Nedotýkej se mě

Nedotýkej se mě
https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/455047/bmid_nedotykej-se-me-WrE-455047.jpeg 4 1000 1000

Nedotýkej se mě série

Když Sage přijede do Nevady, nemá vůbec nic – peníze, přátele, ani slušnou střechu nad hlavou. Se svou železnou vůlí je však pevně odhodlána začít zde nový život a zapomenout na vše, co se jí doma stalo. Jenomže odpoutat se od vlastní minulosti není tak jednoduché. Vzpomínky a s nimi spojený neustálý strach ji doprovázejí na každém kroku. Nejinak je tomu i ve chvíli, kdy Sage dostane místo v univerzitním skladu knih a setká se zde s Lucou. S pronikavým pohledem šedých očí i s tetováním je Luca ztělesněním všeho, čeho se Sage tolik bojí. Avšak krok za krokem nahlíží Sage do jeho duše a probouzí v sobě cit, který doposud nepoznala. Spolu s tím nachází odpovědi na všechny své, dosud nezodpovězené, otázky…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Red

Berühre mich. Nicht, 2017

zandu
25.04.2021 2 z 5

Asi do půlky mě to bavilo a pak jsem se musela do čtení spíše nutit. Nijak mě kniha nenadchla, ale své čtenáře si určitě najde, jak je zde vidět z hodnocení níže. Druhý díl jsem jen rychle spíše prolistovala a přečetla až konec. Myslím, že dva díly jsou zbytečné, stačilo by oba smrsknout do jednoho. Také mi vadilo, že odstavce při změně tématu nebo prostředí děje nebyly oddělené mezerou, což bylo občas matoucí - sedí v kavárně u počítače, bum a je ve sprše... No nic. Za mě prostě nic moc.

barb_B
21.04.2021 5 z 5

Hodně, ale opravdu hodně silné a ošklivé téma. Strašně jsem hl. hrdince držela palce a přála jí konečně štěstí a klid. Romantická linka s Lucem mě upřímně v tu chvíli až tak nezajímala. Luca mi až tak sympatický nebyl a upřímně jsem ho neshledávala za nějakého extra hrdinu. Prostě tam byl, četl si a... a nic. Každopádně, tato kniha opravdu zamává s emocemi. Během čtení to bylo jak na horské dráze. Vztek, lítost, hrdost, úleva, které jsem cítila spolu se Sage. Doporučuji!!!

pogmanka
20.04.2021 5 z 5

Naprosto úžasná knížka. Po dlouhé době zase knížka, od které jsem se nemohla odtrhnout a nutně ji potřeboval dočíst. Co je však horší, když jsem se dostala na konec, tak jsem vlastně nebyla spokojená, protože prostě otevřený konec :D to snad ne. Chtěla jsem to uzavřít, abych od toho mohla dát myšlenky pryč a ono nic. Takže teď jen čekám, až bude ekniha, abych mohla dočíst a spokojeně to vyhnat z hlavy. Zatím tedy musím trpět nedočkavostí.

Lucyk01
18.04.2021 5 z 5

Kniha je nepopsatelně úžasná. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout. Vtáhla mě do děje a stránky se četly samy. Od začátku jsem se zamilovala do Lucy️a i do Sage. Úplně jsem chápala její problém s dotykem a nemohla jsem nějakým věcem uvěřit, že se jí přihodily. Můj vysněný kluk je určitě Luca️️. Taky bych chtěla takového kluka. Už se nemůžu dočkat dalšího dílu, protože kniha skončila otevřeně (pardon za malinký spoiler) a chci vědět, jak to bude pokračovat.️ A za ten konec strhávám pár bodíků dolů, jinak bych dala na 100% plný počet hvězd.

MamaKnihomolka
17.04.2021 5 z 5

První díl ze série Nedotýkej se mě, na který jsem se dlouho chystala. V první řadě musím říct, že miluju tu obálku, a v druhé, že miluju Gavina
Čtivý text už od začátku a hrozně sympatické a propracované postavy – úplně jiné s porovnáním se Strmým pádem. (Sorry všem, kteří z toho byly uchvácení - mě to neodrovnalo). Sage má strach z mužského pohlaví a snaží se s tím prát sama bez cizí pomoci. Skvěle popsané její pocity a úzkosti, bylo mi jí líto.
Snad poprvé co jsem si neoblíbila hlavního mužského hrdinu. Podle mě to chtělo víc Gavina. Luca mě bavil, ale nehodilo se mi k němu to jméno. Mimo to jsou v knize dobré tipy na seriály z Netflixu.
U nemála řádků se mi svíralo srdce a měla jsem husí kůži. Přiznám se, že kdybych si knihu přečetla když byla novinka, tak by mě dost naštval otevřený konec ( –nemám je totiž v lásce), ale teď když už druhý díl je k mání tak mi to ani moc nevadilo, protože se do něj v blízké době pustím.

AniDi
13.04.2021 5 z 5

Naprostá špička, zařazuji k nejlepším romanťárnám v mé knihovně. Neskutečně mě mrzí, že druhý díl zatím nevyšel jako ekniha a ihned objednávám v tištěné verzi.
Příběh procítěný, chvíli jsem se cítila až sklíčeně z osudu hlavní hrdinky, přesto jsem nemohla přestat číst. Jsem hrozně zvědavá jak bude děj pokračovat a moc doufám v happy end. Doporučuji

lihate
12.04.2021 5 z 5

"Nemám strach.
Strach není skutečný.
Definitivně není."

Mě se knížka moc líbila. Takový oddechový, celkem pomalu plynoucí příběh, který vás ale chytí a nepustí. Knihu jsem přečetla celkem rychle a Sage i Luku si oblíbila. Luka působí jako frajírek, který má všechno na háku a všechno mu vyhází jak si pískne. Vždycky je super vědět, že tyhle lidi nikdy nejsou takový pro nic za nic a pokud se vám povede dostat se k nim blíž, udělají pro vás všechno, protože jim na vás záleží. To mě na tomto typu osobnosti baví pokaždé. Sage je zábavná a je celkem vtipný sledovat, jak na každého reaguje jinak. Děsí mě, že sama není natolik silná, aby uznala, že potřebuje pomoc, tak snad se mýlím. Druhá část knihy mě bavila víc, a měla větší spád. A ten konec? Proboha proč... Ještě, že jsem se do čtení nepustila dřív, než vyšel i druhý díl.

"Ve skutečném životě může být dokonalost skryta právě v nedokonalosti."

iveta0549
08.04.2021 5 z 5

Krása! Mám ráda tyto knížky. Ten konec byl trochu horší, ale naštěstí jsem hned mohla pokračovat v příběhu s druhým dílem.

Ksyu
03.04.2021 5 z 5

Krásný román. Je to psané a čtivé jako knihy od samotné Mony Kasten
Ale ten konec?

diana1217
24.03.2021 3 z 5

Příběh byl hezký, ale konec mě velice zklamal...

Fallon443
22.03.2021 4 z 5

Ten konec?!! Štve mě, že to skončilo takhle neuzavřeně, ale na konci března se můžeme dočkat druhého dílu na který se hrozně moc těším. Za mě to je krásná kniha, jsou tam fajn postavy a celkově jsem si ji užila. Takže můžu jen a jen doporučit.

anet.myblog
21.03.2021 5 z 5

Na knížku Nedotýkej se mě jsem se moc těšila, protože je přirovnávaná ke knihám Mony Kasten. Knížka se mi četla sama a i přes to, že má přes 400 stran utekla hrozně rychle , jelikož se do děje vžijete okamžitě. Hlavní hrdinku Sage, April, jejího bratra Lucu a všechny ostatní postavy jsem si hrozně rychle oblíbila. Nejen, že tady sledujeme, jak se postupně vyvíjí vztah Sage a Lucy, ale taky se dozvídáme o minulosti Sage, která nebyla úplně růžová. Jediné, co bych knize “vytkla“ byl otevřený konec, naštěstí se ale brzy dočkáme pokračování - Neopouštěj mě . Za mě jedno velké doporučení!

telileov
21.03.2021 2 z 5

Hlavní hrdinka, nebo překladatelka? Fakt nevím, kdo mě vytáčel víc.

No kde začít... Zkusím to tentokrát těmi pozitivy.
• knížka se zabývá vážným tématem, o kterém by se mělo mluvit, jsem ráda, že u nás taková knížka vyšla.
• Dobře se to čte. Navzdory všemu mě to fakt bavilo, chtěla jsem vědět, co se stane dál.
• Obálka je pěkná.
• Postavy, které nejsou Sage, jsou bezva. Hlavně Luca.

ALE, teď to přijde, pane bože! Většinu času jsem fakt nevěděla, koho přetáhnout pánvičkou dřív - Sage nebo překladatelku. Nebo autorku, která zjevně píše o věcech, kterým vůbec nerozumí.

První polovinu knihy Sage pořád fňuká a opakuje to samé dokola. Když zrovna nekňourá, tak slintá, jak má Luca sexy břišáky a jak je z něj vzrušená.
A ty sexuální scény? Fascinuje mě, jak je autorka mistrovsky sepsala, aniž by jedinkrát použila slovo penis. Zato jestli ještě jednou uvidím "velké přirození", asi mi navždy vyschne vagína (ano, toto slovo taky existuje, Lauro) a prohodím knihu oknem.
Kromě toho, že je Sage ufňukaná, je pěkně sobecká. Ke všem se chová hnusně a vše se točí jen kolem ní. Prostě příšerná hrdinka, fakt.

Konec to úplně zabil. Najednou se Sage i Luca začali chovat tak nesmyslně, že to zas málem letělo oknem.

Teď k té paní překladatelce. Teda nevím, jestli ji tak nazvat, protože tak špatný překlad jsem dlouho nečetla. Jednak neumí psát, druhak řadu věcí přeložila zjevně blbě a nedávalo to smysl. Koukám, že nic jiného dosud nepřeložila. No doufám, že už ani nepřeloží...

Ale i v samotném ději byla řada divností. Autorka by si měla zjistit, jaký je rozdíl mezi psycholožkou, terapeutkou a psychiatričkou, a ne to vše používat jako synonyma. Nemluvě o tom, že paní terapeutce by měl někdo zakázat činnost, jelikož porušuje řadu zásadních pravidel.
Takových problémů tam byla spousta...

A nakladatelství musím vytknout absenci jakéhokoli TW, to je prostě mega problém!!

Zkrátka ne, ne, ne. Tady toho bylo blbě tolik, že to ani není možný.

Veverca87
13.03.2021 2 z 5

Knihu jsem četla na základě doporučení, jelikož mám ráda knihy Mony Kasten. Za mě musím říct, že kniha a příběh, mě zas tak neoslovily, a do některých částí jsem se musela vyloženě nutit abych dočetla do konce. Pokud chcete knihu číst, kupte si zrovna pokračování, jelikož tak useknuty konec mi moc smysl nedává...

salča
06.03.2021 4 z 5

Příjemné čtení ve stylu Mony Kasten.

Litocha
04.03.2021 3 z 5

Ke kladům určitě patří hodnověrně (nebo alespoň hodnověrněji, než je obvyklé) ztvárněná psychická porucha (a taky to, že to člověk nezvládne jen odhodláním a vlastními silami). Líbil se mi i pomalý vývoj vztahu (i když místy už bylo celkové tempo knihy pomalé až moc, zvlášť když se točilo hlavně kolem Sagina duševního stavu). Jiné věci ale působí už méně uvěřitelně (třeba Lucův charakter) a konec zase všechno bere hopem a je to tak trochu zrada na čtenáře (zvlášť když si autorka v doslovu neodpustí ještě malé popíchnutí). Takže můžeme čekat dalších 400+ stránek o tom, jak se v tom hrdinka dál plácá. Proškrtání by nejspíš neuškodilo.

Čtecímaniak
19.02.2021 4 z 5

Vždycky, když vychází nová série si říkám, že si počkám, než 1. opadne hype a 2. vyjde aspoň druhý díl. Hádejte, kdo obě pravidla porušil. Já.
Ze začátku mi to přišlo takové nemastné neslané, ale postupem to nabíralo otáčky a kniha se každou kapitolou zlepšovala!
V podstatě se až za polovinou knihy nějak tak dozvíte, co se s ní děje, proč je taková, jaká je a její psychický stav.
Kniha opravdu zaujme, nápad skvělý, romantická linka dobrá, ale zrovna ta romantika mi přišla moc uspěchaná. Začíná to pomalinku, půlka zrychlí a konec je podle mě šup šup, ujíždí nám vlak.
Pane bože, z toho konce jsem měla srdeční zástavu. Všechno se odehrálo tak rychle!
Postavy mi byly sympatické. Luca jsem si velmi oblíbila, Sage mě někdy jejím chováním trošičku štvala, ale i tak je to dobré čtivo.
Jelikož tento žánr jede přes kopírák (když nepočítáme nějaké ty výjimky), tak snad všem je jasné, jak by to mohlo dopadnout. Nebo by to skončilo jinak...?
4,5*/5*

vendysantos
18.02.2021 5 z 5

Naprosto boží, čtivá, záživná knížka. Nádherný, úžasný příběh. Po dočtení jsem poněkud zklamaná a naštvaná ze závěru knihy, protože druhý díl vyjde až na konci března. A já jsem nedočkavá, jak to se Sage a Lucou dopadne.

prcek19
18.02.2021 4 z 5

Kupovala sem si knihu s tím, že to nebude žádná série a jaké na mě čekalo překvapení na konci knihy..strašně moc mě kniha zaujala, hltala sem ji od začátku až do konce..líbil se mi příběh, postavy, prostě vše..samozřejmě až na konec, ale to jen díky tomu, že u knížek vyžaduji šťastný konec..ale jelikož brzy vyjde další díl, tak věřím, že tam už se dočkám

Zuzu12345
17.02.2021 5 z 5

Tato kniha v tomto žánru knih za mě byla jednička. Velmi se mi líbilo vykreslení charakterů postav a celá zápletka. Už jen čekám na pokračovaní v druhém díle.