Nedotýkej se mě

Nedotýkej se mě
https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/455047/bmid_nedotykej-se-me-WrE-455047.jpeg 4 1000 1000

Nedotýkej se mě série

Když Sage přijede do Nevady, nemá vůbec nic – peníze, přátele, ani slušnou střechu nad hlavou. Se svou železnou vůlí je však pevně odhodlána začít zde nový život a zapomenout na vše, co se jí doma stalo. Jenomže odpoutat se od vlastní minulosti není tak jednoduché. Vzpomínky a s nimi spojený neustálý strach ji doprovázejí na každém kroku. Nejinak je tomu i ve chvíli, kdy Sage dostane místo v univerzitním skladu knih a setká se zde s Lucou. S pronikavým pohledem šedých očí i s tetováním je Luca ztělesněním všeho, čeho se Sage tolik bojí. Avšak krok za krokem nahlíží Sage do jeho duše a probouzí v sobě cit, který doposud nepoznala. Spolu s tím nachází odpovědi na všechny své, dosud nezodpovězené, otázky…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Red

Berühre mich. Nicht, 2017

Nelajza
18.07.2021 3 z 5

Tato knížka byla všude na instagramu hrozně moc vychvalovaná a tak jsem se rozhodla se ségrou si ji koupit a přečíst. Četla se vcelku dobře, i když za půlkou jsem ji na chvíli odložila. Příběh byl lehce předvídatelný, NELOGICKÝ a přehnaný to mi však vadilo jen z části, a byla jsem ochotná něco odpustit. Bohužel po přečtení jsem si uvědomila, že mi celou dobu vadilo chování hlavní hrdinky, která se většinou chovala jako kráva.

5/10

EressielM
17.07.2021 5 z 5

Já tedy na ty romanťárny moc nejsem, a tak jsem od této knihy moc neočekávala, ale mile mě překvapila. Hodně mile. Tato knížka mě fakt dostala. Až na ten konec, ten mě popravdě dost naštval. :-D Hned jsem musela objednat druhý díl a litovala toho, že jsem si nekoupila rovnou oba díly, protože to čekání mě ničilo. Ale za dva dny jsem se konečně dočkala a hned jsem se do dalšího dílu nadšeně pustila. :-)

brunettlibrary
16.07.2021 4 z 5

(SPOILER) Kniha mě už od začátku pohltila, četla se dobře, i když mi některé pasáže přišly přehnaně rozepsané. Musím se přiznat, že jsem v celé knize víc vnímala problém Sage (tedy zneužívání od svého otčíma) než romantiku mezi hlavními postavami. Očekávala úplně jiný konec a tento mě docela zaskočil (nemám ráda špatné konce). Už se těším až si přečtu druhý díl a všechno se vysvětlí.

netopýrek1985
16.07.2021 5 z 5

Romány teda nejsou můj šálek kávy. Tenhle díl se Sage a Lucou se mi moc líbil. Budu se těšit na další díl

Tanya007
11.07.2021 5 z 5

Delší dobu jsem knihu odkládala a chyba! Bylo to moc fajn!

knihomolkaJani
11.07.2021 3 z 5

Kniha na mě místy působila dost depresivně. Ale řeší se zde i velmi vážná témata a to jinak asi napsat nešlo. Na druhou stranu místy to má i moc hezký děj, a konec Vás určitě navnadí na pokračování.
Já si pokračování určitě přečtu.

Monyel
11.07.2021 4 z 5

(SPOILER) Moc se mi líbil styl psaní autorky, kniha se četla dobře, i když měla pomalejší rozjezd. Ze začátku jsem se nemohla vcítit do kůže hlavní hrdinky, protože mi nebyla příliš sympatická. To se naštěstí v druhé polovině knihy změnilo. Příběh se neobešel bez žánrových klišé, přesto však oceňuji, že se autorka pokusila prolomit pár stereotypů, které používá hodně YA autorů. Kladem pro mě je, že se Sage nakonec odhodlala vyhledat odbornou pomoc. Trošku jsem se bála, že její PTSD vyřeší pouze pozornost "bad boye" se zlatým srdcem, tak jak to u tohoto žánru poslední dobou bývá zvykem. Také oceňuji, že mezi protagonisty nebyl typický vztah: miluju tě/nenávidím tě. Naopak se pomalu poznávali, a až na poslední scénu se chovali s ohledem na jejich věk rozumně. Knihu i přes pár nedostatků hodnotím pozitivně, pokračování si určitě přečtu.

PinkyMagic
06.07.2021 1 z 5

To mě tedy vůbec neoslovilo. Děj od začátku do konce prvoplánový. Postavy jednají nelogicky, vyloženě románově. Kniha neukončena, asi aby byla potřeba koupit si další díl. Nicméně takovou potřebu fakt nemám.
Dle anotace románu jsem čekala niterní psycho román, něco, co mě vyždíme, vzbudí ve mně emoce. Nicméně dostala jsem víceméně Lanczovou (nic proti) a jediná emoce, kterou jsem během čtení měla, byla nas*anost, co to čtu za blábol.

denisa8946
05.07.2021 5 z 5

Anotace slibovala, že se kniha bude čtenářům Mony Kasten líbit... a nelhala. Kniha mě nadchla.
Laura Kneidl mě velmi mile překvapila. Není to klasický romantický příběh s předvídatelným dějem. Jde o slow burn romanci protkanou vážným tématem, která vás nepustí. Den před dočtením jsem si koupila druhý díl a hned jsem se do něj musela pustit.
Po dočtení prvního dílu jsem měla pocit, jako by část mě umřela. Fráze "srdce se mi roztříštilo na milion kusů" pro mě získala úplně nový rozměr.
Velmi jsem ocenila propracování postav, především hlavní hrdinky Sage, která nehledá jen cestu k ostatním, ale především sama k sobě. Snaží se vyrovnat se stíny minulosti, které jí zasahují do života. Ještě jsem nečetla knihu, kde by měla hlavní postava nějaké závažné psychické problémy, ale velmi mě to bavilo. Každou situaci jsem se Sage prožívala a ze srdce jí přála, aby měla svůj happy end.
Vřele doporučuji, ale kupte si rovnou i druhý díl, je to nutnost. :)

capar
04.07.2021 4 z 5

Čte se to snadno, i když se hlavní hrdinka pere s nepěknými zážitky. Celou dobu byla linie příběhu dost předvídatelná, což se někdy i při čtení hodí...takže díky za ten konec!

Zabza98
28.06.2021 5 z 5

Kniha je super, přečetla jsem si během jednoho dne. Zabývá se opravdu těžkým tématem. Jen mi sklamal konec. Musíme čekat na druhý díl, tak doufám, že bude stát za to.

Domkar9116
25.06.2021 4 z 5

Úžasně rychle se to čte. Luca byl v tomto prvním díle naprosto úžasný a vnímavý. Postava Sage byla taky docela fajn, ale něco mi u ní chybělo. Nějaké větší charisma nebo tak něco. Ale určitě si tato kniha zaslouží přečíst. Doporučuji.

Kekik
21.06.2021 3 z 5

(SPOILER) Zajímavé vedlejší postavy. Převážně nesympatická hlavní postava. Pomalý, táhlý, často nudný děj. Krásné zhotovení knihy.

Tato kniha se mně hodnotí špatně. Byly situace, kdy jsem se nemohla od čtení odrhnout, ale na to pak připadlo několik desítek stran, kdy jsem se do čtení musela nutit.
Již z anotace je zřejmé, co se Sage stalo. Takže to pro mě nebylo žádné překvapení. Co však překvapení bylo, je to, jak autorka příběh zpracovala. Ten totiž bohužel trpí autorčiným stylem psaní, kdy Sagein strach hnala do extrémů. Až mě málem kniha uvrhla do deprese, že na světě je jen jeden typ mužů. Tak moc tlačila na pilu, že mně Sage byla často nesympatická. Nebylo snad stránky, kdy by Sage nezmínila slovo strach, prázdné ruce, kontroluji okolí... Dále slova napsaná kurzívou. Těch tam bylo také přehršle.
Takže jsem si často říkala: Už zase, Sage? Vždyť jsem o tom četla na předchozí stránce. Je mi to moc líto, ale prostě jsem si nedokázala najít k hlavní hrdince cestu. Byla jsem ráda za každou chvilku, kdy se Sage normálně bavila s ostatními. Ale to bylo vždy jen mžik. Pak zase přišly její myšlenkové pochody, které se zabíraly tím stejným dokola. Kniha má 404 stran, a z toho cca 75% jen Sage a její strachy.
Kdyby autorka napsala, co přesně se Sage stalo, možná bych ji dokázala více pochopit. Nechci zlehčovat její situaci, zcela jistě je to strašná zkušenost, ale já se nedokázala vcítit do pocitů hlavní hrdinky. Připadám si jako zrůda, a to mě přitom rozpláče i šťastný konec, taková já jsem citlivka. Tady je chyba prostě v tom stylu, v jakém je kniha napsána.
Naštěstí je v knize mnoho zajímavých, sympatických vedlejších postav (Luca, April, Megan, Gavin, Cameron, ...), které stojí za to, abych se vrhla na druhý díl. I když už teď skřípu zubama nad tím, jak se Sage bude chovat. A to už to vypadalo, že se vše obrací k lepšímu. Konec nás však opět dostal na začátek, což je veliká škoda.

PS: Zarazilo mě, jak mohla nastoupit do taxíku, který řídil muž, potom, co se jí stalo, když šla domů z Aaronovy párty. V jiných případech se bála i ve dne skupinky spolužáků na území školy, a najednou naskočí k muži do uzavřeného prostoru a v noci. Možná z prožitého šoku zapomněla na panickou ataku?

Viky007
11.06.2021 5 z 5

Kniha, která se zabývá dost nelehkým tématem, a totiž zneužíváním. Přesto je napsaná tak krásně a citlivě, že nejste z četby psychicky v háji, za což dávám palec nahoru. Sage jsem si hrozně oblíbila, svým způsobem jsme si totiž podobné. Hrozně moc jsem jí přála, aby se konečně postavila na vlastní nohy a vyrovnala se s minulostí. Takže abych to shrnula: skvělé postavy, svižný děj, plus dávám za reálně popsané stavy úzkosti a PTSD a rozhovory s psycholožkou. Navíc pomalá romantika tu byla moc fajn. Jen ta představa sexy, milého a chytrého kluka, co je navíc vášnivý čtenář, mi připadala trochu jako sci-fi :-D. Ale bylo by to hezké, ne že ne :-D.

dianaxn
27.05.2021 2 z 5

Tahle kniha se přirovnává k sérii od Mony Kasten, která se mi líbila, takže jsem se fakt těšila a právě proto jsem zklamaná.

začnu s pozitivy:
• kniha se zabývá vážným tématem, což oceňuju
• všechny postavy, které nejsou Sage, byly super – April, Lucu i Gavina jsem si oblíbila a jejich příběhy mě fakt zajímaly
• celkem dobře se to četlo

co se mi nelíbilo:
Nastíním vám děj – Sage se stěhuje ze svého rodného města do Nevady kvůli NĚMU. Chce začít nový život daleko od NĚHO a musí se vypořádat s traumatem, za které může ON.

Tohle mě iritovalo. Každých pár stran bylo kurzívou zvýrazněno slovo “on” v různých pádech. Kdyby to bylo několikrát, tak bych to přešla, ale tady se to pořád opakovalo a mě to strašně unavovalo.

Hlavní hrdinka Sage mě svým chováním rozčilovala a byla mi nesympatická. Nechci znevažovat to, co se jí stalo, protože je to hrozné, ale její reakce mi připadaly přehnané a její myšlenkové monology mě vyčerpávaly.

Samotný děj se šíleně táhl. I přestože se to celkem dobře četlo, tak mě to vůbec nebavilo, protože mi to přišlo roztahaný, pomalý a nudný. Celou dobu se tam pořád opakovalo to samé a zvrat se stal až na konci, což je pro mě strašně málo.

Asi jsem měla až moc vysoká očekávání kvůli již zmiňované sérii od Mony Kasten, protože já osobně bych tyhle 2 série spolu nesrovnávala.

Ann98
23.05.2021 5 z 5

Kniha mě zaujala hlavně svoji obálkou. Až později jsem zjistila, jak dobré hodnocení vlastně má. A není se čemu divit. Knihu jsem přečetla jedním dechem. Příběh je neuvěřitelně milý (i přes vážnost tématu), většinu knihy jsem se připitoměle usmívala. Postavy a hlavně vztah mezi nimi je perfektně vymyšlený, nic není uspěchané a všechno má svůj řád. Velmi oceňuji, že vztah mezi Sage a Lucou nevznikl z čista jasna po prvních pár stránkách, jak to bývá u jiných knih, ale hezky postupem času. A Luca? Sexy bůh, který miluje knihy. Jestli umíte někdo čarovat, tak mi ho prosím vyčarujte!!

PetraBery
19.05.2021 4 z 5

Kniha s krásnou obálkou, čtivá a psaná lehkou rukou, ačkoliv tajemství z minulosti hlavní hrdinky Sage vůbec lehká nejsou. Kniha se čte velmi dobře, téma není nic nového a ráda si přečtu i další díl. Co bych vytkla je skutečnost, že v kapitolách není vůbec oddělen časový skok v ději, alespoň vynechaným řádkem, občas to mátlo.

Kubikuli
29.04.2021 5 z 5

Taková Young adult knížka, ale i mně, která už se této kategorii trochu vymyká (čti něco jako fosílie), se to moc líbilo... Téma zneužívání a násilí je silné, a tady bylo podané a vykreslené úplně perfektně. A opravdu - obě postavy si vážně nejde neoblíbit :)

bk7
28.04.2021 5 z 5

Upřímně... hodně mě odrazoval vzhled knihy, který mi k příběhu ve finále moc nesedí. Taky časté vyskakování na Knihách Dobrovských ve slevách apod. tomu moc nepomohlo.

Opak byl ale pravdou. Jak se říká.. nesuď knihu podle obalu. Za pár hodin přečteno a na další den jsem si objednávala druhý díl. Jedna recenze píše, že tahle knížka Vám zlomí srdce aby ho mohla zase spravit. A to je naprostá pravda.

Luca i Sage jsou postavy, které Vám přirostou k srdci. Vlastně nejen ony, ale i April a ostatní. Samozřejmě, že knihu později zařadíte mezi seznam skvělých romantických klasik. Já bych ale jednu odchylku našla a to je ta, že Luca konečně není někdo, kdo je ten největší záporák pod sluncem a ona se do něj zamiluje. Naopak je to skvělý člověk od začátku až do konce. Určitě doporučuji oba díly, jejich příběh si zaslouží čtenáře.

lena.o.knihach
28.04.2021 4 z 5

Jeden den jsem knihu začala číst a hned druhý den jsem ji dočetla. A to má prosím pěkně 406 stran. Takže ano, bavilo mě to hodně, bylo to čtivé a i postavy mi přirostly k srdci.

V Nedotýkej se mě ale nenajdete nic, co by vás překvapilo. Je to jen příběh o dalších hrdinech s rodinnými problémy, které postupně vyplouvají na povrch a snaží se jim čelit. Takže nic moc originálního, ale i přesto jsem se nenudila. Dostala jsem totiž přesně to, co jsem od knihy očekávala.

Občas jsem ale měla problém, že mě autorka nijak nevarovala a najednou se děj přehoupnul do dalšího dne nebo je tam větší časový skok. Uvítala bych, kdyby tam byl alespoň vynechaný řádek, aby bylo na první pohled jasné, že jsme v příběhu už někde úplně jinde.