Němý křik

Němý křik
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/532613/bmid_nemy-krik-65d5df396187e.png 4 3039 3039

Případy Kim Stoneové #1 Pět postav stojí u mělkého hrobu. Jeden po druhém se vystřídali při jeho kopání. Jáma pro dospělého by zabrala víc času. Zmařili nevinný život, ale uzavřeli smlouvu a zpečetili ji krví Po letech se středoanglické Black Country ocitá v šoku – nejprve je nalezena brutálně zabitá ředitelka místní chlapecké školy, následuje objev lidských ostatků u bývalého dětského domova. A další hrůzné zločiny Inspektorka Kim Stoneová si záhy uvědomí, že hledá někoho, jehož vražedná pouť trvá už desetiletí. Že ho musí dopadnout, než znovu udeří. A že se musí vyrovnat s vlastními démony z minulosti, protože jinak už může být pozdě. Protože ani ta nejtemnější tajemství nezůstanou pohřbená navždy... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro ženy
Vydáno: audiokniha , Témbr

Silent Scream, 2015

Interpreti: Jitka Ježková

lenka7679
20.10.2018 5 z 5

Opět skvělá Kim, já prostě tento žánr miluji. Psané velmi čtivě a přečtené jedním dechem, opět skvělý příběh. Zajímavá dějová linka, o překvapení není nouze a napětí opět funguje. Určitě vřele doporučuji od prvního dílu, je to zkrátka návykové.

k.m.h
09.10.2018 5 z 5

Četla jsem na dovolené, Kim opět nezklamala. Na konci jsem musela číst dlouho do noci, abych konečně věděla, co a jak. Vraha jsem vůbec netušila do poslední chvíle.

pepa4081
05.10.2018 4 z 5

Má první kniha od této autorky.
Po nějaké době další detektivka, která mi sedla. Krátké kapitoly, stručné věty, více, ale ne příliš podezřelých. Kim mi zpočátku nebyla příliš sympatická, to se ale časem změnilo a už se těším na její další případy. Pachatele jsem až do konce neodhalil a motiv byl zajímavý.
Velmi uspokojivé.

sabca
01.10.2018 4 z 5

Tak já jsem tento díl, který byl první ze série četla jako poslední. Nevím jestli to bylo ke škodě, ale knihy které následovali se mi líbili daleko víc. Zase jak už jsem zvyklá pachatele jsem až téměř do konce neodhalila. Doporučuji knihu přečíst a možná, že je lepší začít od prvního dílu.

teramacek
28.09.2018 3 z 5

Rozhodně to není špatná detektivka, neřkuli thriller. Kdo jich už přečetl hodně, začne cca v půlce tušit, kdo by mohl být hlavní padouch... ale i tak mě závěr překvapil. A přiznávám, že i dojal (jsem holt plačka, to už se nezmění :)). Vzala jsem si knížku na dovolenou a nezklamala.

Lucina88
28.09.2018 2 z 5

Těšila jsem se na ni, ale nějak mi nepadla. Detektivka Kim se mi libila, ale dialogy z osobniho žibota mezi detektivama mě spíše rušily a musela jsem se vracet zpětně, což u knihy, ve které mám pokračovat v četbě nesnesu...
V jiných knihách mě připletený osobní život detektivů nevadí, tady mi to bohužel vadilo

romca3001
25.09.2018 5 z 5

Skvělá kniha a velmi chytlavá ! Za mě palec nahoru za postavu Kim, ta mi velice sedla a do knihy mi sedí.. příběh je super napsaný, nechybí překvapivý závěr knihy, už se těším na další díly :)

Hustoles380
25.09.2018 4 z 5

Dobrá detektivka na volný čas.

Lucek
23.09.2018 5 z 5

Povedené, žádné dlouhé okecávačky, má to švih i vtip a napětí. Bezva!

petr5364
23.09.2018 4 z 5

Nemám moc rád zápletky z podobného prostředí, připadají mi trochu "nabízející se". Nicméně autorka si příliš nepotrpí na zdlouhavé popisy a vykreslování postav, což mi chvíli trvalo vstřebat. O to rychleji ale děj valí dopředu. Kim samotná mi bohužel nepřirostla příliš k srdci (zatím), v kombinaci ostatními postavami ale funguje dobře. První díl mám za 3,5*, zaokrouhleno na 4*.

WowKokinko
21.09.2018 5 z 5

Sice lehčí detektivka, ale velmi zajímavá a čtivě napsaná určitě si mám v plánu přečíst i ostatní ze serie :)

TheMarki
19.09.2018 5 z 5

Kriminalistika Kim ma velmi dobre instinkty. Detektivku doporučuji ctive od začátku do konce. Konec me možná malinko zklamal čekala jsem asi větší vysvětlení. Teď začínám číst od stejně autorky druhý díl Ďábelské hry a zatím se nemůžu odtrhnout. V knížce není nic "nechutneho" může číst kazdy.

TaLu
18.09.2018 4 z 5

Tak opět pro mě nový tým vyšetřovatelů. se kterým jsem se seznámila. Knihu bych zařadila mezi vydařené detektivky.
Hlavní vyšetřovatelka je jak Shrek. Ne zelená, ale jako cibule. Jak čtenář odloupne další vrstvu, zjistí, že přísná, nepříjemná perfekcionalistka v sobě nosí mnohá tajemství a hluboko pohřbené emoce. Snad i proto se s takovým nasazením ujímá neznámých pohřbených těl. Přečtu si ráda i další případ. K plnému hodnocení ale přece jen něco málo chybělo, ani to nedokáži pojmenovat, jen to nějak nezarezonovalo tak, aby to byl plný počet. Mou oblíbenou osobou je kolega vyšetřovatelky, který se jí snaží být přítelem. A že to rozhodně nemá lehké.

MarianP
17.09.2018 4 z 5

Super detektívka, ktorej nechýba predstavenie svojráznej Kim Stoneovej, ktorá koná nie celkom podla štandardov, čím sa vyznačujú asi všetky moderné detektívky. Navyše postava vyšetrovateľky je celkom milá a zábavná, čo sa mi fakt páčilo. Dej knihy je svižný, má spád, vyšetrovanie odsýpa a na konci všetko do seba zapadne. Nechýba dobrý nápad, celkom dosť zvratov a prekvapení a rozuzlenie už potom nie je nejaké výnimočné, ale celkový dojem z knihy je výborný. Keďže ide o prvú knihu od autorky, dávam 4* aby som mal niečo v rukáve :)

oolinkaa
16.09.2018 5 z 5

Miluji thrillery a věděla jsem, že s touto sérií chybu neudělám. A taky ze ne. Velmi čtivé od první strany, Kim je perfektní osoba a detektiv. Těším se na další případ

shay
14.09.2018 5 z 5

Hned jak jsem si knihu objednávala, jsem věděla, že bude určitě dobrá. Ale že až tak? Nemohla jsem od ní odtrhnout oči. Pořád jsem musela číst dál a dál a hledat náznaky toho, kdo je pachatel, až jsem byla na konci. Kniha mě překvapila hned několikrát a nemůžu se dočkat, až si přečtu další díly :)

Jaruš7
13.09.2018 5 z 5

Druhý příběh Kim Stoneové, a jak hodnotí "Mail on Sunday" - ohromující.
Dík za pocit, že mám štěstí, žít zde tento svůj život.
Už jen téma na četbu je silný kafe, a k tomu ten marast toho, že život může mít i takovou hodnotu, je skličující.
Citace: "Rozdíl mezi dobrem a zlem se vtiskne do mysli během života, není v ní odjakživa."
Bestseller - četba s výčitkami odkládaná (jen na noc), chce to pauzu Kim.

EleanorJane
30.08.2018 4 z 5

Páni, stalo se mi něco, co už dlouho ne. Byla jsem překvapená. Kniha mě na mnoha místech, dalo by se možná říct i šokovala. Jakmile jsem si přečetla první stránku, už jsem nemohla odtrhnout oči. Krátké kapitoly vás prostě nutí číst a číst. Úplně vás to vtáhne do děje. A navíc jsem až do poslední chvíle netušila, kdo za co může. Už se nemůžu dočkat dalšího dílu.

MíšaS.
29.08.2018 3 z 5

Není to špatné, má to spád, děj, sympatickou hlavní hrdinku - Kim, která má hloubku a do dalších dílů určitě co odkrývat.
Námět je pěkný, ale tak nějak mi to došlo, kdo za tím asi bude, i když na konci bylo překvapení, ale vlastně jsem se i tak nezmýlila :)

Pav
26.08.2018 5 z 5

Skvělé. Myslela jsem, že mě nic nepřekvapí ale přece jen jsem byla na konci knihy v údivu, že mi něco uniklo. Angela píše bezvadně a moc to nenatahuje. Už se těším na nejnovější díl.