Na vine sú hviezdy

Na vine sú hviezdy
https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/313426/bmid_na-vine-su-hviezdy-egY-313426.jpg 4 7901 7901

Odkedy Hazel v trinástich rokoch diagnostikovali rakovinu štítnej žľazy v štvrtom štádiu, pripravovala sa na vlastnú smrť. Potom sa stal medicínsky zázrak a metastázy v pľúcach sa jej zmenšili. Odvtedy nechodí do školy, nemá priateľov a nevie, ako vyzerá normálny život, lebo je hadičkami pripútaná ku kyslíkovej fľaši a užíva silné lieky, aby sa nádory nerozširovali ďalej. Na nenávidenom stretnutí podpornej skupiny pre pacientov s rakovinou však spozná Augusta Watersa, ktorý má štýl, rakovinu na ústupe a oči len pre ňu. S ním začne objavovať dosiaľ nepoznaný svet lásky na pomedzí života a smrti.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Yoli (SK)

The Fault in Our Stars, 2012

KikinkaV
08.03.2017 5 z 5

Kniha mi vedle čistě romantického filmu, připadala o dost zajímavější a emotivnější. Děj měl spád a celkový vývoj mě překvapil... Pár slz samozřejmě taky ukáplo, takže nemohu hodnotit jinak než 5*.

dancadragneel
06.03.2017 1 z 5

Nevím proč ale prostě mě tato kniha nijak nezaujala. Možná velkým problémem bude, že jsem jako první viděla film a tomu dávám najednou větší přednost. Kniha mě nijak extra nezaujala.

Bonnet
05.03.2017 odpad!

Tři léta od nákupu uběhly a já začala se čtením. No. Možná jsem ani nemusela, protože bych si mohla nalhávat, že tvorba pana Greena není tragická. Je. A to z prostých důvodů - slabá a předvídatelná linka děje, který se vyvíjí až moc rychle, takže se čte sice pěkně, ale k čemu to je, když si člověk po odložení knihy nic neuchová a ještě slabší postavy. A hlavně ten hloupý motiv rakoviny a umírání, je toho zapotřebí? Přečteno v originále, na český překlad hozeno očkem a následně přetrpěn tik v oku. (Jo a věta my lungs suck at being lungs úspěšně konkuruje vnitřní bohyni z odstínů, tolik k mému váhání mezi žádnou a jednou hvězdičkou.)

Lokina
05.03.2017 5 z 5

Nad touhle knihou jsem dlouho přemýšlela jestli si přečíst nebo ne. Nakonec jsem si ji vzala k maturitě a i když jsem z ní nebyla zkoušená, tak toho nelituji. Díky dojemnému, citlivému příběhu se kniha četla sama. Film jsem viděla až po knize, i ten se mi moc líbil :)

IvusP
24.02.2017 3 z 5

Nejprve jsem viděla film a až poté četla knížku... A ač jsem u filmu řvala jako želva, knížka ve mně ani z daleka nevyvolala takovou vlnu emocí, a to v podstatě žádnou...

Elisbooks
16.02.2017 5 z 5

Krásná kniha u které mi nejednou ukápla slza a v závěru jsem si pěkně poplakala. Knihu hodnotím jako skvěle napsanou s dojemným příběhem. Člověk může mít všechno, ale zdraví si prostě nekoupí. Hazel s Gusem k nemoci přistupovali s nadhledem a na svůj věk díky tomu byli velmi vyspělí a pokorní. Líbily se mi také životní citáty z knihy a nejvíc Gusův: ,,Jsem na horský dráze, která jede jenom nahoru, kamaráde." Určitě doporučuji přečíst, ale připravit si taky kapesníčky :-)

bubblebut
15.02.2017 5 z 5

Špatně se četla z jednoho důvodu - první jsem totiž viděla film. Nedělejte to! Zkazí vám to celkový dojem a budete stále srovnávat knihu s filmem, a to je škoda :)

Vlajdula
13.02.2017 3 z 5

Docela pěkná kniha. Ale neplakala jsem :-(.

slaska77
12.02.2017 4 z 5

Hezký příběh, ale nevím, jestli přinesl něco nového. Knihy s podobnou tématikou se píšou podle téměř identického mustru, takže ničím moc nepřekvapil. Holt jsem to četla těsně po "Než jsem Tě poznala" a "Vypravěčce" a neubráním se srovnání.

Sarka25
11.02.2017 5 z 5

Jelikoz jsem zdravotnik tak tao kniha pro mne byla zajimava .. krasny pribeh o tom ze ikdyz je clovek nemocny tak muze najit lasku .. nekolikrat jsem i plakala ..opravdu krasna kniha..

hadenka
09.02.2017

tato kniha se mi strašně líbila ,ale do dalších knih jsem se nemohla už začíst, nebavilo, nemohla jsem se prokousat dějem

Zuzpospi
09.02.2017 5 z 5

Od strany 164 slzy...Ale krásná knížka..

Gabetina
08.02.2017 5 z 5

Film jsem viděla dříve než jsem četla knížku. Je to příběh u kterého snad každému ta slza musí ukápnout. Hazel Grace a Gusovi hvězdy sice nepřály, ale Johnu Greenovi teda sakra přály a povedl se mu napsat nezapomenutelný příběh!

Bebe_0897
07.02.2017 5 z 5

Jeden z nejsilnějších příběhů, co jsem četla. Na romantiku moc nejsem, ale tohle je romantické takovým svým způsobem.
Dojala mne k slzám a ráda ji čtu znovu a znovu a pokaždé to ve mě zanechá stopy.
S klidným srcem mohu říci, že je to nejlepší knížka od tohoto autora a myslím, že ji už jen tak znovu nepřekoná.

Hufendy
06.02.2017 5 z 5

Knihu jsem dostala k narozeninám pro zpříjemnění času. Já osobně mám radši horory nebo thrillery, ale zkusila jsem jí dát šanci. Knihu jsem přečetla za 3 dny a to je na mě neobvyklé :D. Příběh vám dovolí se znovu zamilovat a ano vím, že to končí špatně, ale co by to bylo za život, kdyby jsme si neuměli užít i poslední chvilky svého života že? Určitě doporučuji přečíst a jestli vás nebaví číst tak alespoň zkouknout film :)

cori
05.02.2017 4 z 5

" Já jsem jako...jako...Jsem jako granát, mami. Jsem granát a jednou vybuchnu a ráda bych, aby bylo co nejmíň obětí, chápeš?"
Kniha, která člověka donutí přemýšlet o životě a smrti.

EvikU.
05.02.2017 3 z 5

Moc pěkná kniha. Smutná, ale hezká. Silný příběh, který člověka zasáhne. ...

Hanilelai
03.02.2017 3 z 5

Kniha mě velmi zaujala, a to v přístupu Grace a Guse k zákeřné chorobě. Zanechala ve mně silný dojem. Tak trochu jsem však očekávala finále ve stylu Císařského neduhu...

anonym02
28.01.2017 5 z 5

Ještě teď brečím...
Kniha byla skvělá.

Bláža9
27.01.2017 4 z 5

Pro mě byla kniha docela zklamáním...možná je to tím, že jsem od ní čekala vzhledem k velmi kladným recenzím příliš. Nemůžu říct, že by nebyla hezká, ale pro mě tomu prostě NĚCO chybělo. Na druhou stranu musím přiznat, že pár zajímavých myšlenek tam určitě bylo.