Na vine sú hviezdy

Na vine sú hviezdy
https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/313426/bmid_na-vine-su-hviezdy-egY-313426.jpg 4 7901 7901

Odkedy Hazel v trinástich rokoch diagnostikovali rakovinu štítnej žľazy v štvrtom štádiu, pripravovala sa na vlastnú smrť. Potom sa stal medicínsky zázrak a metastázy v pľúcach sa jej zmenšili. Odvtedy nechodí do školy, nemá priateľov a nevie, ako vyzerá normálny život, lebo je hadičkami pripútaná ku kyslíkovej fľaši a užíva silné lieky, aby sa nádory nerozširovali ďalej. Na nenávidenom stretnutí podpornej skupiny pre pacientov s rakovinou však spozná Augusta Watersa, ktorý má štýl, rakovinu na ústupe a oči len pre ňu. S ním začne objavovať dosiaľ nepoznaný svet lásky na pomedzí života a smrti.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Yoli (SK)

The Fault in Our Stars, 2012

Anyz01
05.07.2017 3 z 5

Hezká kniha,doporučuji přečíst v originále jednoduše napsána i pro méně zdatné angličtináře.

1Světluška2
05.07.2017 3 z 5

Tak tato kniha byla bomba. Na konci mi i pár těch slz ukáplo a diky této knize jsem si udělala menší obrázek o tom to onemocnění. Říkám si jak většina z nas mame velké štěstí, že se s tou to nemocí nemusíme potýkat. Doporučuji všem věrným čtenářům.

75terka
04.07.2017 2 z 5

Číst se to nedalo knížka o ničem. Film neni o moc lepší. Přečetla jsem tak 50 stránek dál už to vážně nešlo. Nějak nechápu co na ní všichni vidí. Příběh to je smutný to ano ale tím to vlastně končí. Přišlo mi, jako by hlavním záměrem autora bylo čtenáře pomalu unudit k smrti a sem tam si trošku pobrečet. A tím jsem tak shrnula asi vše co se v knížce událo.

Petruska200
27.06.2017 5 z 5

Jedna z mala knizek,u ktere mi tekly slzy proudem

hrusisek
21.06.2017 4 z 5

Kapesník jsem sice použít nemusela, ale musím přiznat, že mě příběh hluboce zasáhl. John Green je velmi kvalitní autor s brilantním humorem a myšlenkami, proto jeho knihy hodnotím pozitivně, i když optimisticky nekončí. A právě možná v tom je to kouzlo. Knihy nemusí končit happy endem, aby byly dobré. A to tato kniha je.
Přesto musím dát čtyři hvězdičky. Poslední část knihy se mi zdála nezáživná, jako kdyby autor nevěděl, jak dál pokračovat. Postava Hazel Grace se mi přestala líbit, i když, kdo ví, jak bych se zachovala já v její situaci. Určitě ale ještě jednou kouknu na film pro srovnání :)

Dominika_a
15.06.2017 5 z 5

První román, který jsem kdy četla. Běhěm čtení jsem se nejednou zamyslela nad tím, že mám vlastně obrovské štěstí, že jsem zdravá. Krásná , ale zároveň smutná kniha, která mi vehnala slzy do očí, takže poslední stránky jsem dočítala s kapesníkem v ruce.

Eneta
07.06.2017 2 z 5

Dle mého názoru přeceňovaná kniha. Nudila jsem se od začátku do konce. Prostě to není vůbec můj styl.

Tessina
05.06.2017 5 z 5

Naprosto úžasná kniha, u které si vždy uvědomím, jak je důležité užívat si každého dne, jako by byl poslední, protože nevíme dne ani hodiny. Konec knihy jsem strávila s plnou krabicí papírových kapesníčků a napuchlýma očima.

Mabie
05.06.2017 3 z 5

Souhlasím s tím, co napsala Sarah11, že "je to kniha, která vás chytne za srdce (a potom ho roztrhá na kusy)" a hlavně ve vás něco zanechá. Život prostě není spravedlivý a někteří mají vyměřený krátký čas. Moc smutný příběh, ale výborně a hodně věrohodně napsaný.
"Žij dneškem, protože včerejšek už není a zítřek být nemusí" je motto příběhu, které prostě platí pro všechny.

MadamC
05.06.2017 5 z 5

Silný příběh díky kterému si vždy znovu uvědomím, jak je důležité, vážit si, toho, co mám. Jak snadno se vše může pokazit...
Také se prohloubila má touha jet do Nizozemska ještě o maličko více.
Zatím stále odolávám filmu (již rok asi) a myslím, že mi to vydrží. Nechci si krásný dojem z knihy pokazit dojmem z filmu a už vůbec nechci, aby se 2 dojmy propletly v jeden.

Hoogie
30.05.2017 2 z 5

Nějak nejsem schopná se knihou "prokousat". Pro někoho jistě dobré čtení, mně bohužel nesedí.

martina.culik
29.05.2017 5 z 5

Už podle názvu je jasné, že se nebude jednat o veselé a pozitivní čtení, ale i trocha vážnosti je zapotřebí. Příběh byl pro mě dost silný a (jelikož si vždy šetřím film až po knížce) byla jsem vývojem trochu zaskočená, i když nemůžu říct, že mě to úplně překvapilo. Každopádně jsem knihu přečetla během pár dní, jelikož se od ní nedalo moc odejít.

cat5
23.05.2017 2 z 5

"Kvantová změť hadiček a těl" mě moc neuchvátila... Hlavně to bylo tím, že Augustus byl tak strašně, ale tak strašně přehnaně "romantický", že se tomu za mě nedalo věřit... Omlouvám se, ale tohle se nedá svést ani na tu rakovinu, která chce žít dál.

Veronika33
15.05.2017 2 z 5

Kniha sa dobre čítala, ale asi som urobila chybu keď som videla skôr film ako ju čítala (možno by ma viac bavila keďže mi chýbal moment prekvapenia). Až na nevšedné téma rakoviny, ktoré ju robí výnimočnou ma vôbec nezaujala. Ku koncu som sa už vyslovene nútila k čítaniu.

popeluška
15.05.2017 5 z 5

Kniha se četla nádherně ani jsem se nenadála a byla jsem na poslední stránce.Smutná ale i tak krásná. I film je naprosto skvělý :-)

Sarah11
14.05.2017 5 z 5

Nápis na přebalu "Nejvtipnější smutný příběh" tuhle knihu vystihuje naprosto dokonale. A já prostě nemůžu hodnotit jinak než plným počtem hvězd. Je mi jedno, jak moc mainstreamová knížka to je, je mi jedno, že to není bůhvíjaké veledílo, ale je to kniha, která vás chytne za srdce (a potom ho roztrhá na kusy), která ve vás něco zanechá, a to je podle mě u knih důležité.
Myslím si, že kdybych předtím stokrát neviděla film a nevěděla, jak to celé skončí, dotklo by se mě to ještě víc, ale i tak to bylo krásné, dojemné, ale zároveň i vtipné (ten humor jsem si naprosto zamilovala) počtení. Gus, Hazel a vlastně i všechny ostatní postavy byly nesmírně sympatické, až mi bylo občas líto, že jsou jen fiktivní.
Ještě bych chtěla říct, že mě neskutečně překvapilo, jak je film věrný své předloze, takže ani nečtenáři nemusí o tenhle krásný příběh přijít, což je super.

hanka616
07.05.2017 5 z 5

Věděla jsem, že kniha se mnou zamává, ale i tak byla krásná. I když autor použil fantazii, tak máte pocit, že vše prožil. Jako matka dvou dcer jsem pořád musela myslet na rodiče a jak to musí být strašné...Myslela jsem, že si popláču u konce knihy, ale tak nějak mě nejvíc dostalo, (pozor spoiler) když její matka v nemocnici řekne: "Už nikdy nebudu máma."

knihovnička007
04.05.2017 5 z 5

Nikdy jsem nemusela řešit takovou věc-naštěstí. Nedokážu si to představit... Je neskutečné, když mladý, šestnáctiletý člověk chce zemřít.
Hrozný život, když tak "starý" člověk nemůže vyjít deset schodů... Bylo mi líto všech :( Hazel, Guse, Izaka, Michaela...
Strašné :( A je mi hrozně líto všech rodičů, kteří toto všechno prožívají stejně nebo hůře než dítě. To uvědomění si, že jejich dítě nikdy nebude dospělé, nebude mít svoje dítě, neprožije dlouhý spokojený život.
Příběh je krásný, ale hrozně smutný. Krásná láska, bohužel jen na velmi krátkou, vymezenou dobu.

Knihu mám půjčenou z knihovny, ale určitě si ještě někdy ráda přečtu.

Tánička11
02.05.2017 3 z 5

V neděli jsem dostala Hvězdy nám nepřáli já vím že jsem to hodně opozdila ale i přesto je už tady přečetla jsem jí za dva dny ale nijak mile mě nepřekvapila. Čekala jsem od toho víc čekala jsem že se rozbrečím ale jako nevím jestli se to počítá, protože předtím než jsem si stihla koupit knížku jsem se neudržela a prostě jsem si pustila film u filmu jsem nebrečela nějak moc ale i přesto brečela. Líbilo se mi to hlavně jsem chtěla vědět jak to skončí bylo to moc pěkný a to snad dokonce vypovídá to že jsem tu knihu přečetla za 2 dny, ale už mě ti poslední stránky strašně nudily nic se tam nedělo a čekala jsem až se dopracuji k dopisu a přesvědčovala jsem se že jsem měla brečet zrovna tam ale nakonec ani tam jsem nebrečela no ale nebylo to tak špatný jinak dávám 3 hvězdy

Žožik
01.05.2017 4 z 5

Trvalo mi strašně dlouho než jsem se dokopala k tomu si tuto knihu přečíst. Předtím jsem viděla film, který byl nudný a nebavil mě, a proto jsem tuto knihu pořád odkládala. Když jsem si ji po dlouhé době nakonec přečetla, byla jsem mile překvapena. Děj byl velice zajímavý a člověk se úplně vcítil do pocitů hlavních hrdinů.