Němý křik

Němý křik
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/532613/bmid_nemy-krik-65d5df396187e.png 4 3039 3039

Případy Kim Stoneové #1 Pět postav stojí u mělkého hrobu. Jeden po druhém se vystřídali při jeho kopání. Jáma pro dospělého by zabrala víc času. Zmařili nevinný život, ale uzavřeli smlouvu a zpečetili ji krví Po letech se středoanglické Black Country ocitá v šoku – nejprve je nalezena brutálně zabitá ředitelka místní chlapecké školy, následuje objev lidských ostatků u bývalého dětského domova. A další hrůzné zločiny Inspektorka Kim Stoneová si záhy uvědomí, že hledá někoho, jehož vražedná pouť trvá už desetiletí. Že ho musí dopadnout, než znovu udeří. A že se musí vyrovnat s vlastními démony z minulosti, protože jinak už může být pozdě. Protože ani ta nejtemnější tajemství nezůstanou pohřbená navždy... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro ženy
Vydáno: audiokniha , Témbr

Silent Scream, 2015

Interpreti: Jitka Ježková

Katka1991
19.07.2019 3 z 5

Pro mě taková průměrná detektivka, která neurazí. Děj plynule plynul, nebyly tam pasáže, že bych měla nutkání knihu odložit.

mystar
15.07.2019 4 z 5

Knizka se mi libila, i presto ze v ni bylo az prilis mrtvol. Napinave, obcas silene a desive. Vraha jsem neuhodla. Urcite zkusim i dalsi dily.

bigben
15.07.2019 4 z 5

Další dobrá detektivka...sympatická hlavní hrdinka a rozumné rozuzlení...jdu pro další knihu ze série:-)

mata57
11.07.2019 5 z 5

Vzít spravedlnost do vlastních rukou není dobré pro okolí. Naopak pro autorku skvělá příležitost jak vyrobit mrtvol jak much. Jednoduché, dobře vyfabulované i napsané. Žádné tiché dny při čtení vás nečekají ...

dee7
11.07.2019 4 z 5

Tak tohle bylo hodně dobré, pěkně holka píše..
Místy sice dosti "syrové" ( až jsem musela knížku odkládat ), na druhou stranu musím říct, že děj nebyl překombinovaný, autorka nás čtenáře nezahlcuje množstvím "zbytečností" a věnuje se hlavnímu tématu: hledání vraha.
Dávám 4*, ponechávám si rezervu pro další díly.

Pistácie
09.07.2019 3 z 5

Děj je sám o sobě velmi poutavý a zajímavě se čtenáři pootvírá postupně i s tím, jak se odhalují jednotlivá těla a a spojují se vraždy, které vedou k jedné osobě. Akorát mě asi nebavil styl psaní. Do knihy jsem se dost nutila, a nedokázala jsem se soustředit. Hlavní vyšetřovatelka mě lezla na nervy, jak se snažila být furt tvrďácká a nad věcí. Ničeho se nebála a na všechny byla jízlivá. Možná je to tím, že jde o první knihu z této série. Pořád váhám, zda se pustím i do dalších, nebo to vzdám už u první. Úplně mě to nepřesvědčilo číst dál.

Tereziee
05.07.2019 5 z 5

K prvnímu dílu Kim se dostávám teprve teď, když už jsem přečetla téměř celou sérii. A vlastně ani nevím co psát. Miluju jak Angela píše. Zbožňuju postavu Kim a celý její tým. Srdcová série ❤️

Miluska2810
04.07.2019 4 z 5

Za mna velmi dobre. Nebolo to uplne bomba spica ale bavilo ma to. Vkusne napisane bez zbytocnosti.

Marta08
03.07.2019 4 z 5

Byla jsem mile překvapena, ke knize přistoupila otevřeně bez větších očekávání. Hlavní hrdinka detektivka Kim i přes svou povahu byla celkem sympatická. Nemohu se ubránit srovnání s Erikou Fosterovou od Roberta Bryndzy, Kim mi byla mnohem sympatičtější. Příběh byl poměrně předvídatelný, některé detaily nebyly zcela dotaženy, ale celkově jsem byla velmi spokojena. Určitě si přečtu i další knihy v sérii.

AsiUrčitě
02.07.2019 2 z 5

Kniha mne moc nenadchla. Měla jsem pocit, jako kdybych četla scénář k béčkovému filmu. Opravdu bylo nutné neustále opakovat „my toho ha**la chytíme“ a další velmi laciné fráze? I pasáže z pohledu vraha byly klasické věty typu „donutila mě k tomu“ či „je to její vina“. Kromě toho hlavní hrdinka pro mě byla nepochopitelná. Silně pochybuju, že by se svým přístupem vydržela u policie déle než půl roku. Vždyť musí vědět, že je potřeba postupovat podle protokolu, aby se nepoškodily důkazy a mohl být vrah usvědčen, protože jinak by ho mohl právník z toho vysekat. Tím, že bude postupovat rychle, jen obětem uškodí. Také její hlavní charakterové vlastnosti mi nepřijdou dost domyšlené. Má mít problém s city, ale přitom jen neumí mluvit se svým týmem. Co se týče napětí, vraha jsem díky vylučovací metodě odhalila již po půlce. Navíc jsem onu kritickou větu, která pomáhá odhalit, kdo je vrah, pochopila správně, takže pak už moc napětí nebylo. Pouze jsem doufala, že moje předtucha je špatná a díky tomu jsem vymyslela jiný konec, který by sice možná byl pro někoho moc, ale já bych ho klidně brala namísto tohoto. No, a poslední scéna byla jen další klišé.
Možná někdy zkusím další knihy autorky, abych zjistila, zda třeba později styl psaní nezměnila, ale prozatím moc na pokračování naladěná nejsem.

Cherryel
02.07.2019 5 z 5

Moje první detektivka a určitě né poslední,spisovatelka umí opravdu udržet tempo od začátku až do konce.

Enny06
01.07.2019 4 z 5

Kniha se dobře četla a moc se mi libila. Určitě si přečtu i další díly.

Janík511
20.06.2019 3 z 5

Právě dočteno a přemýšlím co napsat. Kniha nebyla tak špatná, příběh měl spád, ale nebyla jsem spokojená s detaily, které nebyly dobře propracované. Když zhodnotím s jinými autory, není to ono. Chtěla jsem přečíst další díly, ale prozatím odkládám a dám přednost něčemu jinému. Je to škoda, kniha má potenciál, ale není dobře propracovaná.

JankaV80
17.06.2019 5 z 5

Nečekala jsem nic (s knihami označenými jako "Světový bestseller" nemám nejlepší zkušenosti) a bylo jsem velmi mile překvapena. Detektivka, jak má být (pouze upozorňuji, že já jsem se do knihy opravdu začetla a chytla mě na str. 39 - konec 8 kapitoly .... dejte knize tedy šanci). Nic není tak jednoduché, jak se na první pohled zdá, těch tajemství je mnohem víc a je třeba je odhalit všechny. Má to spád, má to děj, autorka nic nenatahuje, u hlavní autorky dokonce otevře dveře do její minulosti, aby byl čtenář v obraze a mohl se s Kim víc ztotožnit. Do dalších dílů od této autorky s Kim v hlavní roli půjdu moc ráda.

Barel
16.06.2019 5 z 5

Výborná kniha, čtení mi šlo velmi rychle. Autorka nás seznamuje s Kim a jejím vyšetřovacím týmem, všechny postavy jsou pěkně napsány. Doporučuji a určitě si přečtu další díly.

Tommygogo999
07.06.2019 1 z 5

Autorka vyrukovala se silnou nezávislou vyšetřovatelkou, která rozhodně nepotřebuje žádného může aby za ní rozhodoval. Rovněž nemá "klasické" ženské záliby, ráda sestavuje motorky, nemá zapotřebí citových vztahů, zkrátka silná žena. Proti čemuž bych nic neměl, pokud by z knihy vyloženě nečišelo, jak moc je to nucené. Můžete opravdu cítit, jak na tento konkrétní fakt autorka tlačí a neustále na něj naráží. Doufal jsem, že knihu vylepší zápletka nebo alespoň závěrečná konfrontační scéna, ale žádné překvapení, žádné vzrušení, zápletka chabá. Pro mě rozhodně jedna z nejpřeceňovanějších knih na databázi.

Juzek
06.06.2019 5 z 5

Výborná kniha

veruptackova
01.06.2019 5 z 5

Serie je hodně přirovnávaná ke knihám Roberta Bryndzy a já nemohu než souhlasit. Je tu ono bryndzovské napětí, krátká svižné kapitoly a komlikovaná hlavní hrdinky, která si s sebou nese břemeno z minulosti. Podoba tu je nesporná a těžko říct, kdo z autorů se inspiroval.
Mě se kniha líbila moc a rozhodně se vrhnu i na další díly :-)

DJANKA
29.05.2019 4 z 5

Super knížka, která je napínavá a moc dobře se čte. Příběh má dvě odhalení, to jedno mě překvapilo víc, ale zároveň musím říct, že i trochu zklamalo. I přesto hodnotím knížku jako velmi zdařilou a určitě se pustím i do dalšího dílu.

Danilla
28.05.2019 5 z 5

První kniha od Angely a rozhodně ne poslední. Velmi se mi líbil svižný, napínavý děj a originální zápletka.