Němý křik

Němý křik
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/532613/bmid_nemy-krik-65d5df396187e.png 4 3039 3039

Případy Kim Stoneové #1 Pět postav stojí u mělkého hrobu. Jeden po druhém se vystřídali při jeho kopání. Jáma pro dospělého by zabrala víc času. Zmařili nevinný život, ale uzavřeli smlouvu a zpečetili ji krví Po letech se středoanglické Black Country ocitá v šoku – nejprve je nalezena brutálně zabitá ředitelka místní chlapecké školy, následuje objev lidských ostatků u bývalého dětského domova. A další hrůzné zločiny Inspektorka Kim Stoneová si záhy uvědomí, že hledá někoho, jehož vražedná pouť trvá už desetiletí. Že ho musí dopadnout, než znovu udeří. A že se musí vyrovnat s vlastními démony z minulosti, protože jinak už může být pozdě. Protože ani ta nejtemnější tajemství nezůstanou pohřbená navždy... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro ženy
Vydáno: audiokniha , Témbr

Silent Scream, 2015

Interpreti: Jitka Ježková

Majda758
25.05.2019

musím konstatovat, že toto je můj šálek kávy. Detektivka Stonesová je úžasná zajímavá a přijemně sarkastická. Už se těším na druhý díl. Děj byl zajímavý a rozuzlení jsem takové vážně nečekala. Jsou mi přijemné krátké kapitoly, které dobře rozdělují děj. Jak říkám těším se na další díl.

Samema
22.05.2019 5 z 5

Super,super,super miluju knihy této autorky :-D

lucie2371
18.05.2019 5 z 5

Detektivka patří mezi ty lepší. Moc se mi líbí krátké kapitolky, svižný děj a vtipné pasáže!

Bee240
18.05.2019 4 z 5

Nechápu jak je možné že se tato autorka ke mě dostala až teď , skvělé čtení. Rozhodně zamířím do knihkupectví dokoupit celou sérii. Detektiva Stoneovou jsem si hned oblíbila její ironie a sarkasmus je mi dost blízký ;) prostě skvělá kniha co je napínavá od začátku do konce. Akorát se v knize často setkáváte s opakujícími se výrazy a frázemi a to dost často a neustálá věta jak detektiv Stoneová obracuje oči v sloup je tam pořád a všude což mi dost vadilo. Příběh je sám o sobě skvělí a napínavý ale kniha má i přes to že je skvělá dost chyb ale to rozhodně nevadí tomu si knihu užít.

miloslav0399
16.05.2019 4 z 5

Tuhle sérii jsem dost dlouho odkládal, ale po přečtení první knihy musím říct, že to vůbec není špatné. Zaujalo mě, jak dobře jsou vyvážené obě časové roviny - byl jsem úplně stejně zvědav, kdo páchal zločiny v minulosti v domově i kdo vraždí aktuálně. Pointa je rozhodně překvapivá, aspoň u jedné z těchto rovin :) Snad jen postava Kim mi moc nesedí, za ni strhávám jednu hvězdu. Celkově doporučuji a určitě se pustím i do dalších dílů.

marki.d
15.05.2019 3 z 5

Musím říct, že knížka mě celkem zklamala. Sice se četla dobře, ale pořád jsem čekala, kdy už to přijde a pořád nic. Žádný zajímavý a nepředvídaný konec se v podstatě nekonal. Průměrný thriller.

Anette99
14.05.2019 5 z 5

První díl série Případů KIm Stoneové mě ohromil. Miluju tenhle druh literatury, takže jsem náročná a čekala jsem od toho poměrně dost. Autorka nezklamala. Kim je svérázná a chytrá, zároveň má zajímavou, ale temnou minulost. Tajemství, která v prvním díle ožívají, jsou děsivá. Určitě doporučuji všem, kteří mají rádi krimi a psychothrillery.

Nikusha
14.05.2019 4 z 5

První knížka od této spisovatelky u mně prošla se splněným očekáváním. Poutavá, napínavá a velice nečekaný konec. Myslela jsem si do poslední chvíle, že vrah je někdo jiný. Jen jsem byla teda chvílemi vyčerpaná i za Kim, protože tam snad nebyla jediná kapitola, ve které by šla spát :D Nicméně dávám 4z5 ať si nechám nějakou hvězdičku na případně lepší díl, na který se chystám.

bartule
13.05.2019 4 z 5

Seznámení s touto spisovatelkou a nebyla jsem zklamaná. Sice nemůžu říct, že bych si napětím kousala nehty, ale je to čtivé, rychlé, postupně napínavější a i když jsem ke konci pachatele tušila neubírá to nic na dojmu. Velmi dobře napsané :-) určitě budu pokračovat v sérii :-)

Kocourek
11.05.2019 4 z 5

První kniha od této spisovatelky a hned dobrá trefa. Klasická detektivka,napínavý. Padoucha jsem neuhodla. Určitě si přečtu další.

jiri77
10.05.2019 2 z 5

Tuctová detektivka s překombinovaným dějem a s nesympatickou vyšetřovatelkou.
Hodně slabé a další případy číst určitě nebudu.

misa8153
09.05.2019 4 z 5

Na můj vkus místy až příliš syrové a drsné, každopádně se kniha čte velmi dobře, kapitoly jsou krátké a stále vás nutí číst dál (takové to - ještě jednu kapitolu a pak už opravdu půjdu spát :-) ). Možná si někdy přečtu i další díl, ale určitě ne hned.

Babo
06.05.2019 5 z 5

Chtěla bych svým komentářem říct především to, že je to detektivka i pro muže. Je to prostě detektivka, která se nezaobírá ničím jiným než pátráním po vrahovi . (až na malé vyjímky) a rozhodně není jiná než jakákoliv detektivka. Proto nechápu ten žánr.Možná se někdy dočkáme i detektivky pro třetí pohlaví .
Protože se kniha četla dobře, tak se zase brzy připojím ke kolektivu Kim Stoneové a budu pátrat po dalším pachateli.

AkiKagami
05.05.2019 5 z 5

Tuto knihu jsem si už přečetla 2x a ráda se k ní vrátím. Moje první kniha od ní. Kapitoly jsou krátké a žádné protahování. Napínavé od začátku do konce. Všechny jsem si hodně oblíbila, až na Woodyho. Ten je mi nesympatický. Líbí se mi, že je tu použita i psychologie. O psychologii se hodně zajímám, nebo spíš mě hodně baví. Kim tu neměla jednoduché dětství. Vím, jak si člověk projde schizofrenií, ale nedivím se, že Kim svou matku nenávidí. To bych nenáviděla i já, i když ten člověk za tu nemoc nemůže. Chování Kim se mi hodně líbilo. Taky bych taková občas chtěla být :D Toto hodnocení je kladné. :)

katerina5544
05.05.2019 4 z 5

Celkem spokojenost. Cetlo se to dobre ale castecne jsem odhadla jak to bylo a to se mi nestava. Taky jsem nektere pasaze preskocila, nektere zapletky jsou az moc caste.

Warty
04.05.2019 4 z 5

Napínavé od začátku až do konce. Do poslední chvíle jsem neměla tušení, kdo je vrah, takže rozuzlení pro mě bylo celkem překvapivé. Určitě si přečtu i další díly.

mrwendor
03.05.2019 3 z 5

Napínavé, avšak tušil jsem jak to dopadne a kdo je vrah.

tanjaj
02.05.2019 4 z 5

První kniha od autorky. Linie napínavého děje mě nenechala ani na chvilku v klidu. Těším se na další zápletku s detektivem Kim Stoneovou a s velkým sympaťákem Bryantem.

certik003
29.04.2019

Případy Kim jsem začala číst až od čtvrtého dílu, takže jsem se rozhodla, že si přečtu i ty předchozí, takže je Kim pro mě vlastně „stará známá“. A autorka mě rozhodně nezklamala, kniha byla opět čtivá a napínavá. Pachatele jsem sice odhalila, ale ten závět jsem nečekala a docela mě dostal. Překvapila mě i poslední stránka. Vím, že je Kim jenom smyšlená postava, ale stejně mě to strašně potěšilo.

koki.veru
27.04.2019 5 z 5

Super příběh :-) velice zajímavá zápletka a hlavně moc povedená postava detektivky Kim. Určitě se vrhnu na další díl :-)