana
14.05.2018 5 z 5

Mě se pokračování líbilo, byl to zajímavý příběh, snad bude brzy další díl.

Scathy
14.05.2018 3 z 5

Kdo to proboha překládal? Četla jsem v originále, dnes jsem se pustila do čtení v češtině a prvním odstavci hned dvě chyby. Hlavně, že jim to tak trvalo.

abelmoony
12.05.2018 4 z 5

S dočtenou knihou, jakoby ve mě kus umřel. Nemůžu říct, že by se mi to nelíbilo, ale asi bych byla mnohem nadšenější, kdyby to bylo rozdělené na dva díly a trochu víc se rozvíjej příběh na Jarním dvoře. Nějaká akce něco. Zdálo se mi to trochu podivné. Takové nedomyšlené.
Jakmile se Feyre vrátila, tak kam patří bylo to mnohem lepší. Nakonec jsem velice spokojené.
Ačkoli bych klidně zvládla další dávku Tamlina, Rhysanda a Luciena.

Kamik77
12.05.2018 3 z 5

Takže ..... au ... prvních 300 stránek těžký porod .... a zbytek skoro ve stejném duchu. Tenhle díl mi vůbec nesedl, četla jsem ho velmi dlouho, myslím, že umí psát lépe, ach jo. Já snad budu plakat... dva díly super a závěrečný puf... béééééééé :-)

hrubik
12.05.2018 4 z 5

Ja tuhle serii miluji. Ikdyz byl treti dil slabsi nez dvojka, tak jsem spokojena.

Weush
11.05.2018 5 z 5

Skvělá série! Určitě doporučuji, musím dodat že s koncem příběhu, jsem byla mimořádně spokojená.. často se mi to nestává..

tmaierova
11.05.2018 2 z 5

Tuto knihu jsem okolo vánoc dočetla v angličtině a popravdě pro mě byla velkým zklamaním. Autorka místo toho aby využila zajímavý propracovaný svět,který vytvořila zase sázela v první řadě na vztahy,což je dle mého obrovská škoda.Celkově mi přijde,že autorka se stále nerozhodla jakou věkovou skupinu chce touto serií zaujmout,protože místy píše přeslazený románek pro dívky okolo dvanácti let a o stranu později tam nacpe spoustu lechtivých narážek a scén. Nejvíc mě na knize štvalo jak Feyre pořád všem cpe,že je vladařka.Jasně chápu když se představuje poprvé tak okay ,ale při jakkoliv krátkém rozhovoru to tam vrazit je na mě fakt moc. Také mi bylo nemilé sledovat jak se z mé oblíbené postavy stává "podpantoflák všech podpantofláků". Jediná pozitivní věc na knize byl její konec,protože skončila téměř sedmisetstránková muka. I přes hodně negativ knihu hodnotím 2* a to hlavně kvůli schůzi vladařů,což byla jediná část knihy u které,jsem se opravdu bavila.

LadyAlis

Prostě super :)

Zebra01
09.05.2018 4 z 5

S druhým dílem se v tomto případě těžko zápolí. A přijde mi škoda že v knize bylo docela "málo Cassiana a Azriela".

pink_ivy
09.05.2018 5 z 5

Klaním se před S.J.Maas jako před bohyní. Série Skleněného trůnu se mi líbí, ale sérii Dvorů prostě zbožňuju. Posledního dílu jsem se upřímně děsila, ale nakonec můžu s klidem říct, že to pro mě nebylo zklamání a že jsem naopak s koncem poměrně spokojená.

Víceméně jsem ráda, že byla kniha vyprávěná jenom z pohledu Feyre a že to nebylo rozdělené. Strašně snadno se to četlo a ani chvilku jsem se nenudila. Vlastně jsem měla spíš problém tu knížku odložit, abych jí nezhltla za jeden den.

Kniha byla opět protkaná různými zvraty, některé byli celkem i průhledné, jiné však ne a tak mě autorka opět potěšila. Snad jediná výtka, kterou mám, patří Tamlinovi. Zdálo se mi, že S.J.Maas jeho postavu prostě nezvládla, v prvním díle z něj dělala jedinou lásku Feyre, v druhém z něj udělala šíleného padoucha a ve třetím se to snažila nějak omluvit a trochu napravit a přišlo mi to tak nějak.. nucené.

Nicméně já se k Dvoru určitě brzy, a velmi ráda, znovu vrátím. 5*

berydana

Co dodat ? Dokonalé.

Fanthea
08.05.2018 5 z 5

Takže kde začít...abych byla upřímná tato série se mi ze začátku tolik nelíbila, ale z toho důvodu, že jsem ji srovnávala se Skleněným trůnem. První díl byl fajn a druhý mi přišel spíš pouze o tom jejich rozvíjejícím se vztahu, ale tento...nemůžu najít lepší slovo nežli skvost! Kniha není zrovna nejtenčí, tak jsem se bála, aby se děj netáhnul, ale mé obavy se naštěstí nenaplnily. Strhující díl, který mi nedal spát. Opravdu doporučuji.

TerryDee
08.05.2018 5 z 5

Nemůžu uvěřit, že jsem to dočetla. Už teď mi to šíleně moc chybí. Abych řekla pravdu, tak se mi to opravdu moc líbilo. Protože tolik zvratů, omg a wtf momentů jsem dlouho nezažila. A přiznám se, i ta slzička mi ukápla (holt jsem měkota). Příběh se točil zejména kolem přípravy na válku. Jsem ráda, že nám kromě příprav, byli více přiblíženy i ostatní postavy, a to zejména Mor, Amren, Cassian, Azriel, Nesta a Elain. Zároveň je zde větší zaměření na vzájemné vztahy. Snad nejvíc mě bavilo sledovat rozvíjení vztahů mezi Nestou a Cassianem, a potom Amren a Varrianem. Samozřejmě, že Rhysand ještě více zaútočil na mé city. A proto bych to zakončila jeho slovy: "Čekal bych na tebe dalších pět set let. Klidně i tisíc. A kdybychom spolu neprožili ani jediný další den... To čekání stalo za to."

Iwets
05.05.2018 5 z 5

I když bylo sem tam něco přehnaného nebo nelogického, tak u téhle série to lehce přehlídnu, protože jí prostě zbožňuju. Všechny zápletky, osudy a postavy utvoří tak skvělý příběh, že ho pro mě asi dlouho nic nepřekoná. Jinak chápu holky, co píší v komentářích nedostatky knížky, opravdu tam byly, ALE za celek musím dát pět hvězd. Young adult knížky jsem začala číst pro odreagování a netušila jsem, že se ze mě znovu stane puberťačka :D. Tak jo a teď jdu zas rok čekat na další díl.

Ewilka
04.05.2018 4 z 5

Druhý díl se mi líbil asi trochu více. Je to od Sarah J. Maas, takže to nemůže být špatné. Ubylo romantických scén, více se řeší budoucí válka a prostor dostávají i vedlejší postavy (Např. Nestu jsem si úplně zamilovala.). Jediné, co mě mrzelo, byly chyby v knize. Několikrát jsem zaznamenala, že ve slově chybí písmenko.

Er.es
02.05.2018 5 z 5

Série pro mě byla doslova fantazie. I když jsem dospělá, stále se nehodlám vzdát toho kousku dítěte, který se rád stane součástí vymyšlených světů.
Líbilo se mi, jak autorka dokázala popsat každý pocit, dojem, příšeru, prostředí. I neživou bytost dokázala probudit k životu… Nejvíce jsem si užívala pasáže, když popisovala něčí city, nitro uvnitř Kotlíku, vyznání lásky, vše bylo tak děsivě hmatatelné…
!!SPOILER!!
Co mě porazilo na kolena a dojalo k slzám, nebyla Rhysandova smrt, ale vyřčení Tamlina: „buď šťastná, Feyre.“ To mě rozsekalo….Uch.
Nebyla jsem nadšená ze změny Tamlinova charakteru, takový v jedničce nebyl, nezasloužil si to on, ani my čtenáři. Ale asi jsme museli začít nenávidět zlatou, aby mohla přijít na scénu fialová :-)
S námitkami, že jim všechno během války přistálo do klína, nesouhlasím. Vemte si, že by Mordor taky vyhrál, kdyby nebylo Aragorna a těch zelenáčů :-) A Potter? Ten by zkapal v každým díle, kdyby na poslední chvíli někdo něco neudělal :-)
Válka mohla mít více stran, tu jsem si užívala ze všeho nejvíc a stránky jsem doslova hltala. Tkadlena, Řezbář a Bryaxis byli boží! Padouchové vmetli do samého pekla akčnost a sílu!
!!KONEC SPOILERU!!
Po přečtení poslední věty bude sakra těžký rozdejchat opuštění Prythianu a nedobrovolně odejít za naštěstí již zborcenou zeď (to abychom se mohli kdykoliv vrátit! :-)). Díky…