Na Větrné hůrce

Na Větrné hůrce
https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/95551/bmid_na-vetrne-hurce-wK6-95551.png 4 4790 4790

Slavný romantický a dramatický román Emily Brontëové se odehrává v tajuplném prostředí samoty uprostřed mokřin, kam přichází nový nájemce, anglický gentleman Lockwood. Ten nečekaně prožije strašidelné noční dobrodružství a začne pátrat po osudech nevlídných a drsných obyvatel usedlosti. Z úst paní Deanové, služebné, poznává příběh, na jehož počátku stojí nenaplněná láska, cit, jenž jako zhoubný oheň spálil duši Heathcliffa a zanechal v ní jenom pustošivou nenávist a touhu po pomstě. Příběh mapuje osudy nejen Heathcliffa a jeho milované dívky Kateřiny, ale i jejich blízkých.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Naše vojsko

Wuthering Heights, 1847

Tebby
21.06.2018 2 z 5

Bohužel musím přiznat že jsem celou knihu přečetla jen s velkým sebezapřením. Postavy byly až přehnané. Většina z nich se mi protivila. Knihu jsem nakonec ale dočetla a mám z ní rozporuplné pocity. Marně se snažím přijít na postavu, kterou bych si v knize oblíbila. Bohužel mě nenapadá ani jedna, včetně Nelly. Za pár let se ke knize třeba vrátím a uvidím jestli se můj názor změní nebo ne.

Hoshi
19.06.2018 5 z 5

Příběh se nečte příliš lehce, není to čtení na jeden zátah, ale velmi ráda se k němu vracím.

ZNellyZ
19.06.2018 2 z 5

Knihu jsem nedočetla. Děj mě nebavil a některé postavy mi dokonale lezly krkem.

verense
17.06.2018 3 z 5

Tahle kniha mne zanechává poněkud rozpolcenou. Zatímco když jsem ji četla poprvé - někdy v postpubertálních letech - byla jsem uchvácena drsnou romantikou, emocemi a jakýmsi temným tajuplným spodním proudem vyprávění. Jenže teď, po 15-20 letech ve mně přetrvává jen chuť všechny zúčastněné drobátko profackovat, ať už se proboha vzpamatují a přestanou se chovat tak strašně melodramaticky. Jsem ráda, že nežiju v tehdejší době, tak jako vždy u čtení knih z dob minulých.

Liggy
07.06.2018 5 z 5

Román psaný krásným jazykem. Sem tam jsem z netrpělivosti přeskočila pár řádek. Příběh o lásce, ale především o nenávisti, zaslepenosti, zlobě a pomstě. Zaujal mě popis postavení žen v tehdejší společnosti.

speciale88
31.05.2018 4 z 5

Ponuré vřesoviště, rodiny plné zlosti a přesto lásky. Zajímavý příběh. Vrátím se k němu zase za nějaký čas.

Malalajka008
29.05.2018 5 z 5

Po letech jsem se ke knize vrátila a je stále skvělá. Je to klasika, kterou miluji, i když mi některé charaktery přijdou až extrémní. Ale celkové vykreslení a vyznění knihy mě stále uchvacuje.

Laughtubbe
16.05.2018 4 z 5

U této knihy jde vidět, že ne každá kniha z povinné četby je nudná. Příběh byl krásný, poutavý a tajuplný. Jistě se k příběhu ještě dostanu. Nezavrhujte knihy z povinné četby. Dejte jim šanci. Překvapí Vás.

Summer7
06.05.2018 5 z 5

Jedna z nejoblíběnějších knih, plná velké lásky a ještě větší nenávisti. Ke knize se vždy po letech vracím a čtu znova.
Doporučuji také filmové zpracování s Tomem Hardym.

Srni
16.04.2018 5 z 5

Jako malá jsem byla fascinována filmem. Drsná krajina a příběh, ze kterého šel mráz po zádech a který navzdory té vší nenávisti dobře dopadl. Jako větší jsem se proto rozhodla si přečíst knihu a doteď ji řadím mezi své nejoblíbenější. Kniha se čte sama, není psána zdlouhavě a i po letech dokáží nektěré pasáže zasáhnout tak, jak před lety.

lima123
15.04.2018

Príbeh takých smutných osudov som už dávno nečítala. Hnev, nenávisť, bolesť prevládali nad láskou. Potláčaná a nenaplnená láska potom prechádzala do porúch psychiky, chorôb a smrti. Napriek tomu považujem knihu za zaujímavú.

mia.com
09.04.2018 3 z 5

Knizku jsem mela na precteni nechanou delsi dobu a konecne se mi hodila do ctenarske vyzvy,tak jsem po ni sahla. Jsem rada, ale musim priznat, ze jsem obcas jen litala ocima a preskakovala nektere pasaze. Spise jsem prahla po pribehu a vylevani myslenek me moc nebralo.

Ivajda
07.04.2018 5 z 5

Snad každá postava je tu nějakým způsobem zvrácená, zlá a místy až odporná. Přesto mě kniha pokaždé pohltí a dočítám na jeden nádech.

MC87
26.03.2018 4 z 5

Román představuje takovou Sodomu – Gomoru, zobecněnou do dvou sídel Větrná hůrka a Drozdov, ve kterých se děje všechno zlo a mystično (očekával jsem, že bude víc akce v místních bažinách a mokřadech).

Asi mi nepřísluší vysmívat se romantickým aspektům knihy, když více než polovina hlavních postav onemocní kašlem, nachlazením nebo tbc a poté zemře v mladém věku. Působí to poměrně nedůvěryhodně, ale poté, co se autorka chvíli po zveřejnění knihy nachladila a zemřela, tak…se budu oficiálně vysmívat jen hlavní vypravěčce,která provází knihou a která nemá nejmenší pud sebezáchovy, nebo sebeúcty a klidně pak na konci knihy odejde sloužit k hlavnímu padouchovi,který se jmenuje….

….Heathcliff (Suchýútes,haha) a který díky svým zlotřilým plánům způsobil mnoho přesunů mezi dvěma sídly, která (vyjma bažin) obstarají veškerý děj. Mimochodem, pokud se dnes revidují některé knihy z hlediska politické korektnosti, tak uvidíme, jak dlouho ještě zůstane Heatcliff „gypsy“.

Ishir
25.03.2018 5 z 5

Smutný příběh dvou rodin plný nenávisti, intrik, nenaplněné lásky. Kniha je pěkně napsaná a dobře se čte.

Aya81
21.03.2018 5 z 5

Tato kniha je prostě skvost své doby, její kouzlo přesahuje i do současnosti. Zajímavé je, že obsahuje svým způsobem prvky snad všech literárních žánrů. Je to červená knihovna křížená s románem sociálním i psychologickým, nechybí určitá detektivní zápletka, náznak thrilleru, pohádky a dokonce prvek sci-fi :)
Přiznám se, že Větrnou hůrku miluju. S chutí jsem si ji teď po delší době přečetla znovu, a opět mi bylo líto, když jsem dočetla na konec. Postava Heathcliffa musí vyvolat emoce snad v každém čtenáři. Škoda jen, že Emily toho nenapsala víc...

NikolettaHole
16.03.2018 3 z 5

Rozporuplná kniha, něco mě na ní zaujalo ale chvílemi jsem měla problém se příběhem prokousat.

polly23
15.03.2018 5 z 5

Četla jsem ji někdy v 15 letech-naprosto jedním dechem. Pamatuji,že jsem se nemohla dočkat,až přijdu domů ze školy a dočtu ji :D za mě je to klasika,i když Jana Eyerová od Ch.Brontëové mi přišla ještě trochu lepší..

Nachtimin
10.03.2018 5 z 5

Jedna z tOp...charakter osob a okolia spojene v jedno

SabioneGranger
07.03.2018 5 z 5

Tohle je snad jediný klasický příběh o lásce, co se mi líbil. Možná je to tím, že není jen tak o lásce, ale hlavně o nenávisti, pomstě, týrání a psychopatství. :D Myslím to tak, když to srovnám s jinými romány té doby typu Jana Eyrová nebo Pýcha a předsudek. Je vidět, že Emča neměla jednoduché dětství, které se jí vymklo z rukou v této až hororové knize, kde se objevuje nejeden cvok. Dokonce to může být soutěž o toho, kdo se stane největším bláznem. A kupodivu vyhrává Heathcliff...