Němý křik

Němý křik
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/532613/bmid_nemy-krik-65d5df396187e.png 4 3041 3041

Případy Kim Stoneové #1 Pět postav stojí u mělkého hrobu. Jeden po druhém se vystřídali při jeho kopání. Jáma pro dospělého by zabrala víc času. Zmařili nevinný život, ale uzavřeli smlouvu a zpečetili ji krví Po letech se středoanglické Black Country ocitá v šoku – nejprve je nalezena brutálně zabitá ředitelka místní chlapecké školy, následuje objev lidských ostatků u bývalého dětského domova. A další hrůzné zločiny Inspektorka Kim Stoneová si záhy uvědomí, že hledá někoho, jehož vražedná pouť trvá už desetiletí. Že ho musí dopadnout, než znovu udeří. A že se musí vyrovnat s vlastními démony z minulosti, protože jinak už může být pozdě. Protože ani ta nejtemnější tajemství nezůstanou pohřbená navždy... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro ženy
Vydáno: audiokniha , Témbr

Silent Scream, 2015

Interpreti: Jitka Ježková

Betty96
10.03.2019 5 z 5

Na tuhle jsem se moc těšila a byla jsem překvapena. Děj je napínavý od začátku do konce. Hlavní hrdinka Kim působila záhadně, někomu může připadat spíše chladně, ale vše souviselo s jejím dětstvím. Konec struhující a překvapí.

Eicherik
09.03.2019 5 z 5

Problémová hlavní vyšetřovatelka. Anglické prostředí. Zločin s kořeny v minulosti. To je to, co mě baví a už se těším na další případy.

orinka3
09.03.2019 1 z 5

Když je v detektivce víc stránek věnovaných Kim než případu samotnému, stává se pro mě detektivka nezajímavou. A když navíc přičtu rádoby sarkastické dialogy vyšetřovatelů, které tam slouží jen jako vycpávka, otřesnou povahu Kim, jednající spíš jako chlap, pak jsem bohužel nucena knížku sklapnout a nečekat na další vývoj. Se slzou v oku vzpomínám na slušňáka Hercule Poirota, Slečnu Marplovou - nebo i Wallandera z těch nových....Bohužel, vůbec nic mě tam nezaujalo, zato čím dál tím víc iritovalo.

Apanka
06.03.2019 3 z 5

Knižka je čtivá, dobře napsaná a ráda bych si přečetla i ostatní díly. Nicméně je to pořád odkola, hlavní hrdina nebo detektiv (rikejte si tomu jak chcete) je divnej. Buď je alkoholik, feťák nebo ma v hlavě kufříky se špatnýma vzpomínkama, který rozhodně ven pouštět bude. Ale frčí to, zabírá to a lidi to maj rádi. Nejvíc se mi v knížce líbily myšlenky toho vraha/psychopata, pro mě čím víc morbidní a převrácený a šokující, tím líp. Takže tři hvězdy stačí si myslim.

jittik
05.03.2019 4 z 5

Moje první od autorky, děj byl dobrý, jen se mi moc nelíbil přístup Kim.
Ale i tak dám šanci dalšímu dílu

uhnavka
03.03.2019 3 z 5

Nějak se mi tomu nechtělo věřit.

lulluuu
03.03.2019 5 z 5

napínavé, bomba...

ditta3718
26.02.2019

Tesim se na dalsi...

moudivlacek
24.02.2019 5 z 5

První setkání s autorkou a opravdu musím říci, že mě kniha zaujala hned od prvních řádků. Motiv je opět starý pomalu jak lidstvo samo - jeden člověk si myslí, že může vše, ponižovat, ubližovat i brát život, aniž by mu něco hrozilo.
Ústřední dvojice Kim a její podřízený Bryant je prostě skvělá, skvěle se doplňují pracovně i povahově. Líbí se mi, že z nich spisovatelka udělala "pouhé" kamarády.
Bohužel se takové hrůzy dějí, i když doufám, že jich ubývá.
Těším se na další díl.

ivoiro
24.02.2019 4 z 5

Kniha byla celkem zajímavá. Jsem zvědavý na další díly.

shelma
24.02.2019 5 z 5

Tak tohle se povedlo. Určitě si přečtu i další díly.

DK197
22.02.2019 4 z 5

Musím uznat, že kniha se mi líbila. A to i přesto, že vnímám několik nedostatků:
1. opravdu je diskutabilní, zda by si takováto policistka skutečně dlouhodobě udržela práci. Asi to je o lidech a o tom, kdo a jak dlouho by to za ni zvládl žehlit.
2. I literatura podléhá trendu. Jeden z těch současných je problémový a protivný vyšetřovatel kriminálních příběhů. A jako každý trend se časem začne zajídat. Chtělo by to něco nového, lidičkové!
3. Nemůžu si pomoct, ale některé náhlé dedukce a uvědomění na mě působily nevěrohodně.

I přesto se mi to ale líbilo. Proč?

1. Krásný čtivý překlad s krátkými kapitolami, které prostě čtenáře pohání vpřed.
2. Plastické postavy. Rozhodně nejde říct, že černobílé. A jejich zajímavé osudy a problémy. Jindy úspěšné, jindy neveselé, ale takový je život. Obzvláště u chovanek ústavu se dá předpokládat, že popis jejich života před tím nebude růžová zahrada.
3. Pojmenuji-li to ještě jinak, líbí se mi autorčina fantazie, způsob jakým propojuje lidské osudy a škála možností životních peripetiích, kterou používá.
4. A závěr mě překvapil. Hned dvakrát... i přesto, že mám výhrady k těm dedukcím a uvědomění.

Recenze na pokračování mě navíc dávají naději, že druhý díl je ještě lepší. Takže ano, výhrady mám - je to tak na 75% -, ale po další knížce určitě sáhnu.

SoniaR
21.02.2019 5 z 5

Přečteno jedním dechem... Skvěle napsáno!

Kizuizi
20.02.2019 5 z 5

Plný počet hvězdiček! Čtivé, napínavé - prostě super. Stoprocentně si přečtu i další díly.

munka
11.02.2019 4 z 5

K autorke som sa dostala vďaka výzve. Ďalšia drsná vyšetrovateľka. Určite si prečítam aj ďalšie diely...

Orechanda
11.02.2019 5 z 5

Napínavé, překvapující, neočekávané situace. Přečetla jsem to rychle, nešlo se od knihy odtrhnout.

anibeni
10.02.2019 4 z 5

Jen díky čtenářské výzvě jsem objevila tuto knihu a jsem za to ráda. Četlo se mi to dobře, i když jsem si ze začátku musela zvyknout na styl psaní. Vraha jsem tentokrát vůbec neodhadla a o to víc se mi to líbilo. Těším se na další díly..

Lychorinda
10.02.2019 5 z 5

Knížku jsem zhlta za chvíli.. líbí se mi...

Restang
09.02.2019 3 z 5

Pro mě první kniha této autorky. Ze začátku jsem se trošku nemohla začíst, potom to bylo lepší. Závěr malinko překombinovaný a místy se mi kniha zdála zdlouhavá. Takže za 3*. A uvidím jaké budou další její knihy. Mohlo by to být lepší.

Kočičáci
08.02.2019 5 z 5

"Zkoušela křičet, ale jediné, čeho dosáhla, bylo ticho."
Perfektně vystavěný, napínavý příběh, kde se současné vraždy propojují s vraždami z minulosti. Přijít na kloub tomu všemu se snaží detektiv Kim Stoneová. Je ostrá jak žiletka, pěkná tvrďačka, ale taky dobrá šéfka a skvělý detektiv. I zbytek vyšetřovacího týmu vypadá sympaticky. Pojďte s nimi zjistit, kdo brutálně zavraždil dívky z dětského domova a kdo nechce nechat vraždy nepotrestané. Vraha jsem tipovala na několikrát, a stejně se nepodařilo, klobouk dolů! Další díly si určitě nenechám ujít.