Nedotýkej se mě

Nedotýkej se mě
https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/455047/bmid_nedotykej-se-me-WrE-455047.jpeg 4 1000 1000

Nedotýkej se mě série

Když Sage přijede do Nevady, nemá vůbec nic – peníze, přátele, ani slušnou střechu nad hlavou. Se svou železnou vůlí je však pevně odhodlána začít zde nový život a zapomenout na vše, co se jí doma stalo. Jenomže odpoutat se od vlastní minulosti není tak jednoduché. Vzpomínky a s nimi spojený neustálý strach ji doprovázejí na každém kroku. Nejinak je tomu i ve chvíli, kdy Sage dostane místo v univerzitním skladu knih a setká se zde s Lucou. S pronikavým pohledem šedých očí i s tetováním je Luca ztělesněním všeho, čeho se Sage tolik bojí. Avšak krok za krokem nahlíží Sage do jeho duše a probouzí v sobě cit, který doposud nepoznala. Spolu s tím nachází odpovědi na všechny své, dosud nezodpovězené, otázky…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Red

Berühre mich. Nicht, 2017

ajak
25.10.2020 5 z 5

Knížka rozhodně stála za přečtení, i přes hluboké téma byla knížka velmi čtivá od které jsem se nemohla odtrhnout :) Ale vážně co ten konec??? :O Kdy bude další díl? Potřebuju pokračování :D DOPORUČUJI

Mesicnililie
25.10.2020 4 z 5

Konec? Jako fakt? Konečně nějaká akce a hned konec knížky.
Příběh je zajímavý. Místy až smutný ale čte se sám. Jsem zvědavá na pokračování.

Marta1996
23.10.2020 4 z 5

O hvězdičku méně kvůli konci. Skvělá kniha, neumím si ani představit že bych měla osud jako Sage.

Ellinek
22.10.2020 2 z 5

Téma knihy nechci nijak znevažovat, je to vážné a poprat se s něčím takovým není opravdu vůbec jednoduché. I já jsem trpěla záchvaty paniky, ale...bože, Sage mi byla tolik protivná! S největší pravděpodobností ji pasuji na svou nejméně oblíbenou postavu. Luca, April, Gavin, ti všichni byli úžasní a jejich příběhy mě opravdu zajímaly a bavily, ale se Sage jsem si nerozuměla vůbec.

Příběh mě šíleně nebavil. Mám dojem, že pro něj byly zásadní především ty zvratové situace, ale abychom se k nim mohli dostat, musela autorka hodně vyplňovat vatou, kterou představovaly psychologické rozbory a myšlení Sage. A to byla tak děsivá nuda. Nějaké emoce se u mě projevily až čtvrtinu před koncem, což je zoufale málo. Chtěla jsem mí srovnání s Monou Kaste, ale tedy, raději bych přečetla celou její sérii, než se znovu piplat s Nedotýkej se mě.

Téma je vážné. O tom žádná. Ale způsob, jakým byl celý příběh vyprávěn, mě šíleně nebavil a doslova mě nudil. Přemáhala jsem se jen proto, že knihy dočítám a chtěla jsem to mít už za sebou. Závěr byl úplně na facku a jestli někdy najdu kuráž na pokračování, tak to bude jen kvůli Lucovi.

Stále přemýšlím, jak si mohla Sage myslet, že ji otec nenajde, když je kurňa policajt a jeho dcera mu určitě ukázala Lucův instagram? Skoro na každé stránce jsem měla chuť ji proplesknout. A to jsem si sama prošla těžkými psychickými stavy.

intelektuálka
22.10.2020 4 z 5

To je smutný příběh zraněné dětské dušičky ....tam, kde by měla cítit oporu, nachází jen zneužívání ....

Pěkně jsou vykreslené postavy jejích přátel, pro Sage bylo důležité najít oporu ....

Ovšem ty panické ataky jsou hluboko v ní, určitě se s nimi v dalším dílu popere ....

A držím jí pěsti ....

A zajímavý je přiložený playlist - mám ráda, když hudba knihu doplní.

Evka3814
19.10.2020 5 z 5

Moc pěkné čtení. Sage mě bylo líto, i když za to ukončení bych ji nakopala. Umírám zvědavostí na pokračování, protože takovéhle otevřené konce mě fakt ničí:(((( Rozhodně kniha co stojí za přečtení,já osobně jsem se nemohla odtrhnout.

Terez25
18.10.2020 4 z 5

Když mě všechny knihy tohoto typu, které teď vznikají, tak strašně připomínají After...
Ne, že by to bylo nutně špatně, ale motiv mladé, nezkušené studentky a potetovanýho drsoně se prostě často opakuje.
Nicméně je ale “Nedotýkej se mě” fajn kniha, která se dobře četla a druhý díl mě určitě také nemine. Jako milá oddechovka na toto podivné období, kdy je navíc venku i ošklivo, je to ideální.

Kiwicatko
17.10.2020 4 z 5

Booooooze....ten zacatek se tak strasne tahnul. Rozumim, ze autorka potrebovala vykreslit psychologickou linku Sage a potrebovala si pripravit pudu pro druhy dil, ale ono se vlastne neco delo az na poslednich 100 stranach. A tech 300 predtim jsem se musela chvilkama i premahat, abych pokracovala.

Pocet hvezdicek davam z 90% kvuli Lucovi a jen z 10% kvuli Sage. Jo, stalo se ji neco desnyho, ale mela mu to rict. Kvuli ni budu muset tedka cekat na dalsi dil, ackoliv to uz mohlo byt vyresene.

Mimochodem trosku mi to pripomina knizku Pockam na tebe.

Kukicka
17.10.2020 4 z 5

Konec je na ranu :-D. Bohuzel druhy dil v nedohlednu. Jelikoz jsem knihu dala temer na jeden zatah, tak s klidnym svedomim mohu rict, ze se mi libila. Autorka ma vypravecsky dar, protoze za 400 stran se toho vlastne zase tolik nestane, ale stejne me kniha stale drzela v napeti a nemohla jsem ji odlozit. Prekvapil me tu nazor, ze je kniha nudna. Trochu jsem kvuli nemu se ctenim otalela, ale jsem rada, ze jsem na to nedala

Yuuki24
16.10.2020 5 z 5

Skvělý a procítěný příběh. Jsem zvědavá ja tohle vše bude pokračovat.

LilianaFalcon
14.10.2020 2 z 5

To bylo tak strašně dlouhý a tak strašně nudný...

sabca
14.10.2020 5 z 5

Krásný román ze života studentů. Škoda, že Sage má problémy za které může její otčím a nedokáže se nikomu svěřit. Knihu doporučuji

lusitta05
13.10.2020 4 z 5

Mám rada takéto knihy o študentoch a láske, dobre sa to číta, aj keď téma nespočetne krát popísaná, ale ako celok skvelé. A áno, ten useknutý koniec naštve, takže už aby bol druhý diel.

Jani23
13.10.2020 5 z 5

Tak tohle byla naprosto perfektní kniha! Čte se krásně, děj je napínavý..

Elize
13.10.2020 4 z 5

Pěkně vymyšlený příběh, velmi reálně zpracovaná psychická porucha hlavní hrdinky, trochu lépe bych si představovala vykreslit Lucu, především zpočátku nepůsobí nějak zajímavě, rádoby drsňák, co chce být knihovníkem, asi bych se na to zaměřila víc... trochu mě vadí, že v tomto druhu knih nikdy hlavní hrdina neužívá medikaci, přestože má silné úzkostné ataky a trpí úzkostnou poruchou, buď protože neexistují, nebo protože mají mnoho vedlejších účinků - což samozřejmě v dnešní době není pravda, ale chápu, že bez toho, by to asi nešlo... dobře jazykově napsané a velmi čtivé, otevřený konec mi nevadil - nakonec proč ne...? když chce autorka mít pokračování a především při tak velkých problémech Sage by působilo strojeně je vyřešit na pár posledních stránkách... ALE, trochu nezvládnutý mi ten konec přišel, závěrečný dialog mezi Sage a Lucou neodpovídal charakteru ani jednomu z nich a byl strašně nelogický... nicméně, není to zas taková katastrofa, aby se člověk tloukl knihou do hlavy. Doporučuji, je to pěkné, oddechové čtivo a rozhodně si přečtu i navazující díl.

alzbeta4340
13.10.2020 2 z 5

Hodně podobné knihám Mony Kasten, které jsou podle mého názoru povedenější - to už je ale věc individuálního vkusu. Vůbec se mi ale nelíbil seriálově nelogicky useknutý konec - zdá se mi to jako neúcta ke čtenářkám, které si knihu koupí. V podstatě nemá smysl první díl číst samostatně, nic moc se nedozvíte.

Kristy.Seb
10.10.2020 5 z 5

Romantický příběh se smutnou minulostí. Bylo mi jasné, že Save s Lucem spolu skončí. Ale naprosto mě dostalo ukončení knihy... Snad další díl vyjde do nejdříve.

hrabalikoval
08.10.2020 3 z 5

Dívčí román o strachu. Hlavní hrdinka se pořád bojí. Na jednu stranu je to velmi otravné, ale na druhou stranu se to dá pochopit vzhledem k tomu čemu si prošla. Kniha popisuje o tom jak je těžké se po traumatu z dětství zařadit do normálního života a navíc ještě milovat. Knížka mohla být určitě o několik stran kratší, ale zase je docela čtivá. Na konci byste nejraději chtěli vzít hned druhý díl, ale to si bohužel musíme počkat. Každopádně jsem zvědavá jak tento příběh dopadne :)

kamizola
08.10.2020 4 z 5

Holky (co si budeme, kluci tohle asi číst nebudou), pokud máte rády knihy Mony Kasten, tak směle se vrhněte do knihy od Laury Kneidl a troufám si tvrdit, že zklamané nebudete! Není to náročné čtení, ačkoli poměrně temné tajemství hlavní hrdinky dodává knížce ten správný drive. Oba hrdinové jsou velcí sympaťáci, přitom Luca snad o trošku víc než Sage. Jejich příběh a cesta ke společnému "štěstí" mě chytli za srdce a nepouštějí doteď. Přečetla jsem na jeden nádech, a upřímně se těším na pokračování. Ano, otevřený konec a věřte tomu, že na pokračování se budete těšit stejně jako já. Za mě velké doporučení. Je to pohodové čtení na dlouhé podzimní/zimní večery s čajem v jedné ruce a s knihou v druhé.

aniger
02.10.2020 4 z 5

Knihy se mi líbila a velmi mě překvapilo, když jsem dočetla a zjistila, že je to na pokračování :D Byla jsem naštvaná, protože teď musím čekat na druhý díl, abych věděla, jak se tito dva hrdinové budou dál vyvíjet. Ale moc se těším :)