Němý křik

Němý křik
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/532613/bmid_nemy-krik-65d5df396187e.png 4 3038 3038

Případy Kim Stoneové #1 Pět postav stojí u mělkého hrobu. Jeden po druhém se vystřídali při jeho kopání. Jáma pro dospělého by zabrala víc času. Zmařili nevinný život, ale uzavřeli smlouvu a zpečetili ji krví Po letech se středoanglické Black Country ocitá v šoku – nejprve je nalezena brutálně zabitá ředitelka místní chlapecké školy, následuje objev lidských ostatků u bývalého dětského domova. A další hrůzné zločiny Inspektorka Kim Stoneová si záhy uvědomí, že hledá někoho, jehož vražedná pouť trvá už desetiletí. Že ho musí dopadnout, než znovu udeří. A že se musí vyrovnat s vlastními démony z minulosti, protože jinak už může být pozdě. Protože ani ta nejtemnější tajemství nezůstanou pohřbená navždy... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro ženy
Vydáno: audiokniha , Témbr

Silent Scream, 2015

Interpreti: Jitka Ježková

Bee
08.11.2016 5 z 5

Němý křik mě opravdu příjemně překvapil. Četlo se to skoro samo a zvládla jsem to na posezení. Hlavní hrdinka mi sedla už od prvopočátku, a co by to bylo za detektivku, kdyby detektivem nebyla trochu složitá osobnost s velice specifickými vyšetřovacími metodami. Co se děje týče, nemám k tomu co vytknout, stránky jsem doslova hltala, žádné části jsem ani nemusela přeskakovat. Nejsou tady sáhodlouhé popisy událostí a míst, naopak poměrně krátké kapitoly dobře posloužily k udržení čtenářovy pozornosti.
Co se zápletky týče, opravdu mě bavila. Za mě paráda, další díly určitě pořídím.

Michaela91
07.11.2016 5 z 5

Mě se kniha líbila, dobře se četla hlavně díky krátkým kapitolám (alespoň pro mě). Děj byl napínavý a velmi čtivý. Hlavní hrdinku jsem si zamilovala. Konec mě překvapil nečekala jsem takové rozuzlení ale byl to skvělý příběh. Určitě přečtu další díly.

gad
06.11.2016 4 z 5

Zajímavý příběh, nechybí napětí a překvapivé rozuzlení. Už jsem si předobjednal druhé pokračování. :-)

Danago
05.11.2016 5 z 5

Pět postav stojí u mělkého hrobu. Zmařili nevinný život.
Po letech je nalezena brutálně zabitá ředitelka místní chlapecké školy a záhy následuje objev lidských ostatků u bývalého dětského domova. Je třeba pachatele dopadnout dřív než znovu udeří.
Kniha je velice čtivá , napínavá , plná zvratů a překvapení. Příběh je skvěle vykreslený , zápletka je netradiční a propracovaná. A šokující konec, který mě teda dokonale překvapil a to ve více směrech. Určitě knížku můžu všem doporučit.

Peslik
27.10.2016 4 z 5

Za mě jedno velké ANO, Kim bude patřit mezi mé oblíbené detektivy.
Kniha je velmi čtivá, krátké kapitoly vám dají možnost na chvilku odběhnout uvařit s čaj. Popis událostí pěkně propracovaný, pohled do soukromí vyšetřovatelů se mi líbí. Závěr knihy byl pro mě velkým překvapením.
Čtyři hvězdy jen proto, že kniha je zbytečně těžká. Trpěly moje ruce :-)

vsvobo
26.10.2016 4 z 5

Úplně jsem se zamilovala do Kim! Výborný detektiv a její dialogy mě vždy rozesmály. Kniha je čtivá, má spád a do poslední stránky napínavá.

ritz
25.10.2016 4 z 5

Za mě super, mám ráda samostatné a schopné ženské hrdiny.

barusak1
22.10.2016 5 z 5

Ač jsem měla mírné obavy z nálepky bestseller, byla jsem nadmíru spokojená. Čtivý, napínavý příběh. Těším se na další díly

happy-smile
21.10.2016 5 z 5

Detektivní zápletka jak dobře vymyšlená, tak dobře napsaná. Čte se to samo a na konci čeká čtenáře překvapení. K tomu teda opravdu neskutečně svérázná parta detektivů. Trochu se bojím, že pro někoho ten jejich všudypřítomný kousavý humor může být až moc. Mně to naopak vyhovovalo a považuju to za velké plus. Už se těším na další díl.

SimonaP
16.10.2016 3 z 5

Knížka se mi četla dobře, rozuzlení zajímavé, vztah dvojčat mě překvapil. Ale jak jsem si bohužel dopředu přečetla v komentářích, že se v knize opakuje "Kim zvedla oči k nebi", soustředila jsem se na toto spojení a opravdu se často opakovalo, až to na mě působilo rušivě. Jinak knihu doporučuji, nenudila mě.

Princezna22
14.10.2016 5 z 5

Tak tuhle knihu jsem dlouho odkládala, ale nakonec jsem ji přečetla a nelituji toho. Krásná detektivka!! Do poslední chvíle jsem myslela že vrah je úplně někdo jiný.. Děj byl napínavý až do konce.. S touhle knihou se mi stalo to,ze jsem vydržela číst až do půl druhé do rána.. než abych knihu odložila na další den. Musela jsem ji totiž přečíst do konce :-D... Super super.. Už se těším na další díl!

Jankulik
10.10.2016 5 z 5

Kniha se hezky četla, napínavá od začátku do konce :-). Doporučuji.

soukroma
09.10.2016 3 z 5

Knihu jsem přečetla včera a už teď ve mně narůstají pochybnosti: staré vraždy byly jakžtakž objasněny, i když zase ve formě současných klišé používaných v moderních detektivkách (nemůžu prozradit o moc více než snad jen děsivé rodinné poměry ve většině rodin v dané oblasti), ale nové vraždy? Podivné, nedořešené, neobjasněné - zejména jak se to vrahovi s těžkou psychickou poruchou vlastně vše podařilo...? Takže nadšení se nekoná a hodnocení se propadá někam k 50%.
Pozn: dojmu z knihy ještě ublížila naprosto zbytečná tíže vázané knihy (nedá se v ruce skoro udržet), která by v lepším vydání byla tak poloviční (text není dlouhý, všude zbývá spousta volného místa na zbytečně kvalitním křídovém papíře). V našich končinách, kde si všichni stěžují na vysoké ceny knih, je skutečně absurdní, když nakladatelé volí takovéto objemné a těžké vázané obříky, za které si nechají náležitě zaplatit (paperbacky se zřejmě nevyjímají v nakladatelských plánech tak dobře...).

Jane417
08.10.2016 4 z 5

Skvělá detektivka! Výborný děj, výborný konec, ani trošku nudy! Dávám čtyři hvězdičky protože... dvě věci mi trošku vadily. 1) "Kim zvedla oči k nebi." Ta věta byla v knížce asi milionkrát. 2) Mám ráda, když se v knize, i v detektivce, objeví vtipy, ale tady mi přišlo, že se autorka snažila psát vtipně za každou cenu, takže mi to chvílemi přišlo až trapné. Pro mě jsou to ale jen drobnosti, které můj celkový dojem z knihy nezkazily. Na další případy Kim a spol. se těším.

SatanANeT
04.10.2016 5 z 5

Tato kniha se mi velmi líbila, určitě bych doporučovala. Opravdu dobře se četla a nešlo se od ní odtrhnout. Kim a Bryanta jsem si oblíbila z celé knihy nejvíc. Davám pět hvězdiček.

Šárka5875
03.10.2016 4 z 5

Na tuto knihu jsem se hodně těšila. A opět se stalo to, že moje očekávání byla asi příliš veliká. Čekala jsem parádní pecku, ze které padnu na zadek, ale to se nestalo. Dostala jsem vynikající příběh, to ano, ale ono pověstné „wow“ se nekonalo.
Četla se mi velmi dobře, to ano, žádné nudné nebo zbytečné pasáže jsem nezaznamenala. Několik kapitol je líčených z pohledu vraha. Jsou psané jiným fontem písma a na rozdíl od ostatního děje, který je psán er-formou, vrah podává své myšlenky v první osobě. V některých pasážích se krátkodobě vracíme do minulosti. S Kim, jakožto hlavní postavou jsem měla malinko problém. Jako ústřední postava příběhu mi nepřirostla nijak zvlášť k srdci, nevytvořila jsem si k ní vztah. Prostě mi byla tak trochu jedno, řekla bych. Za mě dobrá detektivka, ale ne výborná.

putpuda
02.10.2016 5 z 5

Ne a ne se začíst :o. Asi odložím na pozdější dobu ....

Ajuszka
01.10.2016 5 z 5

Skvela kniha. Vyrobne se cetla. Urcite si v prosinci koupim dalsi dil :)

macer1991
30.09.2016 4 z 5

Do polovice knihy som nevedela , prečo je v červených číslach ....Potom to našťastie začalo gradovať a záver bol viac ako zaujímavý . Síce prekombinovaný , ale nápaditý .....
Jednu hviezdičku odoberám za slovenský preklad .....

MMacicekk
29.09.2016 4 z 5

Řekla bych, že se jedná o lehce nadprůměrnou detektivku, jakých jsou mraky, ovšem prostředí dětského domova ji zvyšuje o třídu výš. Hlavní hrdinka mi moc nesedla, ale chápu, že s její minulostí nemůžu čekat člověka plného optimismu. Původně jsem chtěla dát tři hvězdičky, ale velmi mě překvapilo rozuzlení mezi dvojčaty Nicolou a Beth, takže zvyšuji na čtyři.