Němý křik

Němý křik
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/532613/bmid_nemy-krik-65d5df396187e.png 4 3038 3038

Případy Kim Stoneové #1 Pět postav stojí u mělkého hrobu. Jeden po druhém se vystřídali při jeho kopání. Jáma pro dospělého by zabrala víc času. Zmařili nevinný život, ale uzavřeli smlouvu a zpečetili ji krví Po letech se středoanglické Black Country ocitá v šoku – nejprve je nalezena brutálně zabitá ředitelka místní chlapecké školy, následuje objev lidských ostatků u bývalého dětského domova. A další hrůzné zločiny Inspektorka Kim Stoneová si záhy uvědomí, že hledá někoho, jehož vražedná pouť trvá už desetiletí. Že ho musí dopadnout, než znovu udeří. A že se musí vyrovnat s vlastními démony z minulosti, protože jinak už může být pozdě. Protože ani ta nejtemnější tajemství nezůstanou pohřbená navždy... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro ženy
Vydáno: audiokniha , Témbr

Silent Scream, 2015

Interpreti: Jitka Ježková

veronika5179
06.01.2018 3 z 5

(SPOILER) Mohla to být slušná detektivka s velice zajímavých tématem, kterých není mnoho, ale ono to opět tak nějak splynulo jako desítky dalších podobných příběhů. Finální boj Kim s pastorem připomínal popis z béčkového akčního filmu. Škoda...

martin7679
05.01.2018 4 z 5

To je hnus humus, myslím to jakým barvitým způsobem jsou vylíčeny vraždy, až to se mnou zacvičilo, a to si nemyslím, že bych byl nějaký měkoň. Příběh je napínavý, rozuzlení se dalo očekávat a to druhé rozuzlení bylo velmi nečekané, až se mi chce pročíst určité pasáže znovu, zda-li neodhalím nějakou indicii, která mi při čtení utekla.

Lotka
31.12.2017 3 z 5

Do půlky knížky jsem se nemohla začíst, postavy mi splývaly. Ve finále to ale byla dobrá detektivka, dám šanci i další v sérii.

Vandiba
30.12.2017 5 z 5

Jsem milovníkem severské krimi a kniha mě zprvu nezaujalo natolik, abych si ji pořídila. Ježíšek však učinil toto rozhodnutí za mě a já jsem ji slupla jako malinu během 2 dnů. Postava Kim je naprosto excelentní! Je to silná, inteligentní žena, která není dokonalá, ale neskutečně houževnatá a temperamentní. Zamilovala jsem si ji hned na začátku. Příběh má spád a neskutečně rychle utíká. Když už si myslíte, že víte, co se stalo a kdo to byl, tak vás autorka pěkně vyvede z omylu. Parádní počtení!

Knižní střípky
29.12.2017 5 z 5

První setkání a po pár stránkách jsem si řekla, a safra, další série, kterou budu muset číst :-) protože je výborná. Kim mi přirostla k srdci, tato série je jedním slovem výborná. Nemohu se dočkat dalšího dílu. Drsné, surové, prostě mě to baví a přečtu každý díl jedním dechem, čtu klidně do noci, dokud to nepřečtu a to si, myslím, hovoří za vše.

metrolog
22.12.2017 5 z 5

Kniha se mi líbila. Myslím, že je v ní vše, co ke správné detektivce patří. Jen těch knih s vyšinutými jedinci, alkoholiky a zneužívání a znásilňování kde koho, včetně dětí od vychovatelů po frátery už jsem poslední dobou přečetl nějak moc. A tak asi na čas přejdu na oddechovější literaturu, třeba skripta pro patologii nebo něco podobného. :-)

Erlif
19.12.2017 5 z 5

Kniha se mi líbila, byla svižná, sice mi chvilku trvalo udělat si jasno ve jménech a postavách, trošku se mi pletli, ale Kim je velice zajímavá osoba a její přístup se mi hrozně líbí i ta její záliba v motorkách :-)
Jediné, co mi v knížce chybělo... mám ráda, když je kniha psaná i z pohledu vraha :-) Tady bych to rozhodně uvítala....

Lukana82
19.12.2017 5 z 5

Doporučuju!

kyssling
18.12.2017 4 z 5

Žy by byla autorka ženou Adlera Olsena ? Výborná krimi s "drajvem". Dal bych o hvězdu víc, ale něco mě tam chybělo - že by více vzájemné chemie mezi postavami ?

Miky88
04.12.2017 5 z 5

Naprosto upřímně musím říct, že mi Kim Stoneová vůbec nevadila a ani mi nepřišla nesnesitelná. Naopak se do ní člověk může víc vcítit když chápe proč jedná tak jak jedná. A příběh se mi taky líbil - měl spád, nebyl nudný a už vůbec předvídatelný. Najít vraha bylo na jednu stranu lehké, ale na druhou jsem ho neodhalila... Doporučuju všem, kdo má rád severské detektivky přečíst si i tuhle anglickou. Ráda se vrhnu na další knihu s Kim Stoneovou.

BariEli
02.12.2017 3 z 5

I když jsem v začátku byla velice skeptická, vyklubala se z toho docela příjemná detektivka na tři hvězdičky. Trochu tuctová. Hlavní detektiv tvrdá žena ošlehaná otřesným zážitkem z dětství, drsná a ironická ke svému okolí, její nadřízený sice stále prská, ale vždy jí nakonec vše projde, o svůj tým se může plně opřít. Ale přitom uvnitř neuvěřitelně citlivá... dost šablonovité. A je pravda, že kvalita psaní není nijak vysoká. A nebo je to chyba překladu. To nevím, ale skutečně je tam asi 70x "Zvedl/a oči k nebi" :-)
Zas taková katastrofa to nebyla, ale už jsem četla lepší.

evin84
26.11.2017 3 z 5

Nooo moc me nenadchla a to jsem se na ni tesila.

jarin58
24.11.2017 5 z 5

Přečetl jsem knihu za jeden večer,není co řešit a proto dávám pět hvězd.

Pumpkin
20.11.2017 5 z 5

až na ,,zvedl/a oči k nebi" skvělá knížka :)
opravdu mně překvapilo kdo byl nakonec pachatelem
při čtení jsem měla pocit, že je autorka inspirována tvorbou J. Deavera

maxx
18.11.2017 5 z 5

Skvělý příběh, který vás zatáhne do děje který vás nenechá jen tak chladným. Do konce příběhu jsem měl spoustu vrahů ale netrefil jsem se ani do jednoho.... už se těším na další díl---

Naisy
15.11.2017 5 z 5

Skvělá kniha, přečetla jsem ji jedním dechem.

ddkk
06.11.2017 4 z 5

Líbil se mi příběh, líbil se mi konec a líbí se mi i Kim, která může někomu přímo vadit. Mně ne. Těžko si představit v její pozici líbeznou, milou a přátelskou romantičku, která s ruměncem na tvářích jaksi mimochodem láskyplně vyřeší kriminální případ....koneckonců, podobných úspěšných drsňaček s komplikovaným zázemím bychom našli mnohem víc ...naposledy třeba v Číhání...

asterixka
03.11.2017 2 z 5

Zdejší nadšené ovace a vysoké hodnocení nechápu...naprosto amatérsky napsaná (a stejně tak do češtiny přeložená) detektivka, nemohla jsem se dočkat konce. Goodbye, Kim Stone...

Kacule88
01.11.2017 5 z 5

Naprosto úžasná kniha.
Postavy z knihy se staly skoro hned mými oblíbenými.
Kniha taky nemělo nouzi o dobrý humor a úžasnou hlavní zápletku.
Vrhám se na Ďábelské hry! :-)

iška
01.11.2017 4 z 5

Tak Kim Stoneová se začíná řadit k mým oblíbeným postavám. Moc dobře se to četlo a ani chvíli jsem neměla pocit, že by se ztrácelo napětí.