Nedotýkej se mě

Nedotýkej se mě
https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/455047/bmid_nedotykej-se-me-WrE-455047.jpeg 4 1000 1000

Nedotýkej se mě série

Když Sage přijede do Nevady, nemá vůbec nic – peníze, přátele, ani slušnou střechu nad hlavou. Se svou železnou vůlí je však pevně odhodlána začít zde nový život a zapomenout na vše, co se jí doma stalo. Jenomže odpoutat se od vlastní minulosti není tak jednoduché. Vzpomínky a s nimi spojený neustálý strach ji doprovázejí na každém kroku. Nejinak je tomu i ve chvíli, kdy Sage dostane místo v univerzitním skladu knih a setká se zde s Lucou. S pronikavým pohledem šedých očí i s tetováním je Luca ztělesněním všeho, čeho se Sage tolik bojí. Avšak krok za krokem nahlíží Sage do jeho duše a probouzí v sobě cit, který doposud nepoznala. Spolu s tím nachází odpovědi na všechny své, dosud nezodpovězené, otázky…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Red

Berühre mich. Nicht, 2017

Lexa123
16.02.2021 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Dost mě štvalo že se Sage nikomu nesvěří a ještě víc mě naštval konec, který končí v podstatě v tom nejzajímavějším. Knížka se četla velmi pěkně a občas mi bylo smutno nad tím, jak se život Sage bouřil a pak vyvíjel a zase spadla dolů. Po dočtení jsem si musela hned předobjednat druhý díl a už se na něj moc těším. Jen doufám, že Luca se vše časem dozví a pochopí, čím si musela Sage projít.

jasmína
14.02.2021 4 z 5

Kniha dobře psaná, ale nemám ráda, když neřekne někdo, co ho trápí, zvlášť někomu, koho miluje, a zatím se nechystám kvůli tomu ani na další díl.....

Sherosraz77
10.02.2021 2 z 5

Slaďárna až běda!
Přečetla jsem si tuto knihu na doporučení od kamarádky s tím, že to bude oddychové a milé čtení. Nejsem moc na romantické příběhy, kde ženská hrdinka je buď zakřiknutá a nebo velmi slušná čí "křehká", naproti mužské postavě, která jí vstoupí do života a je to buď nějaký darebák, lamač dívčích srdcí a podobně, ale nakonec se do ní zabouchne a je z něj poslušný a hodný "králíček". Celkem klišoidní, ale opravdu milé čtení. (MOŽNÝ SPOILER)

Konec byl pro mě trochu plus, že to hned neskončilo happyendem, ale ten očekávám v druhém díle. Druhý díl si přečtu a budu doufat, že spolu nakonec nezůstanou :D, ale vzhledem k tomu o jaký typ literatury se jedná, tak se obávám, že budu zklamaná...

tynka65
07.02.2021 5 z 5

Já vím, téhle knížky byl plný internet a instagram. Ale nedivte se! Ta obálka si říká o to, aby byla vidět
A příběh není o nic slabší. Sage a Luca se mi dostali pod kůži přesně tak jak to miluju. A zase mi dokázali proč tak miluji knížky a ráda čtu. Žít jejich příběh bylo nádherné, místy opravdu bolestivé, ale stálo to za to. Nedotýkej se mě je přesně TA KNÍŽKA, která vám nedá spát a vytáhne vás ze čtecí krize tak jako mě.

Pokud jste alespoň trošku fanouškem romantiky, která má nějaký silnější příběh. Jděte do toho! Nebude litovat a nejspíš nebudete pár dní ani spát . A pokud jste fanoušky Mony Kasten, jděte do toho hned!! Mony knížky miluju, ale Laura příběh vzala mnohem více do hloubky, Sageino trauma je zde ústředním motivem, a romantická linka je strašně příjemná, přirozená a pomalá. O tom vypovídá i jediná erotická scéna až skoro na závěru knížky.
.... No a ten konec?! Ten člověk musí prostě rozdýchat... Pokračování se nemohu dočkat a už teď vím, že Nedotykej se mě přečtu do té doby minimálně ještě jednou

Saraken
01.02.2021 4 z 5

Napriek tomu ze kniha je hruba tak sa citala velmi dobre len ten koniec ! Infarkt ... musim si precitat hned dalsiu cast

georginaa
30.01.2021 4 z 5

Nejdříve jsem byla hodně naštvaná, že prvních sto stran byly věčně popisované strachy Sage. Po dvě stě stran už to bylo docela otravné. Stále se řešila jedna a táž věc, nic moc žádný nový děj. Po tři sta stránek už to celkem změnilo trochu otravnosti a Luca se více snažil co mohl, aby Sage pochopil. Jenže neměl kuráž to vyřešit do konce. Pořád ustupoval jen aby se ji nedotkl ať slovem nebo fyzicky. A konečně ke konci, když jsem si myslela, že konečně to k něčemu bude, prásk.... po telefonátu je opět na začátku knihy. Vím, že někdy je takový psychický stav těžko ovladatelný, ale myslím si, že se tím nikam Sage neposunula. No i když to bylo moc dlouhé a psychicky i náročné, určitě si pořídím i další díl, jen abych dostala rozhřešení, jak se se vším Sage dál vyrovná.

lemai
25.01.2021 4 z 5

(SPOILER) Jsem člověk, který nemusí romantické knihy a v momentě, kdy hned na začátku začnou být erotické scény, knihu zavírám.
Přiznám se, že jsem měla celkem obavu, že Nedotýkej se mě bude přesně tento příklad.
Ale nebyl.
Opravdu pomalá, absolutně nenucená romantika, která vás spíše pohladí na duši a je vám líto hlavní hrdinky Sage a zároveň vás zajímá jak se se svou minulostí popere a jak to bude zvládat, za což má můj velký obdiv.
Postavu Luca jsem si opravdu zamilovala, je to fakt sympaťák.
Pro mě opravdu velké plus, že se hlavní postavy daly dohromady až skoro na konci knihy a to samé platí i o postelové scéně, která tam byla myslím snad pouze jednou a taky až na konci.
Po dočtení knihy jsem si řekla, že opravdu potřebuji druhý díl. Ještěže vychází už tak brzy.
Kniha skončila v tom nejlepším až jsem si řekla - ne eee, proč si to udělala nedělej to a Lucy mi bylo líto.
Opravdu jsem zvědavá jak se autorka popere s druhým dílem a jak příběh Sage a Lucy bude pokračovat.

Anna195
25.01.2021 4 z 5

Ako prvé musím pochváliť obálku knihy, tá je jednoducho nádherná a veľmi ma zaujala samotná anotácia.

Príbeh je rozprávaný z pohľadu hlavnej hrdinky Sage, ktorá prichádza na univerzitu, no zároveň uteká pred svojou minulosťou. Spoznáva sa tu so svoju novou kamarátkou April, a tiež s Lucom. Sage nesie so sebou svoju minulosť a bolesť z domova, s ktorou sa snaží vyrovnávať. To, čo si musela vytrpieť na to ani neviem nájsť slová. Hlavný hrdina Luca, sexy potetovaný knihomoľ, z ktorého na prvý pohľad môže ísť strach, ale opak je pravdou. Veľmi som sa tešila, že Luca je knihomoľ a jeho humor som si zamilovala, ale ani on nie je dokonalý.

Príbeh by som zaradila medzi slow-burn, teda dej sa vyvíja pomaly. Počas celého čítania som bola zvedavá, ako si Sage a Luca nájdu k sebe cestu. Keďže Luca voči ženám, bol aký bol (s tým ma v niektorých častiach štval) a Sage mala svoje problémy.

Môžeme nahliadnúť aj do situácií, ktoré Sage zažila. A bol to doslova hnus. Obaja sa pomalými krokmi zbližovali. Luca jej pomáhal, ale pre ňu bolo ťažké otvoriť sa. Mrzelo ma to, ale nedá sa tomu diviť, keď musela všetky tie veci prežiť. Niekedy som si priala čítať aj kapitoly z pohľadu hlavného hrdinu. Celý príbeh dopĺňajú aj vedľajšie postavy...priatelia, kamarátka April, ale aj Lucov kamarát Gavin. Zaujala ma postava April a dúfam, že sa v pokračovaní viac o nej dozvieme. Romantická linka bola veľmi krátka, pretože začala a bum bol koniec knihy. Na koniec knihy som sa dívala či to autorka myslí fakt vážne. Vedela som, že sa čosi musí pokaziť, keďže sa jedná o sériu, ale toto som teda nečakala. Potrebujem druhú časť. Som veľmi zvedavá, ako príbeh skončí. A na záver. Kto tiež pozeral Lucov instagram? Snáď som nebola sama.

Etoiles
22.01.2021 3 z 5

Mělo by být rovnou uvedeno, že se jedná o první díl. Konec doslova v tom nejlepším. S hlavní hrdinkou jsem měla od začátku problém, byla mi přímo protivná. Sympatičtí mi byli ale všichni ostatní, takže jsem dala Sage šanci a jsem ráda, ve druhé polovině už byla snesitelnější a příběh se mi líbil.

I přes prvotní rozpaky, si druhý díl přečtu.

Pája699
21.01.2021 5 z 5

(SPOILER) To je vážně k vzteku....proč vždycky ty dobré knížky mám hned přečtené? :-D Příběh Luca a Sage vás vtáhne a nepustí do posledního listu knihy. Oba dva se musí vyrovnat s minulostí a následky. Ke konci knihy už jsem Sagu sama popstrkovala, ať Lucovi všechno řekne. V něm má 100% podporu a důvěru....no jasně, tak prej ne a muselo to skončit tak, jak to skončilo...Luca mi bylo vážně líto. Jenom že o čem by byl druhý díl že jooo :-) No nevím jak do začátku dubna vydžím .-)

Ella161
18.01.2021 4 z 5

(SPOILER) Tuhle knihu jsem dlouho oddalovala, protože skoro všichni upozorňovali, že konec nebyl moc dobrý. A já to nechtěla číst dokud nebudu mít u druhý díl. Každopádně moje zvědavost nade mnou vyhrála a tak jsem začala číst. Příběh mě docela zasáhl. Nemám tohle téma ráda a nedokážu si nikdy představit, že by se mi tohle mělo stát. Nedokážu si představit, jak bych se pak chovala. A vlastně si to ani představovat nechci, protože jen pomyšlení, že bych tohle měla zažít? Ne, děkuji pěkně. I když jsem Sage chápala, tak mi prostě tak nějak nepřirostla k srdci. Byla mi sympatická, to ano... ale její názory nebo spíš myšlení mi někdy přišlo strašně nevyspělé a hloupé. Fakt nevím proč, ale prostě jsem měla takový pocit. Každopádně byla hodná, empatická a hlavně silná. Strašně jí obdivuji, že se rozhodla chodit na nějaké sezení a nechat si konečně pomoct a svěřit se někomu. Luca mi byl sympatický hned. Jeho humor a hlavně vášeň pro knihy, kterou máme všichni společnou s ním, že? Nicméně... trochu mě mrzí, že i tady je to klišé, kde je hlavní postava děvkařem. Z anotace jsem si myslela, že v tomhle příběhu tohle nebude, ale mýlila jsem se. To mě trochu zklamalo. A ten konec? Vážně nám tohle autorka udělala? Nemohu se dočkat dalšího dílu.

Ivuska97
16.01.2021 5 z 5

Miluju tenhle příběh, ale ten konec? Proč? Nemám šajna, po které knize mám teď sáhnout, abych vyhnala z hlavy tuhle :D :)
5* a doufám, že mi do jara nehrábne, protože si pokračování rozhodně musím přečíst :D

adela_02
15.01.2021 5 z 5

(SPOILER) Kniha mě okamžitě pohltila. V okamžiku kdy jsem ji začala číst jsem se nemohla soustředit na nic jiného. Upřímně mě docela štvaly ty Lucovi známosti. Zvlášť když má na gauči kamarádku svojí sestry! Jinak jsem děj hltala a oblíbila si všechny postavy. Jak teďka můžu fungovat s takovým zakoncem??? Počítám každý den do vydání pokračování! Nemůžu se dočkat. Snad to bude taková pecka jako první díl ???? Jestli mi někdo doporučí podobné knihy budu jen ráda.

NikolaSkop
15.01.2021 5 z 5

Jak? Jak mam tedka vydrzet az do konce brezna nez vyjde pokracovani?! Ta kniha me zcela pohltila. Jsem vazne zvedava co se tam bude jeste dit! Luka mi je hrozne lito a na Sage jsem nastvana! Chapu ze to ma tezky ale jezisi kriste.........vzpamatuj se holka! No nic, vylila jsem si sem trochu toho vzteku a ted jdu cekat a cekat a cekat na dalsi dil! :) ZA ME ROZHODNE STOJI ZA PRECTENI ALE POKUD MOZNO POCKEJTE AZ VYJDE DVOJKA NEZ SE PUSTITE DO TYHLE KNIHY! To cekani je totiz uz ted znacne nesnesytelne!

marlenkaXX
15.01.2021 4 z 5

Velmi čtivá kniha, která vás vtáhne do svého děje. U se moc těším na druhý díl a jsem velmi zvědavá, jak se bude vztah Lucca a Sage vyvíjet.

Lucijáš276
10.01.2021 5 z 5

Jako vážně? Tato kniha byla opravdu BOMBA!!
Strašně krásně se četla a samotný příběh mě zaujal natolik, že jsem knihu měla opravdu během pár dní přečtenou. Nemohla jsem se opravdu odtrhnout a hlavní hrdiny jsem si ihned zamilovala. Musím uznat, že je to psané a čtivé jako knihy od samotné Mony Kasten - prostředí univerzity, večírky atd.. Sice Monu řadím mezi své nejoblíbenější spisovatelky a její knihy opravdu miluju, ale v porovnání s tímto příběhem, je o chlup lepší ZATÍM tato kniha od Kneidl - uvidíme, jak to bude s druhým dílem, na který se už opravdu nemohu dočkat. Každopádně jak Monu, tak i Kneidl miluju a očekávám další a další knihy se super příběhy! 5*

Mona Vasquez
07.01.2021 4 z 5

Knížka má svoje mouchy (něco vinou autorky, něco zřejmě vinou překladu), ale celkově vás příběh vtáhne, hlavní hrdinové jsou sympatičtí (Luca o něco více ;) ), ale souhlasím s ostatními, že ukončení knížky je opravdu zákeřné. Ale všichni asi předpokládáme, že nakonec všechno dobře dopadne :) Komu se knížka líbila, doporučuji Easy od Tammary Webber s podobným tématem, ale pochmurnější minulostí hlavního hrdiny.

lady.k
02.01.2021 5 z 5

Wau. Je mi do breku, jsem člověk který si moc vžívá do představitelů. Už aby byl druhý díl ke koupi a aby měl šťastný konec.

TerezaJágrová
02.01.2021 5 z 5

Ačkoliv tenhle žánr knih úplně nevyhledávám, tak to byla fajn, oddechová kniha. Je velmi čtivá. Připomíná mi knihy od Mony Kasten. Jen škoda toho konce, ale naštěstí se chystá druhý díl

alzbeta2843
31.12.2020 5 z 5

Kniha veľmi čitateľná. Zhltla som ju behom pár dní (len kvôli tomu, že som musela i spať a pracovať). Príbeh sa mi páčil, ale je veľmi cítiť, že sa autorka ovplyvnila knihami Mony Kasten, mne to ale nevadilo. Jediné, čo ma nahnevalo bolo zistenie na poslednej strane, že kniha je súčasťou série....a teraz musím počkať na pokračovanie!