Němý křik

Němý křik
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/532613/bmid_nemy-krik-65d5df396187e.png 4 3041 3041

Případy Kim Stoneové #1 Pět postav stojí u mělkého hrobu. Jeden po druhém se vystřídali při jeho kopání. Jáma pro dospělého by zabrala víc času. Zmařili nevinný život, ale uzavřeli smlouvu a zpečetili ji krví Po letech se středoanglické Black Country ocitá v šoku – nejprve je nalezena brutálně zabitá ředitelka místní chlapecké školy, následuje objev lidských ostatků u bývalého dětského domova. A další hrůzné zločiny Inspektorka Kim Stoneová si záhy uvědomí, že hledá někoho, jehož vražedná pouť trvá už desetiletí. Že ho musí dopadnout, než znovu udeří. A že se musí vyrovnat s vlastními démony z minulosti, protože jinak už může být pozdě. Protože ani ta nejtemnější tajemství nezůstanou pohřbená navždy... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro ženy
Vydáno: audiokniha , Témbr

Silent Scream, 2015

Interpreti: Jitka Ježková

trudoš
08.02.2019 3 z 5

Kriminální obdoba doktora House v dámském provedení. Autorka s dobrým záměrem vytváří dostatečně atraktivní hrdinku, ale nehledí přitom na funkčnost postavy v reálném prostředí. Detektiv inspektor Kim Stoneová je tak sice sympaticky tvrdohlavá, zábavná a svérázná, ale že by si s tímhle přístupem udržela práci u policie, tomu jsem nedokázal uvěřit ani na vteřinu.
Zápletka samotná evokuje přímočarý televizní scénář - vražda, vyšetřování, dopadení, odhalení. Příjemné na tom je, že se Angela Marsonsová zbytečně nezakecává, a když už náhodou ano, není to zas až tak mimo čáru, aby člověk trpěl kvůli absenci děje. Navíc se pracuje s tradiční žánrovou osnovou, což znamená, že máme okruh podezřelých, ze kterých postupně ubývá a ubývá, a hrdinka musí dopadnout vraha dřív, než pomřou úplně všichni. Co mě však vytrhávalo z thrillerové pohody, byly tragické osudy v pozadí příběhu. Zase jednou nestačí jeden zničený život na román, je jich třeba alespoň pět, aby bylo uspokojeno čtenářovo morbidní ego.

Termina
05.02.2019 4 z 5

Prostě srdíčková Kim :)

petrzel
04.02.2019 5 z 5

Perfektní detektivka

pipa36
03.02.2019 5 z 5

Na tuto knihu jsem se chystala celkem dlouho - o to víc jsem si to užila. Líbilo se mi, že se vše postupně vyvíjelo, logicky navazovalo, pěkně plynulo. Kromě toho je kniha velmi dobře a čtivě napsána. Pachatele jsem si tipla asi v půlce knihy, můj tip vyšel :-).
Ale ta britská byrokracie, která se objevuje snad ve všech anglických detektivkách, které jsem četla - vyšetřovatelé věčně bojují se svými šéfy a médii, jestli je jejich postup v souladu nebo není... Tohle mě na těchto knihách irituje, ale to asi není problém knihy, ale můj. Plný počet hvězd.

hanzmb
01.02.2019 4 z 5

Velmi zajímavé čtení. Děj neobsahuje žádné krkolomné a násilné změny. Vše má svou logiku. Navíc napsané čtivým způsobem. Hlavní drsňák je kupodivu žena. I když vrah 3 dívek byl jasný už od poloviny románu, ta druhá část vražd mě v závěru dostala. Určitě se ke Kim ještě vrátím.

jvetvicka
31.01.2019 3 z 5

Klišé vedle klišé. Od hlavní hrdinky, která se stane z outsidera špičkovou detektivkou (a navíc je tak trochu asociál), přes postiženou holčičku až po "zvrat" kdy se detektivce vybije mobil a samozřejmě vleze na temné opuštěné místo, kde ji nečeká nic příjemného. Vraha jsem neodhalil, ale i to už tu bylo několikrát :) I přes všechny výtky se kniha četla sama a hned jsem sáhl po dvojce ze série s Kim.

Hvězdinka
30.01.2019 4 z 5

Čtivé, spokojenost.

ivana1924
28.01.2019 5 z 5

Jsem spokojená. Čte se skoro sama. Určitě nezůstanu jen u této knihy, ale přečtu si i další od této spisovatelky. Hlavně sérii Kim.

katst
28.01.2019 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila. Je čtivá, napínavá, má spád, děj je promyšlený, nevleče se, vše do sebe zapadá. Styl autorčina psaní mi vyhovuje.
A také, miluju knižní série, když se mi kniha líbí a jsou mi sympatické hlavní postavy, nerada se s nimi loučím... a tady ještě nemusím :-)
Nechápu, že mi tato série dosud unikala :-)

lusidka7636
27.01.2019 4 z 5

Hodnotím tuto knihu kladně,po celou dobu četby jsem byla napjatá jak to dopadne.A závěr mě trošku překvapil.Jen mi opět vadilo,že hlavní postavou je taková neohrožená wonder woman na rychlé motorce.A náhodou ještě dělá na vraždách...no ať se na mě nikdo nezlobí,ale tohle zaměstnání opravdu není pro ženský ;-) Emancipace do tohoto odětví fakt nee.Za to hvězda dolů.Jinak ok.

ctenarkaEva
25.01.2019 5 z 5

Děsivý, ponurý příběh... Přesto se kniha čte velmi lehce, má krátké kapitoly a děj ubíhá svižně. Kin Stoneová se mi zdá sympatická a její kolega Bryant také. Postupně jsem měla pocit, že jsem vraha uhodla, ale po chvíli už to zase vypadalo, že to byla jiná osoba. No a závěr byl úplně překvapivý, to jsem opravdu neměla nejmenší tušení, jak to vlastně bylo. Rozhodně tuto knihu doporučuji a už se těším, jak si přečtu další díl.

Renatecka
24.01.2019 3 z 5

Klasická detektivka, tři čtvrtiny knížky napínání, děj se vleče a na konci heroické drama detektivů. Průměr, já si na detektivky moc nepotrpím.

Termina
23.01.2019 4 z 5

Celá série s Kim je pro mě srdíčková četba :)

Nazli
20.01.2019 3 z 5

Na úvod série dobré. Seznámení se sympatickou Kim mě oslovilo, ale přesto.. něco mi tam chybělo, abych mohla ohodnotit slovem "Ohromující".

L.Helena
18.01.2019 4 z 5

Knížku jsem si půjčila v knihovně kvůli Výzvě, ale jsem ráda, že to je první kniha ze série, a tak mě čeká ještě spousta napínavých chvil s dalšími případy i osobními osudy Kim Stoneové. Hned si jdu půjčit další díly!

edith79
16.01.2019 5 z 5

Čeká mě další maraton. Po sérii od Roberta Bryndzy jsem se pustila do Angely Marsons a první kniha mě úplně uchvátila. Bylo to děsivé, napínavé, ale i dojemné. Postava detektiva Kim Stone rozhodně není nesympatická a její životní příběh je opravdu bolestný. A závěrečné rozuzlení? Paráda. Další knihy autorky na mě čekají v mojí knihovně. A to je dobře.

Miruš
16.01.2019 5 z 5

Jsem ráda, že mě čtenářská výzva k této knize přivedla ;-)

Lana33
14.01.2019 4 z 5

Kniha měla sice pozvolný rozjezd, ale pak už to stálo za to. Postava hlavní hrdinky mi nebyla nejdříve moc sympatická, ale tím koncem mě dostala na svou stranu.
Hodnotím jako jednu z těch lepších detektivek a určitě se k jejím knihám ještě vrátím. Nešlo si nezamilovat Bryanta :)

Peetullka
13.01.2019 4 z 5

Celkem příjemná detektivka, Kim jako hlavní hrdinka mi moc nesedla, ale čte se dobře a vrah i konec byl docela překvapení.

klara8886
12.01.2019 5 z 5

Naprosto překvapivý konec. Děj neměl chybu. Po dlouhé době opět pěkné čtení. Určitě půjdu do dalších. :)